Garmin Forerunner 45/45S – kas jauns?

Pavisam nesen Garmin nāca klajā ar 3 jauniem Forerunner modeļiem – Forerunner 245 / 245 music, tom modeli sportistiem Forerunner 945, un šo – Garmin Forerunner 45/45s, kas ir vienkāršāks, mazāks, cenā draudzīgāks modelis.

Garmin Forerunner 45/45S (S šeit apzīmē mazāku izmēru, jo šis modelis ir pieejams divos izmēros) ir jauns budžeta gala pulsometrs, aizstājot līdz šim diezgan populāro Forerunner 35.

Kāds ir jaunais budžeta Garmin pulsometrs?

Dizains

Forerunner 45 ir tiešām mazs, ļoti ērts un viegls pulsometrs. Mazais izmērs sver 32g, lielais 36g. Un jāsaka, ka 36g ir tik maz, ka lietot vārdu “lielais” šķiet neadekvāti.
Pieejamās krāsas būs – mazajam balts un violets, lielajam izmēram – melns un melns ar sarkanu.
Pats pulkstenis ir, mūsuprāt, ļoti izskatīgs, tam ir krāsains ekrāns, nav skārienjūtīgs. Visas darbības veicamas ar 5 podziņām un lietojamība, kā jau Garmin ierīcēm, ir ļoti ērta. Ekrānam ir diezgan laba izšķirtspēja, bet ir zemāka, nekā Forerunner 245, kuriem ekrāns ir acij ļoti patīkams.
Pulkstenim nav paredzēts ērti nomainīt siksniņas, kas ir neliels mīnuss.
Pulkstenis ir ūdesizturīgs, ar to droši var peldēt un mazgāties.

garmin foreurnner 45 | pulsometrs.lv
Pa kreisi – Forerunner 45S – mazais izmērs, pa labi – Forerunner 45 – mazliet lielāks.

Baterijas izturība

Lai arī maziņš pēc izmēriem, tā baterijas izturība ir diezgan ievērojama – ar GPS tas solās izturēt līdz 14h, ikdienas lietošanā – līdz 11dienām.

Funkcijas

Protams, tā kā tas ir budžeta gala, no tā nevajadzētu gaidīt safīra stiklu un triatlona funkcijas un arī velo jaudas sensorus tam pievienot neizdosies. Bet, neskatoties uz to, tas tāpat ir diezgan funkcionāls.

garmin forerunner 45
Jaunais Garmin Forerunner 45 – ļoti viegls un ērts GPS pulsometrs skriešanai un ne tikai

Lūk, galvenas funkcijas, ko sagaidīt no Forerunner 45:

 • GPS – skrienot, soļojot vai braucot ar velo, Tu varēsi sekot līdzi ātrumam un veikatjai distancei, telefonu vari atstāt mājās. Pēc sporta, aplikācijā varēsi redzēt ātruma, distances datus, kā arī kartē veikto maršrutu.
 • Pulss – pulkstenis mēra pulsu no plaukstas locītavas, bet, protams, to precizitāte ir nosacīta, tapēc, ja sporto, rekomendējam izmantot pulsa jostiņu.
 • Ikdienas aktivitātes – nēsā to ikdienā, seko līdzi soļiem, miegam, stresam, ķerneņa baterijas līmenim.
 • Notifikācijas – redzi telefona paziņojumus uzreiz pulksteņa ekrānā.
 • Strukturēti treniņi – šis ir jaunums, budžeta gala pulsometrā. Agrāk iespēja iepriekš sagatavotu treniņu ielādēt pulksteni varēja tikai advancētākos modeļos, bet arī Forerunner 45 šo funkciju atbalsta.
 • Garmin Coach – ja Tev nav skriešanas treneris, pamēģini trenēties ar kādu no Garmin treneriem. Arī šo funkcija atbalsta Forerunner 45.
 • Drošības funkcijas – arī šis ir jaunums jaunajos Forerunner modeļos, arī Forerunner 45. Ja Tu redzi, ka Tev seko dīvains tipiņš, Tu vari ar pulksteni nosūtīt ziņu iepriekš iestatītiem kontaktiem. Ja Tu skrienot saļimsi, tad pulkstenis to uztvers un arī nosūtīs ziņu Taviem tuvākajiem. Tiesa gan, lai šis funkcijas darbotos, telefonam ir jābūt līdzi, ir jābūt pulkstenim ir jābūt savienotam ar aplikāciju.

No kā sanāk atteikties izvēloties budžeta gala pulsometru Forerunner 45?

Bieži vien cilvēki mums jautā – bet, kas tad citos tāds ir, ka tie maksā krieti vairāk? Lūk, dažas funkcijas, kas nebūs pieejamas Forerunner 45.

Garmin Forerunner 45 | pulsometrs.lv
Foreunner 45 – pavisam neliels, ērts pulsometrs.
 • Atjaunošanās laiks – Forerunner 45 nemācēs parādīt, cik ilgi ir jāatgūstas pēc slodzes, kas var būt noderīgi, it īpaši iesācējiem, kuri mēdz pārpūlēties uz entuziasma rēķina.
 • Peldēšana – šis pulsometrs neskaitīs nopeldētos baseinus, tas nebūs savienojams ar peldēšanas pulsa jostiņu.
 • Maršruti – daudzos modeļos ir navigācijas funkcija – iespēja iepriekš ielādēt maršrutu. Ļoti noderīgi ceļojot!
 • Mūzika – tagad diezgan daudzi modeļi atbalsta iespēju ielādēt savu mp3 vai savienot ar Spotify un klausīties mūziku sportojot, telefonu atstājot mājās. Šīs funkcijas nebūs Forerunner 45.
 • Garmin Pay – lai arī Latvijā vēl nestrādā, šī būs interesanta funkcija un Tu varēsi ar pulksteni maksāt veikalos.
 • Strava segmenti – ja Tu izmanto Strava, Strava live segmenti ir ļoti interesanta funkcija, bet ar Forerunner 45 nedarbosies.
 • Laktāta sliekšņa tests – ir modeļi, kuros ir laktāta sliekšņa tests, bet ne šajā.
 • Garmin IQ aplikācijas – Garmin IQ ir aplikāciju veikals, kur Tu vari atrast dažādas interesantas papildfunkcijas. Ar Forerunner 45 darbosies tikai iespēja ielādēt pulksteņa dizainus.
 • Barometriskais altimetrs – lieliska funkcija, cilvēkiem kuriem interesē augstuma metri. Ja nodarbojies ar kalnu slēpošanu vai snovbordu, esi taku skrejējs vai velobraucējs – izvēlies modeli ar adekvātiem augstuma metriem.
 • PulseOx sensors – šim modelim nav sensors, kas mēra skābekļa daudzumu asinīs.

Secinājumi

Garmin Forerunner 45 ir viegls un ērts pulsometrs, kas dara visas pamata darbības – mēra pulsu, mēra attālumu un ātrumu, mēra ikdienas aktivitātes, parāda telefona notifikācijas. Ļoti feini, ka tas atbalsta arī Garmin Coach skriešanas treniņprogrammas.

Ja šis ir modelis Tev – pasūti to jau tagad – tas nav pārlieku dārgs, lai atliktu feināku sportošanu vēl par kādu vasarīgu nedēļas nogali!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *