Fitbit Versa apskats

Fitbit ir izlaiduši jaunu Ionic pēcteci – Fitbit Versa. Noapaļotie stūri, mazais korpuss to padara daudz sievišķīgāku un elegantāku.

Lielisks sabiedrotais ikdienas gaitās – maina savu vizuālo tēlu no sporta drauga uz klasisku ikdienas visurgājēju. Korpusa dizaini un pulksteņa siksniņas ir pieejamas tik daudz krāsās, lai tieši katrs atrasu sev tīkamāko variantu!

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”10741″]

[ux_image id=”10740″]

[ux_image id=”10739″]

[ux_image id=”10738″]

[ux_image id=”10737″]

[ux_image id=”10736″]

[ux_image id=”10735″]

[/ux_slider]

 

Fitbit Versa lietošana

Podziņu skaits ir palicis nemainīgs tāpat kā Ionic – kopumā trīs. Viena pa vidu kreisajā pusē un divas podziņas labajā. Tāpat saglabājies ir arī krāsainais, skārienjutīgais ekrāns. Ja iepriekš ir jau sanācis izmēģināt Ionic, pie Versas pierast nebūs grūti, jo lietojamība ir tādi pati.

  • Nospiežot kreisās puses podziņu varēs atgriezties atpakaļ.
  • Nospiežot apakšējo labās puses podziņu var konkrētajā sporta profilā startēt treniņu.
  • Nospiežot augšējo labās puses podziņu var uzreiz piekļūt sporta veidiem un ātri uzsākt treniņu.
  • Glaudot ekrānu var pārvietoties pa ekrāna laukiem, doties uz Versa izvēlni.

Fitbit Versa baterija

Priekš tik krāsaina un maza rīka ļoti laba. Specifikācijā teikts, ka izturēs apmēram 4 dienas, realitātē izturēja četras līdz piecas dienas atkarībā no tā, cik aktīvi sanāca lietot pulksteni. Bateriju galvenokārt “noēd” treniņi, krāsainais ekrāns, pulsa mērītājs un mūzika. Tā kā ekrāna spilgtums un darbības laiks ir regulējams, kā arī optisko pulsa mērītāju var izslēgt, arī baterijas darbības laiks ir pastiepjams vai saīsināms jēdziens.

Fitbit Versa ir arī jauns ļoti interesants lādētājs, precīzāk, to varētu saukt par uzlādes staciju, jo tas nav mazs vadiņš, bet gan vads ar ietvaru, kur iestiprinās Fitbit Versa. Nav tas ērtākais gan izmantošanas ziņā, gan transportēšanā, jo ir diez gan neparocīgs un nav tas kompaktākais variants.

Fitbit Versa apskats | pulsometrs.lv
Fitbit Versa lādētājs ir paliela lādēšanas stacija, bet baterijas ilgums pulsometram ir aptuveni 4 – 5 dienas.

Galvenās funkcijas – ikdienai un sportam

Kā jau Fitbit, arī šis modelis galvenokārt ir paredzēts ikdienas aktivitāšu uzskaitīšanai – soļi, kalorijas, uzkāptie stāvi, pulss – tam visam varēs sekot līdzi detalizētākā veidā nekā citu ražotāju ierīcēm.

Fitbit Versa apskats | pulsometrs.lv
Fitbit aplikācijā ļoti pārskatāmi varam redzēt savus ikdienas datus!

Dienas laikā nepārtraukti var sekot līdzi pulsa datiem. Ja tas ir ļoti aktuāls parametrs, tad var arī uz sākuma ekrāna uzlikt, lai pulss būtu redzams. Tiks samērīts arī vidējais dienas pulss.

Nepārtraukti kustēties mudina atgādinājumi par attiecīgajā stundā atlikušajiem soļiem, kas jānoiet. Ļoti patīkami ir saņemt paziņojumu, ka stundas mērķis ir izpildīts – kā jau zināms, lai sasniegtu lielus mērķus, labāk pa vidu nospraust arī mazākus, kas virza uz šo lielo mērķi.

Fitbit Versa
Fitbit Versa motivēs kustēties visas dienas garumā!

Bez pulsa un soļiem, ikdienā varēs sekot līdzi noietajai distancei, uzkāptajiem stāviem, sadedzinātajām kalorijām un aktīvi pavadītajām minūtēm (treniņi, ikdienas pastaigas).

Fitbit Versa, ja aizmirsīsies startēt treniņu, pats mācēs noteikt, kas par aktivitāti tiek veikta. Diezgan ērti, taču tad nebūs redzams kartē, kur aktivitāte tiek veikta. GPS Connect darbojas tikai startējot treniņu, pie ieslēgta Bluetooth un, ja līdzi ir telefons.

Ikdienā svarīgs labsajūtas noteicējs ir miegs. Vēl aizvien Fitbit šajā ziņā ir vieni no lielākajiem pētniekiem. Būs redzams, cikos aiziets gulēt, cik bieži sanācis izmosties, cikos celties, kā arī tiks noteikta miega kvalitāte – cik bijis dziļais miegs, cik seklais + REM miega fāzes, kas ir līdz šim bijis tikai Fitbit ierīcēm. Pavisam nesen arī Garmin savos jaunākajos modeļos ieviesis šo rādītāju.

Fitbit Versa apskats | pulsometrs.lv
Ja atstājam pulksteni uz rokas nakts laikā, no rīta varam apskatīt miega datus!

Ko Versa piedāvā sportojot?

Pavisam pulkstenī ir septiņi sporta veidi, ko piedāvā Fitbit Versa standarta variantā – skriešana, riteņbraukšana, peldēšana, skriešana uz slīdceliņa, spēka vingrinājumi, intervāltreniņi un nedefinēts treniņš. Principā tas pats, kas Fitbit Ionic. Ir iespējams no Fitbit aplikācijas telefonā pielikt arī savādākus sporta veidus, kā, piemēram, pārgājiens, golfs, tenis, apļa treniņi, joga utt.

Atšķirībā no Ionic, Fitbit Versa nav aprīkots ar GPS. Tas pats māk treniņa laikā sarēķināt veikto distanci. Labākai precizitātei un iespējai redzēt veikto distanci kartē, var aktivizēt Connected GPS – tad Versa izmanto telefona GPS. Lai tas notiktu jābūt aktivizētai Bluetooth funkcijai un telefonam treniņa laikā jāatrodas kaut kur netālu, bluetooth zonā.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”10746″]

[ux_image id=”10747″]

[ux_image id=”10748″]

[ux_image id=”10749″]

[ux_image id=”10750″]

[ux_image id=”10751″]

[/ux_slider]

 

Connected GPS darbosies sporta veidos, kas paredzēti ārpus telpām. Iekštelpu treniņos nebūs iespējams izmantot telefona GPS.

Fitbit Versa ekrāna skati ir diez gan parocīgi un ērti. Ekrāns tiek iedalīts trīs daļās – augšējā, vidējā un apakšējā. Var iestatīt, ko rādīt augšā un, ko apakšā, bet vidējā ekrāna daļa paliek maināma treniņa laikā – noglaudot ekrānu var mainīt redzamo rādītāju, vai tas ir pulss, soļi, distance, laiks, kalorijas utt.

Fitbit Versa

Pēc treniņa būs redzams kopsavilkums. Viss atspoguļots pārskatāmā un viegli uztveramā veidā. Redzams treniņa ilgums, distance, pulss, apļa laiki ar tempu un laiku. Žēl tikai, ka Versā neuzglabājas aizvadīto treniņu vēsture. Aizvadītos treniņus varēs apskatīties tikai Fitbit kontā telefonā vai datora mājaslapā.

App’i

Viena no Fitbit jaunāko modeļu pievienotajām vērtībām ir mūzika! Tas ir super ērti, jo vairāk nav nepieciešams telefons vai kāds cits palīgrīks, lai treniņa laikā varētu sevi motivēt ar mūzikas palīdzību (telefonu gan līdzi var nākties ņemt, ja nepieciešams GPS). Mūziku vari lejuplādēt pulktenī caur Fitbit mājas lapu vai arī klausīties mūziku caur Deezer. Ja atrodies nedaudz tālāk – ASV – varēsi izmantot arī Pandora mūzikas straumēšanas servisu. Atmiņa 2.5 GB tavas mīļākās mūzikas! Pieslēdz bluetooth austiņas, piemēram, Fitbit Flyer vai kādas no Jabra un aiziet!

Fitbit Coach!

Ja vēl neesi ticis pie personīgā trenera, tad ar Fitbit Versa vari tādu iegūt! Pulkstenī ir iestrādātas trīs video pamācības ar to, kā un kādus vingrinājumus izpildīt. Līdz ar to, vari trenēties jebkur un jebkurā laikā – ērti un parocīgi. Sākumā “treneris” parādīs vingrinājumu, tad sāksies laika atskaite un tas būs jāpilda pašam. Nekā sarežģīta.

Fitbit Versa

Fitbit parasti izceļam kā ikdienas aktivtātēm paredzētus rīkus, bet ar jaunajiem modeļiem arī kā “gadžetus”, ko varēs papildināt ar dažādām aplikācijām – spēlēm, izklaides un ziņu portālu aplikācijām.

Salīdzinājums ar Fitbit Ionic

+smalkāks dizains, labāk derēs mazākām rokām;

+pieejamas vairāk krāsu variācijas un izdevīgi komplekti;

+draudzīgāks maciņam

-nav iebūvēts GPS;

Fitbit Versa | pulsometrs.lv

Fitbit Versa +/-

+Elegants dizains, viegls un plāns;

+Krāsains un spilgts ekrāns;

+Piemērots peldēšanai, skaita baseina garumus

+Var pulkstenī lejuplādēt mūziku

-Nav iebūvēts GPS;

-Nevar pieslēgt pulsa jostas, velo sensorus;

-Neierastas pulsa zonas – trīs, nevis klasiskās piecas;

-Īsti nederēs intervāl treniņiem, jo iepriekš nevar sagatavot treniņu pēc pulsa vai distances.

Noslēgumā

Fitbit Versa ir Ionic līdzinieks daudz pieejamākā cenu kategorijā, un, manuprāt, arī daudz pievilcīgākā dizainā. Ja GPS nav tā svarīgākā funkcija, piemēram, treniņi tiek aizvadīti iekštelpās, vai treniņu laikā telefons tāpat tiek ņemts līdzi, un sporto sava prieka pēc, šis būs lielisks variants! Pastūti savu Versa jau tagad!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *