Par Garmin Fenix 6 – ko saka 4x olimpietis Deniss Čerkovskis?

deniss čerkovskis

4x olimpietim pret datiem, tehnoloģijām un to kvalitāti prasības ir augstas, tādēļ nav brīnums, ka Denisam Čerkovskim uz rokas ir Garmin Fenix 6 Sapphire, titāna versija ar oranžu siksniņu.

Denisam uz rokas Garmin ir jau labu laiku un gribējām noskaidrot, kā šis pulkstenis sniedz vērtību Denisa dzīvē – ko Deniss izmanto, kas ir noderīgs?

Ar Denisu Čerkovski mums ir arī nesena Aplīša saruna – noklausies, ir interesanti.

Tā kā Deniss ir sportists, sākumā par sporta funkcijām, sporta veidiem, datu laukiem.

Deniss Čerkovskis
Noklausies Aplīša sarunu ar Denisu Čerkovski

Denisa izmantotie sporta profili

Secība man ir šāda – peldēšana baseinā, skriešana, riteņbraukšana šoseja, kalnu riteņbraukšana, peldēšana atklātā ūdenī, SUP’s, spēka treniņš, kardio slodze, airēšana, kā arī elpošanas vingrinājumi.

SUP’u parasti izmantju, kad man ir treniņi ar sportisitem atklātos ūdeņos, spēka treniņus trenažieru zālē. Pats diez ko neizmantoju kardio, bet, man jāzina, kā tas izkatās, jo es lieku saviem audzēkņiem veikt kardio darbu, tad es gribu zināt, kas šeit ir piedāvāts.

Airēšanu es patiesībā neizmantoju, bet man ir palicis pie favorites no vasaras, kad biju paairēt pa Gauju.

Elpošanas vingrinājumus izmantoju, reti gan. Bet saviem audzēkņiem es iesaku vismaz 2-3 reizes nedēļa aizmigt pie elpošanas vingrinājumiem. Es gan viņiem dodu savu programmu, bet, protams, cilvēkiem kuriem nav treneris, šis varētu būt ļoti noderīgi.

Kā izskatās datu lauki?

Piemēram, skriešanā man ir 6 rādītāji ekrānā. Pirmais – sirdarbības zona, ļoti patīk, ka vizuāli redzama zona. Es jau, protams, saprotu, kādas man ir zonas, kāds ir mans pulss, bet man patīk salīdzināt – esošās sajūtas ar to, ko rāda pulkstenis.

Garmin Fenix 6 Tu vari uzstādīt un vienlaicīgi redzēt 6 rādītājus

Tad, protams, attālums, esošais temps, taimeris. Tam man ir arī vidējais temps, garos skrējiens šis man liekas svarīgāk.

Un apakšā man ir skriešanas dinamikas balanss – sadalījums ar kuru kāju es skrienu spēcīgāk – es mazliet kliboju, man bija trauma 2016. gadā. Toreiz gan man nebija iespējas skriet un redzēt šādus datus, būtu bijis ļoti noderīgi. Vēl arī paukošana – asimetrisks sporta veids, kā dēļ kreisā kāja stiprāka.

Nākamajā logā man ir vidējie rādītāji – attālums, vidējais temps, vidējais pulss un esošais pulss.

Katram sporta veidam rādītājus var pielāgot pēc savas patikas

Vēl man ir logs, kur es redzu aerobo un anaerobo efektu, skriešanas kadenci, balansu starp kājām un soļa garums. Nav tā, ka es bieži skatos uz šiem datiem – bet šad un tad ir interesanti.

Peldēšanā skatos temperatūru, aerobo, anaerobo efektu. Pulkstenis skaita nopeldētos baseinus, bet es vienmēr arī zinu pats, cik esmu nopeldējis. Arī ar Swol skaitli ir tā – protams ir forši, ka pulkstenis to skaita un rēķina, bet nopietns peldētājs vienmēr zina cik īrienus ir veicis, lai nopeldētu baseinu. Iesācējiem tas var būt vērtīgi, bet es arī nedomāju, ka tas ir kaut kas par ko ļoti satraukties.

Velobraukšanā būtībā skatos pamata lietas – ātrumu, distanci, pulsu. Jaudu nesaktos, neizmantoju jaudas mērītāju.

Ja Tu skaties skriešanas dinamikas datus, tad Tu sporto ar HRM-run pulsa jostu?

Jā, protams, cenšos izmantot vienmēr pulsa jostiņu, sirds darbība ar jostu ir nesalīdzināmi precīzāka. Protams, ikdienā tā nav jānēsā, bet skrienot vai veicot citus nopietnus treniņus tā ir nepieciešama.

Peldot gan neizmantoju pulsa jostas, bet patiesībā pulkstenis no rokas ūdenī izmēra ļoti labi.

Saullēkts un saulriets

Man patīk sekot līdzi saulēkta, saulrieta laikam – patīk, ka es varu redzēt šīs dienas saulēkta, saulrieta laikus, kā arī patīt uz priekšu, redzēt kāds tas būs Ziemassvētkos. Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu diena būs jau 10minūtes garāka – sīkums, bet patīkami!

Ar Garmin pulsteni Tu vari sekot līdzi saulēkta, saulrieta laikiem

Par ikdienas aktivitātēm un viedfunkcijām

Garmin automātiskais mērķis dienai šobrīd ir 11960 soļu, ko gandrīz vienmēr arī sasniedzu. Ik pa laikam paskatos, tas ir interesanti.

Paskatos barometra rādījumus, pēc tā var nojaust, ka varētu tuvoties lietus.

Kalendāru es vienmēr skatos telefonā, bet arī pulkstenī dažreiz to izmantoju, ja telefons ir kaut kur tālāk.

Spotify, mūziku neklausos – sportojot jāiedziļinās tajā ko es daru, sportojot nekad mūziku neklausos.

Garmin Pay izmantoju – tas man patīk, ļoti ērti.

PulseOx sensors man ir izslēgts, lai netērē lieki bateriju. Kaut gan – domāju, ka varbūt jāskatās, varbūt var ātri pamanīt, ja gadās noķert Covid-19.

Daudzi Garmin jaunākie pulksteņi mēra skābekļa piesātinātību asinīs

Body battery un miegu es tiešām skatos. Es salīdzinu pašsajūtas ar to, ko rāda pulkstenis un dažreiz tas ietekmē manus lēmums, ko attiecīgajā dienā darīt. Body battery no rīta ne vienmēr ir 100, bet, ja diena izdevusies, viss ir kā vajag – tad ir visi 100. Bet, ja esmu aizgājis vēlāk gulēt, ir bijusi stresaināka diena – 100nieku nedabūt.

Stresu arī skatos – tikai jāsaprot, ka tas nav tikai stress, tas ir ķermeņa stress, kas rodas no treniņiem.

Ķermeņa vecums

Kāds ir Denisa ķermeņa vecums? Cilvēkiem, kas bieži sporot, šis parasti ir iepriecinošs rādītājs, ko var atrast aplikācijā pie VO2max rādītāja. Konstatējām, ka Denisam ir 20 gadu (ja skatās pēc pases, tad 42).

Pulksteņa dizains

Protams, svarīgi ka pukstenis izskatās tiešām labi. Var ar to aiziet arī uz oficiālāku ballīti. Principā nēsāju tikai vienu pulksteni visu laiku.

Patīk, ka var mainīt siksniņas – es gan to daudz nedaru, bet ir man klienti, kas to dara biežāk.

Protams, aktuāls ir arī safīra stikliņš. Domāju, ka noteikti ir jāizvēlas ar safīra stikliņu – pulksteņa stikliņš tiešām neskrāpējas.

Būtībā varu teikt – lietojot Garmin, par 99% ar visu esmu apmiernāts!


Ja Garmin Fenix 6 jābūt arī uz Tavas rokas – pasūti šeit:

Garmin Fenix 6 | Garmin Fenix 6 Solar | Garmin Fenix 6s | Garmin Fenix 6s Solar | Garmin Fenix 6x


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

1 comments

  1. Andrejs

    Man nesanāk maksāt ar pulksteni. Ievadu pinu, izvēlos karti, pielieku pie termināļa – terminālis nereaģē. Turklāt samaksa šajā terminālī ar GooglePay ir veiksmīga. (Rimi, CircleK).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *