Armands Simsons un Garmin Index S2 svari – kā neuzaudzēt liekus kg?

armands simsons garmin index s2 svari

Garmin nesen nāca klajā ar Garmin Index S2 svariem/ķermeņa masas analizatoru – svariem, kas māk mērīt detalizētāku ķermeņa sastāvu un piedāvā vairāk informācijas, nekā tikai svaru.

Ja Tev uz rokas ir Garmin pulkstenis, tad ļoti loģiska izvēle ir iegādāt arī Garmin gudros svarus – un šāda izvēli izdarīja arī Armands Simsons, Dinamo Rīga tehniskais direktors, Superbingo vadītājs, pasākumu vadītājs, ģimenes cilvēks ar četrām meitām un arī regulārs skrējējs. Starp citu, ar Armandu mums ir arī diezgan sen ierakstīta Aplīša saruna!

Jautājām Armandam, kā viņam šie svari patīk un vai ir jūtama kāda vērtība no iegūtajiem datiem.

Tev mājās ir Garmin Index S2 svari. Vai izmanto regulāri?


Arī pirms manā vannas istabā parādījās S2 svari visu laiku svēros kā traks. Jocīgi jau izklausās, ka vecis, čalis, vīrietis visu laiku sverās, bet kaut kā tas jau tādā kā ikrīta un ikvakara rutīnā ir iegājies, gluži tāpat kā tīrīt zobus rītā un vakarā. Un viss sākās pirms nu jau vairāk nekā trīs gadiem, kad aktīvāk nolēmu pievērsties skriešanai. 2017. gada aprīlī nopirku jaunas skriešanas botas un sāku skraidīt. Mazliet, tad vairāk, vairāk un vēl vairāk. Un pamudināja mani uz to cipars, ko redzēju tā laika svaros, kas man bija. Īsts latvietis +5kg. Sāku dzīt nost svaru. Un sanāca tā, ka jo vairāk un biežāk skrēju, jo vairāk kilogrami no manis arī aizskrējā un tā 4 mēnešu laikā noskrēju 20kg!!! 2017. gada jūlijā svari rādīja 85kg. Kļuva interesanti pašam un sākās gluži vai tāda kā sacencība pašam ar sevi.

Bet, protams, ka šī nav formula, kas darbojas uz visiem un strādā nonstopā. Protams, ka ķermenis adaptējās manām aktīvajām skriešanām un sāka pieturēt rezerves, jo nav tā, ka visu laiku tikai iet nost un iet nost tie kg. Bet grūdiens bija un skriešanu esmu atstājis kā vienu no savām svarīgākajām aktīvā dzīvesveida sastāvdaļām. Protams, ka kilogrami neskrien vairs tādā intensitātē prom, bet sekot līdzi svara aplitūdai turpinu joprojām. Ir baigi interesanti pavērot kā kilogramu attiecība mainās, pieaug, samazinās attiecībā pret manām ikdienas aktivitātēm. Nepārspīlēšu, ja teikšu, ka nedāļas laikā mans svars var “staigāt” pat +- 5kg robežās. Un, kad iet uz augšu, skaidrs ir viens, ka mudīgi ir jāiet ārā un kāds kg jānoskrien.

Patiesība jau ir super vienkārša. Uzaudzēt liekos kilogramus var DAUDZ vienkāršāk un ātrāk nekā no tiem atbrīvoties. Tāpēc šī mana, varbūt kādam šķitīs jocīgā, ikdienas rutīna palīdz man pārlieku atkal netuvoties īstenā latvieša svaram. :)

Vai sieva un meitas arī izmanto Garmin svarus?

Jūs jau zināt, kādas attiecības ar svariem ir sievietēm. Mazliet “fobiskas”. Nezinu vai sieva kāpj uz maniem S2 svariem, bet trešā meita Heidija Petra ik pa laikam pārbauda cik viņai tir kilogramus rāda. Viņai tā vairāk kā tāda spēle ir. Bet pie šādas noderīgas “rotaļlietas” ieteiktu tikt ikvienam, kurš aktīvi kustās vai arī gluži pretēji nekustās, lai tas būtu kā tāds papildus motivators sākt to darīt, ja nu gadījumā tie cipari svaros Jums neliksies pievilcīgi.

Garmin svarus var lietot liela ģimene – kopā var piereģistrēt 16 lietotājus un dati tiks saglabāti katra lietotāja Garmin Connect kontā

Vai Tu pievērs uzmanību muskuļu svaram/tauku%/ūdens daudzumam? 

Lielāko uzmanību pievēršu tauku %. Neslēpšu, ka šis procents man ir paaugstināts. Un nav jau arī nekāds noslēpums, ka pēc fiziskām aktivitātēm, manā gadījumā pēc īsākām vai garākām skriešanas distancēm, kilogrami zūd uz šķidruma rēķina. Man, piemērām, pēc noskrieta pusmaratona ir noskrieti līdz pat 2kg. Atceros, kad vēl apmeklēju BIKRAM YOGAS (karstās yogas) nodarbības (pusotra stunda +40’C), dažreiz izsvīdu līdz pat 4kg šķidruma. Šāds krass škidruma zudums, protams, nav ok, tāpēc obligāti pēc nodarbībām ir atkal jāuzņem nepieciešamais šķidrums un minerālvielas.

Šie svari patiesībā tev ļauj mazāk domāt, jo visu pasaka priekšā. Un tas ir baigais bonuss. Jo ķermeņa masu, tauku %, ūdens daudzumu, kaulu svaru, muskuļu svaru līdz šim varēja pārbaudīt uz specializētām ierīcēm specializētās labarotorijās vai sporta klubos. Tagad tas viss ir redzmas un kontrolējams mājas apstākļos.  

garmin index s2 dati aplikācijā
Savus datus, datu izaiņas Tu ļoti ērti vari apskatīt Garmin Connect aplikācijā.

Saka, ka “what gets measured, gets accomplished”. Vai tas ka Tu redzi šos ciparus Tevi iedvesmo kustēties vairāk, motivē neuzaudzēt papildu kilogramus? 

Viennozīmīgi uzrādītie cipari daudzas reizes ir kā spēriens pa vienu vietu aši iziet un pakustēties. Un man personīgi redzētie cipari bieži motivē neuzaudzēt papildus kilogramus. Man jau tā ir kā tāda savā ziņā spēle. Esmu sev nospraudis kādu sarkano latiņu, kurai ilgi neļauju palikt nemainīgai. Un ja jūtu, ka esmu palaidies savās aktivitātēs (un tas UZREIZ atspoguļojas ciparos) vienmēr atrodu gan laiku, gan pašiedvesmu doties ielās un izskriet vēl kādu papildus kilometru. Tā, ka nestāstiet man, ka liekie kilogrami uzrodas pēkšņi no nekā. Tie uzrodas un aplipina mūs tikai un vienīgi slinkuma draudzības rezultātā. Un nav arī tā, ka tos (liekos kilogramus) nevar nepamanīt. Ja ikdienā ir tāda mazā, lai arī jocīgā, bet rutīna uzkāpt uz svariem, tad kontroles mehānisms sava svara koordinācijai vienmēr būs acu priekšā.

garmin connect
Datu izmaiņas redzēsi uzreiz svaru ekrānā. Detalizētāk varēsi datus izpētīt Garmin Connect aplikācijā.

Tev arī iepriekš bija Garmin svari, to pirmā versija. Vai Tev patīk S2 labāk par pirmo svaru versiju?

Tas, ka nosveroties pirms iešanas ārā paskriet var redzēt arī kāda ir gaisa temperatūra! Jā, jā. Nemaz nesmejaties. Tas nav joks. Pēdējā informācija, jo svari Jums parādīs pirms svara apstiprināšanas ir gaisa temperatūra ārā. Ļoti laba “fīča”. Bet šiem S2 svariem laikam tā interesantākā un tai pat laikā noderīgākā informācija ir, ka tie uzreiz aprēķina svara zudumu vai svara pieaugummu attiecīgi no iepriekšējās uz svariem uzkāpšanas reizes. Un tad vari gan pasmaidīt, ja rāda mīnusā kādu gramu vai kilogramu vai attiecīgi pozitīvi saraukt pieri un ātri izdomāt, ko, kur, kā vari darīt lietas labā, lai nākamreiz uzkāpjot uz svariem jau rāda – nevis + attiecībā no iepriekšējās reizes. Savā ziņā tik primitīva ierīce var būt par veselu stāstu, ikdienas motivāciju un tava ķermeņa statistikas bibliotēku. Ja esi svarīgs – neaizmirsti nosvērties, lai nekļūtu pārlieku svarīgs. :)

Jaunie Garmin svari parādīs arī āra gaisa temperatūru – vēl viens iemesls pieradināt pie šī pozitīvā ieraduma!

Vai arī Tev vajag mājās Garmin gudros svarus? Ja Tu esi Garmin lietotājs – tad mēs domājam, ka vajag!

Svarus pasūti šeit – Garmin Index S2.


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *