9 padomi kā pagarināt GoPro baterijas izturību

Biju devies kārtējā Stirnu Buka distancē ar GoPro Hero 7 rokā, kad aizdomājos, ka par spīti teicamajai video kvalitātei, GoPro baterijas izturība nav ne tuvu tik iepriecinoša – bieži vien filmēšana jāpārtrauc vēl pirms finiša sasniegšanas. Kādēļ tā un kā pagarināt baterijas izturību GoPro kamerām? Nedaudz parakājos internetā, papētīju kameru un nonācu pie 9 padomiem, kas palīdzēs.

Pirms sākam, vēlos norādīt, ka dažas no tālāk aprakstītajām funkcijām ir atrodamas tikai jaunākajā GoPro Hero 7 Black kameras modelī, un, iespējams, ka darbības principi un peejamība finkcijām atšķiras, atkarībā no kameras modeļa.

Sāksim ar vienkāršāko – Ārējā baterija

Principā, jā – šī ir nedaudz krāpšanās, jo teorētiski, mēs nepagarinām GoPro kamers baterijas izturību, mēs to tikai lādējam un paļaujamies uz citas baterijas izturību. Bet arī GoPro baterijai, kā visām baterijām, ir savi ierobežojumi. Lai cik trikus mēs atrastu, vienīgais veids, kā sasniegt patiesi neirobežotu baterijas dzīvi (un video ilgumu), ir ārējas baterijas iesaistīšana. 

Tātad, GoPro kamerām ir iespējams pievienot ārējās baterijas, lai veiktu to uzlādi. Turklāt, kamēr kamera lādējas, tā saglabājas funkcionāla un izmantojama filmēšanai, kas nozīmē, ka filmēt Tu varētu jebkad, cik vien ilgi vēlies, tikai jārēķinās, ka viemēr līdzi jāstaipa pietiekami daudz baterijas. Es labāk izvēlos paregulēt iestatījumus, jo vienmēr pievienota ārējā baterija nešķiet pārāk parocīga. Tomēr ir veidi, kā apiet arī šo neērtību.

Iespējams ērtākais produkts šādam mērķim, ko man izdevās atrast, ir ”Vidpro Battery Hand Grip”, kas ir īss, ērts rokturis ar iebūvētu bateriju, kameras uzlādei filmējot. Šis noteikti ir diezgan drošs veids, kā nodrošināt baterijas izturību.

Personīgi iecienītākais risinājums

Ja arī Tev nepatīk ķēpāties ar neparocīgām “power bankām” un Tev jau ir savs iecienītais kameras rokturis, kuru nevelies aizstāt, neuztrucies – ir vienkāršāks risinājums.

GoPro kamerām baterija nav iebūvēta, tā ir izņemama un līdz ar to arī nomaināma. Tas nozīmē, ka doties mežā, lai iemūžinātu visu Lūša distanci, nebaidoties no baterijas izlādes, nav neiespējams sapnis – jāatcerās tikai paķert līdzi pāris rezerves baterijas. Nomainīt kameras bateriju ir ātri un vienkārši, un arī pašas baterijas nav ne lielas, ne smagas. Es parasti līdzi paņemu vienu vienu rezerves bateriju, un līdz šim, lai cik gara distance, baterijas ir pieticis arī, lai nofilmētu finišu.

Bet, ja tavā stilā tomēr nav iegādāties papildus “gadžetus”, tad turpini lasīt un uzzini, kā baterijas mūžu pagarināt bez liekas naudas izmešanas.

GoPro Hero 7 Black
Manuprāt ērtākais risinājums – paņem līdzi uzlādējamas rezerves batrijas. Ātri, ērti un vienkārši nomaināmas.

Izslēdz Wifi un GPS

Viens no ietekmīgākajiem baterijas neizturības iemesliem ir bezvadu savienojumi – Wifi un GPS funkcijas. 

Kādēļ šādas funkcjas ir nepieciešamas? Wifi bezvadu savienojumu GoPro kameras izmanto, lai savienotos ar citām ierīcēm, visbiežāk telefonu. Tas dod iespēju kontrolēt GoPro funkcijas caur telefonu – sākt un pārtraukt filmēšanu, mainīt iestatījumus u.c. Savukārt GPS funkcija piešķir Taviem video papildus informāciju, no kuras vēlāk iegūt interesantus rādītājus, kas uzņemti filmēšanas laikā.

Tomēr es dodoties distancē neizmantoju nevienu no šīm funkcijām, un, tā kā mans mērķis ir pagarināt baterijas mūžu, tās atslēdzu. Tas izdarāms pavisam vienkārši – ej uz iestatījumiem, Wifi varēsi avienot zem “connections” funkcijām, bet GPS pārvaldījumus zem “regional” opcijām.

Ja esi gatavs atteikties no šīm funkcijām baterijas izturības paildzināšanai, tad šim noteikti vajadzētu sniegt ievērojamu baterijas izturības uzlabojumu. Bet ja GPS un Wifi funkcijas tev tomēr ir svarīgas, ir vēl citi veidi, kā neļaut baterijai izjaukt savus plānus.

Izslēdz balss komandu funkciju

Balss komandu funkcija var būt ļoti parocīga ļaujot pārvaldīt citas GoPro funkcijas bez pogu un ekrāna spaidīšanas, bet diemžēl tā veido arī ievērojamu beterijas enerģijas zuduma avotu. 

Ar balss komandām GoPro kamerā iespējams sākt un pārtraukt filmēšanu, uzņemt attēlu, parslēgties starp GoPro režīmiem, kā arī ieslēgt uz izslēgt kameru. Tas, protams, nozīmē, ka, lai uztvertu izteiktās komandas, GoPro kameras mikrofoni vienmēr ir aktīvi, arī, kad kamera ir izslēgta, mikrofoni turpina gaidīt “GoPro turn on” komandu. Un tieši ši iemesla dēļ arī rodas lieli enerģijas zudumi un baterijas laiks izteikti samazinās. 

Manai kamerai balss kontrole ir izslēgta pavisam un, ja vēlies pagarināt baterijas darbību, to pašu iesaku darīt arī Tev, jo, manuprāt, arī GoPro podziņas ir gana ērtas. Tomēr, ja tev tomēr podziņu spaidīšanas vietā labāk patīk runāties ar savu kameru, tad iesaku vismaz atslēgt “Wake on Voice” funkciju. Tas pārtrauks mikrofonu darbību un baterijas tēriņus, kad GoPro ir izslēgts.

Izvēlies atbilstošu spilgtumu

Tāpat kā lielākajai daļai citu elektronikas ierīču, ievērojamu daļu baterijas enerģijas patēŗē ekrāna darbība un neefektīvi iestatīta spilgtuma funkcija.

GoPro LCD ekrāns kameras aizmugurē ir augstas izšķirtspējas monitors, kas turklāt ir skārienjutīgs un līdz ar to tiek izmantots praktiski visu fukciju pārvaldei. Tas protams nozīmē, ka spēt saskatīt GoPro ekrānu ir nenoliedzami svarīgi, tad kādēļ, lai es samazinātu spilgtumu un redzamību pasliktinātu? Baterijas taupības nolūkos, protams. 

Visbiežāk ekrāna spilgtums ir būtisks filmējot ārpus telpām saulainā dienā, jo spilgtā Saulē ekrānu saskatīt kļūst grūtāk, tomēr pat tad maksimāls spilgtums nav obligāti nepieciešams. Pēc manas personīgās un arī citu GoPro lietotāju pieredzes optimālais spilgtums priekš GoPro ekrāna ir 50-60%. Ar to pilnīgi pietiks filmējot gan saulainās dienās, gan tumšās telpās, turklāt ievērojami pagarinot baterijas izturību. Protams, visefektīvāk baterijas mūžu pagarināt izdosies, ja katrā lietošanas reizē pielāgosi spilgtumu atbilsoši situācijai, jo parasti pat 50% spilgtums nav nepieciešams ekrāna saskatīšnai – pilnīgi pietiek pat ar tikai 20-30% un baterijai noteikti nebūs pretenziju.

GoPro Hero 7 Black
Spilgtuma samazināšana, kā visās ierīcēs, izteikti samazinās baterijas patēriņu.

Aktivizē Screen Saver funkciju

Kā jau iepriekš minēju, ekrāna darbība ir viens no ievērojamākajiem baterijas patērētājiem. Tomēr ekrāna spilgtuma samazināšana nav vienīgais veids kā samazināt baterijas patēriņu uz ekrāna rēķina.

Screen Saver funkcija GoPro kamerās īpaši neatšķiras no līdzīgām funkcijām citās ierīcēs, ja ekrāns netiek bakstīts, tad pēc noteikta laika tas izslēdzas (kļust melns) – vienkārši ne? Bet nav pamata uztraukumam – tas nenozīmē, ka kamera pilnībā izslēdzas vai pārtrauc filmēt. Izslēdzas tikai ekrāns, lai lieki nepatērētu bateriju. Ja tu esi sācis uzņemt video, viss kārtībā – video turpināsies. Un kad atkal vēlies turpināt izmantot ekrānu vai redzēt kas tiek filmēts, vienkārši pieskaries ekrānam un tas “pamodīsies”.

Ieslēdzot funkciju pie “Touch Display” iestatījumiem, tev ir iespēja izvēlēties arī laiku, pēc kāda ekrāns tiks izslēgts, ja to nelieto. Tev ir izvēle starp 1, 2 vai 3 minūtēm. Baterijas taupības nolūkos, protams, rekomendēju 1min režīmu.

Izmanto Quick capture

Izmantojot Quick capture funkciju, Tu vari samazināt baterijas lietojumu, jo kamerai nav jābūt ieslēgtai, lai sāktu filmēšanu.

Parasti, lai sāktu uzņemt video ar GoPro kameru, tā vispirms ir jāieslēdz un pēc filmēšanas atkal pašam jāizslēdz. Bet situācijās, kad es ar kameru rokā dodos trasē, es vēlos būt gatavs filmēt jebkurā brīdī – ja nu pa ceļam kāds lūsis vai vāvere priekšā izlec. Tas nozīmētu, ka visu distanci jāskrien ar ieslēgtu kameru, un tad pret baterijas izlādēšanos nepalīdzēs nekādi triki. Tādēļ uz savas kameras esmu aktivizējis “Quick capture” funkciju.

Ar Quick capture filmēšanu var uzsākt neieslēdzot kameru – tikai nospiežot “Record” pogu. Vai arī, paturot “Record” pogu, uzņemt “burst” fotosēriju. Un man nav jāskraida apkārt ar ieslēgtu kameru, kā arī baterija tur ilgāk.

Lai ieslēgtu šo funkciju dodies uz iestatījumiem un, ja tev ir GoPro Hero 7, tad spied uz zilā zaķīša ikonas, bet vecākos modeļos meklē pie “General” funkcijām.

GoPro Hero 7 Black
Izmantojot Quick capture funkciju, Tu vari samazināt baterijas lietojumu, jo kamerai nav jābūt ieslēgtai, lai sāktu filmēšanu.

Aktivizē AutoOff

AutoOff funkcija ierobežo baterijas patēriņu situācijās, kad gadās būt nedaudz aizmāršīgam.

Iepriekš pieminētā Quick capture funkcija ļauj filmēt un uzņemt attēlus, izvairoties no kameras ieslēgšanas un, līdz ar to, nelietderīgas baterijas tērēšanas un līdzīgs mērķis ir arī AutoOff funkcijai. Ja Tev kamera tomēr ir bijusi ieslēgta, lai uzņemtu video, foto vai izmainītu kādus iestatījumus, var gadīties, ka to pēc lietošanas ir aizmirsies izslēgt. Šeit savu darbu sāk AutoOff. Ja ar kameru nekas netiek darīts, tad pēc noteikta laika, kuru tu pats vari iestatīt, GoPro pats izslēgsies, lai lieki netērētu bateriju.

AutoOff funkciju var aktivizēt pie “General” iestatījumiem. Tev ir iespēja izvēlēties laiku, pēc kāda kamera izslēgsies – 5, 15 vai 30 minūtes. Es iesaku iestatīt funkciju uz 5 minūšu intervālu, jo arī tikai 15 vai 30 minūtēs kameras baterija tiks ievērojami patērēta.

Mēģini izmantot QuickShot

Lielāko GoPro baterijas patēriņu izraisa kameras ilga izmantošana (filmēšana), kas, protams, arī ir galvenais kameras mērķis. Tomēr ne vienmēr ir nepieciešams filmēt garus video, un tieši tad noder QuickShot.

Primārais mērķis QuickShot funkcijai ir ierobežot video garumu līdz 15 vai 30 sekundēm, lai to ērti varētu publicēt kā “storiju” kādā no sociālajā vietnēm. Bet arī tad, ja Tava video mērķis nav izveidot materiālu “storijam”, ar 30 vai 15 sekundēm bieži vien ir pilnīgi pietiekami, lai notvertu būtiskāko. Tas pat var palīdzēt filmējot koncentrēties tieši uz to, ko vēlies iemūžināt, un noteikti atvieglot vēlāku video apstrādi. Galu galā Tu esi nofilmējis tikai nepieciešamāko, nav jātiek galā ar stundām garu, nevajadzīgu video materiālu un galvenais – nav lieki izterēta baterija filmējot nevajadzīgas lietas. 

Protams ne vienmēr ar 30 sekundēm tiešām pietiks, lai iemūžinātu vēlamo notikumu. Arī man dodoties distancē, sākotnējie “TimeLapse” kadri ir garāki. Bet, ja tev patīk filmējot taupīt gan vietu atmiņas kartē, gan enerģiju baterijā, tad noteikti iesaku izmēģināt QuickShot. Šī funkcija pieejama tikai jaunākajā GoPro kamerā – Hero 7 Black, un to aktivizēt vari nospiežot uz raustīta rāmīša ikonas ekrāna kreisajā pusē, kad ir ieslēgts video režīms.

GoPro Hero 7 Black
Ar QuickShot funkciju ierobežo katra video kadra garumu līdz 30 sek. un lieki netērē ne vietu atmiņas kartē, ne baterijas enerģiju.

Gala Secinājumi

Tātad, ja gribi skriet visu dienu un neuztraukties par tukšu bateriju – ņem līdzi papildus uzlādes veidu. Tas maksās papildus naudiņas, bet, ja esi filmēšanas entuziasts, noteikti būs tā vērts.

Tomēr, ja vajadzība pēc mūžīgas baterijas nav tik spiedoša – pielāgo kameras iestatījumus. Ir daudz, ko vari pamainīt, nezaudējot ērtu funkcionalitāti:

  • Ekrāna spilgtuma samazināšana un Screen Saver aktvizēšana nekādi netraucēs video uzņemšanu, bet noteikti ievērojami pagarinās baterijas izturību. 
  • Ja Tu nelieto Balss kontroli vai Wifi savienojumus, tad šo funkciju atslēgšana Tavā dzīvē neko nemainīs, nu, izņemot baterijas dzīves pagarināšanu.
  • Quick capture ir mana mīļākā funkcija, jo tā ne tikai ļauj būtiski samazināt baterijas patēriņu, bet dod arī iespēju sākt video uzņemšanu, negaidot, kamēr kamera ieslēgsies. Redzi brīdi, kas jāiemūžina – sāc filmēt bez aizkavējumiem. Un kamēr nefilmē – taupi bateriju.

Galu galā, manuprāt labākā stratēģija – samazini baterijas tēriņus ar pareizajiem iestatījumiem, paķer līdzi vienu rezerves bateriju – ja nu kas, un neviens finišs nepaliks neiemūžināts.


Tiekamies uz starta ar GoPro rokās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *