Aftershokz austiņas – kā tas strādā?

aftershokz austiņas
Aftershokz – lieliskas austiņas sportam

Pavisam nesen pulsometrs.lv digitālajos plauktos ir parādījušās jaunas austiņas sportam – Aftershokz austiņas. Un tās ir būtiski savādākas par tām austiņām, ko esam pieraduši redzēt, jo tās atstāj ausis brīvas. Jā! Tātad…

Kā strādā Aftershokz austiņas?

Aftershokz austiņas nav mazas, mazas skandas, kas ieliktas ausīs – šeit tehnoloģija ir mazliet savādāka. Proti, tās rada vibrāciju, kas nodod skaņu caur vaiga kauliem tieši uz auss iekšpusi, apejot bungādiņu. Tas izklausās jocīgi, bet tas ir veids, kā mēs dzirdam arī savu balsi un kā mēs dzirdam čipsus, kad to graužam. Tā kā no vienas puses – nekas diži jauns, mūsu ausis to jau ir pieredzējušas. Bet no otras puses – tagad šo dzirdēšanas metodi izmanto arī tehnoloģijas.

Galvenie Aftershokz ieguvumi

Aftershokz austiņas ļauj dzirdēt to, kas notiek apkārt. Tuvojošos mašīnu, tuvojošos skrējēju, citu velobraucēju. Esam tās izmēģinājuši gan skrienot, gan braucot ar velo un jāsaka, ka, piemēram, braucot ar velo pa pilsētu, diez vai pārietu atpakaļ uz tradicionālajām austiņām. Sajūta ir tiešām drošāka, var klausīties mūziku vai podkāstus un dzirdēt tuvojošās mašīnas un citus satiksmes objektus.

Ja Tu minies pa pilsētu ar velo – neaizbāz savas ausis, izmanto Aftershokz. Ja Tu piedalies sacensībās, vai tās būtu velo sacensības vai skriešanas – Tu atrodies starp daudzim citiem sportistiem – dzirdi viņus, izmanto Aftershokz.

Braucot ar velo drošāka sajūta ar Aftershokz austiņām – var dzirdēt, kas notiek apkārt

Ar ko tās var savienot?

Trīs no četriem pieejamajiem modeļiem var savienot ar bluetooth ierīcēm – telefoniem. Arī ar Garmin pulksteņiem, kuros ir mūzikas iespēja (links uz blogu), tās strādā nevainojami – izmēģinājām.

Aftershokz Xtrainerz, savukārt, ir izņēmums. Šo modeli Tu nevarēsi savienot ar bluetooth – šīs austiņas ir arī .mp3 plejerītis (ar 4gb atmiņu) un šīs austiņas var izmantot pat peldot.

Aftershokz austiņas ļoti labi strādā ar Garmin pulksteņiem, kuriem ir mūzikas funkcija

Aftershokz austiņu modeļi – kādas atšķirības?

Mūsu piedāvājumā ir 4 dažādi austiņu modeļi, cenu diapazonā no 79.99eur līdz 169.99eur. Mēs izmēģinājām divas – lētāko Aftershokq Titanium un dārgāko Aftershokz Aeropex.

Dārgākais ir visjaunākais modelis, tas ir vieglāks, mazāks, ērtāks un tam ir izturīgāka baterija. Arī lētākais ir ok, ja pērc tikai sportam un neizmantosi tās ikdienā – varbūt nav vērts tērēties.

Skaņas kvalitāte

Pārsvarā dodoties sportiskās aktivitātēs klausos podkāstus un šeit skaņas kvalitātei tiešām nav būtiskas nozīmēs. Visu teikto uztveru labi. Bet jautājums, protams, ir par mūziku.

Mūzikā ir tāds jēdziens “lācis uzkāpis uz ausīm” un tas attiecas arī uz raksta autoru – neesmu neko muzikāls. Bet mans viedoklis par šīm austiņām ir tāds – mūzikas kvalitāte ir labāka, nekā Tu to iztēlojies pirms pamēģināšanas. Protams, šīs nav tās austiņas, ar kurām Tu baudīsi katru mūzikas niansi. Tās ir sportam, kustībai. Un šiem mērķiem šīs austiņas skan ļoti labi!

Starp divien modeļiem, kurus izmēģinājām, šķiet, ka jaunākajam Aeropex skaņa ir dinamiskāka, bet arī lētākajām Titanium tā nav pliekana.

Cenšamies šos demo modeļus turēt uz vietas veikalā – nāc pamēģini!

Austiņu vadība

Austiņām ir divas pogas labajā pusē, viena poga kreisajā pusē. Nekad nevienu pamācību neskatījos, lēnā garā pats sapratu, ko un kad jāspiež. Un, tā ir laba zīme – lietošana ir pietiekami pārdomāta, nekāda pamācība nav nepieciešama.

Cik tās ir ērtas?

Šī ir viena lieta ar ko atšķiras modeļi – jaunākais modelis ir krietni mazāks un vieglāks un arī ērtāks uz ausīm. Tās ir no cieta materiāla, bet pieradu ļoti ātri. Pat braucot ar velo, kad uz galvas ir arī sporta saulesbrilles un ķivere, visam bija vieta un pēc dažiem mīšanās kilometriem, austiņas vairs nemaz netraucēja.

Interesanti, ka ja pagriež skaļāk, tad pie noteiktām frekvencēm mēs varam just vibrācijas un tas mazliet kutina. Sākumā jocīgi, vēlāk pierod.

Skrienot ar Aftershokz ausis paliek brīvas un skaņa ir laba!

Vai var runāt pa telefonu izmantojot šīs austiņas?

Nu ja, var gan.

Secinājumi

Visiem, kuri vēlas klausīties mūziku, podkāstus, audiogrāmatas un darīt to kustībā – skrienot, braucot ar velo un pat peldot – noteikti rekomendēšim Aftershokz austiņas. Tas strādā lieliski, skan gana labi un ļauj mums dzirdēt apkārt esošās skaņas. Forši!

Neaizbāz savas ausis, pasūīt savu Aftershokz!


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *