Laiku pa laikam tirgū parādās pievilcīgas ierīces, par kurām cilvēki mums jautā: “Nu kad būs? Es nevaru sagaidīt!” Tādas nav daudz, bet Garmin Vivoactive HR ir viena no tām.
Šobrīd esmu šo ierīci nesis uz rokas gandrīz divas nedēļas, ar to ir noskriets Tallinas maratons un pāris treniņi un vienreiz ir ar to peldēts baseinā un jūtos gatavs dalīties pieredzē.
Dizains
Garmin Vivoactive HR ir ļoti ērts un viegls. Uz rokas to gandrīz nejūt, droši ņēmu to līdzi arī Tallinas maratonā un biju pārliecināts, ka arī distances beigās tas netraucēs un nebūs nekāds “sliktam skrējējam pat pulsometrs traucē”. Nekas netraucēja, viss strādāja kā nākas. Un, varētu teikt, ka tas ir tas, kas definē labas tehnoloģijas – tās vienkārši strādā un neprasa lieku uzmanību. Tā ka ērtības ziņā šis ir 10 no 10.
Izskata ziņā, spriediet paši – pulsometru čalis domā, ka apaļi pulksteņi ir pievilcīgāki, it īpaši, ja vēlies to nēsāt uz rokas ikdienā. Bet, ja Tavs stils ir ikdienišķs vai sportisks, tad arī šis lieliski izskatīsies uz Tavas rokas. Pulksteņa ekrāna dizainu varēsi pielāgot pēc vēlēšanās.
Skārienjūtīgais ekrāns
Šīs ierīces lietošana ir pat mulsinoši vienkārša. Divas pogas un skārienjūtīgs ekrāns. Piespiežam vienu podziņu, iedegas gaismiņa. Piespiežam otru podziņu, parādās sporta profili. Paturam pirmo podziņu, parādās iespējas ierīci izslēgt, saslēgt taustiņus/ekrānu vai uzlikt “do not disturb” režīmu. Paturam otru podziņu, parādās iestatījumi. Skārienjūtīgais ekrāns nav pārlieku jutīgs, visa lietošana ir ļoti ērta un ļoti vienkārša. Šeit atkal var dot 10 no 10.
Baterija
Ar pilnu bateriju šis pulkstenis izturēja 10 dienas. Pa vidu divi īsi skriešanas treniņi un viens pilns maratons. Nav slikti.
Pēc specifikācijas Garmin saka, ka šim pulkstenim jāiztur līdz 8 dienām viedpulksteņa režīmā un līdz 13h GPS režīmā. Arī nav slikti.
Versijas
Vivoactive HR ir pieejams tikai melns ar divu dažādu siksniņu garumu. “Normālais” izmērs (rokas apkārtmēram no 137 līdz 195mm) un “XL” (izmēram no 162 līdz 225mm)
Galvenās funkcijas
Garmin Vivoactive HR ir GPS pulsometrs, kas piemērots dažādiem sporta veidiem, tas skaita ikdienas aktivitātes un ir savienojams ar telefonu, kas parāda ienākošos zvanus, īsziņas un citas notifikācijas.
Ikdienas aktivitātes
Biznesa cilvēki mēdz sacīt “what gets measured, get managed.” Un tam nevar nepiekrist, lielākā daļa cilvēku, kas izmanto ikdienas aktivitātes mērītājus atzīst, ka kopš to izmantošanas, kustas vairāk. Kāds mazāk brauc ar liftu, vairāk kāpj pa trepēm, cits nebrauc uz veikalu ar auto, bet iet kājām. Un tam visam ir nozīme.
Arī Vivoactive HR skaita soļus, mēra miegu, skaita intensitātes minūtes un uzkāptos stāvus. Un kādēļ gan sevi neizaicināt un neuzstādīt savas intensitātes mērķus? Piemēram, katru dienu 10 stāvi. Pamēģini nedēļu, pamēģini divas un sāksi novērot, ka uzkāpt uz piekto stāvu kļūst vieglāk un vieglāk.
Garmin Vivoactive HR arī ikdienā piefiksē pulsu. Kad kustība ir lielāka, tas to piefiksē biežāk, kad kustība mazāka, tad retāk.
Gudrie paziņojumi
Garmin Vivoactive HR ir savienojams ar telefonu, lai redzētu gudros paziņojumus. Šāda funkcionalitāte dažreiz ir lietderīga, citreiz traucē. Piemēram, ja telefons ir pie lādētāja un atnāk epasts, ir forši uzmest acis pulkstenī un izdarīt secinājumus, vai uz to ir jāreaģē vai nav. Citreiz ja daru kādu darbu, kas prasa koncentrēšanos vai radošu domāšanu, tad nevēlos, lai traucē paziņojumi, īsziņas vai zvani. Tāpēc pulsometru čalis rekomendē izmantot “do not disturb” režīmu – informācija būs redzama ekrānā, bet pulkstenis nepīkstēs un nevibrēs.
Sportam un treniņiem
Sporta profili
Sporta profilu izvēle šim rīkam ir gana plaša. Standarta iestatījumos atradīsiet skriešanu, velobraukšanu, peldēšanu baseinā, golfu, iešanu, airēšanu, SUPošanu un distanču un kalnu slēpošanu. Papildus šiem varēsi pievienot arī citus sporta veidus pats.
Skriešana
Pateicoties GPS, skrienot redzēsi ātrumu un noskrieto distanci. Protams, arī laiku, sadedzinātās kalorijas, vidējos rādītājus, sirds ritmu, augstuma rādītājus. Visu treniņu informāciju varēsi aplūkot Garmin Connect mājas lapā vai intreneta vietnē.
Ja ziemas mēnešos pārāk auksti, lai ietu ārā, Vivoactive HR mācēs noteikt ātrumu un distanci arī skrienot pa slīdceliņu. Tas tiks mērīts ar kustības sensoru un tas nokalibrēsies, kad skriesi ārā ar GPS.
Velobraukšana
Šis GPS pulsometrs būs lietderīgs arī velobraukšanai, tas mērīs ātrumu, distanci, kalorijas, pulsu. Ja ir vēlēšanās, Vivoactive HR var savienot arī ar ātruma un kadences sensoriem, kā arī Garmin Varia velogaismām.
Peldēšana
Peldot šis pulsometrs nebūs pulsometrs, jo pulsu tas nemērīs. Optiskais pulsa sensors būs izslēgts peldēšanas režīmā, jo ūdens klātbūtne padara to neprecīzu. Tas nebūs savienojams arī ar speciālajām Garmin pulsa jostām Garmin HRM-Tri un Garmin HRM-Swim, kas paradzētas ūdenim. Tomēr, ūdenī tas skaitīs nopeldētos baseinus, vēzienu skaitu un SWOLF skaitli.
Pulsa precizitāte
Ar optiskajiem pulsa mērītājiem, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas vienmēr rodas jautājums, vai tas tiešām ir precīzs (šai grafikā varam redzēt, ka sākumā, visticamāk, neprecīzi strādājusi tieši pulsa josta – ja Tev tā gadās, tad laiks mainīt elastīgo jostiņu). Garmin Vivoactive HR optiskais pulsa mērītājs strādājis diezgan adekvāti, bet līdzīgi kā citiem modeļiem, tie nereaģē tik ātri, kad skrien intervālus (redzams grafika vidū). Ja Tu intervālus neskrien, tad būs ok, vajadzīgajā pulsa zonā noturēsies. Optiskais pulsa mērītājs slikti strādā arī sporta veidos, kur iesaistītas rokas – cilājot svarus, pumpējoties, airējot, boksējoties, slēpojot. Ja šie ir Tavi sporta veidi – precīzāki dati būs ar pulsa jostiņām.
Barometriskais altimetrs
No Garmin pulsometriem barometriskais altimetrs līdz šim bija tikai dārgā gala produktiem, Garmin Forerunner 920XT un Fenix sērijai, bet tagad tas pieejams arī šajā ierīcē. Ko tas dod, jautāsiet? Augstuma līkne, kas tiek mērīta balstoties uz GPS mēdz būt gaužām neprecīza, bet barometriskias altimetrs to zīmē ļoti labi. Ja Tu brauc ar velo kalnos, vai piedalies, piemēram, Stirnu bukā, tad būs interesanti paanalizēt arī augstuma datus, un ar šo ierīci šie dati būs adekvāti.
Trūkumi
Kārtīgam sporta pulsometram var ielādēt iepriekš sagatavotu terniņu. Piemēram: 10min ieslidīšanās ar pulsu no x līdz y, tad 30 min ātri, tad atsildīšanās. Šim nevar.
Tas nav savienojams ar pulsa jostiņām, kas strādātu ūdenī.
Šis pulsometrs arī neaprēķinās VO2max un atjaunošanās laiku.
Ja mēdz bieži ceļot, Tev patiktu iespēja ielādēt maršrutu, lai var izksriet/izbraukt treniņu nepazīstamā vidē, bet arī šī funkcija šeit nebūs, tā atrodama dārgākos pulsometros (Garmin Fenix3, Garmin Fenix3 HR Sapphire, Garmin Fenix3 HR Silver Edition, Garmin Forerunner 920XT)
Secinājumi
Profesionālam sportistam šajā ierīcē pietrūks iespēja sagatavot intervālu treniņus, tāpat šis nenovērtēs VO2max un atjaunošanās laiku. Ja Tu vēlies šadas funkcijas, tad iespējams Tev labāk piemērots ir Garmin Forerunner 230 vai Garmin Forerunner 235, vai pulsometri no augšējā plaukta – Garmin Fenix3 HR vai Forerunner 735XT. Bet, ja šādas funkcijas nav Tavā vēlmju sarakstā, tad šis tiešām ir lielisks, ērts, viegli lietojams pulsometrs.
Piedāvājums
Ja vēlies iegādāties šo pulsometru, Tev kā šī raksta lasītājam esam gatavi uzsaukt šampi. Bezalkoholisko, protams. Pasūtot Vivoactive HR, raksti kodu šampis, un saņemsi nelielu atlaidīti.
Koda termiņš 07. oktobris.