Garmin Fenix 6X trīs versijas – kādas atšķirības?

Ja Tu izvēlies sporta pulksteni pēc pirncipa “gribu vislabāko”, tad tieši mērķī var trāpīt izvēloties Garmin Fenix 6X. Fenix 6X ir vislielākā versija no Fenix sērijas, lielāka par Garmin Fenix 6 un Garmin Fenix 6s.
Bet, Fenix 6X ir trīs versijas – ar ko tās atšķiras?

Funkcijas

Visas 3 versijas funkcionāli būs vienādas, izņemot dārgākā Solar versija lādējas ar saules enerģiju. Bet, lietošanas ziņā – sporta veidi un ikdienas funkcijas – viss būs vienādi visās trijās versijās.

Fenix 6X cenas

Sākot no 749.99eur un ar 100eur intervālu uz augšu. Bet šobrīd ir atlaidītes:

Garmin Fenix 6X Pro – 719.99eur (749.99)
Garmin Fenix 6X Sapphire – 819.99eur (nevis 849.99)
Garmin Fenix 6X Solar – 919.99eur (nevis 949.99)

Materiāls, svars

Svars nedaudz atšķiras visiem trīs modeļiem. Solar modelis ir visvieglākais, jo tas ir veidots no titāna, Pro versijas ir no tērauda, bet Sapphire versijas ekrāna apvalks veidots no materiāla, ko sauc Diomond-like Carbon. Tam vajadzētu būt izturīgākam pret skrāpējumiem, tāpat kā titāna versijai.

Vai svara atšķirība ir jūtama? Jā, noteikti. Dažas pēdējās nedēļas tieši Solar ir uz rokas un, kad to izņēmu no kastītes, tad uzreiz bija pārsteiguma sajūta, ka šis diezgan masīvais pulkstenis ir tik viegls. Tas forši!

Garmin Fenix 6X
Solar versija ir visvieglākā, jo tās sastāvā ir titāns

Gramos (pēc specifikācijas) tas izskatās šādi:
Garmin Fenix 6X Pro – 90g (bez siksniņas 63g)
Garmin Fenix 6X Sapphire – 93g (bez siksinņas 66g).
Solar versija – 82g (bez siksniņas 54g).

Garmin Fenix 6X versiju vizuālas atšķirības

Materiāls ir mazliet savādāks un mazliet atšķiras arī krāsa. Fenix 6X Pro ir vistumšākais, Solar un Sapphire versijas izskatās ļoti, ļoti līdzīgi. Bet, visi 3 ir tik līdzīgi, ka atšķirības grūti redzēt fotogrāfijā.
Vai atšķirība ir būtiska? Nu nē. Domāju, ka minimālā krāsas atšķirība neietekmēs Tavu izvēli, vismaz ne būtiski.

Garmin Fenix 6X
Nav viegli nofotografēt, bet Pro versija (pa labi) ir mazliet tumšāka.

Ekrāns – safīra stikls, minerālu stikls, ekrāns ar saules bateriju

Safīra stikls nozīmē, ka tas neskrāpēsies. Un, kad satiekam klientus, kuri lietojuši iepriekšējās Fenix versijas ar safīra stikliem, tad redzam, ka arī 3 un 4 gadus lietotu modeļu stikliņi izskatās kā jauni. Ja Tev ir aktīvs dzīvesveids – safīra stikls ir to vērts.

Arī Pro versija nebūs no plastmasas, tam ir Corning® Gorilla® Glass DX stikls, kas būs gana izturīgs. Ja Tu nekāp klintīs un nebrauc ar krosa moci – varbūt arī šī versija būs Tev labi piemērota.

Visinteresantākā versija ir Solar versija. Šim modelim ekrāna materiāls norādīts Power Glass™. Tajā ir iestrādāta saules baterija un, kad ir saulaini laika apstākļi, tas lādēsies izmantojot saules enerģiju.

Vai ir vērts maksāt par Solar versiju?

garmin fenix 6x
Vismaz kamēr laiks pelēks, pulkstenis no saules nelādējas

Ja Tu vēlies maksimāli garu baterijas darbības laiku un liec cerības uz saules bateriju – varbūt Tu būsi vīlies. Realitātē, lai Tu iegūtu papildus 10% baterijas darbības laiku, Tev jābūt ļoti saulainos apstākļos. Piemēram, šobrīd ziemā, kad mums ir uz pirkstiem saskaitāmas saulainas dienas un pat ja ir, pulkstenins mēdz slēpties zem mēteļa piedruknētm – vienīgais ieguvums no saules baterijas esamības ir tāds, ka tā atgādina iedzert D vitamīnu. Jo šajā ziemā saules tiešām ir maz.
Ja Tu ej pārgājienos un skriet ultra maratonus – visticamāk, ka Tev jau tāpat pietiks es esošo 60h baterijas izturību GPS režīmā, ar iespēju to pagarināt līdz 120h baterijas taupības režīmos. Arī ikdienas režīmā tas strādā līdz 3 nedēļām.

Tā kā praktiskais ieguvums būs diezgan neliels. Bet no otras puses..

Daudziem no mums patīk tehnoloģijas un mums nepietiek noskatīties youtube video par to vai kāda funkcija strādā labi vai ne tik labi – mums pašiem gribas izmēģināt. Un daudzi no mums vēlamies jaunāko un interesantāko. Ja Tevi māc ziņkārte – tas ir lieliski un varbūt tieši tādēļ Tu vari atļauties piemest 100eur, lai paņemtu pulksteni no augstākā plaukta. Ziņkāre ir laba lieta.

Vēl kāds praktisks ieguvums – jā, titāns ir vieglāks un izturīgāks.

Fenix 6X papildu siksniņas

Visi Fenix 6X nāk ar melnu silikona siksniņu, bet Tu vari pasūtīt arī citas krāsas, kā arī titāna un metāla siksniņas.

Pasūti savu Garmin Fenix 6X!

Garmin Fenix 6X versijas cenšamies turēties uz vietas, lai Tev sava versija nav ilgi jāgaida! Nāc ciemos, pasūti savu Garmin Fenix 6X šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *