Garmin Forerunner 630 skriešanas dinamikas metriki.

Lūk – Garmin Forerunner 630 – viens no advencētākajiem GPS pulsometriem skrējējiem. Ja skriešana ir Tava dzīve, šis ir pulsometrs Tev. Esam izmēģinājuši, daži km noskrieti, un lūk neliels ieskats.

 

Vispirms jāsaka, ka Garmin Forerunner 630 ir diezgan līdzīgs Forerunner 230. Tas ir mazliet mazāks, tam ir skārienjūtīgs ekrāns, metāla podziņas (FR230 un FR235 ir plastmasas), tam ir cietāka pulksteņa siksniņa un pēc taustes, tas šķiet kvalitatīvāks. Bet, tāpat kā Forerunner 230, tas ir GPS pulsometrs, tam ir viedpulksteņa funkcijas (paziņojumi no telefona, iespēja kontrolēt mūziku, redzēt kalendāru, laika prognozi u.c.), tas atbalsta Garmin IQ aplikācijas, kur var ielādēt papildu funkcionalitāti. Abiem šiem modeļiem ir arī velo režīms, un ir iespējams piesinhronizēt velo ātruma un kadences sensorus. Tāpat tie skaita ikdienas aktivitātes, tie ir ūdens izturīgi un pēc treniņa, tas parādīs laiku, kas nepieciešams, lai atgūtos no slodzes, kā arī balstoties uz VO2max, tas mēģinās paredzēt sacensību finišu laikus. 

2

 

Viens no metrikiem, kas iegūstams ar Garmin Forerunner 630, bet ne ar Forerunner 230 ir ground contact time balance. Balanss dzīvē ir svarīgs, gan pārnestā nozīmē, gan tiešā. Apskatot Ground contact time balance, mēs varam redzēt vai abas kājas pie zemes pavada vienādi ilgu laiku uni skrienam simetriski. Garmin Connect lapā varam salīdzināt savus rādītājus ar datiem, kas iegūti no citiem skrējējiem.

3

Vertical Ration – šis rādītājs būtībā parāda, cik daudz mēs skrienot kustamies uz augšu un leju. Ātrāki un pieredzējušāki skrējēji “lēkā” mazāk, vairāk enerģijas veltot, lai tiktu uz priekšu.

4

Soļa garums un kadence –  Garmin Forerunener 630 ļauj redzēt soļa garumu dzīvajā, kā vienu no datu laukiem. Eksperimentē ar šiem metrikiem, atrodi kā tu vari kustēties efektīgāk. Iespējams, ka, ja iemācīsies spert vairāk soļus minūtē, būs nepieciešama mazāk enerģija, lai tiktu uz priekšu un Tavi rezultāti uzlabosies.

5

 

Stress score – rādītājs, kas tiek aprēķināts mērot sirds ritma mainīgumu. HRV (heart rate variability – sirds ritma mainīgums) tiek uzskatīts par metriku, kas attaino Tavu fizioloģisko stāvokli. Mērot šo ik dienas, novērosi, kā treniņi, uzturs, miegs, ģimenes apstākļi, stress darbā un citi apstākļi ietekmē Tavu fizioloģiju. Skrienot, vari pievērst metrikam ar nosaukumu Performance condition – šis ir metriks, kas Tev pasaka, cik labi Tavs ķermenis jūtas, lai uzņemtu fizisku slodzi. Citreiz gadās labas dienas, citreiz ne pārāk.

6

Vai ir vērts iegādāties Forerunner 630, ja FR 230 ir krietni lētāks? Protams. Ja mazliet vairāk par simts euro (šī brīža atšķirība cenā) nav  īpaši nozīmīga naudas summa Tavam maciņam, tad, protams, ir vērts ņemt labāko. Ja esi nopietns skrējējs, tad ir vērts investēt vairāk. Bet, ja vēlies labu pulsometru ar GPS un neko vairāk – Garmin Forerunner 230 ir arī ļoti laba izvēle.