Garmin Forerunner 255 – kas jauns?

garmin forerunner 255
Jaunajā Garmin Forerunner 255 ir arī Multiband GPS

Tātad Garmin ir nācis klajā ar jaunu modeli – Forerunner 255. Ļoti gaidīts jaunums, gandrīz tikpat gaidīts, kā Fenix 7, kas iznāca gada sākumā.

Garmin Forerunner 255 ir nākamais solis aiz Forerunner 245. Pamatā skriešanas pulkstenis, bet, protams, šī Forerunner sērija ir tā attīstījusies, ka tam ir daudzas specifiskas funkcijas dažādiem sporta veidiem. Bet, kas tieši jauns, kā tas izskatās un ko dara – par to šajā rakstā.

Garmin Forerunner 255 versijas

Tātad ir vairākas versijas – pirmkārt, izmērs. Forerunner 255 (46mm) un Forerunner 255s (41m).

Otrs iedalījums, tāpat kā tas bija ar iepriekšējo Forerunenr 245 modeli – mūzikas versija un versija bez mūzikas. Attiecīgi mūzikas versiju Tu vari savienot ar austiņām un mūziku (vai podkāstus, audiogrāmatas) vari saglabāt pašā pulkstenī. Par mūziku Garmin pulksteņos ir atsevišķi bloga rakstā.

Garmin Forerunner 255 cena

Multiband GPS

Šis ir mazliet pārsteidzoši, bet – ļoti patīkami! Multiband GPS (pēc idejas, super jaudīgs, precīzs GPS arī izaicinošos apstākļos). Multiband GPS parādījās Garmin modeļos tikai šogad, kad iznāca Fenix 7 un Epix 2. Un pat Fenix ne visos modeļos ir Multiband GPS – tikai safīra versijās. Gaidīju, ka šī funkcija būs jaunajā Forerunenr 955 (ir arī, protams), bet izrādās, ka tas ir pieejams arī Forerunner 255! Super!

Sensoru atbalsts

Iepriekšējais Garmin Forerunner 245 bija vairāk skriešanas pulkstenis, bet jaunais Forerunner 255 atbalstīs arī tādas lietas, kā direct drive velo trenažieri (piemēram, Tacx), kā arī jaudas sensorus.

Multisporta atbalsts

It kā skriešanas pulkstenis, bet, ja izdomā piedalīties triatlonā – droši! Tagad Forerunner 255 ir pilnvērtīgas triatlona funkcijas – iespēja saglabāt vairākus sportus vienā sesijā un peldēšanas.

frr 255 triatlons

Visi iestatījumi regulējami telefonā

Tagad arī visus iestatījumus, datu laukus sporta veidiem, visu, visu Tu vari pielāgot telefonā. Līdz šim Tev atsevišķas lietas bija jāpielāgo pulkstenī, bet vairs ne. Ērti un arī forši, ja Tu nomaini pulksteni – nav viss jāsāk stellēt no jauna.

Barometriskais altimetrs

Ja Tu skrien takās, mežos, brauc ar riteni vai ej pārgājienos – Tevi interesēs augstuma metri. Tagad Forerunner 255 ir arī barometriskais altimetrs.

Vēl viens bonuss no barometriskā altimetra – pie ikdienas aktitātēm Tev būs uzkāpto stāvu skaits.

Kompass? Jā, pulkstenī ir arī kompass. Pilns ABC – altimetrs, barometrs, kompass.

Tavu datu analīze

Tavu datu analīze, gan ikdienas, gan miega, gan treniņu, ir ļoti spēcīgs virziens, kam Garmin pievērš ļoti lielu vērību. Un dati kļūst arvien interesantāki un jēgpilnāki. Šajā lauciņā ienāk arvien jaunas lietas, jauni vidžeti un jaunas lietas, kas raisa interesi un ziņkāri.

Nakts HRV

Mums tagad ir jauns vidžets, kas parāda mūsu nakts HRV jeb sirds ritma mainīgumu. Daudz kas ietekmē mūsu HRV – miegs, uzturs, treniņu režīms, ikdienas stress – iespējams, ka mēs varam novērto izmaiņas atšķirībā no mūsu uzvedības. Šī ir viennozīmīgi interesanta lieta, kam pievērsīsim padziļinātāku uzmanību.

Lai redzētu HRV statusu nepieciešamas 3 nedēļas datu, tādēļ man pagaidām šis nav pieejams.

Rīta atskaite

No rīta, kad pamosties, Tev būs pieejama rīta atskaite – par to, kā gulēji, Tavs HRV statuss, dienas laika apstākļu prognoze, kalendārs un vēl šis tas – pats vari sakonfigurēt, ko vēlies tajā redzēt. Forši! Tas palīdz pievērst papildu uzmanību datiem un ja mums dati ir prātā, tad lielāka iespējamība, ka pievērsīsim tiem uzmanību un mainīsi savu uzvedību uz labu!

Race predictor, ņemot vērā Tavu kalendāru

Tradicionāli, mēs varam redzēt Garmin aprēķināto paredzamo laiku dažādās distancēs – 5km, 10km, pusmaratonā un maratonā. Bet, ja Tu ieliec kalendārā, ka skriesi 8km sacensības, tad tuvojoties sacensībām, Tu varēsi redzēt arī paredzamo laiku šajos 8km.

Ikdienas ieteiktie treniņi, ņemot vērā mērķi

Līdz šim Garmin ieteiktie treniņi ir vienkārši ieteikumi, ko Tev vajadzētu darīt, balstoties uz Tavu treniņu vēsturi. Tagad tie ņems vērā arī Tavu sacensību kalendāru. Saliec savus mērķus un ļauj Garmin vest Tevi uz mērķi.

Redzu, ka plānotajās sacensībās savu 44.00 min mērķi pagaidām nevaru sasniegt, un parasti šajā vietā un datumā ir 18 grādu silts.

Sacensību vidžets

Ieliec savas gaidāmās sacensībās kalendārā un, kad tās tuvosies, Tev būs atgādinājums uz rokas par pasākumu, paredzamā laika prognoze sacensību laikā un Tavs paredzamais finiša laiks, kā arī mērķis, ja būsi tādu uzstādījis. Ļoti forši!

Daži svarīgi cipari no specifikāciju tabulas

Forerunner 255Forerunner 255s
Baterijas izturība ikdienā14 dienas12 dienas
Baterijas izturība ar GPSlīdz 30hlīdz 26h
Baterijas izturība ar Multiband GPSlīdz 16hlīdz 13h
Izmērs46mm41mm
Svars49g39g

Svarīgākie jaunumi, ja Tu esi skrējējs

Tā kā Forerunner 255 ir pulkstenis, uz kuru skatās pārsvarā skrējēji, atbildēsim uz jautājumu – “kas tieši, man kā skrējējam, ir vērtīgs jaunajā pulkstenī”?

  • multiband GPS – precīzāks GPS ir svarīgi, it īpaši tiem, kuri brauc uz lielajiem maratoniem lielās pilsētās, kur jāskrien gar augstām, augstām celtnēm.
  • barometriskais altimetrs – tiem, kuri skrien arī takas, piemēram, Stirnu buku.
  • ieteiktie treniņi ar mērķi – it īpaši tiem, kuri trenējas paši bez trenera un par ekspertiem sevi neuzskata.
  • sacensību vidžets – šīs, manuprāt, ir vienkārši forši un ērti, un iespējams, jo ērtāk varam apskatīt informāciju par tuvojošos pasākumu, jo labāk uz to varam sakoncentrēties un sagatavoties mentāli.
  • nakts HRV statuss – pieļauju, ka šis ļoti uzlabos saprati par atjaunošanos. Bet to vēl testēsim.
  • labāka baterija – tas vienmēr ir forši.

Kas vēl jauns?

Šis nav pilns apskats, bet gan tāds ātrs uzmetums par to, kas jauns un interesants, tādēļ pagaidām šeit liekam punktu, bet noteikti veiksim padziļinātāku apskatu jau drīz.

Ja Tev ir kādi specifiski jautājumi – droši jautā mājas lapas čatā vai e-pastā, vai ja Tavs jautājums pieprasa testus – tad ieraksti komentarā!

Neaizmirsti sekot mums instagram, facebook un tiktok’ā, nepalaid garām jaunumus!

2 comments

  1. Dans

    Cik liela atšķirība 955 no 945? Jūsu viedoklis vai ir vērts pāriet no 945 un 955?

    1. Māris Berķis

      Paldies, tieši gatavojam rakstu par to, kas jauns 955. Šonedēļ būs gatavs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *