Kad cilvēki mums jautā par pulksteņiem peldēšanai, visbiežāk mēs sakām – hmm, tas ir sarežģīti. Līdz šim. Tagad klāt ir Garmin Swim 2.
Specifiskas funkcijas peldēšanai?
Garmin Swim 2 ietver visas tās peldēšanas funkcijas, kuras mēs jau pazīstam, bet šeit ir vēl dažas jaunas. Bet, par visu pēc kārtas.
Peldēšanas distance baseinā
Kad dodies uz baseinu, izvēlies baseina garumu un pulkstenis mācēs saskaitīt nopeldēto baseinu garumu un līdz ar to arī kopējo distanci. Forši.
Šo distanci pulksteņi mēra balstoties uz kustības sensoru, un, ja baseinā nodarbojas ar visādām muļķībām, tad tas mēdz saskaitīs visādas dīvainības. Bet, ja peld normāli – tad parasti tas arī saskaita pietiekami precīzi.
Peldēšanas distance atklātos ūdeņos
Nav daudzi pulksteņi, kas māk izmērīt distanci peldēšanas distanci atklātos ūdeņos. Līdz šim to spēja top modeļi (Garmin Fenix sērija, Garmin Forerunner 935, Garmin Forerunner 945 un no citiem zīmoliem – Polar Vantage V un Vantage M, Suunto 9). Ar distances mērīšanu atklātos ūdeņos sarežģīti, jo pulkstenis zem ūdens zaudē GPS signālu, tapēc, lai tiktu ar distances mērīšanu galā, pulstenim jāizmanto arī kustības sensori.
Bet, Garmin Swim 2 to dara diezgan labi – paši gan neesam testējuši, bet GPS precizitāti diezgan daudz ir mērījis populārais apskatnieks DC Rainmaker – pilnu Swim 2 apskatu atradīsi šeit.
Optiskais pulsa mērītājs ūdenī
Vēl pavisam nesen ūdenī neviens Garmin pulkstenis nemērīja pulsu bez pulsa jostiņas, bet tagad mēra. Šis – Garmin Swim 2, kā arī daži citi – Fenix 6, Fenix 6S, Fenix 6X, kā arī Forerunner 945 un Forerunner 245 / 245 Music.
Visticamāk, ar optisko pulsa mērītāju tomēr pulss nebūs tik precīzs, kā ar pulsa jostiņu. Un Garmin Swim 2 Tu vari savienot arī ar baseina pulsa jostiņu HRM-Swim un triatlona pulsa jostiņu HRM-Tri.
Ārpus ūdens, Tu vari savienot pulkstseni arī ar HRM-Dual.
Critical Swim Speed
Līdzīgi, kā skrienot Tu vari izpildīt laktāta sliekšņa testu (dažiem Garmin modeļiem ir šī funkcija), ar Garmin Swim 2 Tu vari izpildīt CSS (Critical Swim Speed). Būtībā, šis mērījums nosaka, pie kāda ātruma Tev sāk izdalīties pienskābes, un lielāku ātrumu par šo, Tev noturēt ilgstoši būs grūti.
Izpildi testu laiku pa laikam, piemēram, reizi mēnesī, un novēro, kā Tava peldēšanas forma uzlabojas. Laika gaitā šim ātrumam vajadzētu pieaugt, gan uzlabojoties fiziskajai sagatavotībai, gan uzlabojoties tehnikai.
Peldēšanas auto-stop
Līdzīgi kā skriešanā, tagad arī peldēšanā ir auto-stop. Kad apstājies baseina galā, tas automātiski sāks apli, kuru pēc tam datos varēsi redzēt kā REST (atpūta). Līdz ko sāksi peldēt, tā tas automātiski sāks jaunu ‘apli’. Pēc tam Garmin Connect ļoti ērti varēsi izšķirt, cik ilgi esi atpūties un kāds ir tīrais peldēšanas laiks.
Real-time pacing alerts
Ja Tu vēlies turēties noteiktā peldēšanas tempā, uzliec brīdinājumu par tempu un pulkstenis Tev regulāri ziņos, vai Tu esi priekšā savam tempam vai atpaliec.
Strukturizēti treniņi peldēšanai
Tu vari izveidot savu strukturētu peldēšanas treniņu. Piemēram – iesildīšanās 300m vienā stilā, tad atpūta, tad 200m citā stilā un tā tālāk. Ja pieej peldēšanai nopietni, nevis dodies uz baseinu atpūsties, tad iespēja izveidot treniņa uzdevumu pulkstenī Tev būs ļoti noderīgi.
Citi sporta veidi?
Jā, pulkstenī ir arī citi sporta veidi. Nav daudz – skriešana, velobraukšana un kardio.
Tā kā tas ir GPS pulkstenis, arī skriešanai un velobraukšanai varēsi to pilnvērtīgi izmantot. Ar velo sensoriem tas nekonektēsies, tikai ar pulsa jostiņu. Un padziļinātus skriešanas dinamikas datus tas ar nerādīs – galu galā, tas ir, primāri, pulkstenis peldēšanai.
Svarīgi cipari no specifikācijas
Svars un izmērs
Pulksteņa svars ir 36g. Cik maz tas ir? Tas ir tik maz, ka visticamāk, ikdienā nāksies pārbaudīt, vai tas ir uz rokas, jo just 36g gandrīz nevar. Peldēšanai, protams, tas ir ļoti labi, tas netraucēs treniņiem – nemanāmi sēdēs uz rokas un reģistrēs datus.
Ekrāns
Garmin Swim 2 ekrāns ir vienkāršs, nav skārienjūtīgs. Tas ir krāsains, bet tas nebūs, protams, tik smuks kā Garmin Venu. Vienkāršs, salasāms un nav skārienjūtīgs.
Baterijas izturība
Pulkstenis ikdienas režīmā solās izturēt līdz 7 dienām. GPS režīmā līdz 13h, bet baseina režīmā ar optisko pulsa mērīšanu – līdz 72h! Veiksmīgu peldēšanu!
Garmin Swim 2 kā ikdienas viedpulkstenis
Ikdienas aktivitātes
Ja Tu izvēlies šo pulksteni par savējo, Tev noteikti gribēsies to nēsāt visu dienu – tas skaitīs noietos soļus, patērētās kalorijas, stresa līmeni, bet, ja atstāsi to uz rokas pa nakti, tas pētīs Tavu miega kvalitāti.
Šajā ziņā Garmin Swim 2 neatpaliek no citiem Garmin pulksteņiem. Tā kā, ja peldēšana ir Tavs galvenais sporta veids – izvēloties šo Tu neatsakies no daudzajām foršajām funkcijām, kas ir citiem Garmin pulksteņiem.
Viedpulksteņa funkcijas
Šis pulkstenis mācēs parādīt telefona paziņojumus par ienākošajiem zvaniem, sms un citiem telefona paziņojumiem. Protams, lai tas notiktu, tam jābūt savienotam ar telefonu, izmantojot Garmin Connect aplikāciju.
Garmin Pay un mūzika? Nē, ne šim modelim.
Nobeigumā
Ja Tavs sporta veids ir peldēšana – šis būs ļoti labs pulkstenis Tev! Vienīgais iemesls neizvēlēties šo modeli – ja Tu vēlies vairāk funciju citiem sporta veidiem, vai tādas funkcijas kā mūzika pulkstenī vai Garmin Pay. Tādā gadījumā skaties uz, piemēram, Garmin Forerunner 945 vai Fenix 6.
Bet, ja šis modelis ir priekš Tevis, pasūti Garmin Swim 2 jau tagad.
Vai Tev patīk mūsu raksti? Pieseko mums Facebook un Instagram un nepalaid garām nākamo!