Garmin Vivoactive 3 apskats!

Kas tas ir – apaļš un smuks un sportiskiem cilvēkiem tas ļoti patīk? Medaļa? Jā, arī. Bet šoreiz pareizā atbilde- jaunais Garmin Vivoacitve 3!

Garmin Vivoactive 3 ir gluži jauns modelis, ļoti viegls un ērts, tas mēra pulsu no plaukstas locītavas, tam ir GPS, tas ir piemērots dažādiem sporta veidiem, tas ir viedpulkstenis ar skārienjūtīgu ekrānu, tas skaita ikdienas atkivitātes un dara vēl šo to.

Bet – par visu pēc kārtas!

Garmin Vivoactive 3 dizainis

Vivoactive sērija ir interesanti attīstījusies – pirmais Vivoactive modelis bija kvadrāts, otrs – tainstūra formas un tagad – apaļš! Šķiet, ka šie modeļi vienmēr bijuši eksperimentāli, neierasta izskata, bet šis – nē, šis ir ļoti pat pievilcīgs, nekā dīvaina šeit nav.

Vivoactive 3 pieejams trijos dažādos dizainos – pavisam tumšs, tumšs ar sudrabkrāsas malu un pavisam balts. Visi smuki un gaumīgi, bet pavisam tumšais nez kapēc mazliet dārgāks.

Pulkstenim ir standarta silikona siksniņa, ļoti ērta un patīkama, un to var ērti noņemt un nomainīt, ja Tev ir papildus siksniņas, kas piemērotākas gadījumam. Pats pulkstenis sver pavisam maz (43g) un pie rokas tas pieguļ ļoti labi – to var uzlikt uz rokas un aizmirst, ka tas tur atrodas.

Garmin Vivoactive 3 | pulsometrs.lv
Garmin Vivoactive 3 var izvēlēties kādu no iestrādājatiem pulksetņa dizainiem vai ielādēt to no Garmin IQ aplikāciju vietnes

Ekrāns

Garmin Vivoactive 3 ir skārienjūtīgs, krāsains ekrāns! Iestatījumos varam izvēlēties vai podziņa ir labajā pusē vai kreisajā, bet podziņas pretējā malā ir aktīva mala, ko varam izmantot, lai dotos caur izvēlni uz augšu vai leju. Aktīvo malu ir ērti izmantot sportojot, lai ar slapjiem pirkstiem nebūtu jāaiztiek ekrāns.

Mēs varam arī izvēlēties kādu no vairākiem pulksteņa dizainiem – gan jau iestrādātus dizainus, gan papildus dizainus no Garmin IQ aplikāciju vietnes.

Garmin Vivoactive 3 apskats | pulsometrs.lv
Garmin Vivoactive 3 ir skārienjūtīgs, krāsains ekrāns

Personīgi, neuzskatu, ka skārienjūtīgs ekrāns ir pievienotā vērtība šādai mazai ierīcei, it sevišķi sportojot, vieglāk ir rīkoties ar podziņām, nekā slidināt pirkstus pa ekrānu. Bet, lai arī neesmu par tā esamību sajūsmā, pie lietošanas ir pierasts un neverētu teikt, ka būtu kādas problēmas izdarīt ar to visu, kas nepieciešams.

Garmin Vivoactive 3 | pulsometrs.lv
Garmin Vivoactive 3 var izvēlēties uz kuru pusi atradīsis podziņa.

Sportojot mēs varam savietot līdz četriem rādītājiem vienā ekrānā un varam pielāgot, ko redzam katrā ekrānā, izņemot dažus sporta veidus, kā kalnu slēpošana, kur ekrāns ir specifiskāk pielāgots sportam. Apļu laiki? Jā, mēs varam reģistrēt manuālu apļa laiku uzsitot dubultklikšķi ar pirkstu pa ekrānu. Šādi manuāli reģistrēt apļa laiku man izdodas aptuveni vienā no divām reizēm un, līdz ar to domāju, ka šis nav piemērotākais rīks intensīviem stadiona treniņiem.

Baterijas izturība

Visiem GPS pulsometriem, arī šim, ir lādējama baterija un tā izturēs aptuveni 5 -7 dienas ikdienas režīmā. Man, ar pirmo pilno uzlādi, baterija iztecēja līdz 10% atzīmei piecās dienās, bet jāsaka, ka sākumā, tas protams tiek ļoti intensīvi spaidīts un bakstīts un pie normālas lietošanas tas varētu izturēt kādu dienu ilgāk.

GPS režimā pēc specifikācijas tas solās izturēt 13h. Pēc maniem testiem – stundu garš skrējien apēda 8%, kas nozīmē, ka tā aptuveni arī varētu būt. Ja Tev ir paredzēta garāka aktivitāte, šo ierīci var lādēt arī aktivitātes laikā, izmantojot ārējo bateriju.

Garmin vivoactive 3 apskats
Ja vēlies izmantot Garmin Vivoactive 3 gariem pārgājieniem, kur GPS darbība būs garāka par 13h, ņem līdzi ārējo bateriju un lādē to aktivitātes laikā.

Sportojot

Skrienot

Pirmais skrējiens ar Vivoactive 3 Liepājā gar jūru! Skriet šeit ir elpu aizraujoši, ka gandrīz vienalga, kas ir uz rokas un gandrīz nav svarīgi, ka mans skrējiens aprāvās pusē. Šķiet, ka netīšām piespiedu podziņu ar rokas kustību no kā secināju, ka nēsājot pulsometru uz kreisās rokas, podziņu labāk likt kreisajā pusē.

Ja neskaita diezgan neērto apļu laiku reģistrēšanu ar dubultuzsitienu, šis pulsometrs rāda visas standarta lietas – ātrumu, distanci, pulsu, laiku, apļu laikus, kalorijas un tamlīdzīgi. Patīkami, ka šajā pulkstenī var ielādēt iepriekš sagatavotus treniņus un treniņplānus, kas izveidoti Garmin Connect mājas lapā. Interesanti, ka ekrāna augšējā un apakšējā iedaļā var iestatīt tikai pamatlietas, kā laiku vai pulsu, bet nevar specifiskākas lietas, kā piemēram, iepriekšējā apļa vidējais ātrums. Tos var tikai vidējos laukos. Dīvaini. Bet ir forši, ka ekrāns ir sadalīts melns uz balta un balts uz melna – šādi ir vieglāt nolasīt veselus četrus rādītājus ekrānā.

Garmin Vivoactive 3 apskats | pulsometrs.lv
Skrienot mēs varam redzēt līdz 4 rādītājiem ekrānā, apļu laikus varam manuāli reģistrēt ar dubultuzsitienu un ja neuzticamies optiskajam pulsa mērītājam, varam izmantot arī pulsa jostiņu.

Uz kalna

Garmin Vivoactive 3 ir aprīkots ar barometrisko altimetru, kas nozīmē, ka tas labi māk mērīt augstuma starpības. Tas, savukārt, sniedz iespējas attēlot interesantus datus uz kalna. Izmēģināt kalnu slēpošanas funkciju biju aizbraucis tepat uz Baldoni un braucot no kalna, tas nomēra augstuma atšķirības, mēra vidējo un maksimālo ātrumu, kopā saskaita braucienu skaitu – diezgan aizraujoši.

Braucot pa pacēlāju kalnā, varam apskatīt iepriekšējā brauciena garumu, ilgumu, ātrumu, augstuma starpību, bet dienas beigās redzēt braucienu skaitu.

Bet Garmin Connect mājas lapā mēs varam analizēt dziļāk – skatīties nobraucienus kontekstā ar sirds ritma un citiem datiem. Tiešām forša funkcionalitāte cilvēkiem, kuri bauda ziemas uz kalna!

garmin vivoactive 3 apskats | pulsometrs.lv

Uz velo

Ja brauc ar velo, Tu vari Vivoactive 3 savienot ar ātruma un kadences sensoriem, bet ne ar jaudas sensoriem. Izmēģinājām braucienu uz Wahoo Kickr Snap velo statīva, bet Vivoactive 3 to neatpazīst un nekādus datus no tā paņemt nevar.

Bet, ja neesi tādā velo līmenī, lai izmantotu jaudas sensorus, tad arī šis pulsometrs būs ļoti labs Tavām vajadzībām. Tas rādīs ātrumu, distanci, pulsu, kalorijas, gluži kā skriešanā vai citos sporta veidos, kas veicami brīvā dabā. Ja velobraukšana ir Tavs sporta veids, ar šo aksesuāru varēsi piestiprināt pulksetni pie stūres.

Garmin Vivoactive 3 | pulsometrs.lv
Braucot ar velo Vivoactive 3 parādīs visus aktuālos rādītājus, tas ir savienojams ar jaudas un ātruma sensoriem. Ar jaudas sensoriem un velostatīviem gan tas nebūs saderīgs.

Ūdenī

Lai arī nav izdevies izmēģināt Garmin Vivoactive 3 ūdenī, jāpiemin pāris lietas:

  • šim pulsometram nav peldēšana atklātos ūdeņos (šādām aktivitātēm lieliski der Fenix5 vai Forerunener 935).
  • baseinā tam jāpasaka cik garš ir baseins un tas skaitot nopeldētos baseinus, saskaitīs distanci.
  • šis pulsometrs nav savienojams ar pulsa jostām, kas darbojas ūdenī un arī optiskais pulsa mērītājs peldēšanas režīmā ir izslēgts.

Lietojamības ziņā, ūdenī šis modelis būs mazliet mulsinošs, jo arī skārienjūtīgais ekrāns ūdenī tiek atslēgts un visas darbības jāveic ar vienu pogu, to piespiežot vai paturot. Bet, peldēt ar to var, distanci tas mēra un entuziastiskam baseina apmeklētājam tas būs tieši laikā!

Pulsa precizitāte

Pulsa precizitāte ir sāpīgs temats gandrīz visiem modeļiem ar optisko pulsa mērītāju, bet uzreiz jāsaka, ka šim modelim iespējams pievienot pulsa jostiņu – gan ANT+ standarta Garmin jostiņu, gan Bluetooth jostiņas, kā Polar, Suunto vai Wahoo.

Skrienot. Pēc skriešanas mani grafiki neizskatās diezko pievilcīgi. Kaut kādu iemeslu dēļ rokas mērītās diezgan konstanti rāda par 20 – 30 sitieniem par augstu. Pulsa precizitāti iespaido vairāki faktori un esmu novērojis, ka mani grafiki ir krietni neprecīzāki, ja salīdzina ar populārā apskatnieka DC Rainmaker testiem. Tā kā mums šī apskata rakstīšanas laikā ir diezgan barga ziema, iepsējams, ka rādītājus negatīvi ir ietekmējis arī aukstums.

garmin vivoactive 3 apskats
Pulsa grafiki, salīdzinot ar pulsa jostiņas datiem, ir krietni atšķirīgi. Violetais grafiks – pulsa jostiņa, zilais – Garmin Vivoactive 3 opstiskais pulsa mērītājs.

Ejot. Pie zemas intensitātes, kā ejot, optiskā pulsa mērītāja dati ir ļoti precīzi. Pāris vietās grafiki atšķiras, bet atšķirības ir nebūtiskas – daži sitieni.

garmin vivoactive 3 apskats
Pie zemas intensitātes pulsa grafiki ir gandrīz idejāli.

Par pulsa precizitāti secinājums viens – ja vēlies sportot un pievērst šiem datiem uzmanību, labāk izmanto Vivoactive 3 kopā ar pulsa jostiņu!

Viedfunkcijas

GarminPay

Garmin Vivoactive 3 ir tāda funkcija, kā GarminPay. Tas nozīmē, ka aplikācijā var piesaistīt maksājuma karti un ar viedpulksteni maksāt veikalā pie kases. Pie mums Latvijā pagaidām nestrādā. Gaidām pacietīgi, varbūt kādu dienu…

garmin vivoactive 3 apskats
Garmin Pay pagaidām pie mums diemžēl nedarbojas.

Paziņojumi, savienojamība, mūzika

Daudziem modeļiem tagad ir iespējas saņemt ziņas par zvaniem, sms un citiem paziņojumiem, arī Vivoactive 3. Ar Vivoactive 3,  lietojot to kopā ar Android telefonu, no pulksteņa mēs varam sūtīt iepriekš sagatavotas atbildes sms. Piemēram, kad kāds zvana, bet nevaram runāt, mēs varam aizsūtīt iepriekš sagatavotu ziņu “Nevaru tagad runāt, atsūtiet sms. Tas pulsometru čalis.” Lieliski, tiešām noder!

Mūzika – vai šajā ierīcē var saglabāt mūziku ko klausīties ar bezvadu austiņām? Nē. Bet ar šo var regulēt Spotify vai citu mūzikas straumēšanas servisus  telefonā. Ir izmēģināts ar Spotify, Podcasts aplikācijām ar iPhone telefonu un SoundCloud aplikāciju Android vidē. Strādā lieliski!

Ikdienu aktivitāšu skaitīšana

Garmin Vivoactive 3 un citi Garmin modeļi ir ļoti piemēroti ikdienas aktivitāšu mērīšanai. Šis modelis skaita soļus, uzkāptos stāvus, intensitātes minūtes, stresu, miega ilgumu un kvalitāti.

Soļi, intensitāte, uzkāptie stāvi

Soļu skaits ir labs skaitlis, kuram sekot līdzi. Daudziem no mums tas ir ļoti zems, jo ejam tikai no mājas uz mašīnu, no mašīnas uz biroju un atpakaļ. Bet sēdēšana ir ļoti kaitīga mūsu ķermeņiem, mūsu ķermeņi nav piemēroti sēdēšana, bet gan kustībai.

Garmin Forerunner 30 apskats | pulsometrs.lv

Miegs

Ja atstāsi Vivoactive 3 uz rokas guļot, no rīta varēsi aplūkot miega datus – miega ilgumu un kvalitāti – laiku, kas pavadīts dziļā miegā un seklā miegā. Varam arī redzēt, cik bieži un ilgi esam bijuši pamodušies. Miega dati nav aplūkojami pulkstenī, būs jāver vaļā Garmin Connect aplikācija.

Lūk, ideja eksperimentam – ja pie vakariņām mēdz izdzert glāzi vīna, salīdzini miega kvalitāti naktīs, kad ir iepriekš dzerts vīns ar naktīm, kad alkohols nav lietots. Pulsometru čalis ir pārliecināts, ka dziļš miegs būs krietni garāks naktīs bez alkohola.

Garmin Vivoactive 3 | pulsometrs.lv
Atstājot pulsometru uz rokas no nakts uz nakti, mēs varam sekot līdzi miega ilgumam un kvalitātei.

Stress

Garmin Vivoactive 3, līdzīgi, kā citas jaunākās Garmin ierīces (Fenix 5, Fenix 5s, Fenix 5x, Forerunner 935, Vivosport, Vivosmart 3) mēra stresa līmeni. Dati ir interesanti, bet vai precīzi – grūti spriest. Un cik tas ir noderīgi? Patiesībā, tas var būt pat ļoti noderīgi –  tas var palīdzēt, kā atgādinājums atvilkt elpu, paņemt pauzi, ieelpot dziļāk vai iziet pastaigāties. Stress ir neizbēgama dzīves sastāvdaļa, un, iespējams, šis rādītājs var pateikt priekšā, kad stresa ir par daudz.

Ja stresa ir par daudz, šajā pašā aplikācijā vari izmantot funkciju “atvilkt elpu”. Iestati cik minūtes Tev ir laika, un.. ieelpo… izelpo… ieelpo… izelpo….

Dati par stresa līmeni atrodami aplikācijā un mājas lapā. Intereses pēc varēsi apskatīties, vai, piemēram, sēžot sastrēgumā ir bijis paaugstināts stress? Kā ar svarīgu sapulci vai publisku uzstāšanos?

Garmin Vivoactive 3 apskats | pulsometrs.lv
Garmin Vivoactive 3 mēra stresa līmeni 24h dienaktī
Garmin Vivoactive 3 | pulsometrs.lv
Lai mazinātu stresu, Garmin Vivoactive 3 piedāvā ņemt dziļas elpošanas pauzes

 Alternatīvas

No Garmin

Izvēlēties modeli no Garmin piedāvātajām ierīcēm var būt sarežģīti, tapēc, ja ir iespēja – vislabāk atnāc ciemos pie mums uz veikalu, Barons Kvartālā, Cēsu 31 k2.

Bet, īsumā, šeit būs atšķirības no citiem Garmin aktuālajiem modeļiem:

Papildu iespējas ar Garmin Fenix 5, Fenix 5S, Fenix 5X un Forerunner 935:

  • peldēšana atklātos ūdeņos;
  • pulss peldot, savienojot ar Garmin HRM-Swim vai Garmin HRM-Tri;
  • ielādējami maršruti no .gpx faila vai izveidojot tos Garmin Connect mājas lapā;
  • baterijas izturība Fenix 5, Fenix 5S, Forerunner 935, Fenix 5X krietni izturīgāka;
  • savienojamība ar velo jaudas sensoriem, piemēram, Assioma;
  • savādāka lietojamība – ar podziņām!
  • vairāk iespēju pielāgot ekrānus sporta laikā;
  • atjaunošanās laiks, fitnesa statuss;
Garmin Vivoactive 3 apskats | pulsometrs.lv
Šobrīd aktuālākie, jaunākie Garmin modeļi.

No citiem ražotājiem

No citiem ražotājiem vistuvākais konkurents šobrīd ir Fitbit Ionic – gan cenas ziņā, gan idejiski, kas ir vairāk kā viedpulkstenis, ne tik ļoti sporta pulsometrs.

Lūk, daži faktori par labu Fitbit Ionic:

  • iespēja pulkstenī saglabāt mūziku, savienot ar Bluetooth austiņām;
  • vairāk podziņu – vieglāka lietojamība;
  • Fitbit Coach – vingrojumu demonstrējumi uz plaukstas locītavas;
  • iespēja sacensties ar citiem Fitbit lietotājiem ar aktivitātes daudzumu;
  • dziļāki miega dati.

Daži faktori par labu Garmin Vivoactive 3:

  • savienojams ar velo kadences un ātruma sensoriem;
  • saveinojams ar pulsa jostiņām;
  • iespēja izveidot treniņa struktūru mājas lapā;
  • iespēja izveidot treniņplānu mājas lapā;
  • “Back to start” funkcija;
  • vairāk sporta veidu – kalnu slēpošana, golfs, u.c.

Kā vienam, tā otram ir skārienjūtīgs ekrāns, papildu ielādējamas aplikācijas, teorētiska iespēja pievienot maksājuma karti (pie mums Latvijā nestrādā ne vienam, ne otram). Viens ir kantains, otrs apaļš – kurš smukāks – tas lai paliek Tavā ziņā. Ja pašam būtu jāizvēlas, izvēle kristu par labu Garmin pulsometram, galvenokārt, pateicoties iespējai pieslēgt pulsa jostiņu.

Kopsavilkums

Garmin Vivoactive 3 ir ļoti izskatīgs viedpulkstenis, kas apmierinās lielāko daļu sporta entuziastu vajadzības. Tas ir viegls, ērts, ietver dažādus sporta veidus, lieliski izskatās arī ikdienā. Ja skārienjūtīgs ekrāns Tevi neatgrūž, tad iespējams, tieši ši modelis ir priekš Tevis, bet, ja sports ir Tava dzīve un Tev ir specifiskas vajadzības, tad skaties uz augstāku plauktiņu – Fenix5, Forerunner 935 modeļiem.

Paldies, ka lasīji mūsu apskatu! Ja Tev patika, ļoti priecāsimies, ja padalīsies ar šo sociālajos mēdijos un, ja vēlies Vivoactive 3 savā īpašumā, lūk smuks atlaižu kods – “pavasaris”! Kods būs derīgs līdz šī gada 31. martam.

8 comments

  1. Vai Garmin Vivoactive 3 ir piemērots sievietēm? Vai standarta siksniņa derēs sievietei, kurai rokas diametrs ir pavisam neliels?

    1. Anna

      Man ir ļoti smalka roka, siksniņai brīvi paliek 2 caurumiņi, pulkstenis aizņem visu apakšdelma platumu :), bet izskatās labi, pat eleganti. Baltais. Jālaiko :)

  2. KB

    Pēc android atjauninājuma telefonā vairs neienāk ziņas, zvani caur pulksteni. Vai teiksim, kkad ienāk, kkad neienāk, gļuko vārdu sakot pamatīgi šī funkcija.

    1. Arvis

      Jā, man ar iepriekšējo vivoactive HR tā pati problēma. Viņš ik pa brīdim prasa atkal piekrist tam, ka var sūtīt paziņojumus, lai gan settingos nekas nav mainīts, un ķekši vēl ir aktīvi. Ik pa laikam ja atceras atvērt aplikāciju, tad gan viņš neniķojas.

  3. Jānis

    Vai Garmin var savienot ar Iphone?

  4. Nils

    Kā treniņa datus var pārsūtīt uz Endomondo app?

    1. Janka

      Jā ļoti labi savienojas ar Endomondo

  5. Līga

    Labdien!
    Vai var kāds palīdzët, nepieciešams Garmin vivoacticve 3 sasaistīt ar yuMuuv. Jo yuMuuv ievadu nepieciešamo informāciju, bet dati neielasās attiecīgajā programmā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *