Garmin Fenix 5 Plus – kas jauns?

Garmin jaunākie modeļi Fenix 5 Plus ir klāt! Fenix 5 ir ļoti iecienīts modelis, bet, Fenix 5 Plus ir vēl labāks! Kas jauns? Par to zemāk!

Kartes

Visos jaunajos modeļos, gan Fenix 5S Plus, gan Fenix 5X plus un arī Fenix 5 Plus ir krāsainas kartes! Visām ierīcēm ir 16 GB kartēm un, kad to Tu iegādājies, pulsometrā jau būs Eiropas kartes.

Ja dosies ceļojumā uz citu kontinentu, Tu vari atrast dažādas vietas, kur lejupielādēt gan maksas, gan bezmaksas kartes.

Kad kartes ir noderīgas?

Ja Tu dodies pārgājienos, skrien ultramaratonus vai vēlies iziet paskriet nepazīstamā apvidū, kartes pulkstenī būs ļoti noderīgas. 

Agrāk krāsainas kartes bija pieejamas tikai Fenix 5X, bet citos modeļos bija iespēja ielādēt maršrutu, kas ļauj sekot tam līdzi, bet nedod papildu kontekstu, kur atrodamies. Ja, kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams veikt iepriekš ieplānoto maršrutu, tad kartes ļaus atrast citu ceļu un veiksmīgi nonākt galamērķī.

Mūzika

Jā, mūzika! Fenix 5 Plus pulksteņus Tu vari izmantot kā mūzikas plejerīti! Tu vari ielādēt pulkstenī savu mūziku, savienot to ar bezvadu austiņām (var arī ar bluetooth skandiņām) un baudīt mūziku sportojot līdzi nenesot telefonu!

Tu vari ielādēt .mp3 failus, kā arī Spotify plejlistes! Jā, tagad Fenix 5 Plus vari klausīties savu Spotify mūziku (un Aplīša sarunas)! Lai izmantotu šo funkciju, Tev vajadzēs Spotify maksas versiju, un pirms dodies sportot Tev jāveic sinhronizācija caur wifi. 

Kā tieši? Sāc ar Spotify aplikācijas lejupielādi no Garmin IQ un seko soļiem. Nav nekā sarežģīta!

Galileo satelīti

Līdz šim pie GPS iestatījumiem mēs redzējām GPS + GLONASS, kur Glonass būtībā nozīmē krievu satelīti – vairāk satelīti, labāka precizitāte. Tagad pievienojies arī Galileo, kas esot Eiropas satelīti, tā ka precizitātei vajadzētu būt vēl  labākai.

Maksājumi

Arī Garmin Fenix 5 Plus sērijas pulsometriem ir maksājumu funkcija, bet joprojām neviena no Latvijas bankām to neatbalsta, tāpēc pie mums diezgan neaktuāli. 

Bet, lūdzu – nevajag Latviju tāpēc saukt par pīļu dīķi – šī funkcija pagaidām strādā tikai lielās attīstības valstīs, gan jau arī mēs līdz tam nonāksim.

Garmin Pulse Oximeter

Šī funkcija attiecas tikai uz Garmin Fenix 5X Plus. Tas spēj noteikt skābekļa daudzumu asinīs ar papildu sensoriem pulksteņa aizmugurē.

Skābekļa daudzums asinīs būs aktuāli cilvēkiem, kas dodas augstu kalnos un, lai to nomērītu ir jāapstājas un jāmēģina būt maksimāli nekustīgam. Cik uzticams ir šis rādījums? Hmm, grūti teikt, neesam testējuši, bet Tev šie mērījumi ir nepieciešami, atceries, ka šī nav medicīniska ierīce.

3 comments

  1. Jānis

    Sunto?

    1. Jā, jā Sunto

  2. Sandis

    Garmin pay strādā ar Revolut?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *