Garmin nācis klajā ar jaunu lētākā gala pulsometru – Garmin Forerunner 35. Pulsometru čaļis nu jau dienas desmit ir ar to skrējis, vingrojis un nēsājis to ikdienā un lūk – esmu gatavs dalīties iespaidos.
Kas ir Garmin Forerunner 35?
Garmin Forerunner 35 ir GPS pulsometrs, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas. Tas mēra arī ikdienas aktivtātes un paziņo par ienākošajiem zvaniem un paziņojumiem. Bet, par visu pēc kārtas…
Dizains
Forerunner 35 ir kantains, viegls, ļoti plastmasīgs, bet diezgan smuks. Pieejams četrās krāsās – pavisam melns un melns ar baltu, zilu vai zaļu siksniņu. Pulsometrs uz rokas ir ļoti ērts, to gandrīz nejūt un tā masa ir gandrīz nulle (37.3g). Pulsometrs ir ūdens izturīgs līdz 5 ATM, kas nozīmē, ka ar to droši var mesties ezerā, upē un baseinā. Šim pulsometram ir arī vibrācija, kas labi, jo pīkstuli kņadā var nedzirdēt.
Ekrāns
Kā jau budžeta pulsometram pienākas, tā ekrāns nav nekāds izcilais – tas ir vienkāršs, melnbalts ekrāns ar zemu (128 x 128 pikseļi) izšķirtspēju. Bet ekrāns ir labi saskatāms gan telpās, gan spilgtā saulē. Pulksteņa skatam vari izvēlēties vienu no divu veidu dizainiem – digitālo vai analogo.
Lietojamība
Pulsometram ir 4 podziņas un tā ekrāns nav skārienjūtīgs. Lietošana ir gaužām vienkārša. Vienreiz paspaidam, otreiz paspaidam un esam iemācījušies, ko un kā atrast. Nekā mulsinoša.
Baterija
Specifikācijā rakstīts, ka pulsometrs izturēs GPS režīmā izturēs līdz 13 stundām un ikdienā līdz 9 dienām. Precīzi nemācēšu teikt, bet šķiet, ka tā varētu arī būt. Tas ir tiešām daudz šādam mazam pulsometriņam, salīdzinājumam, Polar M200 GPS režīmā tur tikai 6h un ikdienā līdz 6 dienām.
Funkcijas
Pirms ķeramies klāt sporta veidiem, mazliet par funkcijām, kas būs noderīgas ikdienā.
Modinātājs – ja atstājam pulsometru uz rokas nakts laikā, no rīta tas modinās ar vibrāciju. Ļoti ērti, ja neceļamies vienā laikā ar blakus guļošo cilvēku.
Find my phone – ja esi telefonu pazaudējis Bluetooth uztveres rādiusā, tad šī funkcija Tevi var paglābt lielas stresa devas. Spied Find my phone un Tavs telefons sāks bļaut negantā balsī.
Ikdienas aktivitāšu skaitīšana – šī funkcionalitāte nu jau kļuvusi par standartu visiem pulsometriem un arī Forerunner 35 skaitīs Tavus soļus, intensitātes minūtes, miega ilgumu un nodedzinātās kalorijas. Ja vēlies sākt kustēties vairāk, šie ir labi dati, kam pievērst uzmanību – vairāk par ikdienas akivitātes mērīšanu mums ir atsevišķs bloga raksts, ko varat lasīt šeit.
Viedie paziņojumi – ar šim pulsometram ir ienākošās ziņas par ienākošajiem zvaniem, e-pastiem, sms un citiem notikumiem viedtālrunī. Lai tas notiktu, pulsometram jābūt Bluetooth uztveres rādiusā. SMS ir pilnigi izlasāmi uz rokas, vienīgi tracina, ka tas nepazīst garumzīmes un mīkstinājumzīmes. Ienākošos zvanus var atteikt vai pacelt pulkstenī – runāt, protams, caur to nesanāks, bet vari to izmantot kopā ar austiņām.
Valodas – pamatvaloda šim pulsometram ir angļu, bet, to var nomainīt uz dažādām citām valodām – franču, spāņu, vācu, arī krievu un daudzām citām. Latviešu valodas gan, diemžēl, nav šim pulsometram (bet nav arī citos).
Sporta veidi
Pulsometrā ir tādi sporta veidi kā Cardio, Walk, Run Outdoor, Run Indoor un Bike.
Katram sporta veidam var izvēlēties vai GPS ir ieslēgts vai nav, var izveidot paziņojumus, balstoties uz pulsu, distanci, kalorijām vai laiku. Sportojot var redzēt 3 vai 2 rādītājus vienā ekrānā. Varam mainīt vai ātrumu redzam min/km vai km/h.
Skienot ārā ar GPS tas būs nokalibrējies, lai pēc tam skrienot pa skrejceliņu telpās, tas spētu noteikt ātrumu un distanci. Tas forši.
Velobraukšanai, ja ir vēlēšanās, to var savienot ar kadences un ātruma sensoriem.
Treniņu datus varēsi apskatīt gan Garmin Connect aplikācijā, gan mājas lapā. Kad pulsometrs ir savienots ar telefonu, treniņu dati automātiski tiks augšuplādēti, vari sēsties pie datora un novērtēt savu treniņu.
Pulss un tā precizitāte.
Garmin Forerunner 35 mēra pulsu no plaukstas locītavas. Cik tas ir precīzs? Šeit nākas skumji nopūsties. Kamēr slodze maza, grafiki izskatās ok, bet pat vienmērīgā skrējienā pulss uzlec stipri augstu un arī veicot pāris sprintus, nekādas atbilstošas izmaņas grafikos neredz.
Ja vēlies izmantot Forerunner 35 kā pulsometru, lai tiešām pievērstu uzmanību pulsam – izmanto to savienojot ar Garmin pulsa jostiņu.
Kā Garmin savienot ar Endomondo
Garmin ir pašam sava lapa un aplikācija, kas saucas Garmin Connect, kur tiek uzkrāti treniņu dati, bet, ja līdz šim izmanto Endomondo, tad varēsi savienot Endomondo ar Garmin Connect, lai treniņi tiek pārsūtīti automātiski.
Tev jārīkojas šādi:
– dodies uz Endomondo sadaļu Settings;
– atrodi sadaļu Connect;
– atrodi Garmin Connect un spied Connect.
Turpmāk būs tā – ko līdz būsi beidzis treniņu, treniņa fails tiks pārsūtīts uz Garmin Connect un tālāk uzreiz uz Endomondo. Ļoti ērti!
Garimin Forerunner 35 alternatīvas
Ja Tu meklē nedārgu pulsometru, kas pulsu mēra no rokas, tad tuvākais konkurents šim pulsometram ir Polar M200.
Ja sportosi ar pulsa jostiņu, tad labāk izvēlēties Garmin Forerunner 230, kas komplektā ar jostiņu maksā gandrīz tikpat kā Forerunner 35 + Garmin jostiņa. No Polar ir vērts apskatīt Polar M400, kas ir viens no labākajiem pulsometriem cenā zem 200eur.
Kopsavilkums
Jaunais Garmin Forerunner 35 ir funkcionāls un vienkāršs pulsometrs. Tas ir smuks un viegls, bet diez gan plastmasīgs. Šim pulsometram ir pārsteidzoši spēcīga baterija, tā ekrāns ir labi saskatāms. Ja vēlies izmantot šo pulsometru intensīviem treniņiem, tad labāk būtu to izmantot kopā ar pulsa jostiņu.
Vai Tev patika šis apskats? Seko mums instagram un facebook un nepalaid garām citus interesantus apskatus, jaunumus un atlaižu kodus! Palīdzi mums veidot šos apskatus, daloties ar šo apskatu savos sociālajos tīklos!
Paldies, ka lasīji! Lai sportisks pavasaris!