Garmin Epix Pro – kas jauns?

garmin epix pro

Garmin nupat nāca klajā ar jauniem top modeļiem – Garmin Epix Pro un Garmin Fenix 7 Pro! Šeit par to, kas jauns Garmin Epix Pro!

Kas ir Garmin Epix Pro?

Pēdējos dažus gadus daudzi zina, ka Garmin top modelis ir Fenix. Bet tagad parādās jauns nosaukums – Epix! Ko tas nozīmē?

Šajā rakstā mēs vairāk stāstām par to, kas jauns, bet, ja Tev nav pieredze ar pēdējiem Garmin, tad lūk īss ieskicējums, kas tas īsti ir.

Garmin Epix Pro ir sporta un ikdienas viedpulkstenis. Tam ir spēcīga baterija, navigācijas funkcijas un padziļināta Tavas fizioloģijas analīze. Pulkstenim ir GPS un pulsa mērīšanas sensors, sportojot brīvā dabā tas spēj noteikt ātrumu, fiksēt veikto distanci. Ikdienā tas skaita visus ikdienas datus – noietos soļus, stāvus, miega datus, stresu… Pulkstenis spēj arī novērtēt mūsu gatavību treniņiem un dod ieteikumus. Tas pavisam īsumā. Garmin Epix Pro un Fenix 7 ir ļoti jaudīgas ierīces fiziski aktīviem cilvēkiem.

Garmin Epix Pro vai Garmin Fenix 7 Pro – kādas atšķirības

Garmin Epix Pro atšķirībā no Fenix modeļiem ir apveltīts ar super izskatīgo un acij patīkamo amoled ekrānu. Tas patērē vairāk baterijas, bet izskatās smalkāk.

Fenix Pro ir pieejamas versijas ar Solar lādēšanu – ja Tu daudz laika pavadi ārpus telpām, tad Tev patiks solar versijas, kas vēl pagarinās jau tā super jaudīgo baterijas izturību. Epix Pro versijām nebūs saules lādēšanas iespējas.

Vai tas viss? Jā, būtībā jā. Un kādam no mums šķiet, ka amoled ekrāns ir daudz foršāks un kāds cits domā, ka labāk ilga baterija, nekā spīdīgs ekrāns. Tādēļ arī ir divi dažādi modeļi – lai mēs varētu izvēlēties to, kas mums katram labāk patīk un der.

garmin epix pro, garmin fenix pro

Baterijas izturība

Cik ilgi izturēs Epix Pro, šis pulkstenis ar super smuko amoled ekrānu? Dienu, divas? Nē – līdz 31 dienai!

Protams, viss atkarīgs no tā, kā mēs šo pulksteni lietojam. 31 diena būs iespējama lielākajai 51mm versijai, ja Tavs ekrāns būs pēc noklusējuma izslēgts (tas pamostas no rokas kustības). Ja ekrāns ir vienmēr ieslēgts, tas var izturēt no 4 līdz 11 dienām, atkarībā no modeļa (lielāks iztur ilgāk).

Mans testa modelis Garmin Epix Pro 47mm, darbojas ar vienmēr ieslēgtu ekrānu un pāris reizes nedēļā es izmantoju GPS – eju skriet. Man līdz šim pulkstenis iztur apmēram 5-6 dienas.

Garmin Epix Pro, 42mmGarmin Epix Pro, 47mmGarmin Epix Pro, 51mmGarmin Fenix 7s ProGarmin Fenix 7 ProGarmin Fenix 7X Pro
viedpulksteņa režīmā (ekrāns vienmēr ieslēgts)līdz 10 dienāmlīdz 16 dienāmlīdz 31 dienāmlīdz 11 d. (14 d. ar saules lādēšanu)līdz 18 d. (22 d. ar saules lādēšanu)līdz 28 d. (37 d. ar saules lādēšanu)
viedpulksteņa režīmā (ekrāns izslēgts)līdz 4 dienāmlīdz 6 dienāmlīdz 11 dienām
akumulatora taupīšanas režīmālīdz 14 dienāmlīdz 21 dienailīdz 42 dienāmlīdz 38 d. (līdz 87d. ar saules lādēšanu)līdz 57 d. (līdz 173d. ar saules lādēšanu)līdz 90 d. (līdz 365d+ ar saules lādēšanu)
tikai GPSlīdz 28hlīdz 42hlīdz 82hlīdz 37h, līdz 46h ar saules lādēšanulīdz 57h, līdz 73h ar saules lādēšanulīdz 89h, līdz 122h ar saules lādēšanu
tikai GPS, ekrāns ieslēgtslīdz 20hlīdz 30hlīdz 58h
Multiband GPSlīdz 13hlīdz 20hlīdz 38hlīdz 15h, līdz 16h ar saules lādēšanulīdz 23h, līdz 26h ar saules lādēšanulīdz 36h, līdz 41h ar saules lādēšanu
Multiband GPS, ekrāns ieslēgtslīdz 10hlīdz 15hlīdz 30h
Maks. GPS režīmālīdz 49hlīdz 75hlīdz 145hlīdz 90h, līdz 162h ar saules lādēšanulīdz 136h, līdz 289h ar saules lādēšanulīdz 213h, līdz 578h ar saules lādēšanu

Tagad Garmin Epix Pro trīs izmēros

Iepriekšējais Garmin Epix 2 bija pieejams tikai vienā izmērā – 47mm. Tagad jaunie Epix Pro pieejami 3 izmēros, tieši tāpat kā Fenix modeļi – 42mm, 47mm un 51mm.

Sievietes visbiežāk izvēlas 42mm, tie arī pieejami sievišķīgākās krāsu gammās, uz kurām “īstie veči” parasti neskatās – īstajiem večiem ar lielām rokām 51mm versija. Un, protams, 47mm ir universālāks – čaļiem ar ne tik lielām rokām, lai uz tās liktu 51mm, un ne ar tik mazām rokām, lai labāk derētu 42mm. Perfekti, piemēram, pulsometru čaļa rokai.

Garmin Epix Pro cenas

Garmin Epix Pro noteikti nav lēti, tie nav budžeta varianti. Garmin Epix Pro ir super forši, funkcionāli, jaudīgi un izskatīgi un tie atbilstoši maksā.

Labāks pulsa sensors

Vienmēr jau visi ražotāji saka – “jaunajam modelim labāka precizitāte”. Bet, izskatās, ka šoreiz tā arī ir. Un tas ir svarīgi – precīzāki ievāktie dati nozīmē arī precīzāku datu interpretāciju.

Lūk, mūsu draugs Raivis, kuram ir tetovētas rokas. Beidzot Garmin spēj sniegt ikdienas datus arī Raivim.

Noteikti, ka tie, kas sporto intensīvi, it īpaši sporta veidos kur aktīvi izmanto arī rokas, vēlēsies izmantot pulsa jostiņu. Bet, ja sportojam priekam, skrienot vai braucot ar velo, jaunais sensors nodrošina pietiekami labu precizitāti.

Skrienot, lēni ar ratiem

Šis ir skrējiens ar Thule ratiem, kas arī varētu slikti ietekmēt precizitāti. Parasti, ja nodarbinātas rokas, tad tas slikti atspoguļojas pulsa precizitātē.

pulsa precizitāte garmin epix pro

Jauni sporta veidi

garmin table teniss

Garmin Epix Pro un Garmin Fenix 7 Pro ir jauni sporta veidu profili – tagad arī futbols, basketbols, bmx, galda teniss un daudzi citi.

Nav tā, ka jaunie pulksteņi kaut ko specifisku mērīs šajos sporta veidos, bet aktivitāšu kategorizēšanai tas ir ērti – varam ērti redzēt cik bieži esam skrējuši, kad esam spēlējuši bumbu, kad galda tenisu.

Jauni mērījumi

Endurance score

Šis skaitlis ir novērtējums, kas novērtē Tavu spēju nodarboties ar aktivitāti ilgstoši. Tas balstīts uz Tavu pēdējo 2-3 mēnešu treniņiem. Atšķirībā no citiem rādītājiem, kā V02max, tas nav specifiski skriešanas vai velobraukšanās mērījums, ja Tu nodarbojies, piemēram, ar garu distanču peldēšanu, izturības skaitlim vajadzētu labāk attainot Tavu spēju nodarboties ar aktivitāti ilgstoši.

endurance score

Hill score

Hill Score novērtēs cik labi Tu spēj tikt augšā kalnā. Mērījums balstīts uz Tavu V02max un treniņu vēsturi. Ja Tu trenējies taku skriešanā, šis varētu būt viens no būtiskākajiem rādītājiem, kuriem pievērst uzmanību. Trenējies un skaties, kā šis rādītājs uzlabojas!

Hill score veidojas no divām daļām – Hill Strength (spēks) un Hill Endurance (izturība). Attiecīgi, pirmais skaitlis vairāk apzīmē spēju tikt ātri augšā stāvā kalnā, kamēr otrais – cik tālu mēs varam tikt. Mēs varam uzlabot pirmo skaitli ar intervālu skriešanu pret kalnu, bet otrs noreaģēs pēc labas pārgājienu dienas kalnainā apvidū. Protams, lai skrietu sekmīgi Stirnu bukos un citās taku sacensībās būs nepieciešami abi, bet, ja prioritāte ir Kalnu Karalis – Tu jau zini, kuram skaitlim pievērst uzmanību.

Abi rādītāji būs skalā no 1 līdz 100 – jo tuvāk 100, jo labāk. Trenējamies, skatāmies, kā rezultāti uzlabojas!

Lukturītis

garmin epix pro lukturītis

Pirms mazliet vairāk kā gada iznāca Garmin Fenix 7X ar lukturīti! Daudziem tas likās kā mārketinga fīča, muļķīga lieta, bet izrādās – ļoti praktiski!

Pats izmantoju lukturīti katru dienu. Vai nu tumšā koridorī, vai svešā točiņā, kur jāatrod gaismas slēdzis vai zem gultas jāatrod pazudušais lego klucītis – katru dienu atrodas vajadzība to ieslēgt. Pie lukturīša tagad ir tā pierasts, ka, ja uz rokas ir pulkstenis bez lukturīša, tad regulāri jāburkšķ – kas tas par pulksteni bez lukturīša!?

Vēl bez gaismiņas iespīdināšanas tumšā kaktā, lukturītis noder arī sportojot. Diennakts tumšajā laikā ieslēdz, lai tas mirgo skriešanas kadences ritmā – tad aiz muguras būs sarkana gaismiņa un priekšā balta. Būsi labāk pamanām-a/-s – drošāk!

Lukturītis ir ļoti feini un ļoti praktiski! Un tagad visos Garmin Epix Pro arī ir lukturītis!

Nobeigumā

Garmin iet uz priekšu un ierīces kļūst arvien vērtīgākas, jaudīgākas un arī izskatīgākas. Ja Tu vēlies pašu labāko – droši nāc ciemos, izvēlies savu Garmin Epix Pro vai Garmin Fenix 7 Pro!

1 comments

  1. Artis Pulkstenis

    Latviešu valoda viņam ir?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *