10 lietas, kā Garmin Fenix 6s palīdz trenēties olimpietei Ilonai Marhelei

ilona marhele

Ilona Marhele – skrējēja, olimpiete, viena no vadošajām garo distanču skrējējām Latvijā. Lepojamies arī, ka Ilona ir pulsometrs.lv komandā Stirnu buks sacensībās. Jeeei, Ilona!

Ilona nesen nomainīja ilgi lietoto Garmin Forerunner 735XT uz jaunu Garmin Fenix 6s. Baltu ar zelta maliņu! Kā Ilonai patīk jaunais treniņu partneris, kādas funkcijas īpaši noderīgas un kā izskatās Ilonas dati Garmin pulkstenī? Skaties zemāk!

Pirmais pārsteigums – baterijas izturība

Pirmais, kas Ilonu pārsteidza pārejot uz Garmin Fenix 6s, ir baterijas izturība. “Baterija tur mūžīgi. Es lādēju tādēļ, ka ir tāda sajūta, ka kaut kad jau jāuzlādē. Bet ne reizi nav bijis tā, ka baterija būtu tukša vai tuvu tam. Pat bez jēbkādiem speciālajiem taupības režīmiem.”

Kā izskatās Ilonas iestatītie datu lauki?

Kas ir tā informācija, kas redzama pulksteņa ekrānā, kad Ilona skrien?

“Es gribu redzēt pulsu, tas mani vienmēr interesē. Tad, protams, laiku, ātrumu un distanci. Atkarībā no treniņa veida skatos uz vidējo ātrumu vai esošā brīža ātrumu. Vidējais ātrums mani interesē vienmērīgā skrējienā, bet intervālu treniņā skatos momentāno ātrumu.”

Skrienot Ilonai interesē pulss, laiks, attālums un ātrums. Atkarībā no treniņa, tas ir vidējais vai momentānais ātrums.

Garmin Fenix 6s + gudrā pulsa jostiņa

“Mana sajūta ir tāda, ka vienmērīgā skrējienā arī no rokas labi lasa pulsu, dažreiz rīta rosmēs skrienu bez jostas. Bet treniņos vienmēr ar HRM-Run pulsa jostu.

Skatos arī skriešana dinamikas datus. Man patīk ground contact time, patīk pavērot vai šie dati izmainās. Ja ir kāda mikrotrauma, datos to ļoti labi var redzēt. Var novērot arī, kā šie dati pamainās atkarībā no ātruma.”

Ilona skrien ar HRM-Run pulsa jostiņu, kas papildina skrējienu ar skriešanas dinamikas datiem

Miega dati

Jautājām Ilonai vai viņa pievērš uzmanību arī miega datiem.

“Jā, Garmin Fenix 6s ir pirmais pulkstenis, kuru reizēm apzināti atstāju uz rokas arī pa nakti. Agrāk tas nešķita ērti. Regulāri skatos un mēģinu saprast ko es redzu – cik ir REM miegs un cik daudz dziļais miegs. Pievēršu uzmanību datiem un mēģinu salīdzināt ar pašsajūtu.
Ne katru dienu, bet ik pa laikam.”

Ķermeņa baterijas līmenis un stresa dati

“Jā, ir interesanti paskatīties ķermeņa baterijas līmeņa datus, tos es paskatos. Es gan līdz galam nesaprotu, ko ar to iesākt, bet patīk pavērto uzkrātās un zaudētās enerģijas līmeņus. Stresa datiem gan diez ko uzmanību nepievēršu. Piefiksēju, ka lielākais stress bijis sestdienā, kas bija Stirnu buks. Sacensību dienā. Tā varētu būt. :)”

Garmin Pay

“Liela sajūsma man bija, ka varu pieslēgt bankas karti pulkstenim. Parasti ir tā – no rīta aizvedu dēlu uz skolu, tad dodos skriet. Un neņemu neko daudz līdzi. Vai arī reizēm domāju, ka paņemšu maku, bet nepaņemu, jo vēl nezinu, ka iešu dzert kafiju. :) Tagad varu maksāt ar pulksteni, tas ir ļoti forši!”

Ja Tev uz rokas ir Garmin Fenix 6s – maksā veikalā ar pulksteni!

Mūzika pulkstenī

“Vēl neesmu izmantojusi, kaut ir jau pulkstenī spotify, bet vēl līdz tam neesmu nonākusi, bet drīz…
Agrāk mūziku neklausījos treniņos, bet tagad, kad ir lēni gari treniņi, tad patīk.”

Zvaigžņu karte, saulēkta un saulrieta laiks

“Garmin IQ aplikācijās atradu un ielādēju zvaigžņu karti,” smejas Ilona. “Skatos arī saullēkta un saulrieta laikus, laika apstākļus. Patīk.”

Garmin IQ aplikācijās Tu vari ielādēt zvaigžņu karti un citas interesantas lietas

Ziņas, zvani, kaledārs

“Protams, patīk, ka ir sasinhronizēts ar kalendāru, kas notiek ar ziņām, ka pienāk zvani. Forši, ka viss ir pie rokas!”

Fona bilde

Ļoti patīk, ka var pielāgot fona bildi. Uz Stirnu buku bija tematiska bilde. Citus gadu šajā laikā esmu treniņnometnē kalnos, tad man ir kalnu bilde. Tas man ļoti patīk – varu izvēlēties gan fona bildi, gan pielāgot pulksteņa rādītāju krāsu formu, dizainu.

Fenix ekrānu Tu vari pielāgot ar pats savu bildi!

Ko rāda Ilonas dati?

Garmin pulsktenis mēra dažādus mūsu personas datus un ieskatījāmies arī, ko rāda Ilonas dati. Ja Tavi rādītāji ir švakāki, nepārdzīvo – Ilona tomēr ir profesionāla sportiste.

VO2max

Šis ir rādītājs, kas izsaka cik daudz skābekļa mūsu ķermenis spēj patērēt slodzes laikā un vienkārši izsakoties – jo vairāk, jo labāk.

“Šobrīd VO2max ir 62. Tas ir salīdzinoši maz, jo šobrīd netrenējos maksimālu atdevi. Bet 62 arī ir ok.”

Paredzemais maratona finiša laiks

Ilonas personīgais rezultāts maratona distnacē ir 2:37:29 un pusmaratona distancē 1:16:09. Bet ko rāda pulkstenis?

Ilonas Fenix 6s šobrīd ir diezgan pesimistisks un saka ka Ilona maratonu var noskriet 3:00:34, pusmaratonu 1:21:08. Ilona gan cer, ka Rimi Rīgas maratonā pusmaratona distanci sanāks noskriet ātrāk.

Uzrīkojām Facebook’ā konkursiņu – diezgan daudzi uzminēja, ka šī ir Ilonas roka

Soļu mērķis

Ilonas Garmin aprēķinātais dienas soļu mērķis ir 15000. Protams, ar skriešanas treniņiem Ilonai šo mērķi sanāk sasniegt un vidēji dienā tiek veikti 16000 soļu.

Ja ir diena bez treniņa, tad sanāk mazliet mazāk. Bet padsmit tūkstoši tāpat sanāk.

Ilona sasniedz savus soļu mērķus gan treniņu dienās, gan brīvdienās

Fiziskās formas vecums

Garmin aplikācijā pie V02max rādītāja, mēs varam atrast arī tādu rādītāju, kā fiziskās formas vecums. Vai Tu esi jaunāks par to, kas pasē rakstīts?

Izrādās, ka Ilonai ir tikai 20 gadu. Lieliski!

Ilona ir arī trenere. Kādi dati Ilonai interesē audzēkņu datos?

Ilona trenējas pati un palīdz arī citiem un viņa nekautrējas teikt, ka arī audzēkņus apzināta virza uz Garmin izmantošanu.

Pamata lietas

Protams, pirmais, kas Ilonu kā treneri interesē ir ātrums, pulss, distance. Pamata lietas skriešanas treniņiem. Bet, ja ir pieejami papildu, dati, tad Ilona pievēršs uzmanību arī tiem.

Kadence

“Kā zināms, ja īsāks soļa garums, skrienam ne tikai ātrāk, bet arī mazāks traumatisms, bet, ja kadence ir zemāka (soļu skaits minūtē), skriešana var būt mazāk efektīva, sanāk lēkējošāks skrējiens. Man patīk, ja ir pieejami šādi dati, ko ir interesanti arī pavērot, ja mainās reljefs, segums.”

Skriešans dinamikas dati

“Ja klientam ir pulsa jostiņa, kas mēra skriešanas dinamikas datus, tad noteikti pievēršu uzmanību šiem datiem. Ja parādās kādas lielākas izmaiņas, tad uzreiz ir jautājumi, vai kaut kas nesāp vai nevelk vai tamlīdzīgi.”

Augstuma metri

“Ja pulkstenis spēj nomērīt augstuma metrus, tad skatos arī tos. Īpaši tiem dažiem klientiem, kuri nedzīvo Latvijā, kuriem ir pieejami lielāki kalni. Var redzēt, kā augstuma izmaiņas korelē ar pulsa un tempa datiem.”

Ilona saka, ka interesanti, ja klientiem ir pulksteņi, kas mēra augstuma metrus. Protams, pēc Stirnu buka, interesanti arī savus datus apskatīt augstuma metru šķērsgriezumā.

“Protams, jo vairāk datu, jo interesantāk analizēt,” nobeigumā nosaka Ilona.


Liels paldies Ilonai par padalīšanos! Vai Tu jau seko Ilonai instatram’ā?

Ar Ilonu ir ierakstīta arī viena no pirmajām Aplīša sarunām. Noskaties!


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo.

9 comments

 1. Jānsi

  Besī, ka Citadeles banku nevar pieslēgt garmin pay :(

  1. Māris Berķis

   Jā, LV tikai Swedbank, vēl var izmantot Revolut

 2. Guntars

  Izskatās atkal izmantots Google tulkojums- “saullēgts”! Kas tas ir saullēkts!? Jauna garmin funkcija? ?????

  1. Māris Berķis

   Tulkots no kā? :) Viss kārtībā, autors mēdz kļūdīties, salabosim

 3. Guntars

  Izskatās atkal izmantots Google tulkojums- “saullēgts”! Kas tas ir saullēgts!? Jauna garmin funkcija? ?????

 4. Ilze

  Un kā tad tas palīdz trenēties? Rakstā tādas frāzes, kā “patīk”, “interesanti paskatīties”, bet virsrakstā solītās informācijas par to, kā šī informācija uzlabo treniņu rezultātus, nav.

  1. Māris Berķis

   Virsrakstā rakstīts – “kā palīdz trenēties”. Dzīve ir pietiekami kompleksa, ka viss skaitās, it īpaši profesionālam sprotistam. Arī tas, kas patīk un ir ērti un raisa interesi. Tā mums liekās.

 5. Gena

  Garmins ir labs pulkstenis, bet neadekvāti dārgs, jo daudzi neizmanto tās funkcijas, kuras tur saliktas iekšā

 6. AB

  Man pašam ir 5x jau 3 gadus. Viss , izńemot Garmin pay bija pieejams jau 3 gadus atpakał. Vienkarši Ilona ieprekš trenejas ar dinozauru uz rokam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *