Garmin Forerunner 165 – labākais savā klasē?

garmin forerunner 165

Ievads

Garmin nupat izlaida jaunu modeli – Garmin Forerunner 165, kas pieejams divās versijās – Garmin Forerunner 165 un versija ar mūziku – Garmin Foreunner 165 Music! Kas jauns, jautāsiet? Šeit ātri izstāstīsim!

Kas ir Garmin Forerunner 165?

Garmin Forerunner 165 ir sporta GPS pulkstenis ar skaistu amoled skārienjūtīgu ekrānu, piecām pogām un veselu lērumu funkciju.

Pulkstenim ir GPS, kas skrienot (vai jebkurā citā sporta veidā, ja atrodies ārpus telpām) mērīs ātrumu, distanci. Pēc skrējiena aplikācijā varēsim redzēt kartē, kur esam bijuši.

Tas nav tikai skriešanai, kā varētu spriest pēc nosaukuma. Tas ir daudz dažādiem sporta veidiem, kā arī ikdienas lietošanai. Arī peldēšanai, vingrošanai un citiem sporta veidiem.

Protams, tas mēra arī ikdienas aktivitātes. Soļus, miegu, stresu, ķermeņa baterijas līmeni, uzkāptos stāvus, HRV (sirds ritam mainīgumu), pulsu.

Garmin Forerunner 165 parādīs arī paziņojumus no telefona. Runāt gan caur to nevarēs. Ja vēlies runāt caur pulksteni, tad jāskatās uz Garmin Venu 3 vai Garmin Venu 3s.

garmin forerunner 165
Pirmie skrējieni ar Garmin Forerunner 165 izskrieti, pirmie iespaidi ļoti labi!

Vai Garmin Forerunner 165 ir pulkstenis Tev?

Garmin Foreunner 165 ir it kā budžeta klases, bet ļoti jaudīgs. Ja mēs skatāmies uz iepriekšējo Garmin Forerunner 55, tad viena no lietām, kas liek tam izskatīties “budžeta” ir ne pārāk labās izšķirtspējas ekrāns. Bet Forerunner 165 ir ļoti glīts!

Bet, vai tas ir Tev? Ja Tu meklē pulksteni sportiskām aktivitātēm, bet Tev nav izteikti specifiskas prasības (navigācija, triatlons, iespēja pieslēgt jaudas sensorus, īpaši izturīga baterija u.t.t.), tad noteikti iesaku Tev apsvērt šo modeli. Visas pamatlietas tas izpildīs ar uzviju un cenas/ieguvumu attiecība šeit ir tiešām ļoti laba.

Galvenie ieguvumi

 1. Pulkstenis krās datus par visām Tavām aktivitātēm un motivēs Tevi kustēties vairāk, gulēt labāk, justies labāk!
 2. Skriešanas treniņplāni un ieteiktie treniņi būs ļoti labs veids, kā dažādot Tavus skriešanas treniņus. Īpaši vērtīgi skriešanas iesācējiem. Vislabākais veids, kā trenēties ir ar īstu, dzīvo treneri, bet, ja neesi vēl gatava/-s algot treneri – Garmin treniņi varētu būt otrs labākais veids, kā dažādot treniņplānu un sasniegt labākus rezultātus.
 3. Spilgtais ekrāns ļaus to labāk saredzēt cilvēkiem, kuriem nav tā labākā redze. Ir iespēja arī mainīt burtu izmēru!
 4. Ļoti labs pulkstenis cilvēkiem, lai sekotu līdzi ikdienas aktivitātēm. Pietiekami funkcionāls, lai būtu ko pētīt un iedziļināties, bet tas nav arī tik pilns ar funkcijām, lai rastos sajūta, ka maksājam par lietām, kuras neizmantojam! Ļoti laba cenas/ieguvumu attiecība!

Atnāc apskati to dzīvē pie mums uz Pulsometrs.lv, Cēsu ielā 31, Barons kvartālā!

garmin forerunner 165
Ieteiktie treniņi ir ļoti labs veids, kā gatavoties sacensībām, ja netrenējamies ar dzīvu treneri.

Dizains

Pulkstenis ir neliels, viegls un plastmasīgs. Jā, tas ir tiešām plastmasīgs, visas pogas ir plastmasas, arī korpuss.
Ekrāns ir spilgts, krāsains amoled ekrāns – izskatās tas burvīgi. Tas, protams, ir arī skārienjūtīgs, bet visu var izdarīt arī ar pogām, un skārienjūtīgo ekrānu iespējams atslēgt.

Pieejams versijās ar mūziku un bez. Kopā četrās krāsās.

Silikona siksniņas ir ļoti viegli nomaināmas, ja tā saplīst vai, ja gribas uzfrišināt skatu. Tev vajadzēs Garmin 20mm siksniņu.

Sporta profili

Pulkstenī ir daudz dažādu sporta veidu, protams, skriešana (ar savu specifiku, atsevišķi ir izdalīti sporta profili skriešana pa skrejceliņu, skriešana stadionā, ultra skriešana un taku skriešana), velo, vingrošanas, arī peldēšana – gan baseinā, gan atklātos ūdeņos.

Tas, kas šeit nav, atšķirībā no dažiem augstāklas klases Garmin pulksteņiem – komandu sporti un triatlons, jeb iespēja, vairākus sporta veidus salikt vienā sesijā.

Galvenās atšķirības – Forerunner 165 vs Forerunner 265

Garmin Forerunner 265 noteikti nav budžeta klases pulkstenis, bet tomēr salīdzināt ar to ir vērts, jo vizuāli līdzīgs un arī funkcionāli Garmin Foreunner 165 nav tālu no tā. Lūk dažas lietas, ar ko tie atšķiras:

garmin forerunner 165
Pa kreisi – Garmin Forerunner 265s, pa labi – Forerunner 165.
 1. Izmērs. Garmin Foreunner 265 pieejams divos izmēros, Garmin Forerunner 265 un Garmin Forerunner 265s. Garmin Forerunner 165 ir vienā izmērā. Attiecīgi – Forerunner 265 ir vai nu lielāks vai mazāks par jauno Forerunner 165. Lūk izmēri:
  Garmin Forerunner 265 – 46,1 x 46,1 x 12,9 mm
  Garmin Forerunner 265s – 41,7 x 41,7 x 12,9 mm
  – Garmin Forerunner 165 – 43 x 43 x 11,6 mm
 2. Ekrāna izliekums. Abiem modeļiem ir smuks amoled ekrāns, bet Forerunner 265 tas ir mazliet izliekts, Forerunner 165 tas ir plakans. Kā foršāk? Izliekts šķiet mazliet glītāk, bet tiešām, nešķiet, ka tam ir liela nozīme.
 3. Nav triatlons. Garmin Forerunner 265 ir funkcionālāks sporta lauciņā. Piemēram, triatlons, kur ir dažādi sporta veidi vienā sesijā, nebūs pieejams Forerunner 165 modelī.
 4. Multiband GPS. Multiband GPS ir pati jaudīgākā, precīzākā GPS ieraksta versija, kas nav pieejama Forerunner 165, bet ir pieejama Forerunner 265. Pilsētās ar augstām celtnēm, dziļos mežos tam varētu būt nozīme.
 5. Training Readiness. Šī ir ļoti forša “fīča”, kas nebūs pieejama lētākajā Forerunner 165. Būtībā, ko tā parāda, ir gatavība mūsu treniņiem, balstoties uz vairākiem faktiem – miegu, atjaunošanās laiku, hrv statusu, neseno treniņu slodzi, miega vēsturi, stresa vēsturi. Rādītājs, kas ietver daudzus būtiskus faktorus. Skatoties uz šo rādītāju mēs arī saprotam, cik daudz dažādi faktori ietekmē mūsu pašsajūtu un varam pieņemt arvien labākus lēmumus.
 6. Forerunner 165 nesavienosies ar velo jaudas sensoriem. Ja velobraukšana ir Tavs primārais sporta veids un Tu izmanto, vai plāno izmantot jaudas sensorus, neizvēlies Forerunner 165.
 7. Forerunner 165 nav kalnu slēpošanas. Lai arī Forerunner 165 ir barometriskais altimetrs, kas ļauj precīzi noteikt augstuma metrus, mēs šeit neatradīsim tādus sporta veidus, kā kalnu slēpošana vai snovbords. Forerunner 265, savukārt, ir šādi sporta profili.
 8. Forerunner 265 ir daudz vairāk sporta profilu. Vēl bez triatlona un kalnu sportiem, ko man likās svarīgi izcelt atsevišķi, Forerunner 265 būs daudz vairāk sprota profilu, tādi kā komandu sporta veidi, cīņas sporti vai distanču slēpošana.

Galvenās atšķirības – Forerunner 165 vs Vivoactive 5

garmin forerunner 165

Garmin Forerunner 165 un Garmin Vivoactive 5 ir ļoti līdzīgi modeļi cenas ziņā. Ja Tu domā, kuru izvēlēties starp šiem, tad lūk pāris būtiskākās atšķirības.

 1. Dizains. Šie modeļi ir filozofiski atšķirīgi – Vivoactive 5 ir divas podziņas un skārienjūtīgs ekrāns un attiecīgi, tas vairāk tiek uztverts, kā viedpulkstenis. Vivoactive 5 savā dizainā nav tik sportisks, vairāk domāts cilvēkiem, kuri grib sekot līdzi ikdienas aktivitātēm, šad tad pasportot.
  Funkciju ziņā, tam ir gandrīz visas tās pašās funkcijas, kas Forerunner 165. Tā kā tas ir arī sporta lauciņā ļoti spēcīgs.
  No praktiskā viedokļa – manuprāt, ir ērtāk ar pogām, it īpaši, ja ejam sportot, kad jāvelk cimdi, ja līst lietus. Pulkstenis ar pogām – Forerunner 165 vairāk izskatās pēc sporta pulksteņa. Tas var patikt, var nepatikt.
 2. Datu lauku pielāgojamība. Garmin Forerunner 165 mēs varam labāk pielāgot datu laukus – tā ir tā informācija, ko mēs redzam sportojot. Būtībā, Forerunner 165 pielāgojamība ir ļoti plaša, kamēr Vivoactive 5 tā ir ierobežota.
 3. Barometriskais altimetrs. Ja Tu vēlies nodarboties ar taku skriešanu, kalnu slēpošanu, mtb velobraukšanu, vai vienkārši zināt, cik stāvus Tu uzkāp ikdienā, tad Tev interesēs, lai pulkstenis spēj precīzi izmērīt augstuma metru izmaiņu. Forerunner 165 ir barometriskais altimetrs, Vivoacitve 5 nav. Tādēļ Forerunner 165 mēris augstuma metrus krietni adekvātāk.

Galvenās atšķirības – Forerunner 165 vs Forerunner 255

garmin forerunner 155 vs garmin forerunner 255
Garmin Forerunner 155 vai Garmin Forerunner 255?

Garmin Forerunner 255 un Forerunner 165 ir ļoti līdzīgās cenās, līdz ar to, ja Tavs budžets ir ap 300eur, un Tu vēlies sportisku pulksteni, tad iespējams, ka Tava izvēle būs tieši starp šiem modeļiem.

 1. Ekrāns. Jā, Forerunner 255 nav spilgtais amoled ekrāns. Tas nav arī skārienjūtīgs.
 2. Izmērs. Līdzīgi, kā ar Forerunner 265, arī 255 ir pieejams divos izmēros, attiecīgi – mazliet lielāks vai mazliet mazāks par Forerunner 255.
 3. Multiband GPS. Jā, Forerunner 255 ir jaudīgais Multiband GPS.
 4. Training Readiness. Garmin Forerunner 255 ir šie padziļinātie treniņu dati.

Abiem modeļi ir pieejamas versijas ar mūziku vai bez! Būtībā izvēlies – vai Tu gribi amoled ekrānu vai mazliet sportiskāku pulksteni. Ja Tu pērc savu pirmo Garmin un Tu šogad sāc skriet un vēlies foršu, glītu sporta pulksteni – Garmin Forerunner 155 būs ideāls Tavām vajadzībām. Ja vēlies padziļinātas sporta lietas – Garmin Forerunner 255 būs atbilstošāks Tavām prasībām!

Garmin Forerunner 165 baterijas izturība

Ja mēs skatāmies tabulā, redzam, ka baterijas izturība pulkstenim ir tiešām lieliska. Pat līdz 11 dienām ikdienas režīmā, bet, ja ieslēdzam, lai ekrāns nekad nenodziest, tad līdz 4 dienām.
Visvairāk baterijas izturību ietekmēs tieši spilgtais ekrāns un GPS izmantošana. Kā arī mūzikas klausīšanās, ja izmanto mūzikas versiju. Ja Tu sporto ar GPS un klausies mūziku, rēķinies, ka mūzikas klausīšanās samazinās baterijas izturību vairāk kā 2x.

Garmin Forerunner 165Garmin Vivoactive 5Garmin Forerunner 265Garmin Forerunner 265sGarmin Forerunner 255Garmin Forerunner 255s
Ikdienas režīmālīdz 11 dienāmlīdz 11 dienāmlīdz 13 dienāmlīdz 15 dienām
Ikdienas režīmā (ekrāns vienmēr ieslēgts)līdz 4 dienāmlīdz 5 dienāmlīdz 5 dienāmlīdz 5 dienāmlīdz 14 dienāmlīdz 12 dienām
Baterijas taupības režīmālīdz 20 dienāmlīdz 21 dienainav norādītsnav norādītsnav norādītsnav norādīts
GPS (GPS GNSS režīmā)līdz 17hlīdz 17hlīdz 20hlīdz 24hlīdz 30hlīdz 26h
GPS (multiband)līdz 14hlīdz 15hlīdz 16hlīdz 13h

Cenas

Garmin Forerunner 165 pieejams divās cenās, kur dārgākā ir mūzikas versija. Tas nozīmē, ka Tu varēsi tajā ielikt savus mp3 vai lejupielādēt mūziku no spotify, savienot ar bezvadu austiņām un klausīties mūziku vai podkāstus, atstājot telefonu mājās.

Kopumā mans komentārs par cenu – šāda līmeņa pulkstenim tā šķiet ļoti pieejama, es teiktu, ka ļoti laba cenas / ieguvumu attiecība.

Noslēgumā

Pirmais skats un pirmā pieredze ar Garmin Forerunner 165 liek domāt, ka šis būs ļoti populārs modelis, jo tas ir gan glīts, gan jaudīgs un tam ir ļoti laba cenas/ieguvumu attiecība!

Ja Tu vēlies to apskatīt dzīvē – nāc ciemos, Pulsometrs.lv, Cēsu iela 31, Barons kvartālā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *