Garmin Fenix 6 – kas jauns?

Klāt jauns Garmin Fenix 6 – sporta pulkstenis, pulsometrs, kuru droši varam saukt par vienu no labākajiem pasaulē! Par to, kas jauns, kādi pirmie iespaidi – par to lasi šajā ieskatā!

Fenix 6 piedāvājumu klāsts

Piedāvājuma klāsts jaunajiem Fenix 6 diezgan plašs – līdzīgi kā līdz šim, būs pieejams Fenix 6S, Fenix 6 un Fenix 6X. Garmin Fenix 6S ir mazāks izmēros, galvenokārt, domāts sieviešu auditorijai vai vīriešiem ar mazākām plaukstas locītavām. Fenix 6X ir lielākais modelis, bet modelis bez burta, vienkārši Fenix 6 – būs vidējais izmērs, parasti, visiecienītākā versija.

Pie jaunajiem modeļiem mēs vēl atradīsim papildu iedalījumu – Pro, Sapphire, Solar. Tas ir jāsaprot šādi:

 • versijas bez pro, bez sapphire. Šie būs modeļi bez kartēm, mūzikas un wifi.
 • pro – funkcionāli 100% (izņemot Solar) pilnīga versija, ar Corning Gorilla Glass 3.
 • sapphire – funkcionāli 100% (izņemot Solar) pilnīga versija, ar safīra stikliņu, kas skaitās nesaskrāpējams. Šis būs izturīgāks, arī dārgāks.
 • solar – pieejams tikai Fenix 6X versijai, papildus uzlāde ar saules bateriju. Par šo plašāk zemāk rakstā!
garmin fenix 6 | pulsometrs.lv
Jaunajā Fenix 6 sērijai pieejami dažādi modeļi – 6, 6S, 6X, kā arī šie vēl iedalās – Pro, Sapphire, Solar.

Fenix 6 ekrāns

Garmin Fenix 6, atšķirībā no iepriekšējiem Fenix modeļiem ir lielāks, plašāks ekrāns! Tas ir forši!

Tāpat kā iepriekš – tas nav skārienjūtīgs, ļoti labi saskatāms, gan spilgtā saulē, gan tumšās telpās.

Ekrāna izmērsEkrāna izšķirtspēja
Fenix 6S, 6S Pro, 6S Sapphire1.2” (30.4 mm) diametrs240 x 240 px
Fenix 6, 6 Pro, 6 Sapphire1.3” (33.02 mm) diametrs260 x 260 px
Fenix 6X Pro, 6X Sapphire, 6X Solar1.4” (35.56 mm) diametrs280 x 280 px

Vairāk datu lauku

Ar lielāku ekrānu, arī datu laukus, ko redzam sporta laikā mēs varam redzēt vairāk. Fenix 6S gan būs joprojām maksimālais skaits 4 datu lauki, bet Fenix 6 tie būs seši, Fenix 6X – astoņi!

Lietojamība – foršāki vidžeti

Lietojamības ziņā neredzēsim daudz atšķirību no iepriekšējiem Fenix modēliem, izņemo vidžetu sadaļā. Vidžeti, tas ir tad, kad mēs skrolējam uz augšu vai leju no pulksteņa ekrāna. Agrāk vidžets aizņēma visu ekrānu, tagad mēs varam redzēt svarīgāko informāciju par uzreiz 3 vidžetiem. Ir forši, noteikti foršāk nekā bija iepriekšējiem modeļiem.

Fiziskas atšķirības

Izmēru atšķirības no iepriekšējiem modeļiem ir pavisam nelielas – visi modeļi ir mazliet plānāki par tā priekštečiem. Vislielākā atšķrība būs ar Fenix 6S versiju – tas cietā daļa būs krietni īsāka, kam pateicoties, tas derēs uz mazas rokas vēl labāk, kā iepriekšējie modeļi.

Izturība

Visi Fenix modeļi ir izturīgi, bet jaunie Fenix 6 ir testēti militārām vajadzībām, un šiem modļiem ir šoga, ūdens un termālā izturība, kas atbilst militārām prasībām. Gribētos domāt, ka tad tas būs pietiekami izturīgs arī priekš manis un Tevis!

Baterija

Diezgan daudz jaunumu, kas attiecas uz baterijas izturību. Pirmkārt, tās vienkārši ir stiprākas, otrkārt, mēs varam izveidot savus baterijas režīmus, atslēdzot visu nevajadzīgo, pagarinot baterijas darbības laikus!

Ikdienas režīmāGPS režīmāGPS + MūzikaMax baterija, GPS režīmāEkspedīcijas GPS režīmsIkdienas, baterijs taupības pulksteņa režīmā
Fenix 6S, 6S Pro, 6S Sapphirelīdz 9 dienāmlīdz 25hlīdz 6hlīdz 50hlīdz 20 dienāmlīdz 34 dienām
Fenix 6, 6 Pro, 6 Sapphirelīdz 14 dienāmlīdz 36hlīdz 10hlīdz 72hlīdz 28 dienāmlīdz 48 dienām
Fenix 6X Pro, 6X Sapphirelīdz 21 dienailīdz 60hlīdz 15hlīdz 120hlīdz 46 dienāmlīdz 80 dienām

Baterijas režīmi

Saprotams, ka dažādi pulksteņa iestatījumi ietekmē cik ilgi izturēs baterija. Optiskais pulsa mērītājs, ekrāna spilgtums, GPS iestatījumi un citas lietas būtiski ietekmē baterijas izturību un jaunajos Fenix 6 Tev būs iespēja mainīt šos iestatījumus, veidojot savus iestatījumus. Līdzīgi, kā ar jaunākajiem Suunto pulsometriem, arī aktivitātes laikā, Tu varēsi pārslēgt baterijas režīmu, lai tas izturētu līdz finišam. Forši!

garmin fenix 6 | pulsometrs.lv

Battery Saver Watch mode

Ja Tu esi aizbraucis garā ceļojumā un aizmirsis pulksteņa lādētāju – Tu vari izvēlēties Battery saver mode, kas ļaus pulkstenim izturēt ievērojami ilgāk. Dažreiz var ļoti labi noderēt!

Garmin Fenix 6X Solar – kas ir solar?

Garmin Fenix 6X ir pieejama versija – solar. Ko tas nozīmē? To, ka tā ekrānā ir iestrādāta saules baterija, kas pulksteni uzlādēs, vai pareizāk sakot, neļaus tam tik ātri izlādēties.

Saulainā laikā, saules baterija var palīdzēt pulkstenim uzturēt pulksteņa režīmā 3 dienas ilgāk, pilnā GPS režīmā – 6h ilgāk. Forši! Protams, tas atkarīgs cik daudz laika pavadi saulē, un kā Tu izmanto pulksteni. Tehnoloģija, katrā ziņā, interesanta.

PacePro- kas tas tāds?

Agrāk Tu varēji darīt tā – izvēlamies distanci, piemēram 10km, izvēlamies vēlamo finiša laiku, piemēram – 45min, un pulkstenis rādīs vai mēs skrienot esam šim mērķim priekšā vai atpaliekam, balstoties uz mūsu vidējo skriešanas ātrumu.

Tagad šī sistēma ir mazliet inteliģentāka – ja Tu skrien šosejas skrējienu, Tu vari izvēlēties vai vēlies skriet negatīvus vai pozitīvus splitus un attiecīgi arī plānot savu skrējienu. Ja Tev ir maršruts un Tu skrien taku skrējienu, Tu vari izvēlēties arī cik agresīvi skriet kalnos.

garmin fenix 6 | pulsometrs.lv

Optiskais pulsa mērītājs ūdenī

Garmin modeļiem līdz šim optiskais pulsa mērītājs spītīgi slēdzās ārā, uzreiz kā pateicām, ka dosimies peldēt. Vienīgā iespēja, bija izmantot pulsa jostas. Tagad, jaunais Fenix 6 solās strādāt arī ūdenī. Cik precīzi? Jau meklējam peldbrilles un čības, un čāpojam uz baseinu patestēt.

Kartes – kas jauns kartēs?

Garmin Fenix 6 Pro un Sapphire, protams, ir smukas, krāsainas kartes. Jaunajos modeļos ir arī dažādi karšu režīmi, kā arī – mēs varam uzinstalēt topogrāfiskās kartes uzreiz caur Garmin Express. Ļoti forši!

Ar X sēriju Tev pulkstenī būs golfa laukumi un slēpošanas trases.

Kartēm pieejamas dažādas tēmas! Tu vari izvēlēties skatīties arī uz karti ar tumšu fonu.

garmin fenix 6 | pulsometrs.lv
Kartēm tagad pieejamas tēmas!

Kas vēl?

Bez šīm jaunajām funkcijām, Garmin Fenix 6 sērijai vēl ir vesels lērums funkciju, kas jau bija pieejamas iepriekšējos modeļos, no kurām daudzas iznāca ar pavisam neseno Garmin Forerunner 945.

Lūk dažas:

 • PulseOX sensors (no Fenix sērījas iepriekš pieejams Fenix 5X Plus)
 • Ķermeņa baterijas mērījumi
 • Karstuma un augstuma aklimatizācijas mērījumi
 • Kritienu uztveršana
 • Tas māk nosūtīt SOS ziņu draugiem (jābūt savienotam ar telefonu)
 • Treniņu slodzes mērķi

Un kas vēl?

Un, protams, šīm ierīcēm ir vēl daudz vairāk funkciju, kas nav super jaunas, bet, kas ir šajos modeļos:

 • GPS, Glonass, Galileo satelīti (mēra ātrumu, veikto distanci, parāda Tavu atrašanās vietu, ļauj izveidot maršrutu pirms aktivitātes)
 • pulsa mērīšana (gan no plaukstas locītavas, var arī pievienot ANT+ vai Bluetooth pulsa jostiņas)
 • ikdienas aktivitāšu mērīšana – soļi, stāvi, aktivitātes minūtes, miega ilgums un kvalitāte un stresa līmenis
 • visdažādākie sporta veidi – skriešana, velo, peldēšana, triatlons, kalnu slēpošana/snovbords, golfs, vingrošana un citi..
 • savienojamība ar dažādiem sensoriem – velo kadences, ātruma un jaudas sensoriem, ar velo statīviem, skriešanas jaudas sensoriem
 • viedpulksteņa funkcijas – paziņojumi par ienākošajiem zvaniem, sms un citiem paziņojumiem. Iespējams pacelt vai atteikt telefona zvanu.
 • Garmin Pay – maksā veikalā ar pulksteni! No LV bankām šobrīd darbojas ar Swedbank!
 • Mūzika (Pro un Sapphire versijām)! Ielādē savu mp3. vai ielāde plejlisti no Spotify vai Deezer. Sporto un klausies mūziku vai podkāstu (piem. Aplīša sarunu ;) )
 • Saveino ar TrainigPeaks, Strava, Endomondo un citām vietnēm! Izmanto Strava LiveSegments!
 • Modinātājs, taimeri, un citas mazāk svarīgas, bet foršas fīčas!

Patīk? Nāc ciemos, apskati kura ir Tava versija! Vai pasūti mājas lapā Fenix 6S, Fenix 6 Pro vai Fenix 6X Pro!

1 comments

 1. Kaspars

  Sveiki. Cik maksa Fenix 6x saphire ?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *