Top 5 Garmin pulksteņi – kuru izvēlēties Tev 2024. gada vasarā?

garmin pulksteņi
Garmin Forerunner 965 – viens no labākajiem pulksteņiem tiem, kuri sporto ar mērķi

Garmin pulksteņi ir daudz un dažādi, šobrīd pieejami apmēram 20 dažādi modeļi. Kuru izvēlēties Tev? Ar ko tie atšķiras? Kas ir jauns un aktuāls? Kuras ir tās funkcijas, kuras Tev ir nepieciešamas? Kuras ir tās funkcijas, par kurām Tu nemaz nenojaut un nezini, ka Tev to vajag?

Šajā rakstā ieviesīsim skaidrību, lai Tev vairs nav jāiet uz googli un jāmeklē.

Ja nu mums neizdodas ieviest skaidrību šajā rakstā – piesaki bezmaksas online konsultāciju vai nāc ciemos, Pulsometrs.lv, Cēsu ielā 31, K3, Rīgā.

Mani sauc Māris un es esmu lietojis, aprakstījis un tirgojis Garmin pulksteņus gandrīz 10 gadus. Esmu arī liels Garmin fans un gandrīz vienmēr uz manas rokas ir kāds jauns Garmin modelis, kas jāiepazīst.

Šis bloga raksts ir 100% rakstīts ar maniem paša pirkstiem, nekas nav ģenerēts ar AI.

Ieguvumu kopsavilkums – Tavi ieguvumi no viedpulksteņa (zemāk šajā rakstā par ieguvumiem lasi krietni plašāk)

Kādēļ vispār vajadzīgs Garmin pulkstenis? Vai kādēļ vajadzīgs viedpulkstenis?

 1. Garmin pulkstenis ļaus Tev sekot līdzi ikdienas aktivitātēm. Ja Tu zināsi datus par sevi, Tu būsi arī motivēts vai motivēta tos uzlabot;
 2. Ja Tu sporto, Tev būs vērtīgi mērīt intensitāti (pulsu), redzēt datus par ātrumu, veikto distanci un vēl dažādiem datiem par Tavu sniegumu;
 3. Tev būs pārskatāma treniņu dienasgrāmata, kas palīdzēs salīdzināt dažādas aktivitātes, saprast statistiku un būt motivētam turpināt sportot;
 4. Viedie paziņojumi un citas viedfunkcijas atvieglos ikdienas steidzīgo dzīvi;
 5. Izmanto krāsainas kartes, maksājumus pulkstenī, treniņplānus, ieteiktos treniņus, mūzikas klausīšanos no pulksteņa vai kādas citas no ļoti daudzajām funkcijām.

Pulsometrs.lv Garmin pulksteņu Top 5

 1. Vienkārši labākais – Garmin Epix Pro
 2. Labākais aktīvai ikdienas dzīvei – Garmin Venu 3 (Garmin Venu 3s)
 3. Labākais triatlonistiem, nopietniem sportistiem – Garmin Forerunner 965
 4. Labākais skriešanas iesācējam – Garmin Forerunner 165
 5. Labākais no praktiskā skatu punkta – funkcijas/ ieguvumu attiecība – Garmin Forerunner 255
 6. Bonuss – labākais skarbiem vīriem – Garmin Instinct 2x

Garmin pulksteņu kategorijas

Sporta Garmin pulksteņi (Forerunner sērija)

gamrin forerunner 265

Forerunner sērija ir sportiskākā Garmin sērija. Pēc nosaukuma varētu spriest, ka tas ir pulkstenis skriešanai, bet tas ir vēsturiski palicis nosaukums un tagad ar Garmin Forerunner Tu vari darīt ļoti daudz lietas, ne tikai skriet, protams.

Top galā – Garmin Forerunner 965, izcili piemērots triatlonistiem un citiem nopietniem sportistiem. Iesācējiem – Garmin Forernner 165 – pavisam jauns, cenā draudzīgs un visādā ziņā ļoti labs pulkstenis.

Viedpulksteņi (Venu un Vivoactive sērijas)

garmin venu 3s

Garmin Venu un Vivoactive sēriju mēs saucam par Garmin viedpulksteņiem – šie ir elegantāki pulksteņi ar skārienjūtīgu ekrānu. Šos pulksteņus droši vari nēsāt uz rokas arī ikdienā pie lietišķa apģērba.

Jaunākajiem modeļiem ir pieejamas arī ļoti daudz sporta funkcijas, līdz ar to, tā izskats ir maldinošs – it kā smuks pulkstenītis, bet patiesībā var būt arī kārtīgs darba zirgs!

Vienkārši labākie (Fenix, Epix sērija)

garmin epix pro, garmin fenix pro

Garmin pazinējiem Fenix nosaukums komentārus neprasa – tas ir tas pats labākais. Tagad arī Epix ir blakus Fenix sērijai. Šajos pulksteņos no funkciju skatu punkta būs pieejams pilnīgi viss, kas izgudrots.

Vizuāli šie ir mazliet masīvāki, lielāki.

Es teiktu, ka vēl bez daudzajām funkcijām, šiem pulksteņiem ir savs X faktors – kaut kas, kas Tev liek labi justies, katru reizi, kad uzliec savu Fenix uz rokas!

Hibrīda stila viedpulksteņi (Vivomove sērija, Lily)

garmin vivomove trend

Ja Tu nesporto, bet vēlies sekot līdzi ikdienas aktivitātēm un vēlies jauku, smuku pulksteni, kas neizskatās pēc “sporta” ierīces – apskati Garmin Vivomove sēriju vai Garmin Lily. Šie ir sievišķīgi, eleganti pulksteņi ikdienas aktivitāšu mērīšanai.

Īpaši izturīgi, piedzīvojumu pulksteņi (Instinct sērija)

garmin instinct 2

Instinct sērija izceļas ar savu dizainu. Daudziem no mums tie uzreiz patīk, citiem nemaz nepatīk.

Vīriem ar lielām rokām patiks Instinct 2x – lielāki modeļi, bet sievietēm – Instinct 2s sērija – šie būs mazāki izmēros un pieejami arī interesantās krāsās.

Tavi galvenie ieguvumi ar Garmin pulksteni

GPS

Ja Tu nodarbojies ar jebkādu sporta aktivitāti svaigā gaisā, Tu vari ierakstīt aktivitāti un fiksēt savu ātrumu un distanci. Skriešana, velobraukšana, SUP dēlis – viss kļūst analizējams un interesants, kad zini savu ātrumu un veikto distanci.

Multiband GPS

Ja Tev ir pašas augstākās prasības, skaties uz pulksteni, kuram ir Multiband GPS – tas būs visprecīzākais pieejamais GPS ierakstīšanas veids. Precīzi ierakstīs Tavu distanci arī lielās pilsētās starp debesskrāpjiem vai dziļos mežos – tur, kur GPS signāla uztvere var būt apgrūtināta.

Multiband GPS pieejams – Garmin Fenix 7 Pro (Garmin Fenix 7s Pro un Garmin Fenix 7X Pro), Garmin Epix Pro 47mm (Garmin Epix Pro 42mm, Garmin Epix Pro 51mm), Garmin Forerunner 965, Garmin Forerunner 265 un Garmin Forerunner 255 modeļos.

garmin forerunner 255

Pulsa mērīšana

Garmin pulksteņi mērīs pulsu no rokas, izmantojot optisko pulsa mērīšanu. Šis mērījums ir diezgan precīzs, bet tomēr, ja sporto mērķtiecīgi, Tev vajadzēs pulsa jostiņu. Pulsa jostiņas ir precīzākas, īpaši pie mainīgām un augstām slodzēm, pie slodzēm, kur tiek izmantotas rokas (slēpošana, svaru cilāšana u.t.t.)

Garmin pulksteņi ir apveltīti ar dažādu paaudžu optiskajiem pulsa mērītājiem. Ja vēlies maksimālu precizitāti, izvēlies tādu Garmin, kur ir jaunākie/ precīzākie mērītāji – Garmin Fenix 7 Pro (Garmin Fenix 7s Pro un Garmin Fenix 7X Pro), Garmin Epix Pro 47mm (Garmin Epix Pro 42mm, Garmin Epix Pro 51mm).

garmin fenix 7

Ikdienas aktivitāšu mērīšana

Soļi, uzkāptie stāvi, ķermeņa baterijas līmenis, stresa līmenis

Lai cik daudz dažādu mērījumu Garmin nepiedāvātu, uzskatu, ka soļu skaits joprojām ir ļooti vērtīgs mērījums. Zinu no pieredzes – ja pāris dienas no vietas būs ap 4000 soļu – sākšu justies nomākts, šķitīs, ka pazudusi enerģija. Ja katru dienu sanāk virs 10000 soļu – pat, ja nesanāk sportot, viss ir kārtībā.

Papildus Garmin mēra arī dažādus fizioloģiskos procesus un tos izsaka tādos mērījumos, kā stresa līmenis un ikdienas ķermeņa baterija. Interesanti mērījumi, kuriem pievērst uzmanību un uzmanīties, ja pēkšņi kaut kas ir strauji izmanījies.

vivomove trend soļi

Miega mērīšana

Ja Tu atstāsi Garmin pulksteni uz rokas, tas mērīs Tavu miega kvalitāti un ilgumu. Miegs ir viens no būtiskākajiem labsajūtas faktoriem – mēri to, padomā, kā Tu vari to uzlabot un jūties labāk.

Viedie paziņojumi

Lūk, piemērs – braucu ar motorolleri un man kabatā vibrē telefons. Tiešām nevaru to izvilkt no kabatas un apskatīties, kas zvana. Atrodos uz Vanšu tilta un tik ātri arī nevarēšu apstāties. Bet, tā kā es redzu arī uz rokas, kas notiek telefonā – uzmetu aci un zinu – jāmeklē iespēja apstāties vai varu mierīgi ripot tālāk – atzvanīšu, kad varēšu.

Līdzīgi arī pie stūres. Ātri uzmetam acis, uzzinām, kas notiek telefonā, lai tas nav jāaiztiek.

Paziņojumi telefonā ir ērti arī, ja telefons ir pie lādētāja, tas ir somā vai varbūt Tu sēdi darba sapulcē.

gamrin fenix 7

Ieteiktie treniņi

Ja Tu gribi skriet, bet īsti nezini, ko darīt, tad ieteiktie treniņi ir ļoti labs veids, kā sākt trenēties. Ieteiktie treniņi būs labs veids, kā dažādot treniņus, padarot skriešanu interesantāku. Šie treniņi tiek balstīti uz Tavu mērķi, kā arī treniņu vēsturi, Tavu gatavību slodzei.

Vislabākais veids, kā trenēties ir ar treneri. Ģenerēti treniņplāni un ieteiktie treniņi būs laba ideja tiem, kuri šādam solim vēl nav gatavi.

garmin forerunner 165

Treniņplāni

Treniņplāni būs perfekta izvēle tiem, kuriem ir mērķi, bet nav iespējas vai vēlmes strādāt ar dzīvu treneri. Ievadi mērķi un izveido treniņplānu!

Garmin ir dati par miljoniem skrējēju un līdz ar to, šie treniņplāni kļūst arvien gudrāki un piemērotāki katram no mums.

Īpaši noderīgi iesācējiem, pieredzējuši skrējēji jau paši zina, ko dara.

Fantastisks dizains

Par jebkuru Garmin varu teikt – tā dizains ir ļoti pārdomāts. Protams, mēs esam dažādi, tādēļ arī Garmin pulksteņi ir dažādi. Ir masīvāki pulksteņi, kā Fenix sērija, ir smalkāki, kā Vivoactive. Ir pavisam masīvi un vīrišķīgi, kā Garmin Instinct 2x un pavisam klasiski un izsmalcināti, kā Garmin Vivomove Trend. Viss atkarīgs no Tavām vajadzībām un gaumes.

garmin epix pro, garmin fenix pro

Ekrāns

Gandrīz visi jaunākie Garmin pulksteņi ir apveltīti ar super spožu amoled skārienjūtīgu ekrānu. Tie izskatās ļoti eleganti un ir ļoti viegli lietojami.

Ja Tev nepatīk skārienjūtīgs ekrāns, Forerunner, Fenix un Epix modeļiem tos var viegli atslēgt un izmantot pogas!

Ja Tev svarīgāk ir retāk pulksteni lādēt, nekā tā spožais izskatas, izvēlies pulksteni ar MIT ekrānu, kā piemēram, Garmin Enduro 2 vai kādu no Garmin Fenix modeļiem.

Daudziem top modeļiem ir pieejams safīra ekrāns, kas nozīmē, ka tas neskrāpēsies un arī pēc gadiem pieciem, tas izskatīsies, kā jauns. Tas ir vērtīgi!

Dažiem modeļiem, kā Garmin Fenix Pro vai Garmin Instinct 2X, ekrānā ir iestrādāts saules panelis, kas saulainā laikā to lādēs un tādā veidā akumulatora darbības laiks tiks paildzināts.

Izturība

Mūsu daudzu gadu pieredzē sasisti Garmin pulksteņi redzēti ļoti reti. Īpaši izturīga būs Instinct sērija, bet arī pārējie Garmin pulksteņi spēj izturēt arī ne pārāk maigu apiešanos.

Svars un izmērs

Ja Tev patīk masīvāki pulksteņi, skaties uz Garmin Fenix Pro, Garmin Epix Pro, Garmin Enduro 2 vai Instinct sēriju. Ja Tev patīk tādi pulksteņi, kuru uz rokas nemaz nevar just – izvēlies Forerunner, ja vēlies sportisku pulksteni, vai Venu, Vivoactive sēriju.

Akumulatora darbības laiks

Garmin pulksteņi ir slaveni ar jaudīgu akumulatora darbības laiku. Pat pulksteņi ar amoled ekrānu izturēs 10 un vairāk dienas, protams, atkarībā no modeļa. Bet, šeit nav neviens modelis, kas būs jālādē katru dienu.

Sportojot ar GPS, teju ar visiem Garmin pulksteņiem Tu varētu noskrien ultramaratonu turp un atpakaļ. Un vēl un vēl.

Aplikācija Garmin Connect

Garmin Connect aplikācijā ļoti ērti varēsi pārskatīt savu treniņu statistiku, savu ikdienas aktivitāšu statistiku, pielāgot iestatījumus, piedalīties izaicinājumos. Tu vari to arī savienot ar citām aplikācijām, kā piemēram, Strava. Ļoti ērti un pārskatāmi!

Funkcijas bez kurām var dzīvot, bet tomēr patīk..

Training readiness

Tava gatavība treniņiem ir ļoti interesants mērījums, kas ietver dažādus faktorus – miegu, treniņu vēsturi, stresu, sirds ritma mainīgumu. Mērījums, kas ņem vērā ļoti daudz aspektus, lai noteiktu, cik gatavs/-a esi intensīvai dienai!

Garmin Pay

Pievieno savu maksājumu karti Garmin pulkstenim. Dažreiz gadās, ka esam skrējienā un nav līdzi citas maksājuma iespējas, tad varēsi samaksāt ar pulksteni. Forši!

Ir cilvēki, kas Garmin Pay izmanto ikdienā, bet pēc mūsu pašu veiktās aptaujas zinām, ka vairums pievieno karti “katram gadījumam”. Un gadījumi notiek! Un tad tas ir ļoti vērtīgi!

Mūzika pulkstenī

Ja Tu klausies mūziku vai kādu podkāstu sportojot, iespējams, ka vēlies atstāt telefonu mājās. Ievelc mūziku pulkstenī, savieno ar bezvadu austiņām un aiziet!

Sacensību kalendārs

Gatavojies kādam izaicinājumam? Ieraksti to savā sacensību kalendārā.

Man, piemēram, šobrīd kalendārā ir Berlīnes maratons. Redzu manu paredzamo finiša laiku, atlikušās nedēļas un dienas līdz startam un provizorisko laika prognozi. Arī mani ikdienas ieteiktie treniņi ir balstīti uz šo sacensību mērķi. Forši!

Vizuālas kartes

Vizuālas kartes ir ļoti vērtīgas ceļotājiem, tiem, kuri dodas pārgājienos. Skrien Stirnu buku? Ielādē arī šo maršrutu pulkstenī un skrienot redzēsi karti, atlikušo distanci. Un nekādas iespējas apmaldīties!

Saules lādēšana

Daži modeļi lādēsies, ja tas redzēs sauli! Forši!

Garmin Fenix Pro vai Garmin Epix Pro Tev tāpat būs jālādē, bet, pateicoties saules lādēšanai, akumulatora darbības laiks tiks pagarināts. Savukārt, Garmin Instinct 2x ar saules lādēšanu varēs izturēt ļoti daudz, pie nosacījuma, ka Tu gps izmanto reti. Ja Tu to uzlādēsi pavasarī, iespējams, ka tas nebūs vairs jālādē līdz rudenim!

Militārā standarta izturība

Ne tikai militāristiem. Arī cilvēkiem, kas dara fizisku darbu, kur viegli apskrāpēt vai sasist vērtīgo pulksteni. Arī tiem, kas nodarbojas ar tādiem sporta veidiem, kā, piemēram, motokrosu. Ja gadās nokrist ar velo, arī tad, visticamāk, nesanāks sasist pulksteni ar militāra standarta izturību.

Lukturītis pulkstenī

Garmin top modeļos ir iestrādāts lukturītis. Man personīgi sākumā likās ka tas tāds mārketinga triks, nu kam tas vajadzīgs? Tagad es zinu – tas ir ļoti praktiski, izmantoju to teju katru dienu. Un esmu tā pieradis, ka negribu uz rokas pulksteni bez lukturīša. Līdzīgus secinājumus esmu dzirdējis no klientiem – lukturītis ir ļoti forši.

garmin fenix 7 Pro
Top Garmin pulksteņos ir lukturītis. Pārsteidzoši noderīgi!

Pulkstenis – telefons. Iespēja runāt pulkstenī.

Tev joprojām būs jābūt telefona bluetooth zonā, bet ar Garmin Venu 3 (Garmin Venu 3s) Tu varēsi pacelt klausuli un runāt. Tā kā ar austiņu. Ļoti ērti, ja Tavs telefons ir pie lādētāja.

Pilna Garmin ekosistēma

Garmin pulksteņi nav vienīgais, ko ražo Garmin. Ja Tev pulkstenis ir uz rokas, Tev patiks arī citus datus saglabāt Garmin Connect aplikācijā.

Garmin viedie svari

Garmin Index S2 ir viedie svari, kas nomērīs arī Tavu ķermeņa muskuļu masu un tauku procentu. Kas ir īpaši forši šiem svariem – Tev tos jāpievieno mājas wifi un kad Tu uzkāp uz svariem, Tavi dati uzreiz tiks ievilkti Tavā Garmin Connect kontā.

Ļoti ērti un var izmantot visa ģimene!

armands simsons garmin index s2 svari
Ja Tev uz rokas ir Garmin pulkstenis, izmanto arī Garmin Index S2 svarus

Garmin asinsspiediena mērītājs

Līdzīgi kā ar Garmin svariem, izmanto arī Garmin Index BPM asinsspiediena mērītāju. Ļoti ērti izmantot un, ja Tev ir virs 40 – jāsāk mērīt!

Atsauksmes no Garmin lietotājiem

“Esmu ļoti apmierināta ar šo viedpulksteni, ērts, labi piemērojams rokas izmēram. Viegli sekot līdzi treniņiem, miegam un citām ikdienā nepieciešamajām lietām un aktivitātēm,” par Garmin Venu 3s saka Eva.

“Ievērojams uzlabojums, salīdzinot ar Garmin Forerunner 45. Baterija tur ilgi, GPS saķer ātri, skārienjutīgais ekrāns izstaro izteiksmīgu krāsu toni. Bija pārsteigums, cik labi novērtē miega kvalitāti un iesaka samazināt treniņu intensitāti, ja tas ir nepieciešams. Visas funkcijas vēl neesmu iepazinis, ir motivācija iedziļināties mūsdienu tehnoloģiju pasaulē,” par Garmin Forerunner 965 saka Gunvalds.

“Paldies!
Ar pulksteni esmu apmierināta, bateriju tur ilgāk un ir vieglāks par Apple wach.
Apgūt pulksteni bija viegli, tikai vēl jāatrod īstā programma cardio treniņiem, un būs izcili,” par Garmin Foreunner saka Dace.

Noslēgumā

Garmin pulkstenis uz rokas būs vērtīgi jebkuram no mums. Jautājums tikai – kurš Garmin? Ja grūti izvēlēties, piesaki bezmaksas online konsultāciju vai nāc ciemos – Pulsometrs.lv, Cēsu iela 31 – mēs palīdzēsim!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *