Garmin Vivoactive 5 vs Garmin Venu 3

garmin vivoactive 5 vs venu 3

Garmin augusta beigās izlaida Garmin Venu 3 (un Garmin Venu 3s) un septembrī, vēl vienu jaunumu – Garmin Vivoactive 5.

Par Garmin Venu 3 jau blogā aprakstījām kas jauns, bet ar ko atšķiras Garmin Vivoactive 5? Un kuru izvēlēties Tev? Laižam!

Versijas, izmēri, sensori

Šeit par tām atšķirībām, ko mēs varam redzēt ar aci.

  1. Garmin Venu 3 pieejams divos izmēros. Tādēļ ir Garmin Venu 3 un Venu 3s. Garmin Vivoacitve 5 ir vienā izmērā. Vivoactive 5 būs gandrīz tikpat liels kā Venu 3s.
  2. Garmin Venu 3 ir trīs podziņas. Vivoactive 5 – divas.
  3. Garmin Venu 3 ir jaunākas paaudzes sirds ritma sensors.
garmin venu pulsa sensors
Garmin Venu 3 un 3s (centrā un pa labi) ir jaunāki, labāki pulsas mērīšanas sensori.
garmin venu3
Garmin Venu 3 ir trīs pogas. Vivoactive 5 ir divas. Kā lietot trešo pogu? Tu vari iestatīt, kā vien vēlies – skaties lietojamības video Venu 3 apskatā.

Materiāli

Garmin Venu 3 ir dārgāki un arī izmantotie materiāli dod mazliet lielāku “premium” sajūtu.

Garmin Vivoactive 5 – alumīnija rāmis, palstikāta podziņas, silikona siksniņa.

Garmin Venu 3 – nerūsējošā tērauda rāmis, nerūsējošā tērauda podziņas un silikona siksniņa.

Garmin Venu 3 un Vivoactive 5 cena

Vivoactive 5 ir diezgan ievērojami lētāks, un, manuprāt, uz to jāskatās šādi – ja Tev kāds no šiem būs Tavs pirmais Garmin, tad izvēlies Vivoactive 5. Ja Tu jau uzticies Garmin pulksteņiem un Tev jau ir pieredze, iespējams, ka Tu jau apzinies, ka tā vērtība būs gana liela, lai izvēlētos smukāko un funkcionālāko.

Vistiacmāk, ka Tu šo pulksteni lietosi kādus 3-5 gadus un skatīsies uz to 100x dienā. Labāk izvēlies to, kurš Tev tiešām patīk vislabāk.

Funkcijas – kas ir Venu 3 un Vivoactive 5?

Protams, starp pulksteņiem ir arī dažas atšķirības funkcionalitātē. Bet pirms par atšķirībām, īss ieskats, kādas ir galvenās šo pulksteņu funkcijas priekš Tevis, ja Tu neorientējas šādu pulksteņu iespējās.

Tātad, abi šie pulksteņi ir ikdienas un sporta viedpulksteņi. Ikdienā tie skaita soļus, intensitātes minūtes, mēra stresu, mēra miegu (arī diendusas), iesaka, cik ilgi vajadzētu gulēt.

No viedfunkcijām, abi šie pulksteņi savienojami ar telefonu, rāda telefona paziņojumus, abiem var piesaistīt maksājuma karti, lai ar pulksteni varētu norēķināties veikalā. Abos pulksteņos var ielādēt mūziku, savienot ar bezvadu austiņām – tā, lai sportojot var klausīties audio un telefonu atstāt mājās.

Abi šie pulksteņi ir arī sporta pulksteņi. GPS, kas ļaus rādīt skriešanas, iešanas vai velobraukšanas ātrumu un veikto distanci. Abiem ir pulsa mērītājs, kas varēs nomērīt mūsu intensitāti. Abi pulksteņi var funkcionēt arī kā treneris – ieteiks Tev treniņu, balstoties uz Tavu treniņu vēsturi un ikdienas datiem.

Visus datus mēs varēsim novērtēt Garmin Connect aplikācijā. Gan ikdienas datus, gan sporta datus.

Abie šie pulksteņi ir ļoti, ļoti funkcionāli, ļoti piemēroti cilvēkiem, kas ir fiziski aktīvi (nebūt nav jābūt sportistam).

Bet tagad par atšķirībām. Dažas nelielas atšķirības ir šajos pulksteņos, un, protams, iespējams, ka tieši Tev šīs detaļas ir ļoti nozīmīgas.

Vivoacitve 5 un Venu 3 atšķirības funkcijās

Jetlag adviser – ir tāda funkcija, kas palīdz tikt galā ar pārlidojumu nogurumu. Padomi, ieteikumi, miega ieteikumi. Personīgi nav sanācis izmantot, bet ja, Tu vēlies šo izmēģināt – Tev nepietiks ar Vivoactive 5, vajadzēs Venu 3.

Stāvu skaits – Garmin Vivoactive 5 nav barometriskais altimetrs, kas spēj precīzi noteikt augstuma izmaiņas. Tas nozīmē, ka pie ikdienas aktivitātēm mums būs viens mērījums mazāk – uzkāpto stāvu skaits.

Atmiņa – Garmin Venu 3 ir lielāka atmiņa – 8GB. Vivoactive 5 būs 4GB. Ja Tu plāno garas audiogrāmatas, varbūt tam būs nozīme.

Balss asistents – ja Tu izmanto Siri vai Google Voice Assistant, Tev vajadzēs Venu 3.

Runāt caur telefonu – Venu 3 Tu vari izmantot, kā mazu skaļrunīti. Tu vari runāt pa telefonu, runājot pulkstenī. Tam nav sim kartes, tādēļ Tev joprojām vajadzēs būt Bluetooth savienojuma attālumā, bet tas būs ērti, ja telefons ir kaut kur somā vai pie lādētāja. Vivoactive 5 šādas funkcijas nebūs.

Sportā, galvenā atšķirība būs tāda, ka Vivoacitve 5 nebūs to sporta veidu, kur vajadzīgs precīzs augstuma mērījums. Tie būs, piemēram, pārgājieni, taku skriešana, boulderings, kalnu slēpošana, snovbords. Tu, protams, vari skriet pa takām un izvēlēties “skriešana”, ja Tev uz rokas ir Vivoactive 5, bet Tev nebūs precīzu augstuma izmaiņu dati.

garmin venu 3
Tā kā Venu 3 ir barometriskais altimetrs, kas ļauj precīzi izmērīt augstuma izmaiņas, šajā pulkstenī ir tādi sporta veidi, kā kalnu slēpošana un snovbords. Kā arī ikdienā, tas skaita uzkāpto stāvu skaitu.

Velobraukšanā, Venu 3 Tu vari savienot ar jaudas mērītājiem, bet Vivoactive 5 neatbalstīs šādu lietu.

Baterijas izturība

Protams, baterijas izturība ir ļoti svarīgs jautājums. Šeit nav radikālu atšķirību, bet, jo lielāks pulkstenis, jo lielāka baterija, jo ilgstošāka baterijas darbība.

Baterijas izturība būs ļoti atgarīga no Tavas lietošanas. Vislielākie patērētāji būs spilgtais ekrāns, GPS un mūzikas klausīšanās.

Garmin Venu 3Garmin Venu 3sGarmin Vivoactive 5
ikdienas režīmā, ekrāns izslēgtslīdz 14 dienāmlīdz 10 dienāmlīdz 11 dienām
ikdienas režīmā, ekrāns vienmēr ieslēgtslīdz 5 dienāmlīdz 5 dienāmlīdz 5 dienām
baterijas taupības režīmslīdz 26 dienāmlīdz 20 dienāmlīdz 21 dienām
GPS All-systems (vislielākā precizitāte)līdz 26hlīdz 21hlīdz 21h
GPS GPS GNSS modelīdz 20hlīdz 15hlīdz 17h
GPS (GNSS) + mūzikalīdz 11hlīdz 8hlīdz 8h

Noslēgumā

Kuru izvēlēties Tev? Garmin Venu 3, Venu 3s vai Vivoactive 5?

Ja Tev nodarbojies ar sportu, kur būtiska augstuma izmaiņa (kalnu slēpošana, snovbords), izvēlies Venu sēriju.

Ja Tev patīk izmantot balss komandas – izvēlies Venu sēriju.

Ja vēlies foršāko, labāko – izvēlies Venu sēriju.

Ja šis būs Tavs pirmais Garmin, iespējams, ka pilnībā pietiks ar Vivoactive 5.

Ja Tu vēlies atrast labāko cenas/ieguvumu attiecību – iespējams, ka Vivoactive 5 ir īstais.

Ja vēl nevari izlemt – atnāc pie mums ciemos uz Cēsu 31, Barons kvartālā – apskatīsim pulksteņus dzīvē, atradīsim, kas Tev ir labākais!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *