Mēs visi gribam būt stiprāki, slaidāki, izskatīgāki un priecīgāki, un daudzi no mums ir arī gatavi ieguldīt darbu, strādāt ar sevi, lai mēs tādi kļūtu. Bet, iespējams, mēs saskaramies ar problēmu – ko un kā darīt?
Varam doties uz sporta klubiem un strādāt ar treneriem, bet tas prasa laiku un naudu. Varam vingrot arī mājās, mums ērtā laikā. Un, ja mums ir Garmin pulkstenis uz rokas, tad tas kļūst pavisam ērti.
Kā strādā Garmin treniņi?
Gatavas vingrojumu sērijas
Telefona aplikācijā Tu vari atrast treniņu, kas būs piemērots tieši Tev. Dodiez uz:
- Treniņš;
- Vingr. sēr.
- Meklēt fizisko vingrojumu sēriju
Šeit Tu varēsi atrast daudz un dažādu treniņu, gan spēka, gan jogas, gan pilašu sērijas. Izvēlies savu, ielādē pulkstenī un aiziet!
Sastādi savu treniņu pats
Ja Tu pats vēlies plānot savu treniņu vai varbūt Tev ir treneris, kas sagatavo vingrojumu sēriju priekš Tevis – Garmin aplikācijā (arī mājas lapā) Tu vari sagatavot treniņu, lai esot sporta zālē Tev pulkstenis teiktu priekšā, cik daudz un kādi treniņi jāpilda.
Lūk, kas Tev jādara:
- dodies uz Treniņš;
- Vingr. sēr.
- Izveidot fizisko vingrojumu sēriju
Izveidot savu treniņu ir ērti arī Garmin Connect mājas lapā. Viens mīnuss, kas varētu tikt atrisināts ar atjauninājumiem – ja pats esmu sastādījis treniņu, pulkstenī nerāda animācijas, kā treniņu izpidīt. Tikai nosaukumu un atkārtojumu skaitu vai laiku. Gaidīsim atjauninājumus, mēģināsim atkal!
Ar kādiem Garmin sporta pulksteņiem tas strādā?
Treniņu vizualizācijas
Ja Tev uz rokas ir Garmin Fenix 6, Fenix 6s, Fenix 6X, vai arī kāds no jaunajiem Garmin Vivoactive 4, Vivoacitve 4s vai Garmin Venu – Tev būs pieejamas vizualizācijas uzreiz pašā pulkstenī.
Kādas vēl daudzas iespējas ir jaunajā Garmin Vivoactive 4/4s? Lasi pilnu apskatu par Vivoactive 4 un Vivoactive 4s.
Treniņu vizualizācijas pulkstenī ir ļoti ērti spēka vingrinājumos – ja trenējies individuāli svaru zālē, noteikti ir pamēģini šos vingrinājumus.
Vingrojumu sērijas
Treniņu sērijas (bez ne vizualizācijas) būs pieejamas arī daudziem citiem Garmin sporta pulksteņiem. Garmin Fenix 5 Plus, Fenix 5, Forerunner 945 un Forerunner 935, Forerunner 645 Music, Forerunner 245, Forerunner 245 Music, Vivoactive 3, Vivoactive 3 music.
Ja Tu nezini, kā izpildīt kādu vingrinājumu, skaties aplikācijā, kur pieejami treniņu video.
Mūsu pieredze ar Garmin treniņiem
Pirmie pieraksti uzreiz pēc treniņa un noskaņojums, protams, labs! Izkustināti muskuļi, asinsis riņķo, sajūtas lieliskas.
Izmēģināju gan spēka vingrinājumu, pilates, jogu un kardio treniņu.
Pilates
Pilašu sadaļā izpildīju īsu vingrinājumu sēriju, kas būtībā bija muguras izstaipīšana. Šāda vingrinājumu sērija lieliski iederētos darba dienas vidū, tiem darba rūķiem, kuriem darba diena paiet ērtā sēdeklī. Arī pēc gara ceļa mašīnā vai lidmašīnā. Iespējams, ka arī no rīta, šāda neliela izkustināšanās Tevi pamodinās labāk kā kafija.
Aktivitāte aizņema tikai 5 minūtes un kustības ir diezgan vienkāršās – uzmetot acis Garmin pulkstenim uzreiz skaidrs, kas jādara un pulkstenis brīdina, kad vingrinājuma laiks beidzies un jāķeras pie nākamā.
Spēka treniņš
Spēka treniņš bija lielisks! Patīkami, ka spēka treniņā vingrinājums nav jāpilda noteiktu laiku, bet tiek skaitīti atkārtojumi, kas ļauj pildīt vingrinājumus savā ritmā.
Ar atkārtojumu skaitīšanu – nu tā… Dažreiz pulkstenis saskaita atkārtojumus ļoti labi, citreiz ne pārāk. Atkārtojumus tas skaita balstoties uz kustību, un skaidrs, ka ne visos vingrinājumos rokas ļoti izteikti kustās. Tāpēc es skaitu līdzi.
Mans lielākais iebildums šobrīd – nav piedāvāti spēka vingrinājumi, kuros nav vajadzīgs aprīkojums, kas mājas apstākļos apgrūtina to izpildi. Ja Tu dodies uz tranažieru zāli, vai arī esi aprīkojis savu dzīvesvietu ar hantelēm un stieņiem – tad Tev šie treniņi varētu pat ļoti iet pie sirds.
Kardio
Kardio treniņš ar pietupieniem, piepumpēšanos un plankiem mani ļoti patika un to var izpildīt bez papildu aprīkojuma mājas apstākļos vai ceļojuma laikā.
Šobrīd visi treniņi ko atradu ir jāpilda uz laiku, nevis ar atkārtojumu skaitu, kas mazliet apgrūtina sekošanu līdzi, bet vingrinājumi ir pazīstami un nav daudz laika jāvelta vizualizāciju pētīšanai. Šos noteikti pildīšu vēl un vēl.
Joga
Jogu veikt šādā viedā, ja godīgi, nelikās laba ideja. Laiks pozas izpildei ir īss un kamēr es pozu izpētu, tikmēr jau gandrīz jāķeras pie nākamās pozas. Jogas pozas nav tik vienkāršās, kā kardio treniņos, un domāju, ka lai raiti tiktu galā ar šiem jogas treniņiem ir vajadzīgas labas jogas priekšzināšanas.
Nobeigumā
Lai arī šī treniņu vizualizāciju funkcija ir pavisam jauna, jau tagad ir daudz dažātu sagatavotu treniņu no kuriem izvēlēties sev piemērotāko un ir iespēja savu treniņa secību izveidot pašam vai trenerim.
Kopumā esmu pārliecināts, ka funkcija ir ļoti noderīga, pats noteikti atgriezīšos pie šiem treniņiem.
Galvenie uzlabojumi – gribētos, lai ir vairāk pieejami treniņi, kur nav vajadzīgs aprīkojums, lai sporta pulkstenis uzticamāk skaita atkārtojumus. Būtu forši, ja treniņu vizualizācijas varētu vienlaicīgi redzēt arī telefonā vai mājas lapā, lai roka, uz kuras ir pulkstenis var brīvi pildīt vingrinājumu.
Labākie pulksteņi šai funkcijai? Vizualizācijas redzēsi jaunajos Garmin Vivoacitve 4, Vivoacitve 4s, Garmin Venu, kā arī Garmin Fenix janākajā sērijā – Fenix 6, Fenix 6S un Fenix 6X.
Mūsu blogā atradīsi arī plašu apskatu ar jaunajiem Vivoacitve 4/4s.
Vai Tev patika mūsu raksts? Nepalaid garām nākamo, pieseko mums Facebook’ā, Instagram’ā un seko arī mūsu youtube kanālam. Paldies, ka lasīji! Lai sportiska ikdiena!
Nevaru dabūt animētos vingrinājumus savā Garmin 6s Pro. Man pulkstenī rāda tikai vingrinājuma nosaukumu.
Sveiki, Daniils! Vai Jums ir jaunākie atjauninājumi? Oriģināli Fenix 6 nebija šīs funkcijas.
Kā arī – ja pats izveido treniņu secības, tad vizualizācijas nav pieejamas. Vismaz pagaidām.