Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245 - visas skriešanas funkcijas

Apskats ar fokusu uz skriešanu

Daudziem Garmin modeļiem nosaukumā ir Forerunner vārds, kas varētu likt domāt, ka tie ir paredzēti tieši skriešanai. Šis nosaukums ir iegājies vēsturiski un šobrīd Forerunner modeļu klāsts ir gana plašs un tie paredzēti visdažādākajām aktivitātēm. Bet, ja mums jautātu “kurš no modeļiem ir visvairāk piemērots tieši skriešanai?” – mēs droši vien teiktu, ka tas ir Garmin Forerunner 245. 

Tādēļ šis apskats vairāk tieši par skriešanas funkcijām!

Ja Tu plāno šo modeli iegādāties, noteikti skaties zemāk, uzzini vairāk par Garmin Forerunner 245 funkcijām un ieguvumiem.

Veikalā to atradīsi šeit – Garmin Forerunner 245 vai mūzikas versija – Garmin Forerunner 245 Music.  

garmin forerunner 245 paziņojumi

Galvenie plusi

Lielisks GPS pulsometrs

Garmin Forerunner 245 ir ļoti labs, ērts, funkcijām bagāts sporta pulkstenis skriešanai. Ne tikai skriešanai – tas noderēs arī citos sporta veidos – bet skriešanai tas ir īpaši piemērots.

Treniņplāni skriešanai

Visefektīvāk trenēties ir ar treneri. Ja Tu nealgo dzīvu cilvēku, Garmin treniņplāns, kas pielāgosies Tavam sniegumam ir, iespējams, nākamais labākais variants.

Lielisks, ērts, ikdienas pulsometrs

Garmin Forerunner 245 ir ļoti ērts, glīts un funkcionāls ikdienas viedpulkstenis. Tas skaitīs gan ikdienas aktivitātes, gan parādīs paziņojumus no telefona. 

Skriešanas funkcijas

GPS pulsometrs

Ko nozīmē GPS pulsometrs? Kad Tu izej ārā skriet un uzliec skriešanu – pagaidi mazu brītiņu un pulkstenis atradīs satelītus. Un sākot skriet – redzēsi ātrumu, veikto distanci. 

Telefonu Tu vari atstāt mājās. Tas Tev nav vajadzīgs.

Pēc treniņa visus datus varēsi apskatīt Garmin aplikācijā vai mājas lapā. Gan datus, gan maršrutu kartē!

GPS pulsometru tagad ir daudz. Garmin Forerunner 245 ir viens no piemērotākajiem skriešanai.

Datu lauki

Dati ko mēs redzam ekrānā ir plaši pielāgojami. Parasti mēs gribam redzēt četrus rādītājus – ātrumu, laiku, veikto distanci un sirds ritmu.

Bet, mēs varam iestatīt arī  apļa laikus, iepriekšējo apļu laikus (apļa vidējo sirds ritmu, ātrumu, apļa garumu). Šādi datu lauki būs noderīgi sacensībās vai intervālu treniņos.

Mēs varam skatīties vienlaicīgi līdz 4 rādītājiem, bet, ja gribam lielākus ciparus – varam skatīties arī tikai uz vienu.

 Lauki tiešām ir plaši pielāgojami, katram skrējējam būs iespēja sakārtot ekrānus pēc savas vēlēšanās.

Sagatavo treniņu pirms sāc skriet

Ja Tu zini, kā vēlies veikt savu treniņu, sagatavo to iepriekš. 

Garmin Connect mājas lapā Tu vari salikt strukturizētu treniņu. Piemēram šādi:

– 10min iesildīšanās;
– 3km otrajā pulsa zonā;
– 2km trešajā pulsa zonā;
– 15min atsildīšanās.

Tāpat Tu vari salikt intervālus un pulkstenis teiks priekšā, kad mainās intensitāte, kā arī brīdinās, ja neesi pareizajā intensitātē.

Personīgi uzskatu, ka sagatavot treniņu pirms sāc skriet ir laba ideja – tas ļauj mazliet vairāk būt klāt mentāli, un tas padara treniņu vērtīgāku. 

Virtuālais partneris

Šī ir maza forša fīča. Ja Tu skrienies ar sevi, uzliec distances mērķi – attālumu un vēlamo finiša laiku. Skrienot Tu redzēsi vai esi sev priekšā vai atpaliec un kāds ir paredzamais finiša laiks. 

Lieliska funkcija sacensībām, nebūs galvā jārēķina cik daudz priekšā vai cik daudz atpaliec no saviem mērķiem!

PacePro distances plānošana

PacePro ir līdzīga funkcija virtuālajam partnerim, tikai mazliet vēl detalizētāka. Proti, Tu vari pateikt pulkstenim vai vēlies skriet negatīvus splitus vai pozitīvus un ieplānot, piemēram, ka pirmos kilometrus skriesi 5:10min/km un pēdējos 4:50min/km. 

Ja Tu skrien takās, tad Tu vari arī veidot šo plānu balstoties uz maršrutu un ņemot vērā augstuma metrus un norādīt vai pret kalnu skriesi agresīvi vai saudzīgi.

Skriešanas dinamikas dati

Pulkstenis pats māk saskaitīt skriešanas kadenci (soļu skaits minūtē), bet, ja vēlamies padziļinātus skriešanas dinamikas datus, mēs tos varam iegūt izmantojot krūšu pulsa jostiņu HRM-Run

Kopā ar šo jostiņu mums būs pieejami tādi dati kā vertikālā oscilēšana, soļa garums un laiks, cik ilgi kāja ir pie zemes. Ja mēs vēlamies piestrādāt pie skriešanas tehnikas vai atkopjamies no traumas – šie dati var būt ļoti noderīgi.

Brīdinājumi!

Ja mēs esam sagatavojuši treniņu, tad pulkstenis mūs brīdinās, kad izskrienam no vēlamās pulsa zonas, bet mēs varam izveidot arī citu veidu atgādinājums jeb brīdinājumus.

Mēs, piemēram, varam atgādināt sev, ka jāapēd sporta želeja vai jāpadzeras pēc noteikta laika vai kilometriem.

Mēs varam uzstādīt arī brīdinājumus, ja sasniedzam noteiktu pulsu, ātrumu, pārsniedzam vai skrienam zem vēlamās kadences vai esam sasnieguši noteiktu distanci. 

Brīdinājumi ir it kā vienkārša, bet ļoti noderīga funkcija, kuru dadzi no mums izmanto ļoti regulāri.

garmin forerunner 245 maurten

Garmin treniņplāni

Cilvēki mūsdienās trenējas trijos veidos – paši uz savu galvu, pēc internetā atrodamiem plāniem vai kopā ar treneri. 

Protams, ka nekas nebūs tik vērtīgi, kā zinošs, pieredzējis treneris, kuram rūp Tava veselība un sniegums. 

Treniņplāns, kas ir sasaistīts ar Tavu ierīci un pielāgojas Tavam sniegumam, visticamāk, ir otra labākā versija. Garmin treniņplāni (links uz atsevišķu bloga rakstu par Garmin treniņplāniem) pielāgosies, tie veidoti tā, lai maksimāli pielīdzinātos īsta trenera darbam.

Ja Tev nav sava trenera – pamēģini!  

benchmark-run

Ielādē maršrutu

Garmin Forerunner 245 ir arī iespēja ielādēt maršrutu. Ja Tu atrodies svešā pilsētā un vēlies iziet paskriet, uzzīmē vēlamo aplīti Garmin Connect mājas lapā un ielādēt to pulkstenī.

Pulkstenī Tu vari ielādēt arī gatavu .gpx failu. Šādus failus parasti piedāvā taku skriešanas sacensības, pārgājienu lapas, kā arī šādu failu mēs katrs varam eksportēt no iepriekšējām aktivitātēm. 

garmin-forerunner-245-marshruts

Atjaunošanās statuss

Pēc treniņa mēs redzēsim atjaunošanos laiku izteiktu stundās un mazu paskaidrojumu, piemēram, Train as usual.

Šis laiks nav jāuztver burtiski – ja mēs redzam, ka atjaunošanās laiks ir 48h, tas nozīmē – ja mēs nākajamā dienā ejam skriet, tad labāk zemā intensitātē. 

Piemēram, pēc pusmaratona sacensību režīma, atjaunošanās laiks būs garš, bet nākamāja dienā tāpat būtu ieteicams izskriet mazu atjaunošanās skrējienu.

Atjaunošanās laiks Tev palīdzēs aptuveni saprast, cik bieži plānot intensīvas slodzes, bet, protams, domā līdzi arī ar savu galvu!

garmin forerunner 245 recovery

Performance condition jeb izpildes spēja

Ja Tu izmanto pulsa jostiņu, pirmajās skriešanas minūtēs redzēsi performance condition jeb izpildes spējas rādītāju. 

Šis mērijums tiek noteikts balstoties uz tempu, sirds ritmu un sirds ritma mainīgumu (velobraukšanā ņem vērā arī mīšanās jaudu). Un mazliet vienkāršoti tas nozīmē – laba diena vai ne tik laba diena treniņam. Pulkstenis ir noteicis mūsu pamata vo2max un šis rādītājs parāda nobīdes no vidējā.
Praktiski dzīvē tas noder šādi – ja man iepriekšējā dienā ir bijis intensīvs treniņš, es varu novērtēt vai esmu no tā spējis atjaunoties. +2 ir ok, un man nevajadzētu būt problēmām noskriet treniņu līdz galam.
Citas dienas atkal nejūtamies īsti savā ādā un tad arī šis rādītājs būs negatīvs, un tas atgādinās, ka esam pelnījuši mazliet lielāku atpūtu. Forši!

Treniņu statuss

Treniņu statuss seko līdzi Tavam sniegumam, treniņu intensitātei un regularitātei un novērtē vai Tava fiziskā forma uzlabojas. Forši!

Pulkstenis nosaka arī VO2max, kas ir mērījums, kas izsaka cik daudz skābekli mēs spējam patērēt pie slodzes. Un, jo vairāk, jo labāk!

Ja mēs aktīvi trenējamies, tad mēs varēsim novērot, ka VO2max iet uz augšu. Un novērot progresu ir ļoti patīkami!

Balstoties uz VO2max mēs redzēsim arī paredzamos finiša laikus dažādās distancēs – 5km, 10km, pusmaratonā un maratonā. Tiem skrējējiem, kuriem pjedasāls ir ļoti tāls – sacenties ar šiem rezultātiem! 

Mūzika

Garmin Forerunner 245 Music

Garmin Forerunner 245 ir pieejams divās versijās – standarta Forerunner 245 un Forerunner 245 Music, kas jau pēc nosaukuma liecina, ka šī ir versija ar mūziku.

Par to, kā tas strādā, mums ir atsevišķs bloga raksts – mūzika Garmin pulksteņos – kā tas strādā?

Sportojot iesakam arī neaizbāst ausis, bet izmantot Aftershokz austiņas (links uz bloga rakstu par tām).

garmin forerunner 245 music

Dizainis

Izmērs un svars

Garmin Forerunner 245 nav liels pulkstenis un tā svars ir pavisam niecīgs – 38.5g. Cik tas ir – jautāsiet?

Tas ir tik daudz, ka var aizmirst, ka kaut kas ir uz rokas – to nejutīsi ne ikdienā, ne sportojot.

garmin forerunner 245 music svars

Ekrāns

Šim modelim ir krāsains Corning® Gorilla® Glass 3 ekrāns, ar labu izšķirtspēju – 240px x 240px. Acij tas ir tiešām patīkams, tā ekrāns mazliet izskatās pēc e-grāmatas materiāla un tas ir ļoti redzams gan saulē, gan telpās.

Ekrāns nav skārienjūtīgs, visa vadība notiek ar podziņām. 

Lietojamība

Garmin Forerunner 245 lietojamība ir tāda pati kā Gamrin Instinct, Garmin Fenix un citiem Foreunner modeļiem. 

Jāsaka ka Garmin lietojamība ir vienkārša un viegli saprotama, dažas dienas jāpaspēlējas un tas būs apgūts.

Citi sporta veidi

Velo

Protams, skriešana nav vienīgā sporta aktivitāte, ko Tu vari veikt ar Garmin Forerunner 245, Tu vari braukt ar velo un darīt daudz ko citu.

Tu vari savienot šo modeli arī ar velo kadences sensoriem un ātruma sensoriem, bet ar jaudas sensoriem un direct drive trenažieriem nesanāks.

garmin forerunner 245

Baseins

Baseinā šis pulksntenis skaitīs nopeldētos apļus un rēķinās distanci (Tev būs jānorāda, cik garā baseinā peldi). Pulkstenis mērīs arī pulsu no rokas, bet par tā precizitāti gan mums māc šaubas.

Tāda aktivitāte kā peldēšana atklātos ūdeņos šeit nebūs, nevarēsi arī izmantot HRM-Swim specifisko pulsa jostu baseinam. Šiem mērķiem Tev jāskatās uz kādu triatlonam piemērotu modeli.

forerunner 245 baseins

Fitness, yoga, iešana u.t.t.

Izmanto šo pulksteni arī daudzām citām aktivitātēm – vingrojot, jogojot, dodoties pārgājienā vai pastaigā. Pulsu un veikto distanci tas mācēs samērīt visdažādākajās aktivitātēs, arī ja Tava sporta veida nosaukums nav atrodams sporta veidu izvēlnē.

Ikdienas funkcijas

Paziņojumi no telefona

Līdzīgi kā citiem Garmin pulksteņiem – Tu varēsi ekrānā redzēt ziņas, e-pastus, ienākošos zvanus.

Tu vari atteikt zvanu vai pacelt. Nē, caur pulksteni runāt nevar, Tev vajadzēs telefonu. 

Lai saņemtu ziņas, tam jābūt Bluetooth uztveres zonā – tātad diezgan tuvu. 

Ja Tu esi android lietotājs, Tu vari arī atbildēt uz sms ar iepriekš sagatavotām ziņām caur pulksteni – iOS lietotājiem nebūs šādas iespējas.

garmin forerunner 245 paziņojumi

Ikdienas dati

Pulksteni ir forši nēsāt ikdienā, jo tas skaitīs noietos soļus, stresa līmeni, ķermeņa baterijas līmeni, miega ilgumu un kvalitāti (ja atstāsi to uz rokas pa nakti), arī specifiskākas lietas, kā skābekļa līmeni asinīs. 

Visus datus Tu varēsi apskatīt Garmin Connect aplikācijā. Ērti un forši! Un atceries – ja arī regulāri sporto, ir svarīgi būt kustīgiem un sēdēt garas stundas pie datora joprojām var atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz veselību. Izkusties, seko datiem, izkusties vēl vairāk!

Mērījumu precizitāte

GPS precizitāte

Līdzīgi, kā citiem Garmin, arī ar Forerunner 245 GPS precizitātei piesieties ir grūti, tie strādā labi un uzticami. 

Pie GPS iestatījumiem Tu vari izvēlēties dažādu satelītu sistēmas – GPS, GPS + GLONASS, GPS + GALILEO, un ja Tev šķiet, ka maršrtuts nav līdz galam precīzes, Tu vari paeksperimentēt ar iestatījumiem.

Pulsa precizitāte

Par pulsa precizitāti mēs vienmēr sakām – ja Tu sporto, izmanto pulsa jostiņu (HRM-Dual vai HRM-Run ar papildu skriešanas dinamikas datiem).

Ja Tu tomēr negribi pusla jostu, pievelc pulksteni to stingri un uzvelc to augstāk. Tā lai kustība plaukstas locītavā ir tālu no pulkseņa. Tad mums ir cerības uz adekvātiem datiem.

Baterijas izturība

Specifikācijā rakstīts, ka baterija izturēs līdz 7 dienām ikdienas režīmā un līdz 24h GPS režīmā. 

Pēc mūsu pieredzes, tā arī aptuveni ir. Normālā nedēļā ar 3-4 skrējieniem piecas/sešas dienas tas iztur. Vai izturēs visas 24h GPS režīmā? Diez vai, bet tālu no patiesības tas nebūs.

Trūkumi - kas ir citos modeļos, kas šajā nav?

Funkcija

Apraksts

Pieejams modeļos

Krāsainas kartes

Dodoties pārgājienā vai atrodoties ceļojumā, vieglāk būs sekot līdzi maršrutam, ja pulkstenī ir reālas krāsainas kartes. Tas būs ļoti noderīgi, ja novirzamies no sākumā izvēlētā maršruta. Covid laikā šī funkcija ļoti noderēja vienam skrienot vecās Stirnu buka distances.
Vairāk blogā šeit

Garmin Pay

Tu vari pievienot maksājumu karti pulkstenim un norēķināties veikalā izmantojot pulksteni. Ļoti ērti – nebūs vajadzīgs ne telefons, ne maks. 

Vari piesaistīt Swedbank kartes vai Revolut karti. Neesi Swedbank klients? Piesakies Revolut kartei bez maksas!

Vairāk par to lasi blogā – Garmin Pay Latvijā

Barometriskais altimetrs

Barometriskais altimetrs māk precīzāk nomērīt augstuma metrus. Interesanti taku skrējējiem, velobraucējiem, cilvēkiem, kuri iet pārgājienos. 

Vai Tu slēpo ar kalnu slēpēm vai sniega dēli? Arī šajos sporta veidos būs vērtīgāk izmantot pulksteni ar barometrisko altimetru, jo tad tas spēs saskaitīt nobraucienu skaitu un sniegt datus par katru nobraucienu. 

Līdzīgs modelis ar barometrisko altimetru ir Garmin Forerunner 645 Music. Mums blogā ir arī šo divu modeļu salīdzinājums – Garmin Forerunner 245 vs Garmin Forerunner 645 – kurš labāks?

Golfs

Vairākos pulksteņos Tu vari ielādēt golfa laukumu, un spēlējot golfu tas palīdzēs Tev dabūt bumbiņu līdz bedrītei. 

Pulss peldot savienojot ar Garmin HRM-Swim vai Garmin HRM-Tri un peldēšana atkātos ūdeņos

Daži pulsometri ir īpaši piemēroti triatlonam, peldēšanai un tie ir savienojami ar pulsa jostiņām ar atmiņu – peldot tās ieraksta pulsu jostiņā, bet pēc treniņa nosinhronizē ar pārējiem datiem. 
Garmin Forerunner 245 nebūs arī peldēšana atklātos ūdeņos.

Savienošana ar velo jaudas sensoriem un velo direct drive trenažieriem.

Ja Tu esi nopietns velobraucējs, tad izvēlies pulkseni, kuram Tu vari pievienot jaudas sensorus, kā piemēram, Assioma Duo.

Šo pulksteni Tev nesanāks savienot arī Tacx vai Wahoo direct drive trenažieriem. 

Secinājumi

Ko sakam par Garmin Forerunner 245?

Skrējējiem un ne tikai skrējējiem šis būs ļoti vērtīgs treniņu partneris. Visticamāk, neviens no mums neizmanto pilnīgi visas funkcijas, jo to tiešām ir daudz, bet nebūs arī daudz skrējēju, kuriem šeit kāda funkcija pietrūkst – un tas ir labāk!

Iespējams, ka dažas funkcijas rosinās ziņkārību, liks Tev vairāk iedziļināties savos datos, ļaus vairāk sevi iepazīt un sāksi vairāk sevi izglītot. Un tas būtu ļoti vērtīgi!

Iespējams, ka dati iedvesmos Tevi sportot vairāk, kustēties vairāk. Tā notiek. Un tas ir lieliski!

Šo modeli esam rekomendējuši daudziem un mūsu klienti ir apmierināti. Ja šis ir modelis Tev – pasūti arī Tu!

 

garmin forerunner 245 recovery

Esi gatavs pasūtīt?

Sāc savu pasūtījumu tagad!

Garmin Forerunner 245,
249,- (nevis 299,-)

Garmin Forerunner 245 Music
299,- (nevis 349,-)