Būtiskākais par Garmin velodatoriem – Edge 520 un Edge 1000

Pasaules velodatoru topa augšgalā noteikti atrodas Garmin. Likām divus gabalus uz stūres un devāmies izbraucienos. Lūk – Garmin Edge 1000 un Garmin Edge 520. Siguldā izbraucām pa kalniņiem, izmēģinājām arī tepat pa Rīgu.

1. Izskats.

keda
Garmin Edge 520 ir mazs, tam ir krāsains 2.3’’ displejs, nav skārienjūtīgs, nav smags (60g). Pie podziņu izmantošanas pieradu pēc otrās vai trešās tā izmantošanas reizes.
Edge 1000, savukārt, ir krietni lielāks, smagāks (114.5g), tā krāsainais ekrāns ir skārienjūtīgs. Skārienjūtīgais ekrāns šķita ļoti ērti, jo ir pierasts pie viedtālruņiem.
Baterijas darbības laiks abām šīm ierīcēm solās būt līdz 15h.

2. Funkcijas

funkcijas

Abi šie velodatori ir funkcionāli ļoti bagātīgi. Abiem, protams, ir GPS, barometriskais altimetrs, tie ir savienojami ar ātruma, kadences, jaudas sensoriem. Abi ir savienojami ar pulsa jostu, ar viedtālruni, Garmin Virb kamerām un Edge 1000 ir arī WiFi. Abos velodatoros var ielādēt maršutus un var sacensties ar virtuāliem partneriem. Varēsi ielādēt papildu aplikācijas no Garmin IQ. Tas noteiks Tavu VO2max, FTP un pēc treniņa noteikts nepieciešamo atjaunošanās laiku.

3. Ekrāni

DSC_0386

Braucot Tu varēsi redzēt līdz desmit dažādiem rādījumiem vienā ekrānā, kā arī karti, iepriekš izveidotu maršutu, augstuma līkni. Braucot kalnā ir patīkami redzēt augstuma līkni, jo tas ļauj saprast cik tālu vēl līdz kalna galam. Spilgtā saulē abu pulsometru ekrāni nebūs perfekti saskatāmi, bet nav arī tā, ka neko neredz.

4. Virtuālais partneris

segments

Cilvēki trenējoties cītīgāk, ja apkārt ir citi cilvēki. Tad ir sociālais spiediens, nevar sačkot. Bet ar velo mēdz būt tā, ka dodamies izbraucienos, pārvietojamies vai trenējamies vieni. Tieši tapēc – Strava Live segments! Tas ir pavisam vienkārši, Tu izvēlies segmentus (piem., no Gaujas tilta līdz Siguldai vai pa Skanstes ielu no Valdemāra līdz Hanzas ielai), un sacenties ar citiem braucējiem virtuāli. Jautri? Jā, jautri!

5. Garmin IQ

iq

Garmin pulksteņiem jau kādu laiku ir iespējas ielādēt aplikācijas – papildu datu laukus, šādus tādus vidžetus un pulksteņa dizainus. Dažus mēnešu atpakaļ pie šādas funkcionalitātes tika arī Edge 1000 un Edge 520. Nevarētu teikt, ka man izdevās atrast kaut ko vērtīgu šajās aplikācijās, bet varbūt ar laiku šī lieta attīstīsies.
Varbūt Tu izmanto kādu aplikāciju, ko vari rekomendēt?

9. Kartes un maršuti.

DSC_0383

Garmin Edge 1000 nāk ar iepriekš ieinstalētām kartēm, savukārt Garmin Edge 520 tās jānovelk atsevišķi. Kartes var nopirkt, bet var arī lejupielādēt par brīvu. Par brīvu tās var lejupielādēt šeit – http://garmin.openstreetmap.nl/
Garmin Edge 1000 velodatorā var ievietot microSD karti, kur saglabāt kartes, bet Edge 520 kartes jāglabā iebūvētajā atmiņā. Līdz ar to ar Edge 520 Tu būsi mazliet ierobežots. Šī ir arī viena no galvenajām atšķirībām – Edge 1000 ir vairāk piemērots velotūrismam, bet Edge 520 ir sportiskāks.
Edge 1000 ir arī tāda forša funkcija kā Round-Trip Routing. Ja esi nepazīstamā apvidū, Edge 1000 izveidos velo draudzīgu maršutu un vedīs Tevi ekskursijā. Pamēģināju, aizveda mani taisnā ceļā uz Maskavas forštati… :)

10. Recovery advisor, V02 max un FTP

vo2max

Savu fizisko izaugsmi varēsi novērtēt sekojot līdzi V02max un FTP. FTP tiek atvasināts kā Functional Threshold Power un lai to izmērītu Tev nepieciešams jaudas mērītājs. Tāpat Tavs velodators novērtēs laiku, kas nepieciešams organismam, lai atgūtos no slodzes, kas tiek aprēķināts balstoties uz Tavu sirds ritmu.

11. Live Tracking

livetrack

Ja Tu ņem līdzi telefonu, aizsūti draugiem un ģimenei linku, kur Tev var sekot līdzi dzīvajā. Vai arī pasaki visiem daloties ar to Facebook’ā vai Twitterī.

12. Kurš foršāks?

DSC_0392

Abiem šiem velodatoriem pārklājas ļoti daudzas funkcionalitātes. No lietojamības, Edge 1000 ir ar skārienjūtīgu ekrānu, bet Edge 520 jālieto podziņas, Edge 1000 ir pieslēdzams pie Wifi failu augšupielādei un tajā var ielikt microSD atmiņas karti. Bet arī Edge 520 ir gandrīz viss, ko velobraucējs var vēlēties un tā cena ir draudzīgāka. Kurš Tev patīk labāk?

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *