Garmin Forerunner 935 apskats

Garmin Forerunner 935. Tā lūk saucas jaunais Garmin pulsometrs, kas ir aprīkots ar GPS/Glonass, iebūvēto pulsa mērītāju, ikdienas aktivitāšu mērītāju, tas ir viedpulktsenis, tas ir piemērots peldēšanai un izpletņlēkšanai, savienojams ar dažādiem velo sensoriem, gan kadences gan jaudas un tas ir arī ļoti izskatīgs pulkstenis ikdienai. Bet, par visu pēc kārtas…

Garmin Forerunner 935 dizains

Sāksim ar to, ka šis sporta pulkstenis noteikti ir nēsājams ikdienā, tas izskatās pietiekami stilīgs un pieklājīgs, bet, ja pulkstenis ir arī rotas lieta, tad jāvēršs skatiens Garmin Fenix5 virzienā (vai Fenix 5S vai Fenix5X versiju virzienā). Garmin Fenix5 un Garmin Forerunner 935 funkciju ziņā tikpat kā neatšķiras un daži apskatnieki ir izteikušies, ka Forerunner 935 vajadzētu saukt par Fenix 5P, kur P atvasinās kā plastic. Jo funkcionāli šis pulkstenis ir tāds pats kā Fenix5 versijas, bet tas ir plastikāta ietvarā – tas ir vieglāks, ērtāks.

Ekrāna izšķirtspēja šim modelim ir ļoti laba un patīkama (240px x 240px), tas nav skārienjūgs, bet ir krāsains. Visa lietojamība tam ir ar piecām podziņām un ērtības ziņā, pie tā pierod ļoti ērti un informācija ir sakārtota ļoti saprotami. Siksniņa ir ļoti patīkama, ērta, mīksta un elastīga.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”7379″]

[ux_image id=”7381″]

[ux_image id=”7385″]

[ux_image id=”7388″]

[ux_image id=”7386″]

[ux_image id=”7389″]

[/ux_slider]

 

Garmin Forerunner 935 komplektācijas

Garmin Forerunner 935 pieejams divās komplektācijās – pilnā versija, kur komplektā ietilpst papildus pulksteņa siksniņa melnā krāsā, baseina pulsa josta, triatlona pulsa josta, quick release kit, kas ļauj ātri pārlikt pulsometru no velo stūres uz roku un otrādi, lādētājs un pamācība.

Garmin Forerunner 935 | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 935 pilnais komplekts – papildus siksniņa, quick release kit, pulsa josta baseinam, pulsa josta triatlonam un lādētājs.

Otra versija ir Garmin Forerunner 935 un lādētājs. Nekādu jostu.

Ar jostu vai bez?

Daudzi mūsu klienti saka, ka nevēlas ņemties ar tām jostām un izvēlas pulsometru ar iebūvēto pulsa mērītāju un miers. Protams, tā ir daudz ērtāk. Galvenā lieta, no kā atsakamies atsakoties no pulsa jostiņas ir pulsa precizitāte. Pulsa precizitāte optiskajam mērītājam (no rokas) joprojām nav augtsā līmenī teju nevienam ražotājam, lai uzticami varētu pēc tā trenēties un nešaubīties vai tas rāda pareizi vai ne.

Garmin Forerunner 935 pulss
Lēns, mierīgs skrējiens. Lai arī sākumā pulss ir diezgan precīzss, uz beigām, tas sāk atšķirties no rādījumiem ko dod pulsa jostiņa. (violetā līkne – mērījums no rokas, zaļā – pulsa jostiņa)
Pulss ir precīzs iesildoties, arī vingrojumu laikā, bet atsildoties, tas ir zaudējis saikni ar realitāti. (violetā līkne – mērījums no rokas, zaļā – pulsa jostiņa)

Vēl bez pulsa precizitātes, ir pāris funkcijas, kas nebūs pieejamas bez pulsa jostiņas:

+ HRV Stress – Garmin Forerunenr 935, kā arī citos augstā plaukta modeļos ir funkcija, kas mēra stresa līmeni, novērtējot to no 1 līdz 100. Šis mērījums balstās uz sirds ritma mainīgumu (heart rate variability), kas tiek mērīts milisekundēs starp sidrs sitieniem. Tā kā optiskais pulsa mērītājs nav tik precīzs, šai funkcijai nepieciešama pulsa josta.

+ Running Dynamics – triatlona pulsa jostiņā un skriešanas pulsa jostiņās ir iebūvēts akselometrs, kas ļauj noteikt skriešanas dinamikas datus – balansu starp kājām, soļa garumu, skriešanas kadenci, vertikālo oscilāciju. Bez pulsa jostiņas būs pieejami kadences dati, bet pārējie izpaliks.

+ Laktāta slieksnis – lai arī precīzus pulsa zonu sliekšņus vari noteikt laboratorijā, arī Garmin piedāvā nomērīt laktāta slieksni ar pulsometra palīdzību. Arī šai funkcijai nepieciešama būs pulsa jostiņa. Cik precīzi un adektāvi ir šie mērījumi? Šobrīd grūti atbildēt, bet ir plāns mēģināt to notestēt vismaz ar vienu testa objektu – pulsometru čali. Sekojiet līdzi.

Sporta veidi

Garmin Forerunner 935 piedāvā visdažādāko sporta veidus – skriešanu, velobraukšanu, peldēšanu, airēšanu, pat izpletņlēkšanu.

Skriešanai Tu varēsi sekot līdzi ātrumam, distancei, pulsam, varēsi reģistrēt apļa laikus. Pateicoties barometriskajam altimetram ar Forerunner 935 būs arī adekvāti augstuma metru rādījumi, kas patiks cilvēkiem, kuri skrien Stirnubukus, citu taku skrējienus vai vienkārši skraida pa kalniem. Ja izmantosi pulsa jostiņu (HRM-run vai HRM-tri), tad varēsi sekot līdzi skriešanas dinamikas mērījumiem, gan skrienot, gan pēc tam skatoties aplikācijā vai mājas lapā. Kā atsevišķs sporta veids Garmin Forerunner 935 būs arī skriešana pa slīdceliņu telpās, kur tas spēs noteikt ātrumu un noskrieto distanci balstoties kustības sensoru. Lai šie dati būtu precīzāki, pirms tam jāveic skrējieni dabā, lai kustības sensors varētu nokalibrēties skrienot ar GPS.

Arī braucot ar velo, Forerunner 935 piedāvā vairākus sporta profilus – Bike, Bike indoor, MTB, kā arī Tu vari pievienot jaunus, kopēt esošās aktivitātes, izveidot, piemēram, Bike (2), ja Tev ir vairāki velosipēdi un Tu vēlies pielāgot specifiskus datu laukus, atkarībā no velosipēda, uz kura atrodies. Pulsometrs atbalstīs arī visdažādākos sensorus – kadences sensorsu, ātruma sensorus, jaudas sensorus. Iepriekšējie Garmin modeļi atbalstīja tikai ANT+ sensorus, bet šis un arī Fenix5 atbalsta arī Bluetooth smart sensorus.

Peldot šis pulsometrs saskaitīs nopeldētos baseinus, un izmantojot pusla jostiņu (HRM-Swim vai HRM-Tri) varēsi ierakstīt arī pulsu (caur ūdeni jostiņa signālu uz pulksteni nenosūtīs, bet tā to ierakstīs jostiņā un pēc treniņa sesijas dati tiks nosinhronizēti ar pārējiem datiem). Garmin Forerunner 935 ir gan peldēšanas profils brīvā dabā, gan baseinā. Nav izdevies šo pulsometru notestēt dabā, bet nopeldētos baseinus tas saskaitīja precīzi.

Izmantojot pulsometru airēšanai vai SUP’ošanai, varēsi iegūt datus par airēšanas kadenci, pateicoties iebūvētajam kustības sensoram.

Slēpojot vai snovojot pulsometrs mācēs izšķirt, kad Tu dodies augšup un kad lejup, saskaitīt nobraucienus, parādīt maksimālo un vidējo ātrumu, brauciena garumu un ilgumu. Nav gan izdevies pagaidām notestēt šos sportus, bet šīs funkcijas bija arī iepriekšējiem modeļiem un bija ļoti interesanti, kad braucot augšā pa pacēlāju var novērtēt iepriekšējo braucienu lejup.

Garmin Forerunner 935 atbalsta arī saliktus sporta veidus – triatlonu, swimrun, duatlonu vai vari arī izveidot savu kombināciju.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”7418″]

[ux_image id=”7419″]

[ux_image id=”7420″]

[/ux_slider]

 

Garmin Connect mājas lapa un aplikācija

Savas sporta un ikdienas aktivitātes datus var apskatīt gan telefona aplikācijā, gan mājas lapā. Katram ražotājam, arī Garmin ir sava mājas lapa, kur Tu vari apskatīt savus treniņus, ikdienas aktivitātes datus, izveidot treniņus, ielādēt maršrutus, vai saglabā savus svara datus ar Garmin Index Scale.

Ikdienas aktivitātes

Jau kādu brīdi viena no pamatfunkcijām visiem pulsometriem ir arī ikdienas aktivitātes mērīšana un Garmin Forerunner 935 piedāvā tādus datus kā soļu skaits un distance, patērētās kalorijas, uzkāpto stāvu skaits, intensīvās minūtes. Pulsometrs skaita arī miega ilgumu un novērtē, cik daudz no tā bijis dziļš miegs, cik sekls miegs. Forerunner 935 mēra pulsu arī visu dienakti, kas, veselam cilvēkam, visticamāk būs noderīgi tikai lai apmierinātu ziņkāri, savukārt, ja Tev ir problēmas ar sirdi – ņem vērā, ka šī nav medicīniska ierīce, un precizitāte var variēt.

Workouts

Ja Tev ir skaidrs treniņa mērķis, izveido treniņu pirms tas ir sācies. Garmin Workouts sadaļā vari izveidot treniņu, izveidot intervālus, atdalīt iesildīšanos no augstas intensitātes. Pārsūti treniņu uz ierīci un pulsometrs teiks priekšā, kurā brīdī beidzas iesildīšanās un sākas augstas intensitātes darbs. Sagatavot treniņu pirms tas ir sācies prasa laiku un piespiešanos, bet, jo pārdomātāka sagatavošanās, jo vērtīgāks treniņš. Neslinko!

Garmin Connect workouts
Sagatavojies treniņam, izveido to Garmin Connect mājas lapā.

Maršruti

Ielādējami maršruti ir lieliska funkcija! Ļoti noderīga tiem, kas ceļo. Katru reizi, kad pulsometru čalis aizbrauc uz ārzemēm, kāds maršruts ir ielādēts pulsometrā un skrējienā dodos apskatīt pilsētu. Vai arī ne tikai pilsētu. Reiz vasarā vēlējos skriet pa mežu, bet, tā kā nebija skaidrs, kur to darīt, atradu Stirnubuks mājas lapā .gpx failu no šī gada pirmā posma Ogrē, Zilajos kalnos. Maršrutu ielādēju Garmin Forerunner 935 un devos uz Ogri. Apmēram 20km skaidrs maršruts pa mežu gatavs un nekādu šaubu, ka atradīšu sākuma punktu.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”7383″]

[ux_image id=”7380″]

[/ux_slider]

 

Skrienot mežā, bija brīži, kad novirzījos no pareizā maršruta, jo nebija pilnīgi skaidrs pa kuru taciņu skriet, jo maršruts nav tik detalizēts. Tomēr pēc dažiem metriem, pulsometrs ziņoja, ka esmu novirzījies, un man bija skaidrs, ka bija jāskrien pa blakus taciņu. Kopumā, ļoti patīkams un vērtīgs treniņs Ogres Zilajos kalnos pateicoties Stirnubukam un Garmin funkcionalitātei.

Savienojamība ar citām vidēm

Daudzi no mums, sporta entuziastiem, izmanto Endomondo. Un Garmin ļoti viegli savienot ar Endomondo. Pēc treniņa sinhronizē pulsometru ar Garmin Connect aplikāciju un treniņš automātiski nonāks arī Endomondo.

Lai tas tā strādātu, dodies uz Endomondo mājas lapu (nevis aplikāciju), atrodi Settings -> Connect un atrodi Garmin Connect uz kura uzspiežot sāksi savienošanas procesu.

Cilvēki, kuri strādā ar treneriem bieži izvēlas TrainingPeaks, un arī ar TrainingPeaks Tu vari savienot ar Garmin Connect un lai to izdarītu, spied šeit.

Arī TrainingPeaks Tu (vai Tavs treneris) var izveidot strukturizētus treniņus, un ar Garmin Iq aplikāciju Tu vari šo treniņu atvērt uzreiz savā ierīcē.

Mūzikas regulēšana, viedi paziņojumi

Garmin Forerunner 935 | pulsometrs.lv
Pulksteņa ekrānā varēsi redzēt ienākošās ziņas, zvanus, e-pastus, kalendāra paziņojumus.

Garmin Forerunner 935 ir arī viedpulkstenis. Tas parādīs ienākošos zvanus, īsziņas un citus paziņojumus. Ja telefonā tiek atskaņota mūzika, ar šo viedpulksteni Tu vari pārslēgt dziesmas, pagriezt skaļāk (un dziedāt līdzi..), uzlikt dziesmu uz ‘repeat’. Strādā ar Spotify, strādā arī ar citām mūzikas aplikācijām, gan ar Android, gan iOS.

Kas jauns – kas ir tāds, kas nav Garmin Fenix3 vai Forerunner 735XT modeļos.

Iepriekšējie modeļi no Garmin ir Fenix3 HR vai Forerunner 735XT (arī šie, starp citu, joprojām lieliski un aktuāli modeļi). Bet lūk, dažas jaunas lietas.

WiFi – Garmin Forerunner 935 ir wifi. Garmin Forerunner 735XT nebija wifi, Fenix5 tas ir tikai safīra versijām. Garmin Fenix3 arī ir wifi.

Barometriskais altimetrs. Garmin Forerunner 935 ir barometriskais altimetrs. Garmin Forerunner 735XT nav. Fenix3 un Fenix5 visiem modeļiem arī ir.

Fitness statuss. Šī ir jauna lieta Garmin Forerunner 935 un Fenix5 pulsometriem. Kas tas ir? Garmin pulsometrs izmanto algoritmus (ko izstrādā somu uzņēmums FirstBeat technologies), lai noteiktu, vai tiek veikts produktīvs treniņš vai slodze nav pārāk liela, vai tieši pretēji – netiek zaudēta forma. Jo ilgāk tiek lietots pulsometrs, jo precīzāki būs šie dati, jo tiek ņemta vērā gan treniņu esošā slodze, gan treniņu vēsture. Cik šie dati ir precīzi? Par to mums šobrīd grūti spriest, varu tik pagaidām teikt to ka katru reizi paskatoties šos datus nodomāju “nu ja, tā tam vajadzētu būt.”

Atšķirības specifikācijās:

Forerunner 935Forerunner 735XTGarmin Fenix3 HR
Izmērs47 x 47 x 13.9 mm44.5 x 44.5 x 11.9 mm51 x 51 x 15.5 mm
Svars49g40.2 g82 g
Baterijas izturība ikdienālīdz 14 dienāmlīdz 11 dienāmlīdz 14 dienām
Baterejas izturība ar GPSlīdz 24hlīdz 14hlīdz 20h
Baterejas izturība UltraTrac režīmālīdz 60h, ar izslēgtu optisko sirds ritma mērītājulīdz 24h, ar izslēgtu optisko sirds ritma mērītājulīdz 50h
Augstuma līkneNosaka izmantojot barometrisko altimetruBalstīta uz GPS atrašanās vietuNosaka izmantojot barometrisko altimetru
KompassIr NavIr
Sporta veidiSkriešana, skriešana telpās, velo, peldēšana, triatlons, kalnu slēpošana/snovbords, airēšana, vingrošana u.c.Skriešana, skriešana telpās, velo, peldēšana, triatlons, airēšana, vingrošana u.c.Skriešana, skriešana telpās, velo, peldēšana, triatlons, kalnu slēpošana/snovbords, airēšana, vingrošana u.c.
WifiIrNavIr

Secinājumi

Kāds, galu galā, ir šis pulsometrs? Vai mēs ar roku uz sirds ieteiksim šo modeli mūsu klientiem? Vai ~500eur par šo modeli, vai ~630eur par pilno komplektāciju ir to vērts? Un mūsu atbilde ir, ka jā, noteikti. Šis ir ļoti ērts, ļoti funkcionāls pulsometrs, kas piemērots, gan ikdienai, gan visdažādākajiem sportiem. Vienīgais, ko piebildīsim – sportojot izmanto pulsa jostiņu!

Ja esi gatavs, pasūti savu Garmin Forerunner 935 šeit., vai nāc tam pakaļ pie mums uz Cēsu 31, korpuss 2.

One comment

  1. Sveiki, esmu laimīgais 935ā lietotājs. Viss patīk izņemot vienu, ka paziņojumi latviešu valodā pulksteņa ekrānā rādās ar ķeburiem. Vai ir atrasts kāds risinājums, lai latviski teksts atspoguļotos korekti? Pirms tam bija Garmin Vivoactive un tur teksts atspoguļojās korekti. Visādi citādi, foršs pulstenis, viegls, funkcionāls ar fantastisku baterijas darbības laiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *