Jaunais Garmin Venu atšķiras no visiem citiem Garmin ar vienu nozīmīgu lietu – ar ekrānu. Šim modelim ir spīdīgs, krāsains amoled ekrāns ar acij ļoti tīkamu izšķirtspēju. Protams, izskatās labi, bet mēs, kā jau katrai jaunai lietai, piegājām mazliet skeptiski.
Lūk, 3 lietas par kurām bijām skeptiski saistībā ar jauno Garmin Venu.
Garmin Venu ekrāns, kas slēdzās ārā – vai tas nav neērti?
Tā kā Garmin Venu ekrāns ir ļoi smuks un spīdīgs, pēc noklusējuma tas slēdzās ārā un ieslēdzas vai nu piespiežot pogu vai arī uztverot rokas žestu, ko veicam, ja vēlamies pulkstenī ieskatīties. Vai arī – varam iestatīt, ka ekrāns visu laiku ir ieslēgts, gan ikdienā, gan treniņa laikā. Tas mazliet ātrāk nosēdina bateriju, bet lietot pulksteni šādi ir daudz ērtāk. Ne vienmēr mēs veicam asu kustību ar roku, gan vēlamies ieskatīties pulkstenī – citreiz vienkārši uzmetam acis.
Arī rokas žests, kas ieslēdz ekrānu ir ļoti responsīvs un nenokaitināja ne ikdienā, ne skrienot. Bet, ja tas ir neērti, ekrānu var visu laiku turēt ieslēgtu.
Garmin Venu baterijas izturība, ja ekrāns ir visu laiku ieslēgts
Pēc speficikācijas Venu baterija iztur līdz piecām dienām ikdienas režīmā. Lūk, kā man gāja turot ekrānu visu laiku ieslēgtu, gan ikdienā, gan treniņu režīmā.
Ar diviem skriešanas treniņiem, pulkstenis kopā izturēja 3 diennaktis. Bet, tas ir ar diviem treniņiem!
Treniņš 1 – ar GPS un mūziku, 1h 6min – apēsti 15% baterijas.
Treniņš 2 – ar GPS, bez mūzikas, 1h 54min – apēsti 14% baterijas.
Kopāmā varam sacīt, ka ar ieslēgtu ekrānu, ja nav treniņu ar GPS un mūziku, Garmin Venu varētu izturēt 4 dienas. Un priekš viedpulksteņa ar šāda veida ekrānu tas ir pat ļoti labi!
Vai spīdīgo ekrānu var saskatīt spilgtā saulē?
Ar spīdīgiem ekrāniem mēdz būt tā, ka spilgtā saulē tie nav ļoti labi saskatāmi. Lai arī šobrīd rudenī saule nav tik spilgta, lai objektīvi izmēģinātu, tomēr gribās teikt, ka šim pulkstenim šādu problēmu nebūs. Ekrāns ir ļoti kontrastains, balti cipari uz melna, un vismaz mūsu rudens dienasgaismā nekāds problēmas nav.
Sporta funkcijas?
Pirms mēs bijām tikuši pie Garmin Venu, mums nebija skaidrs, vai šo pulksteni varēs savieno ar pulsa jostiņu – pamēģinājām – jā var!
Ja Tev patīk sagatavot treniņu iepriekš, piemēram, 10min iesildīšanās, 5km trešajā pulsa zonā, 3km ceturtajā pulsa zonā, 1km atsildīšanās – to var izveidot Garmin Connect aplikācijā vai mājas lapā un izpildot, pulkstenis teiks priekšā, ko darīt. Un, jā, arī Garmin Venu šo funkciju atbalsta.
Šim Garmin Venu un Garmin Vivoactive 4 un Vivoactive 4s, nebūs dažas sporta funkcijas, kas ir pieejamas modeļiem no augstākiem plauktiem (Forerunner 945, Fenix 6), bet, lielākajai daļai no mums pilnīgi pietiks arī ar tām funkcijām, kas šajos modeļos ir pieejamas.
Bet – detalizētāk par sporta funkcijām nākamajā blogā rakstā. Seko līdzi!
Vai vēl esam skeptiski?
Nē. Garmin Venu ekrāns ir lielisks un arī ar vienmēr ieslēgtu ekrānu, baterijas izturība nav slikta.
Protams, varbūt var nepatikt skārienjūtīgs ekrāns, kādam, kurš sporto daudz šajā modelī pietrūks kāda sportiska funkcija.
Bet, kopumā varam teikt, ka skepse par šo modeli ir zudusi un cilvēkiem, kuriem šie būs piemēroti, noteikti to rekomendēsim!
Vai Tev šis modelis ir piemērots? Ja esi pārliecināts, ka jā – pasūti to mājas lapā vai nāc tam pakaļ uz mūsu veikalu! Ja neesi pārliecināts – nāc ciemos, mēs Tev palīdzēsim izvēlēties īsto!
Seko līdzi arī mums facebook’ā, instagram’ā un pieseko youtube kanālam! Un tiekamies uz startiem!