Fitbit Ionic apskats

Fitbit nākuši klajā ar jaunu, ļoti interesantu modeli Fitbit Ionic. Šis ir ļoti glīts viedpulkstenis, kas ir ļoti labi piemērots arī sportam. Tas skaitīs ikdienas aktivitātes, tas ir ūdensizturīgs, pulkstenim ir GPS, iebūvētais pulsa mērītājs un vēl dažādas interesantas fīčas. Bet, par visu pēc kārtas…

Fitbit Ionic dizains

Fitbit Ionic ir ļoti plāns un viegls. Salīdzinot ar citiem pulsometriem, kuri atrodami mūsu plauktos, ši viedpulkteņa dizains nav “sportisks”, tas ir elegants un stilīgs. Tas labi izskatīsies uz abu dzimumu rokām un, tā kā komplektācijā ir gan lielā izmēra siksniņa, gan mazā, nebūs jāmēra rokas pirms pulksteņa iegādes.
Fitbit Ionic ekrāns ir vizuāli ļoti patīkams, tā izšķirtspēja ir tiešām lieliska. Tam ir skārienjūtīgs Gorilla Glass 3 ekrāns, kas nozīmē, ka tas būs gana izturīgs.
Tā kā šādi ekrāni prasa daudz enerģijas, tad ikdienā ekrāns ir izslēgts. To ieslēdz ar rokas kustību vai ar podziņu. Pulksteņa skata dizainu var mainīt atbilstoši gaumei, bet pulksteņa lietojamība ir ļoti vienkārša un intuitīva.

Kopumā, par tā dizainu nekas slikts man nav sakāms. Dizains, protams, ir gaumes jautājums, bet, manuprāt, dizains šim modelim ir ļoti izdevies.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”7910″]

[ux_image id=”7911″]

[ux_image id=”7912″]

[ux_image id=”7913″]

[ux_image id=”7914″]

[/ux_slider]

Baterija

Viedpulksteņiem mēs būt diezgan vājas baterijas, bet šim tā ir diezgan laba.
Ikdienas režīmā, bez neviena treniņa GPS režīmā tas izturēja 7 dienas. Specifikācijā rakstīts, ka ikdienas režīmā tur līdz 5 dienām. Lieliski!
Specifikācjiā rakstīts, ka GPS režimā tas var izturēt 10h un izskatās, ka tas varētu būt tuvu patiesībai. Ja treniņa laikā izvēlas iespēju turēt ieslēgtu ekrānu, tad gan baterija beigsies krietni ātrāk.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Ionic baterija iztur apmēram 4 -5 dienas ikdienas režīmā.

Ikdienas aktivitātes

Kad cilvēki mums jautā ar ko atšķiras Garmin, Polar, Suunto, TomTom un Fitbit, tad par Fitbit mēs parasti sakām, ka tās pirmāmkārtām ir ikdienas aktivitātes ierīces, sports šeit ir otrajā plānā. Fitbit aplikācijā ļoti ērti apskatāmi ikdienas aktivitātes un miega dati, ir piedomāts pie dažādām detaļām uz sīkumiem. Lai arī šis modelis ir ļoti labi piemērots arī sportam, visticamāk, ka šīs ierīces lietotājs sekos līdzi ikdienas aktivitātēm, tapēc šeit ir vērts iedziļināties.

Fitbit Ionic skaitīs soļus, sadedzinātās kalorijas, uzkāptos stāvu un intensitātes minūtes. Fitbit aplikācijā ļoti ērti varēsi apskatīt dienas datus, kā arī sekot līdzi izmaniņām no dienas uz dienu. Šādā veidā ļoti labi vari redzēt, vai izmaiņas ikdienas paradumos padara Tevi veselīgāku un kustīgāku un vai gaidāmas arī pozitīvas izmaiņas pašsajūtā.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Maini savus paradumus un rūpējies, lai gafiks, kas parāda soļu skaitu iet uz augšu!
fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Ja svara kontrole ir aktuāls jautājums, tad seko līdzi sadedzināto kaloriju daudzuma izmaiņām.

Ja vēlies sekot līdzi miegam, Fitbit aplikācija ir viena no saprotamākajām, ar kādu esmu sastapies. Tiek izšķirts sekls miegs, dziļš miegs, REM miegs un saskaitītas minūtes, kad esi pamodies. Lai iegūtu šos datus, ierīcei ir jābūt uz rokas nakts laikā un pulsa mērītājam ir jābūt ieslēgtam.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Ja Fitbit Ionic ir uz rokas arī guļot, no rīta varu apskatīties miega ilgumu un miega fāzes.

Pulsa mērītājs no rokas ļauj mērīt pulsu visu diennakti. Tas ļaus Tev redzēt sirds ritma datus miera stāvoklī, kā arī Fitbit piešķirs Tev skaitli, kas novērtēs Tevi, salīdzinot ar citiem tā paša dzimuma cilvēkiem Tavā vecuma kategorijā. Tā kā pulsa mērītājs no rokas nav 100% precīzs, šie dati Tev sniegs aptuvenu sapratni par Tavu sirds veselību un, ja Tas motivē Tevi iedziļināties tavā veselībā, tad Fitbit uzdevums ir izdevies. Tai pašā laikā, neuztver Fitbit viedpulksteni par medicīnisku ierīci, pieeja šiem datiem ar veselīgu skepsi.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Fitbit ierīce mēra pulsu visu dienakti un novērtē sirds veselību, salīdzinot ar citiem vīriešiem manā vecuma grupā.

Sīkums, bet patīkami

Viena lieta, ka ierīce skaita soļus, bet pavisam cita, ka tā motivē kustēties vairāk. Man patiešām patīk, ka ierīce katru stundu paziņo, ka šajās stundā vēl jānoiet, piemēram, 100 soļus. Regulārs atgādinājums, ka jākustās, ir ļoti vērtīgs, it īpaši cilvēkiem, kuri ilgstoši ieslīgst krēslos pie datoriem vai televizoriem.

Vakarā, kad tuvojas gulētiešanas laiks, Fitbit aplikācija atsūta paziņojumu, ka laiks doties pie miera, ja vēlies sasniegt uzstādītos miega ilguma mērķus. It kā sīkums, bet patīkami.
Aplikācija piedāvā arī reģistrēt, kas ir apēsts un pierakstīt cik daudz izdzerts ūdens.

Vēl man ir uzstādīts mērķis sportot vismaz 4x nedēļā. Un aplikācija man regulāri to atgādina. Sīkums, bet patīkami.

Fitbit Ionic sportā

Fitbit Ionic piedāvā vairākus sporta veidus – skriešanu, velo, peldēšanu, skriešanu pa slīdceliņu, spēka vingrojumus, vienkārši “workout” un pie sprota veidiem atrodams arī intervālu taimeris.

Skrienot. Biju skriet ar šo ierīci vairākas reizes un nekas slikts nav sakāms. Šai ierīcei nevar sakārtot vairākus ekrānus ar apļu, iepriekšējo apļu laikiem, vidējiem pulsiem un tempiem, bet redzēt skriešanas ātrumu, pulsu, kalorijas – to visu var. Ekrāns, pēc noklusējuma ir izslēgts un tas ieslēdzas uz rokas kustību vai uzspiežot podziņu, kas man nelikās forši, tapēc iestatījumos uzliktu iespēju atstāt ekrānu ieslēgtu visu laiku. Lai ekrānu turētu ieslēgtu visu laiku, baterijai jābūt pilnībā uzlādētāi, jo 35% baterijas stundas skrējienam nepietika.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Ionic ir GPS pulsometrs, kas mērīs ātrumu un distanci un telefonu varēs atstāt mājās
fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Arī treniņu dati ērti apskatāmi Fitbit aplikācijā.

Peldot.

Ar Fitbit Ionic var mesties baseinā, un tas saskaitīs arī nopeldētos basienus! Pulsu gan ūdenī nemērīs. Vēzienu skaitu arī ne. 

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Ar Fitbit Ionic var arī peldēt! Fotografēt un filmēt gan Ķīpsalas baseinā ir aizliegts, tapēc paldies personālam, kas pieļāva šādu izņēmumu.
fitbit ionic | pulsometrs.lv
Ekrānšāviņš no Fitbit mājas lapas ar datiem no peldēšanas nodarbības.

Vingrojot
Vingrojot pulsomters mērīs pulsu, uzņems laiku, skaitīs sadedzinātās kalorijas. Vingrot ar šo pulsometru ērti, jo tas ir plāns un viegls un, ja nodarbojies ar grupas treniņiem, tad treniņbiedri izsaka komplimentus par tā izskatu. Forši.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Ionic vingrojot mēra laiku, pulsu un sadedzinātās kalorijas. Un labi izskatās.

Fitbit Coach.

Lūk, ši ir kaut kas ļoti interesants. Gribi vingrot, bet nezini, ko tieši darīt un cik daudz? Fitbit piedāvā Fitbit Coach aplikāciju, kas parādīs ko darīt. Pāris reizes izmēģināju vingrot ar Fitbit Coach un jāsaka, ka… nu tā. Lai arī idejiski man ļoti patīk šī funkcionalitāte un iespējams, ka tas ir ļoti noderīgi cilvēkiem, kas ceļo, man nešķita ērti skatīties pulkstenī, kas jādara un vielaicīgi darīt. Varbūt esmu pārāk švaks pulveris, bet ritms ir diezgan ātrs, tik līdzi ir grūti. Fitbit Coach aplikācija (un arī daudzas citas aplikācijas un video) ir pieejami arī telefonā un šķiet ka ērtāk skatīties to kā izpildīt vingrinājumu ir atsevišķā ekrānā.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”8552″]

[ux_image id=”8553″]

[ux_image id=”8554″]

[/ux_slider]

 

Pulsa precizitāte
Līdzīgi, kā citu ražotāju pulsometri, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas, arī šis nebūs 100% precīzs, it īpaši pie augstām slodzēm, mainīgām slodzēm, intervāliem. Ja Fitbit Ionic varētu savienot ar pulsa jostiņu, pulsometru čalis būtu ļoti priecīgs, bet diemžēl nevar. Cerams, ka nākotnē ar programatūras atjauninājumiem tas būs iespējams.
Lai pulss būtu precīzāks, vēlams siksniņu pievilkt stingrāk un novietot to augstāk, tā lai plaukstas locītavas kustības minimāli ietekmētu pulsa sensoru.

Testējot optiskos pulsometrus un dzirdot, ko par tiem saka citi esmu secinājis, ka dažiem šīs ierīces strādā labāk, citiem ne pārāk. Pulsometru čalim, kā var redzēt, optiskie pulsa mērītāji nav diez ko precīzi, bet, ja apskata apskatnieka DC Rainmaker testus, šis sensors strādā tiešām labi.

fitbit ionic apskats | pulsometrs.lv
Sarkanā līnija – Fitbit Ionic, zaļā – pulsa jostiņa.

 

Kas man patika sportojot?
Dažas sīkumi. Ekrānu varam ieslēgt, lai treniņa laikā tas neslēdzas ārā. Nekas netracina vairāk, kā ātrs skats tumšā ekrānā treniņa laikā un centieni atcerēties, kā to varēja ātri ieslēgt.

Apļu laiki. Šī apraksta pirmajos uzmetumos bija rakstīts, ka ar Ionic nevar reģistrēt apļus, bet tā izrādās nav taisnība.
Ja Tev ir Ionic, dodies pie sporta Settings, jāizvēlas Show Cues -> Manually. Tagad labā augšējā podziņa būs paredzēta apļu laikiem.

Trūkumi
Īstam sporta entuziastam šajā ierīcē pietrūks vairākas lietas. Var izveidot intervālus, bet nevar izveidot strukturizētu treniņu pirms tas ir sācies. Nedraudzējas ar pulsa jostiņām, velo un citiem sensoriem. Peldot tas skaita baseinus, bet neskaita vēzienu skaitu. Kopumā var teikt, ka šis ir ļoti labs viedpulkstenis sportam, bet ne pats labākais sporta pulsometrs.

Mūzikas ielāde

Fitbit Ionic var izmantot kā mūzikas atskaņotāju. Uzinstalējam programmiņu uz datora, ar kuru varam pārsūtīt mūziku uz pulsometru, pievienojam austiņas un gatavs. Ierīcē vari saglabāt 2.5GB mūzikas, audiogrāmatu, podkāstu vai varbūt kādu “Aplīša sarunu” ko klausīties skrienot.

Fitbit Ionic strādā arī ar Pandora mūzikas straumēšanas servisu -, bet, Pandora pagaidām darbojas tikai ASV. Ja Tu atrodies aizokeānijā un izmanto Pandora maksas pakalpojumus, tad mūziku var saglabāk pulkstenī no Pandora aplikācijas.

Fitbit Ionic komplektācijā nav austiņu. Fitbit gan ir izlaiduši bluetooth austiņas Fitbit Flyer, bet tās vēl nav pārdošanā pie mums, kaut arī esam tikuši pie testa modeļa. Kad Fitbit Flyer parādīsies plauktos, par to noteikti runāsim sociālajos mēdijos, tapēc seko mums līdzi instagram’ā un facebook’ā.

fitbit ionic music | pulsometrs.lv
Ar Fitbit Ionic vari klausīties mūziku atstājot telefonu mājās.

Aplikācijas

Fitbit Ionic  ir viedpulkstenis, kas atbalsta dažādas aplikācijas. Šim pulkstenim var piesaistīt maksājuma karti, lai ar pulksteni var norēķināties veikalā, bet, šķiet, ka pie mums šī funkcija šobrīd nedarbosies. Caur Fitbit mobilo aplikāciju var ielādēt dažādas izklaidējošas lietas, kā spēlītes un, piemēram, NY Times aplikāciju, kur uzzināt par jaunumiem. Tā kā šī ir pavisam jauna lieta, gaidāms, ka aplikācijas būs arvien vairāk un arvien interesantākas.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”8544″]

[ux_image id=”8545″]

[ux_image id=”8546″]

[ux_image id=”8547″]

[ux_image id=”8549″]

[/ux_slider]

 

Viedpulksteņa funkcijas

Viedie paziņojumi par ienākošajiem zvaniem, sms un kalendāra paziņojumiem, WhatsApp paziņojumi un paziņojumi par epastiem nonāks uz Tavas rokas. Ienākošo zvanu var pacelt un var atteikt. Runāt gan caur pulksteni nevarēs.

Kopsavilkums

Ko lai saka par Fitbit Ionic? Ļoti glīts un interesants modelis, noteikti vislabākais, ko Fitbit līdz šim ir radījuši. Vislabākās ikdienas aktivitāšu funkcijas, ko piedāvāja Fitbit jau līdz šim un arī sportam šis modelis ir lieliski piemērots, ar GPS un optisko pulsa mērītāju, mūzikas ielādi un pat peldēšanas iespēju.  Mums šis modelis ļoti patīk un labprāt to iesakam mūsu klientiem! Ja esi gatavs to pasūtīt, spied šeit un izvēlies savu Fitbit Ionic!

2 comments

  1. Artis

    Viss, ļoti labi, bet cenu jau varēja pielikt…

  2. Maija

    Es ļoti ceru, ka fitbit būs sācis izmantot kvalitatīvākus izejmateriālus, jo pagaidām aproču siksniņas neiztur pat 6 mēn. lietošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *