Garmin Forerunner 645 Music apskats!

Garmin nebūt nekautrējas nākt klajā ar jauniem modeļiem biežāk, kā lielākie telefonu ražotāji un citreiz to jaunumu nav tik daudz vai nav tik nozīmīgi – bet ar Garmin Forerunner 645 Music mēs varam saglabāt pulsometrā mūziku! Šis ir liels jaunumus, šis ir pirmais Garmin modelis ar šādu funkcionalitāti!

Vēl bez mūzikas Garmin Forerunner 645 Music ir arī lielisks GPS pulsometrs dažādiem sporta veidiem, tas lasa pulsu no rokas, skaita ikdienas aktivitātes un miegu, tas rāda paziņojumus no telefona un gatavo brokastis. Ok, brokastis tas negatavo, bet par visu pārējo – lēnām un pēc kārtas.

Garmin Forerunner 645 Music dizains

Jaunais Garmin Forerunner 645 Music ir izmērā mazs un ļoti viegls. Man pat sākumā nepatika cik mazs tas ir, liekas ka masīvāki ir foršāki, bet ar laiku esmu pilnīgi pieradis, tas sver tikai 42g. Šim pulsometram ir viegli maināmas siksniņas, ķīmiski stiprināts stikls (tā bija rakstīts Garmin mājas lapā, es īsti nezinu ko tas nozīmē), nav skārienjūtīgs ekrāns, ir metāliskas patīkamas podziņas, optiskais pulsa mērītājs. Pieejams ar melnu un sarkanu siksniņu.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”10392″]

[ux_image id=”10391″]

[ux_image id=”10390″]

[ux_image id=”10389″]

[/ux_slider]

 

Lietojamība

Ja esi lietojis Fenix 3 vai Fenix 5 modeļus, tad Forerunner 645 Music lietojamība Tev būs ļoti pazīstama. Piecas podziņas, ekrāns nav skārienjūtīgs. Kreisā vidējā un apakšējā podziņa ļauj dodies caur izvēlni, kreisā augšējā – gaismiņa, bet to paturot atveras ātrā izvēle. Paturot vidējo podziņu nonākam pie iestatījumiem.

Labās puses podziņas – augšējā būs galvenā poga, ar kuru dodamies uz sporta veidiem, apstiprinam izvēles, sākam un beidzam treniņu. Labā apakšējā poga ir lai dotos atpakaļ, bet sporta laikā ar šo pogu reģistrē apļa laikus.

Lai arī funkciju un iespēju daudz, lietojamība ir tiešām vienkārša un jauni Garmin īpašnieki ātri pierod un iemācās ar ierīci rīkoties.

Garmin Forerunner 645 Music – mūzika

Garmin Forerunner 645 Music ir pirmais Garmin modelis, kurā varam saglabāt mūziku un atskaņot to Bluetooth austiņās. Citreiz sportojot gribās klausīties dabā, putnos un sevī, bet citkārt ir arī forši, ja ir mūzika, podkāsts vai audiogrāmata un, ja ir vēlme likt ausīs austiņas un kaut ko klausīties sporta laikā – ļoti forši. Pats testējot klausījos podkāstus, un Tu vari ielādēt pulkstenī arī kādu Aplīša sarunu un skrienam jau trijatā!

Garmin Forerunner 645 Music var ielādēt 3.5 GB, kas ir aptuveni 500 dziesmu. Mūsdienās cilvēki vairs īsti nenodarbojas ar nelegālu mp3 lejupielādēšanu, izmantojam Spotify vai līdzīgus straumēšanas servisus. Bet, pagaidām ar šādiem servisiem tas nedarbojas. Ok, tas darbojas ar iHeart radio, bet iHeart radio nestrādā Latvijā.

Kā tas strādā

Lai nogādātu skaņas failu pulkstenī, vienkārši to piespraudu pie datora un atvēru Garmin pulksteni, kā parastu zibatmiņu. Atrodu mapi Music, kur iekopēju vēlamos failus. Pavisam vienkārši.

Ja Tu izmanto iTunes, Tu vari sinhronizēt listes, dziesmas, podkāstus ar pulksteni izmantojot Garmin Express. Piespraud pulksteni pie datora, atver Garmin Express, spied uz pogas Music un izvēlies ko sinhronizēt. Arī vienkārši!

Garmin Forerunner 645 Music | pulsometrs.lv
Ielādē pulkstenī mūziku, audiogrāmatu vai kādu Aplīša sarunu un klausies bluetooth austiņās!

Pulsometrā, mūzikas vidžetu mēs varam atvērt dodoties caur vidžetiem uz augšu uz leju vai piespiežot un paturot podziņu uz leju. Sporta laikā, lai atvērtu mūzikas vadību, piespiežam un paturam podziņu uz leju!

Šeit mēs varam pārslēgt dziesmas, regulēt skaļumu un arī pievienot Bluetooth austiņas. Tas pulsometru čalis izmēģināja divu veidu Jabra austiņas un Fitbit Flyer austiņas un nesaskāros ar būtiskām problēmām. Citreiz gan, sākumā skaņa paraustās, bet mirkli vēlāk skan viss kā vajag.

Kad viss gatavs, atliek vien baudīt mīļākās dziesmas, podkāstus un audiogrāmatas, vienīgi atceries, ka kopā ar mūziku pulsometra baterija samazināsies krietni ātrāk…

Baterija

Garmin Forerunner 645 baterija tiks apēsta ātrāk, ja sportosi izmantojot visu – gps, optisko pulsa mērītāju un klausīsies mūziku. Pēc maniem aprēķiniem šādi tam vajadzētu izturēt apmēram 6h, bet bez mūzikas ar GPS aptuveni 12h.

garmin forerunner 645 | pulsometrs.lv
1.5h skrējiens ar GPS, optisko pulsa merītāju un klausoties mūziku apēda 25% baterijas.
Specifikācijā rakstīts, ka ar mūziku tas iztur apmēram 5h, bez mūzikas 14h, bet ikdienas režīmā līdz 7 dienām. Diezgan līdzīgi mūsu pieredzei, tā arī aptuvni būs. Tas cik ilgi baterija izturēs tev, tas atkarīgs no vairākiem aspektiem – vai ir ieslēgta gaismiņa, vai tas ir savienots ar telefonu, vai ikdienā mēri pulsu, cik daudz to baksti un vissvarīgāk – cik bieži un daudz to izmanto ar GPS un mūziku.
Pulsometram ir arī ultratrack režīms, ar vājāku gps precizitāti, kas pagarina baterijas izturību, bet ja nepieciešams, to var arī lādēt aktivitātes laikā ar ārējo bateriju.
Garmin Forerunner 645 Music | pulsometrs.lv
Ja nepieciešams, lādē pulsometru ar ārējo bateriju! (izvēlies šādu, no GoPro)

Ikdienas aktivitātes

Līdzīgi, kā citas Garmin ierīces, arī šī mērīs ikdienā veiktos soļus, miegu, stresu, kalorijas, uzkāptos stāvus un pulsu. Šie dati ir ļoti vērtīgi, daudziem no mums tas ir atgādinājums, ka jākustas ir vairāk.

Soļi

Cik novērots, mēs īsti nemākam pietiekami bieži piecelties no krēsliem un priecāties par iespēju kaut kur doties ar kājām. Nākamreiz, kad brauc uz lielveikalu – noparkojies tālākajā stūrī no ieejas. Būs noieti papildu soļi un būs arī vieglāk noparkoties.

Stāvi

Šis ir ļoti labs mērījums, it īpaši, ja Tu dzīvo mājā, kur ir lifts. Atmet liftu – kāp pa trepēm un diezgan drīz pamanīsi, ka aizelsies mazāk.

Miegs

Nesen Garmin nāca klajā ar atjauninājumu un tagad Connect mājas lapā un aplikācijā mēs varam redzēt cik daudz mēs esam gulējuši kādā miega fāzē. Protams, lai šos datus iegūtu, mums pulsometrs jāatstāj uz rokas nakts laikā, bet ar tik mazu un ērtu ierīci, tā nebūs problēma.

Stress

Jaunākie Garmin modeļi mēra arī stresu. Cik tas ir adekvāts un noderīgs? Hmm… Godīgi sakot, domāju, ka ar laiku šie mērījumi sevi pierādīs, kā noderīgi, bet līdz tam vēl tehnoloģijām jāattīstās. Šobrīd atgriezeniskā saite, ko sniedz aplikācija šķiet pārāk vispārināta un teksts “You had enough restful moments on this day to balance out your stress reactions” neko daudz nenozīmē. Bet, iespējams, tā ir tikai mana sajūta par šo mērījumu un, ja Tu ciet no liela stresa, tad šī funkcija Tev būs ļoti noderīga.

Ikdienas pulss

Pulss ikdienā var būt noderīgi cilvēkiem ar sirds saslimšanām, bet šeit uzreiz jāatgādina, ka šī nav medicīniska ierīce un mērījumi nebūs 100% precīzi. Pārējiem, ir vērts pievērst uzmanību mērījumam Resting heart rate (pulss miera stāvoklī). Pēc intensīvām slodzēm, vai, ja kādu citu iemeslu dēļ ķermenis ir novārdzis, tas būs augstāks un tā var būt zīme, ka laiks atpūsties!

Kalorijas

Garmin Forerunner 645 Music mēra arī patērētās kalorijas. Ja Tu vēlies sekot kaloriju patēriņam, izmanto aplikāciju MyFitnessPal, kur Tu vari reģistrēt visu, ko apēd, savieno šo aplikāciju ar Garmin Connect un Tu redzēsi, cik kalorijas tiek uzņemtas un cik patērētas.

Sporta veidi

Garmin Forerunner 645 Music ir gandrīz visi tie paši sporta veidi, kā Fenix 5 – skriešana, skriešana pa slīdceliņu, velobraukšana, kalnu slēpošana/snovbords, peldēšana, joga, vingrošana, airēšana, SUP un citi. Arī šim pulsometram Tu vari pielāgot datu laukus un vienlaicīgi var redzēt līdz 4 rādītājiem. Atšķirībā no Fenix 5, šim pulsometram nebūs peldēšana atklātos ūdeņos, tikai baseinā. Kā arī, tas nebūs savienojams ar peldēšanas pulsa jostām.

Šis pulsometrs atbalsta iespēju sagatavot treniņu iepriekš, kā arī tas novērtē atjaunošanās statusu, V02max, novērtē vai trenējies pietiekami, par maz vai par daudz un paredz finiša laikus dažādām skriešanas distancēm. Jāsaka gan, ka šie paredzētie skriešanas distanču laiki ir ļoti optimistiski – tam pulsometru čalim rāda, ka 10km var pieveikt 42min 19sek., bet domāju, ka patiesībā būs vajadzīgas par 4 vai 5 minūtēm vairāk. Maratons ir paredzēts noskriet 3:15:07, kaut gan tas būtu par 26min ātrāk nekā PB, kas tika noskriets daudz labākā fiziskā kondīcijā nekā tā ir šobrīd. Bet, ir uz ko tiekties, ja Garmin saka ka var, tad varbūt var arī.

Garmin Forerunner 645 Music | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 645 Music palīdz novērtēt treniņu statusu, kas palīdz novērtēt vai esam pārāk slinki, vai tieši pretēji – pārāk intensīvi savās sporta aktivitātēs.

Kopumā jāsaka, ka sporta funkcijas šeit ir vairāk nekā tās ir nepieciešamas 90% no mums. Bet, ja Tavas prasības ir ļoti specifiskas, tad nāc pie mums ciemos, piemeklēsim, kas atbilst tieši Tev!

Ielādējamie maršruti

Šis pulsomerts atbalsta arī iespēju ielādēt maršrutu! Tā varbūt Stirnubuka distance, pārgājiens, vai Garmin Connect lapā aplīti vari izveidot pats. Ļoti laba funkcija tiem, kas bieži ceļo un vēlas iet paskriet mazpazīstamās pilsētās!

 

Pulsa precizitāte

Pulsa precizitāte, skrienot ar Garmin Forerunner 645 Music ir bijusi pārsteidzoši precīza. Ir skriets ar to daudzas reizes un rezultāti diezgan konstanti ir bijuši ļoti labi. Ar pulsa precizitāti no rokas gan mēdz būt dažādi dažādiem cilvēkiem – ir cilvēki, kas mums sen saka, ka mēs stāstam muļķības, ka rokas pulss ir neprecīzs, ir cilvēki, kuri sporto tikai komplektā ar jostiņām. Arī šo vari savienot ar pulsa jostiņām, gan Garmin premium, gan HRM-run, bet ar jostiņām, kas strādā peldot saderības nebūs.

 

Viedfunkcijas

Garmin Forerunner 645 Music rāda viedos paziņojumus! Tas tiešām vairs nav jaunums, tā nu jau pāris gadus dara visi Garmin un arī citu zīmolu viedpulksteņi/pulsometri. Ja traucē, tad var izslēgt, ja patīk, tad var atstāt. Caur pulksteni runāt nesanāks, var ar to pacelt un nolikt klausuli.

Forši sīkumi

Garmin Forerunner 645 Music ir vairākas tādas funkcijas, kurām nepievēršam lielu nozīmi, bet ikdienā tās ļoti noder. Piemēram, find my phone – iespēja uzpīkstināt telefonam var būt ļoti noderīga. Ir forši, ka var uzlikt modinātāju, kas tikai vibrē, lai nav jāmodina blakus guļošais. Tie ir mazi sīkumi, bet ikdienā – patīkami.

 

Garmin Forerunner 645 vai Vivoactive 3?

Ja Tu uzskati, ka mūsdienīgai ierīcei jābūt ar skārienjūtīgu ekrānu, tad izvēlies Vivoactive 3. Vēl viena priekšrocība Vivoactive 3 ir cena, bet no funkcijām, Tu atteiksies no mūzikas pulsometrā, no skriešanas dinamikas datiem un ielādējamiem maršrutiem. Vivoactive 3, savukārt ir sporta veids golfs, kas nav Garmin Forerunner 645 Music! Pēc izmēriem abi pulsometri ir ļoti līdzīgi, gan izmēra, gan svara ziņā.

Garmin Vivoactive 3 apskatu lasiet šeit.

Garmin pulsometri | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 645 Music ka kreisi, Garmin Vivoactive 3 pa labi.

Fenix 5 vai Garmin Forerunner 645?

Ja salīdzina Forerunner 645 Music ar Garmin Fenix 5 sēriju, tad, viena būtiska atšķirība ir pulksteņa dizains un otra – mūzika! Garmin Fenix 5 sērijai būs arī peldēšana atklātos ūdeņos, savienojamība ar pulsa jostām, kas strādā ūdenī, kā arī sporta veids golfs. Izvēle Tava!

Garmin pulsometri | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 645 Music pa kreisi, Garmin Fenix 5 pa vidu un Garmin Fenix 5S pa labi.

 

Nobeigumā

Garmin Forerunner 645 Music ir funkcijām bagāts sporta GPS viedpulkstenis, kas pilda arī mp3 atskaņotāja funkcijas. Ja mūzika (vai audiogrāmata vai “Aplīša saruna”) sporta laikā ir priekš Tevis!

Ja esi gatavs pasūtīt, dari to šeit. Izmanto atlaižu kodu augusts, kā paldies no mūsu puses, ka lasi mūsu apskatu (kods būs spēkā līdz 15. augustam.)

Ja Tev patīk mūsu apskati, ļoti priecāsimies, ja sekosi mums facebook’ā un instagram’ā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *