Fitbit Charge 2 apskats

Ikdienas aktivitātes mērītāji kļūst arvien interesantāki, vērtīgāki un arī pieprasītāki. Pagājušajā nedēļā uzrakstījām par to, kas tie tādi ir un ko ar tiem iesākt, ko vari izlasīt šeit, bet šonedēļ – Fitbit Charge 2 apskats. Fitbit ir patiess ikdienas aktivitāšu mērītāju ražotājs no ASV, kur tas ir ļoti populārs un aizņem lielāko tirgus daļu. Pat Baraks Obama nēsā Fitbit.

Es, pulsometru čalis, esmu nedēļu nesis uz rokas Fitbit Charge 2, un esmu gatavs dalīties iespaidos.

Kas ir Fitbit Charge 2?

Fitbit Charge 2 ir ikdienas aktivitāšu aproce, kas skaita Tavas kustības un pulsu no plaukstas locītavas. Tas ir arī viedpulkstenis, ja ar to saprot, ka uz rokas var redzēt paziņojumu par ienākošajām ziņām un telefona zvaniem. Kopā ar Fitbit aplikāciju, šī aproce kļūst par tādu kā ķermeņa menedžementa sistēmu – aplikācijā esmu izvēlējies 3 mērķus, esmu sācis ievadīt apēstās kalorijas, skatos cik ilgi esmu gulējis, aproce man atgādina, kad jāiet gulēt, kā arī modina, un aplikācijā esmu izlasījis arī visdažadākos padomus un ieteikumus, kā uzlabot manu ikdienu.

Ar šo aproci var arī sportot, tai ir skriešanas profils un arī citu sporta veidu profili. Ja līdzi būs viedtālrunis, tā izmantos viedtālruņa GPS, lai noteiktu ātrumu no distanci.

Fitbit Charge 2 apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Charge 2 var izmantot arī sportojot!

 

Ērtums un izskats

Nēsāju aproci uz labās rokas, kas ir neierasti (uz kreisās ir cita ierīce, kas jātestē), un jāsaka, ka neierastā sajūta pārgāja ātri, un tagad Fitbit Charge 2 šķiet ļoti ērta aproce. Izskata ziņā, manuprāt, loti glīta. Fitbit Charge 2 pieejama dažādās krāsu variācijās, lai vari izvēlēties tādu, kāda patīk tieši Tev!

Lietojamība

Aproces lietošana ir pavisam vienkārša – tai ir viena poga, kuru piespiežot var pārslēgt ekrānu un paturot var sākt kādu darbību, piemēram, startēt skrējienu vai sākt dziļas elpošanas vingrojumu. Ar uzsitienu var mainīt sekundāro rādījumu. Vienkārši.

Aplikācijā iespējas ir krietni vairāk, bet tās lietošana nešķiet sarežģīta – visi dati ir viegli apskatāmi, iestatījumi viegli pieejami. Šķiet ka Fitbit ražotāji labi saprot, ka aplikācija ir puse no šiem produktiem un viņi ir pielikuši daudz darba, lai tā būtu tiešām vienkārša un skaidra.

Savus datus vari apskatīt arī Fitbit mājas lapā un šeit vari izvēlēties arī Premium versiju (maksā 49.99$ gadā). Ar Premium versiju varēsi salīdzināt savus datus ar citiem Fitbit lietotājiem, Tev būs detalizētāki dati un varēsi sastādīt personalizētu 12 nedēļu fitnesa plānu, kas liks Tev palielināt aktivitāti laika gaitā.

Soļi

Fitbit Charge 2 skaitīs dienā noietos soļus un aicinās izpildīt dienas mērķi. Pēc noklusējuma dienas mērķis ir 10000 soļu, bet to var pielāgot pēc vēlēšanās vai vajadzības. Fitbit regulāri atgādina, ka jāizkustas un, kad mērķis sasniegts, apbalvo ar salūtu. Kopš izmantoju soļu skaitītājus, esmu atteicies no liftiem un cenšos arī regulāri paņemt pauzītes un izkustēties. Kad būšu vecs, būšu sev pateicīgs par šo rīcību.

Fitbit Charge 2 apskats | pulsometrs.lv
Centies sasniegt savu soļu ērķi katru dienu

Miegs

Fitbit aplikācija man sacīja, ka vajadzētu uzstādīt miega ilguma mērķi. Labi, tā arī izdarīju, uzstādīju mērķi – 8h. Pastāstīju arī, ka vēlos celties septiņos, un aplikācija piedāvāja uzlikt uz septiņiem modinātāju. Ļoti labi – tagad mana aproce septiņos vibrē un modina. Bet, lai es tiktu pie savām 8h miega, Fitbit brīdina arī vakarā ar tekstu, ka drīz jātaisās gulēt. It kā muļķīgi, bet strādā.

Fitbit Charge 2 automātiski uztver miegu ar kustības sensoru – ja kustība ir samazinājusies vismaz stundu, algoritms to uztvers kā miegu.

Fitbit Charge 2 apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Charge 2 atgādinās, kad laiks iet gulēt, kā arī modinās ar klusu vibrācijas modinātāju. Miega datus varēsi apskatīt Fitbit aplikācijā

Paziņojumi

Fitbit Charge 2 vibrē par ienākošajiem zvaniem, sms un citiem telefona paziņojumiem. Dažiem šī funkcionalitāte patīk, citiem ne. Ir iespējams izslēgt, lai netraucē. 

Geimifikācija (jeb mūsu mēlē laikam pareizāk būtu teikt Spēļošana)

Par labu uzvedību – daudz soļiem un citām aktivitātēm – varēsi pelnīt žetonus, vari pieteikties dažādos izaicinājumos un vari sacensties ar draugiem, ja arī draugiem ir Fitbit. Visas šīs funkcijas padara Fitbit lietošanu interesantāku, un, jo interesantāk ierīci izmantot, jo lielāka iespējamība, ka Tu būsi aktīvs un Tava dzīves kvalitāte uzlabosies. Tā kā žetons par šo Fitbit izstrādātājiem!

Pulsa precizitāte

Pulsa precizitāte šai ierīcei ir diezgan apšaubāma. Skrienot, īsā 6km skrējienā, pulsa jostiņas rādītāji un Fitbit Charge 2 ievērojami atšķiras. Vidējais pulss ar jostiņu – 145 sitieni minūtē, ar Fitbit Charge 2 – 160 sitieni minūtē.

pulsa precizitāte ar Fitbit Charge 2 - pulsometrs.lv

Pulsa precezitāte ikdienā arī nebūs super precīza. Pēc maniem mēģinājumiem salīdzināt ar Garmin Fenix3 ar pulsa jostiņu, rādījumi atšķiras līdz 10 sitieniem. 

fitbit charge 2 | pulsometrs.lv
Pulsa precizitāte nav tik precīza, kā ar pulsa jostiņu.

Baterija

Baterija izturēja pilnas piecas dienas un sestās dienas rītā atnāca epasts, ka manam Fitbit baterijas līmenis ir zems. Uzlāde prasīja apmēram 2 stundas. Domāju, ka tas ir ok, lādēšana reizi piecās dienās ir gana reti, lai tas netraucētu dzīvot, bet arī gana bieži, lai nepazaudētu lādētāju.

Kam šī Fitbit Charge 2 aproce ir piemērota?

Fitbit Charge 2 ir piemērota cilvēkiem, kuri vēlas kontrolēt savas ikdienas aktivitātes, vēlas kļūt veselīgāki, pievērst vairāk uzmanību dienas ritmam un uzturam. Fitbit aplikācija ir tiešām vienkārša, bet tajā pašā laikā izsmeļoša. Ja Tu jau nodarbojies ar sportu un vēlies trenēties efektīgāk, tad Fitbit Charge 2 nebūs Tavs labākais risinājums, bet, ja esi sapratis/usi, ka par ķermeni ir jārūpējas un vēlies sākt kaut ko darīt lietas labā – tad Fitbit Charge 2 varētu būt vislabākais variants.

Plusi un mīnusi

PlusiMīnusi
Ļoti glīta, ērta un viegli lietojama aproceNeprecīzi pulsa dati
Saprotama un detalizēta aplikācijaNav piemērots peldēšanai, nav vēlams to atstāt uz rokas ejot dušā
Motivējoša lietotāja pieredzeAplikācija un mājas lapa tikai angļu valodā

Ko neietver šis Fitbit Charge 2 apskats?

Fitbit aproce un aplikācija ietver vēl daudzas funkcijas, kas šeit netika apskatītas. Aprocē ir dziļas elpošanas vingrinājumi, aplikācijā ir daudzi interesanti izaicinājumi, kuriem vari pievienoties, aplikāciju iespējams savienot ar daudzām interesantām citām aplikācijām, vari pievienot arī Fitbit svarus, izmēģināt FitStar treniņu programmas un iespējams, ka laika gaitā atklātos vēl dažādas iespējas, ko izmēģināt.

Pasūti savu Fitbit šeit

Ja vēlies pasūtīt Fitbit Charge 2 – dari to šeit. Un priecīgu soļošanu!

Līdzīgas funkcijas būs arī mazākā ierīcē Fitbit Alta vai ierīcē, kas vairāk izskatās pēc pulksteņa – Fitbit Blaze.

Ja Tev patika šis Fitbit Charge 2 apskats, droši padalies ar to sociālajos tīklos – mēs, pulsometru čaļi – būsim Tev ļoti pateicīgi!

2 comments

  1. Ieva

    Vai Fitbit Charge2 aproci ir iespējams savienot ar Huawei P8 telefonu?

  2. Iveta

    Notifications service not running. A Phone restart is required to re-enable notifications in your tracker. Ko darīt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *