Garmin treniņu vizualizācijas – kā tas strādā?

Mēs visi gribam būt stiprāki, slaidāki, izskatīgāki un priecīgāki, un daudzi no mums ir arī gatavi ieguldīt darbu, strādāt ar sevi, lai mēs tādi kļūtu. Bet, iespējams, mēs saskaramies ar problēmu – ko un kā darīt?
Varam doties uz sporta klubiem un strādāt ar treneriem, bet tas prasa laiku un naudu. Varam vingrot arī mājās, mums ērtā laikā. Un, ja mums ir Garmin pulkstenis uz rokas, tad tas kļūst pavisam ērti.

Attēlā jaunais Garmin Fenix 6 Sapphire

Kā strādā Garmin treniņi?

Gatavas vingrojumu sērijas

Telefona aplikācijā Tu vari atrast treniņu, kas būs piemērots tieši Tev. Dodiez uz:

 • Treniņš;
 • Vingr. sēr.
 • Meklēt fizisko vingrojumu sēriju

Šeit Tu varēsi atrast daudz un dažādu treniņu, gan spēka, gan jogas, gan pilašu sērijas. Izvēlies savu, ielādē pulkstenī un aiziet!

Izvēlies savu treniņu, apskati no kā tas sastāv un, ja nepazīsti vingrinājumu – apskati vizualizāciju, kā to izpildīt

Sastādi savu treniņu pats

Ja Tu pats vēlies plānot savu treniņu vai varbūt Tev ir treneris, kas sagatavo vingrojumu sēriju priekš Tevis – Garmin aplikācijā (arī mājas lapā) Tu vari sagatavot treniņu, lai esot sporta zālē Tev pulkstenis teiktu priekšā, cik daudz un kādi treniņi jāpilda.

Lūk, kas Tev jādara:

 • dodies uz Treniņš;
 • Vingr. sēr.
 • Izveidot fizisko vingrojumu sēriju

Izveidot savu treniņu ir ērti arī Garmin Connect mājas lapā. Viens mīnuss, kas varētu tikt atrisināts ar atjauninājumiem – ja pats esmu sastādījis treniņu, pulkstenī nerāda animācijas, kā treniņu izpidīt. Tikai nosaukumu un atkārtojumu skaitu vai laiku. Gaidīsim atjauninājumus, mēģināsim atkal!

sastādi treniņu garmin connect
Ērti izveido savu treniņu Garmin Connect mājas lapā

Ar kādiem Garmin sporta pulksteņiem tas strādā?

Treniņu vizualizācijas

Ja Tev uz rokas ir Garmin Fenix 6, Fenix 6s, Fenix 6X, vai arī kāds no jaunajiem Garmin Vivoactive 4, Vivoacitve 4s vai Garmin Venu – Tev būs pieejamas vizualizācijas uzreiz pašā pulkstenī.

garmin vivoactive 4
Treninu vizualizācijas pieejamas arī jaunajos Garmin Vivoactive 4/4s un Venu

Kādas vēl daudzas iespējas ir jaunajā Garmin Vivoactive 4/4s? Lasi pilnu apskatu par Vivoactive 4 un Vivoactive 4s.

Treniņu vizualizācijas pulkstenī ir ļoti ērti spēka vingrinājumos – ja trenējies individuāli svaru zālē, noteikti ir pamēģini šos vingrinājumus.

Vingrojumu sērijas

Treniņu sērijas (bez ne vizualizācijas) būs pieejamas arī daudziem citiem Garmin sporta pulksteņiem. Garmin Fenix 5 Plus, Fenix 5, Forerunner 945 un Forerunner 935, Forerunner 645 Music, Forerunner 245, Forerunner 245 Music, Vivoactive 3, Vivoactive 3 music.

Ja Tu nezini, kā izpildīt kādu vingrinājumu, skaties aplikācijā, kur pieejami treniņu video.

Mūsu pieredze ar Garmin treniņiem

Pirmie pieraksti uzreiz pēc treniņa un noskaņojums, protams, labs! Izkustināti muskuļi, asinsis riņķo, sajūtas lieliskas.

Izmēģināju gan spēka vingrinājumu, pilates, jogu un kardio treniņu.

Pilates

Pilašu sadaļā izpildīju īsu vingrinājumu sēriju, kas būtībā bija muguras izstaipīšana. Šāda vingrinājumu sērija lieliski iederētos darba dienas vidū, tiem darba rūķiem, kuriem darba diena paiet ērtā sēdeklī. Arī pēc gara ceļa mašīnā vai lidmašīnā. Iespējams, ka arī no rīta, šāda neliela izkustināšanās Tevi pamodinās labāk kā kafija.
Aktivitāte aizņema tikai 5 minūtes un kustības ir diezgan vienkāršās – uzmetot acis Garmin pulkstenim uzreiz skaidrs, kas jādara un pulkstenis brīdina, kad vingrinājuma laiks beidzies un jāķeras pie nākamā.

Pilašu vingrinājumi ļoti patīkami izkustina muguru pēc garām darba stundām krēslā vai gara ceļa mašīnā vai lidmašīnā

Spēka treniņš

Spēka treniņš bija lielisks! Patīkami, ka spēka treniņā vingrinājums nav jāpilda noteiktu laiku, bet tiek skaitīti atkārtojumi, kas ļauj pildīt vingrinājumus savā ritmā.
Ar atkārtojumu skaitīšanu – nu tā… Dažreiz pulkstenis saskaita atkārtojumus ļoti labi, citreiz ne pārāk. Atkārtojumus tas skaita balstoties uz kustību, un skaidrs, ka ne visos vingrinājumos rokas ļoti izteikti kustās. Tāpēc es skaitu līdzi.
Mans lielākais iebildums šobrīd – nav piedāvāti spēka vingrinājumi, kuros nav vajadzīgs aprīkojums, kas mājas apstākļos apgrūtina to izpildi. Ja Tu dodies uz tranažieru zāli, vai arī esi aprīkojis savu dzīvesvietu ar hantelēm un stieņiem – tad Tev šie treniņi varētu pat ļoti iet pie sirds.

garmin treniņi
Spēka treniņš izpildāms arī mājas apstākļos, ja ir nepieciešamais aprīkojums

Kardio

Kardio treniņš ar pietupieniem, piepumpēšanos un plankiem mani ļoti patika un to var izpildīt bez papildu aprīkojuma mājas apstākļos vai ceļojuma laikā.
Šobrīd visi treniņi ko atradu ir jāpilda uz laiku, nevis ar atkārtojumu skaitu, kas mazliet apgrūtina sekošanu līdzi, bet vingrinājumi ir pazīstami un nav daudz laika jāvelta vizualizāciju pētīšanai. Šos noteikti pildīšu vēl un vēl.

Joga

Jogu veikt šādā viedā, ja godīgi, nelikās laba ideja. Laiks pozas izpildei ir īss un kamēr es pozu izpētu, tikmēr jau gandrīz jāķeras pie nākamās pozas. Jogas pozas nav tik vienkāršās, kā kardio treniņos, un domāju, ka lai raiti tiktu galā ar šiem jogas treniņiem ir vajadzīgas labas jogas priekšzināšanas.

Nobeigumā

Lai arī šī treniņu vizualizāciju funkcija ir pavisam jauna, jau tagad ir daudz dažātu sagatavotu treniņu no kuriem izvēlēties sev piemērotāko un ir iespēja savu treniņa secību izveidot pašam vai trenerim.
Kopumā esmu pārliecināts, ka funkcija ir ļoti noderīga, pats noteikti atgriezīšos pie šiem treniņiem.
Galvenie uzlabojumi – gribētos, lai ir vairāk pieejami treniņi, kur nav vajadzīgs aprīkojums, lai sporta pulkstenis uzticamāk skaita atkārtojumus. Būtu forši, ja treniņu vizualizācijas varētu vienlaicīgi redzēt arī telefonā vai mājas lapā, lai roka, uz kuras ir pulkstenis var brīvi pildīt vingrinājumu.

Labākie pulksteņi šai funkcijai? Vizualizācijas redzēsi jaunajos Garmin Vivoacitve 4, Vivoacitve 4s, Garmin Venu, kā arī Garmin Fenix janākajā sērijā – Fenix 6, Fenix 6S un Fenix 6X.

Mūsu blogā atradīsi arī plašu apskatu ar jaunajiem Vivoacitve 4/4s.

Vai Tev patika mūsu raksts? Nepalaid garām nākamo, pieseko mums Facebook’ā, Instagram’ā un seko arī mūsu youtube kanālam. Paldies, ka lasīji! Lai sportiska ikdiena!


2 comments

 1. Daniils

  Nevaru dabūt animētos vingrinājumus savā Garmin 6s Pro. Man pulkstenī rāda tikai vingrinājuma nosaukumu.

  1. Māris Berķis

   Sveiki, Daniils! Vai Jums ir jaunākie atjauninājumi? Oriģināli Fenix 6 nebija šīs funkcijas.
   Kā arī – ja pats izveido treniņu secības, tad vizualizācijas nav pieejamas. Vismaz pagaidām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *