Armands Simsons un viņa Garmin Fenix 6X – vai bez Fenix’a jūties pliks?

armands simsons gamrin fenix 6x

Parasti šajā blogā atradīsiet tā pulsometru čaļa viedokli par dažādām ierīcēm, bet šoreiz par savu Garmin Fenix 6X stāsta neviens cits, kā super enerģiskais šovmens, skrējējs, ģimenes cilvēks Armands Simsons!

Apskati arī, ko par saviem Fenix modeļiem saka skrējēja, olimpiete Ilona Marhele un 4x olimpietis, treneris Deniss Čerkovskis!


Vai Jums ir kādreiz bijusi sajūta, ka izejat no mājām “pliks”?

Nu, protams, ne vārda tiešā nozīmē, bet, ka kaut kas trūkst un nav tā kā parasti. Te runāju par tām jocīgajām sajūtām, kad mājās esi aizmirsis telefonu un sajūta ir tāda, ka liekas, ka nu tūlīt, tūlīt visa pasaule apstāsies, jo palaidīsi garām savas dzīves svarīgāko telefona zvanu. Vai arī tā šausmīgā sajūta, kas pilnīgi liek sirdij apstāties, kad sajūti, ka no mājas esi izgājis bez laulības gredzena, jo pirms tam veidoji matus un bārdu. Tie, kuri to ir piedzīvojuši – sapratīs. Un nedod Dievs vēl sieva to piefiksēs ? Nu ir tā, ka pārņem tāda kailuma sajūta, jo kaut kas pie Tevis nav tā kā ierasts. Un šo pašu sajūtu varu attiecināt arī uz dienām, kad no mājas, savas aizmāršības dēļ, esmu izgājis uz rokas neuzliekot savu Gārminu.

Es ar to jau esmu saaudzis un pie tā pieradis, ja ne gluži kā pie laulības gredzena, tad kaut kas ļoti tuvu tam noteikti. Nav jau arī tā, ka bez pulksteņa uz rokas es pazaudētos laikā un kavētu visu, ko vien var nokavēt, bet priekš manis pulkstenis sen jau vairs nav kā tikai un vienīgi laikrādis. Ar Garmin pulkstņiem esmu “saaudzis” jau gadus trīs noteikti. Pirms tam par šādu zīmolu dzirdējis un redzējis biju, bet zināju tikai tik daudz, ka tas ir augstas klases, lielas izturības un diezgan vīrišķīga stila pulkstenis. Ar šo aksesuāru pulkstenis kā pulkstenis esmu uz Tu jau ļoti ilgu laiku un savu laik’ manā kolekcijā bija vairāk par desmit dažādu veidu un stila pulksteņiem. Negribu teikt, ka izvēloties kādu no Garmin nekas cits Jums nebūs vajadzīgs, bet personīgi es visu savu esošo pulksteņu kolekciju tiešām esmu nomainījis pret vienu – šo Garmin Fēnis 6X pro. Kāpēc? Tāpēc, ka… Kā jau minēju – Garmin jau sen vairs nav tikai un vienīgi kā pulkstenis vien.

Mana pirmā saskarsme ar šo produktu tā nopietnāk sākās, kad tā vairāk sāku skriet. Sākumā skrienot visiem saviem noskrietajiem kilometriem, ātrumumiem un pat sirdsdarbībai sekoju līdzi kādā no skriešanas aplikācijām. Bet jo vairāk skrēju, jo vairāk sapratu, ka tie APP dati ir diezgan vispusēji. Pirms trīs gadiem gatavojoties savam pirmajam maratonam trenere Anita Siliņa Kažemāka ieteica iegādāties kādu pulsometru, lai nopietnāk un precīzāk varētu izpildīt skriešasnas treniņos uzliktās slodzes un sekot līdzi arī pulsam. Protams, ka sākotnēji ielecot šajā nezināmajā pulsometru dīķī es mazliet apjuku un nezināju uz kuru pusi skatīties un no kura plaukta ko izvēlēties. Bet vārds pulsometrs man kaut kā uzreiz atsauca atmiņā kompāniju pulsometrs.lv, kas tieši ar to arī nodarbojas, piedāvā un tirgo pulsometrus. Un atsauca atmiņā tikai un vienīgi tāpēc, ka labajos laikos, kad klātienē risinājās dažnedažādi skriešanas pasākumi, kurus es arī cītīgi esmu vadījis, vienmēr šajos skriešanas svētkos klāt bija arī pulsometrs.lv telts. Un tas man likās pats par sevi pašsaprotami pēc konsultācijas vērsties pie Jums. Un šo visu es stāstu ne tikai tāpēc, ka rakstu šo rakstu par savu pieredzi ar pulsometrs.lv un Garmin, bet tāpēc, ka tas tieši tā arī bija. Ja nemaldos pirmo Garmin es izvēlējos Fēnis 5X. Pulss tika kontrolēts, kilometri skaitīti un pace uzturēts. Skriešanai ideāls. Bet nu vairāk par to, kas priekš manis tas ir, ko priekš manis tas nozīmē un, ko, kur, kā un kad es lietoju un izmantoju uz rokas nēsējot Garmin Fēnix 6X Pro.

Lai ko darītu – Garmin Fenix 6X uz rokas
Sports padara mūs priecīgākus! Ar Garin Fenix 6X vēl priecīgākus!

Izskats

Tas noteikti ir pirmais, ko vismaz es ievēroju un novērtēju, pirms iepazīstos ar visām, citām, pārējām fīčām. To, laikam, jā, pamanu un novērtēju pirmkārt. Stilīgs, spēcīgs, nedaudz agresīvs, bet taipat laikā klasisks. Tā, lai labi “sēž” un izskatās uz rokas. Manuprāt tas ir ļoti svarīgi. Nu gluži tāpat kā kurpes pie uzvalka vai skriešanas botas pie treniņtērpa. Par uzvalku rakstīju ne nejauši. Jo 6X lietoju ikdienā. Gan ejot uz darbu, gan filmējoties raidījumos, gan nodarbojoties ar sportiskajām aktivitātēm. Atceraties reklāmu par kādu universālo tīrīšanas līdzekli, kas derēja visam. Un kāds ir teicis, ja kaut kas der visam tad tas neder nekam. Šajā gadījumā par 6X varu teikt, ka tas der visam – pareizāk sakot, to var vilkt pie dažādiem apģērbiem, dažādos pasākumos. Un jā – arī pie uzvalka. Ja neticat, paskatieties kādu no nākamajiem Superbingo raidījumiem, kur man vienmēr, lai arī kāds būtu vai nebūtu uzvalks, uz rokas vienmēr ir 6X. Dzirdu kādu sakām, ka man nav stila, jo kā gan var sportisku pulskteni vilkt kopā ar uzvalku! Saku, ka var un saku, ka izksatās pat ļoti labi. Jo daudziem Garminiem ir iespēja pielāgot ciparnīcu pie nepieciešamā stila apģērba un pie uzvalka viss, kas Jums atliek, ir tikai un vienīgi nomainīt ciparnīcu uz klasisku. Tas man der un tas man patīk. 

garmin fenix 6 armands simsons
Lai kāda būtu aktivitāte – uz rokas Garmin Fenix 6X

Garmin Fenix 6X funkcijas

Neuzskaitīšu visas, kas ir pieejamas 6x, jo to nav iespējams uzskaitīt. Tikai un vienīgi tāpēc, ka tur ir viss. Vieglāk būtu uzskaitīt to, kā tur nav. Kaut gan arī to būtu grūti izdarīt. Garmin connect aplikācijā ir iespējams lejupielādēt, pieslēgties un fiksēt visu, ok, daudz ko, ko tik sirds kāro. Personīgi es 6X izmantoju vairākās sporta aktivitētēs, ne tikai skriešanā. Jau otro gadu nodarbojos vai piekopju aukstās peldes (nu drīzāk aukstās ūdens procedūras). Vienmēr uzlieku funkciju atklāti ūdeņi un piefiksēju savu laiku, ko pavadsu ūdenī un sirdsdarbību. Pagājušajā vasarā vairākas reizes atklātajos ūdeņos (nu tā šī funkcija saucas pulkstenī) arī peldēju. Ļoti interesanti ir pēc tam paanalizēt gan nopeldētos metrus, gan pulsu un arī roku vēzienus. Ar 6X esmu spēlējis gan futbolu, gan hokeju, gan braucis ar dēli. Faktiski visur, kur dodos aktīvāk pavadīt laiku, vienmēr uz rokas lieku savu Garminu.

Dodoties tandēma skrējienos ar sieviņu, abi savus pulsus un noskrietos kilometrus uzskaitām katrs savā Garminā.

Garmin Pay

Maks mājās – nekādu problēmu, galvenais, lai pulkstenis uz rokas. Ok. Šobrīd tas vairs nav nekāds wowowo, taču, ja nemaldos, Garmin bija vieni no pirmajiem, kuri ieviesa Garmin Pay iespējas. Proti sakonektējot Garmin Pay app ar bankas maksājuma karti, ļoti ērti un ātri ikdienas maksājumus var veikt ar pulksteni. Te man arī ir pirms Garmin stāsts. Proti, dodoties ikdienas mazākā vai garākā skrējienā vienmēr biju izplānojis, pie kura kioska apstāšos, lai nopirktu padzerties, jo līdzi ņemt man īpsaši nepatīk. Tad nu vienmēr līdzi ņēmu vai nu eiro vai maksājuma karti. Eiro mēdza izkrist no kabatas pa kabatas caurumu un paliku nepadzēries, maksājuma kartei atkal jālien pakaļ kabatā. Jo vairāk ilgāk stāvi pie norēķinu kases, jo ātrāk atdziesti un grūtāk atkal atsākt skērjienu iepriekšējā tempā. Ar 6X maksāšanas iespēju dzēriena iegādi salīdzinu ar F1 pitstopu. Pieskrēji, pasūtīji, samaksāji, aizskrēji. Garmin Pay manā 6X bija tiklīdz iegādājos 6x. Un viena amizanta situācija bija vēl labajos laikos, kad varējām apmeklēt restorānus, kad vakara noslēgumā bija jānorēķinās par vakariņām darīju to ar pulksteni. Un viesmīle norādīja, ka esmu pirmais, kurš norēķinās ar pulksteni un bažījās vai es gadījumā nešmaucos.

garmin fenix 6x armands simsons
Lai kāds būtu uzvalks, uz rokas droši var likt Garmin Fenix 6X

Mūzika

Ok. Par šo esmu dzirdējis, bet pats vēl neesmu izmantojis, bet… Runa ir par mūsikas klausīšanos skrējien laikā. To daru un tas man patīk. Bet. Šobrīd, joprojām to daru “old school style”. Proti, ņemu līdzi “punča somu” kurā ir telefons un izvēloties sev vēlamo spotify playlist dodos skrējienā. Taču! Jau sen kā telefonu, tāpat kā eiro un maksājuma karti, vari atstāt mājās. Vienīgi Tev ir vajadzīga spotify pro versija un to var mierīgi sasinhronizēt ar pulksteni un lieku svaru, skrējiena laikā, nestiept sev līdzi.

armands simsons garmin index s2 svari
Garmin uz rokas un Garmin arī zem kājām – Garmin Index S2 (Links uz bloga rakstu, kur Armands stāsta vairāk par šiem svariem)

Katrā ziņā, bet glaimiem un “aiz ūsām” pievilktiem labumiem, Garminus esmu ieteicis un arī dāvinājis daudziem saviem paziņām. Dodoties tandēma skrējienos ar sieviņu, abi savus pulsus un noskrietos kilometrus uzskaitām katrs savā Garminā. Oooo. Un vēl, vēl, vēl. Sinhronizācija un draudzība ar citām Garmin ierīcēm ir tas, kas mani ļoti piesaista. Un pulksteņa draudzība caur wifi ar Garmin Index S2 svariem ir tas, kam arī sekoju līdzi ikdienā. Katrā ziņā. Esi profesionālis vai, tāds pats kā es, sporta entuziasts, savām sportiskajām aktivitātēm varēsi sekot līdzi vienmēr un visur, lai ko tu arī darītu. Galvenais, ka darīsi to visu ar stilu. Starp citu! Cik ir pulkstenis???


Paldies Armandam par viedokli! Seko Armandam Simsonam instagram un facebook.

Ja Tu vēlies pasūtīt savu Garmin Fenix 6, apskati šo akciju – Garmin Fenix 6 + RHA.


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *