Garmin Forerunner 955 – kas jauns?

garmin forerunner 955
Jaunais Garmin Forerunner 955 – ļoti jaudīgs sporta pulkstenis

Garmin nupat nāca klajā ar diviem jauniem modeļiem – pieejamāku Forerunner 255 un modeli no augstākā plauktiņa – Forerunner 955 un Forerunner 955 Solar! Šoreiz par to, kas jauns Forerunner 955!

Uzreiz jāsaka, ka ja Tu esi sekojis līdzi jaunumiem Fenix 7 / Epix 2 modeļos un varbūt ir sanācis apskatīt Forerunner 255 modeli – tad īpaši daudz jaunu lietu unikāli šim modelim te nebūs. Bet, ja salīdzina ar iepriekšējo – Forerunner 945 – tad jaunumu ir gana daudz!

Kas īsti ir šāds sporta pulkstenis, ko tas dara?

Ja Tu īsti nezini, ko dara šādi pulksteņi – šis apraksts Tev lielu skaidrību neviesīs – šeit mēs aprakstam to, kas jauns. Bet pavisam īsi ieskicējot – Forerunner 955 ir ļoti funkcionāls GPS sporta pulkstenis, tas mēra ātrumu, distanci, pulsu un daudzus citus aspektus, kas svarīgi sportā.

Ikdienā tas mēra visas mūsu aktivitātes – soļu skaitu, ikdienas aktivitātes, kalorijas, miega ilgumu un kvalitāti, stresu un ķermeņa bateriju – un dara to arvien labāk un interesantāk (šeit arī daži jaunumi, par to zemāk).

Pulkstenī ir arī reālas kartes – tas īpaši patiks tiem, kuri dodas piedzīvojumos dabā, ceļo, iet kur deguns rāda un pēc tam jāatgriežas sākumpunktā.

Protams, tas ir arī viedpulkstenis – tas rāda viedos paziņojumus, tajā ir Garmin Pay, iespēja ielādēt mūziku.

Tātad – Garmin Forerunner 955 ir ļoti funkconāla ierīce. Bet, kas jauns?

Garmin Forerunner 955 cena

Garmin Forerunner 955 versijas

Solar versija

Pie versijām viens no lielākajiem jaunumiem – tagad Forerunner 955 ir Solar versija. Jā, vairs nav versijas ar pulsa jostām komplektā, bet ir standarta un Solar. Solar versija, attiecīgi, lādēsies arī ar saules enerģiju un tas pagarinās baterijas darbības laiku!

garmin forerunner 955
Solar versijai (pa labi) ir redzama aktīvā saules baterijas lādēšanas josla

Krāsas

Īsi un skaidri – balts un melns. Gan standarta, gan Solar versijas pieejamas divās krāsās – balta un melna.

Būtiskas lietas no specifikācijas

Forerunner 955Forerunner 955 Solar (pie baterijas izturības vērtības norādītas, pie saules apstākļiem 3h dienā, 50,000lux spēcīgā gaismā)
Baterijas izturība ikdienas režīmālīdz 15 dienāmlīdz 20 dienām
Baterijas izturība ar GPSlīdz 42hlīdz 49h
Baterijas izturība ar GPS + Multiband GPSlīdz 20hlīdz 22h
Baterijas izturība – GPS + Multiband GPS + mūzikalīdz 8,5hnav norādīts
Ultratrack režīmslīdz 80hlīdz 110h
Svars52g53g
Izmērs46,5mm x 46,5mm x 14,4mm46,5mm x 46,5mm x 14,4mm
Ūdens izturība5 ATM5 ATM
EkrānsCorning® Gorilla® Glass DXCorning® Gorilla® Glass DX
Dažas būtiskākās lietas un Forerunner 955 / Forerunner 955 Solar specifikācijas

Skārienjūtīgs ekrāns

Līdzīgi, kā Garmin Fenix 7, kas iznāca šī gada sākumā, arī Forerunner 955 ir skārienjūtīgs ekrāns. Un, no Fenix 7 pieredzes zinām, ka tas ir ērti. Ļoti ērti, kad izmantojam kartes, kad dodamies caur izvēlnēm un ērti, ka varam divās sekundēs to atslēgt, kad sāk likties, ka traucē.

Protams, pulkstenis ir pilnīgi lietojams ar pogām un, ja Tev ir pieredze ar kādu nesenu Forerunner vai Fenix modeli, tad lietojamības ziņā Tev šeit viss būs pazīstams.

Multiband GPS

Multiband GPS ir super precīzs GPS standarts izaicinošiem apstākļiem. Ja Tu skrien lielo pilsētu maratonos gar debeskrāpjiem vai, ja Tu skrien takas biezos mežos – ar Multband GPS tie dati būs precīzāki.

Jāņem vērā, ka Multiband GPS patērē vairāk enerģijas, tā kā, ja skrien ultramaratonu – varbūt labāk izslēgt. Bet kopumā – tā baterija jau ir ļoti spēcīga, tā kā ikdienas treniņos droši vari to slēgt iekšā.

garmin forerunner 955
Garmin Forerunner 955 ir arī multiband GPS – īpaši precīzs GPS, izaicinošiem apstākļiem

Skriešanas jauda

Ja Tu esi skrējējs, tad skriešanas jauda ir vēl viens veids, kā regulēt intensitāti. Parasti jau mēs skatāmies pulsu, bet, varbūt Tu uzskati, ka skriešanas jauda ir precīzāks mērījums.

Agrāk Tu varēji Connect IQ aplikāciju vietnē atrast vidžetu, kas Tev parāda skriešnas jaudu, tagad Tev tā vairs nebūs jāmeklē. Bet Tev tāpat būs vajadzīga HRM-Pro pulsa jostiņa (derēs arī HRM-Run, HRM-Tri – šīs gan vairs nav pārdošanā) vai arī Garmin Running Dynamics pod.

Rīta atskaite

Kad no rīta piecelies, Garmin jautā – “Are you ready for your morning’s report?” – Vai esi gatavs rīta atskaitei? Šeit mēs varam apskatīt kā gulējām, kāds ir dienas ieteiktais treniņš, dienas laika apstākļus un vēl.. nu vēl mēs varam pielāgot un redzēt tieši to, kas interesē. Man patīk arī apskatīt ķermeņa baterijas līmeni – patīk salīdzināt rādītājus ar sajūtām. Patīk arī redzēt šīs dienas soļu mērķi – un redzēt, kā man ir veicies pēdējās dienās ar soļu mērķa sasniegšanu.

Kāda tam jēga? Manuprāt, liela. Pulkstenis jau var mērīt pašu vellu, bet ja mēs tam nepievērsīsim uzmanību, mēs arī nepielāgosim savu uzvedību, lai dzīvotu kvalitatīvāk. Ja mums ir ērtāks veids, kā šos datus patērēt – iespēja, ka sāksim vairāk domāt, kā būt aktīvākiem, kā uzlabot miega kvalitāti, būs lielāka.

Nakts HRV

HRV – heart rate variability, ko mēs varētu tulkot kā sirds ritma mainīgums, ir viens varen jaudīgs mērījums. Tagad Garmin mēra šo mērījumu ilgākā laika periodā un varēsi redzēt savu HRV statusu.

Mans HRV Statuss pagaidām ir neaktīvs – lai tas sāktu rādīt manus datus, nepieciešams to turēt uz rokas gandrīz 3 nedēļas un man šis laiks vēl nav pienācis. Tādēļ vairāk varēšu pastāstīt, kad būs gatavs pilns apskats.

Ko es no tā sagaidu? Būtībā jau ļoti foršs mērījums – ir tik daudz lietas, kas ietekmē mūsu dzīvi, par ko mūsu Garmin nezina. Piemēram, tas ko mēs ēdam un tas ko mēs dzeram. Bet, tas ko mēs ēdam un dzeram, kā guļam, cik daudz stresojam, tas viss ietekmē mūsu HRV, un līdz ar to, varētu būt, ka kopējie atjaunošanās dati, treniņu ieteikumi, treniņu gatavība – tas viss varētu kļūt vēl precīzāks.

garmin forerunner 955
Daudz dažādu datu Forerunner 955 – bet, lai tie kļūtu redzami un precīzi, kādu laiku pulkstenis jānēsā un jālieto – jāļauj tam Tevi iepazīt

Sacensību kalendārs uz rokas

Kad gatavojies sacensībām, izveido tās Garmin Connect mājas lapā savā kalendārā. Ievadi datumu, laiku un savu mērķi – man, piemēram, ir ierakstīs, ka 23. jūnijā skriešu Jānis un Jānītis. Pulkstenis man šobrīd saka, ka šajā dienā būs apmēram 16 grādu silts, un 10km distancē mans paredzamais finiša laiks ir 47:30. Vēl es redzu, ka esmu ievadījis mērķi – 44.00 min un tātad – jāiet trenēties!

Mērījums Training readiness

Šis ir jauns mērījums, kas mēģinās Tev pateikt, vai esi gatavs intensīvam treniņam vai nē. Tas apvieno miega datus, HRV datus, atjaunošanās laiku, stresu un treniņu slodzi pēdējās 7 dienās (angliski to sauc Acute Load – īsti nezinu, kā precīzi to tulkot, bet ideja merījumam – Tavs noslogojums treniņos).

Īsti vēl nemāku teikt, cik labi tas strādā – parasti ar jaunām lietām ir tā, ka sākumā liekas ka nepārāk labi, bet tad nāks atjauninājumi, uzlabojumi un pēķšņi baisi paliek, cik daudz tas pulkstenis par mums zina. Tā kā ja Tu nopērc Forerunner 955 un Tev šķiet, ka šis nestrādā 100% precīzi – dot tam mazliet laiku.

Tas kas man ļoti patīk – mēs virzamies uz to, ka šie rādītāji izmanto visus pieejamos datus. Vēl pavisam nesen mūsu atjaunošanās laiks ņēma vērā tikai pēdējos treniņus, bet atjaunošanos ietekmē ļoti daudz faktoru – miegs, ikdienas stress, dzīve kopumā. Forši!

Stamina mērījums

Stamina mērījums mums ir zināms jau no Fenix 7 / Epix 2, kas iznāca agrāk šogad, bet tas nav pieejams citos Forerunner modeļos. Ko tas nozīmē? Būtībā, tas parāda slodzes laikā, cik daudz spēka mums ir atlicis. To izsaka procentos, bet, ja skrienam, mēs varam redzēt arī atlikušo distanci un laiku.

Piemēram, Rimi Rīgas maratonā, skrienot pusmaratona distanci pulkstenis rādīja, ka mana Stamina ir 1% (līdz 0 tā arī nenokrita) jau pie 16tā kilometra. Un, jā, pēc sajūtām spriežot, tieši tik daudz enerģija man bija – līdz finišam aiztipināju, bet to vairs nevara saukt par sacensību.

Būtībā, šis rādījums var palīdzēt labāk sabalansēt ātrumu – nepārķert startu, neieskriet finišā vēl svaigam.

stamina

Forerunner 955 vs Foreunner 945

Cilvēki jautā – labāk ņemt jauno Forerunner 955 vai mazliet ietaupīt un ņemt iepriekšējo modeli? Un citi cilvēki jautā – ja man ir Forerunner 945 vai ir vērts nomainīt uz Forerunner 955? Tad nu lūk – galvenās atšķirības starp abiem modeļiem, kas atrodamas specifikācijā. Ja runa ir par funkcijām – skaties augstāk, visas jaunās lietas ir pieejamas tikai Forerunner 955.

Forerunner 945Forerunner 955
Solar lādēšanair solar versija
Baterijas izturība ikdienālīdz 14 dienāmlīdz 15 dienām (ar solar līdz 20 dienām)
Baterijas izturība ar GPSlīdz 36hlīdz 42h (līdz 49h ar solar)
Skārienjūtīgs ekrānsnavir
Izmērs47 x 47 x 13.7 mm46.5 x 46.5 x 14.4 mm
Ekrāna izmērs1.2″ (30.4 mm)1.3″ (33mm)
Ekrāna izšķirtspēja240px x 240px260px x 260px
Mūzikas atmiņalīdz 1000 dziesmāmlīdz 2000 dziesmām
Dažas būtiskas atšķirības specifikācijā starp Forerunner 945 un Forerunner 955

Ja Jūs jautāsiet man – kuru izvēlēties – teikšu, ka jāņem tas jaunākais. Tehnoloģijas noveco un modelis, kas tagad ir 2 gadus vecs novecos uz Tavas rokas vēl ātrāk nekā tas, kas šobrīd ir pavisam svaigs. Garmin noteikti izlaidīs atjauninājumus, kas neattieksies uz iepriekšējo modeli – jaunākam tie būs ilgāk. Un jā – jaunajam modelim ir labāka baterija, labāka lietojamība un daudzas foršas jaunas lietas!

Ja Tev jau ir Forerunner 945, vai ir vērts nomainīt uz jaunāku? Šis ir tāds jautājums, kas Tev jājautā pašam sev – ir mums klienti, kas vēlas mainīt pulksteņus bieži, ir cilvēki, kas vēlas ar esošo sportot 10 gadus – viss atkarīgs, kāds cilvēks Tu esi. Kāds Tu esi? Ieraksti komentārā!

Noslēgumā

Ja Tev sports ir vairāk, kā hobijs, tad Forerunner 955 ir priekš Tevis, jo jaudīgāku, sportiskāku ierīci vienkārši nevar nopirkt.

Ja Tev ir vēl kādi jautājumi, ja mēs kaut ko neesam atbildējuši par jauno Forerunner 955 šajā rakstā – Tu mums droši raksti un mēs Tev centīsimies palīdzēt.

Ja vēlies to apskatīt dzīvē – Tu jau zini, jānāk uz pulsometrs.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *