Garmin Vivomove 3 – kas ir šis pulkstenis?

Garmin Vivomove 3 / Vivomove 3s – kas ir šis pulkstenis, kas nemaz neizskatās pēc viedpulksteņa un nemaz neizskatās pēc sporta pulksteņa? Kapēc Garmin tādu ražo un kam tas ir paredzēts? Un cik labi tas strādā?

Apmēram divas nedēļas tas ir bijis uz rokas un pirmie iespaidi ir gūti un esam gatavi aprakstam par šo ierīci!

Kas ir Garmin Vivomove 3?

Tātad – Garmin Vivomove 3 ir ļoti glīts pulkstenis, kas klusiņām un neuzbāzīgi pilda vēl papildu funkcijas. Tas skaita visas mūsu ikdienas aktivitātes, tas mums ziņo par telefonā notiekošo un mēs to varam izmantot arī sportojot.

garmin vivomove 3s
Garmin Vivomove 3s – ļoti glīts pulkstenis / viedpulkstenis

Bet, būtiskākā īpašība, kas atšķir šo ierīci no citām gudrajām ierīcēm, ko liekam uz rokas, protams, ir dizains! Bet, par visu pēc kārtas…

Garmin Vivomove 3 dizains

Atšķirībā no sporta pulksteņiem, šo Tu noteikti vari nēsāt katru dienu, arī, ja ieņemamais amats prasa ievērot atbilstošu ģērbšanās kodu.

Šim pulkstenim ir reāli pulksteņa rādītāji, bet tā ekrāns nemaz nav redzams, ja nav aktivizēts. Proti, tas parādās uz pulksteņa stikliņa.

garmin vivomove 3

Kad parādās ekrāns (kas aktivizējas ar rokas kustību vai dubultuzsitienu), pulkstenis kļūst skārienjūtīgs un mēs varam doties cauri datu laukiem slidinot pirkstu pa labi vai pa kreisi. Paturot ilgāk uz ekrāna, mēs varam iekļūt vēl dziļāk funkcionalitātē, kur nonāksim pie iestatījumiem iespējas iesākt sporta nodarbību.

Pulkstenim nav neviena podziņa, bet, ja to apgriežam otrādi, redzam, ka tam ir optiskais pulsa mērītājs un arī skābekļa piesātinātības sensors. Kā arī vieta lādēšanai. Jā, arī šis pulkstenis šad un tad ir jālādē.

Garmin Vivomove 3 ir pieejami divos izmēros – viens lielāks un otrs mazāks. Mazākais visticamāk uz vīrieša rokas būs par mazu, un lielo droši vien dāmas izvēlēsies retāk, bet, gaumes jautājums – izvēlies to, kurš Tev labāk patīk, nekādu striktu noteikumu šeit nav.

garmin vivomove 3
Pulkstenim ir divi izmēri – lielāks (pa kreisi) un mazāks

Ikdienas funkcijas

Soļi, stress, miegs..

Smukais Garmin pulkstenis skaita soļus, skaita miegā pavadīto laiku un mēra miega kvalitāti, tas mēra pulsu visu dienu. Pulkstenis mēra arī stresa līmeni, kā arī ķermeņa baterijas līmeni.

Soļi – noieto soļu daudzumu mēs varam gan pulksteņa ekrānā, ja to pamodinam, gan aplikācijā. Dienas mērķi mēs varam iestatīt manuāli, vai ļaut Garmin pašam izdomāt, cik daudz mums jānoiet. Garmin soļu mērķi maina, atkarībā no mūsu aktivitātes līmeņa un pielāgo to tā, lai mums būtu izaicinājums mērķi sasniegt, bet, lai tas arī nebūtu nereāli augsts.

Pulkstenis skaitīs visas ikdienas aktivitātes, ko ērti varēsim apskatīt aplikācijā

Miega ilgums un kvalitāte – lai pulkstenis to varētu izmērīt, tas, protams, jāatstāj uz rokas visas nakts garumā. Aplikācijā mēs varēsim redzēt, cik ilgi esam gulējuši dziļajā miegā, cik seklajā miegā un cik ilgi REM fāzē. Paseko līdzi – vai pēc vakarā izdzertas vīna glāzes dziļā miega ilgums ir samazinājies? Vai vidējais miega ilgums nav hroniski zems? Miegs ir viens no svarīgākajiem mūsu veselības aspektiem un tam ir vērts pievērst padziļinātu uzmanību.

Stresa līmeni – jā, pulkstenis mēra arī stresa līmeni, novērtējot stresu skalā no 1 līdz 100. Jo lielāks skaitlis, jo lielāks stress. Cik tas ir precīzi? Grūti teikt. Bet vai noderīgi? Ja tas atgādina Tev veikt darbības, kas stresu samazina, tad jā!

Ķermeņa baterijas līmenis – pēc idejas dienas laikā mūsu ķermeņa baterijas līmenis krītas, bet miegā tas atkal atjaunojas. Šis ir relatīvi jauns mērījums Garmin ierīcēs un mums grūti vēl novērtēt, cik tas ir precīzi un noderīgi, bet te nu tāds mērījums ir – varbūt Tu mācēsi to izmantot savā labā.

Viedpulksteņa funkcijas

Kad telefons ir savienots ar pulksteni, Tu pulkstenī redzēsi paziņojumus par zvaniem, e-pastiem un tamlīdzīgi. Ērti un noderīgi. Arī mazajā ekrānā var izlasīt daļu no e-pasta, lai saprastu, par ko tajā ir runa.

Protams, ja traucē – var izslēgt.

Baterijas izturība

Garmin Vivomove 3 specifikācijā rakstīts, ka viedpulksteņa režīmā, tas izturēs līdz 5 dienām. Un precīzi tāda bija arī mūsu pieredze. Pilnas piecas dienas un pulkstenis sāka prasīties pēc uzlādes. Tad apmēram 90 minūtes pie lādētāja un piecas dienas atkal esam netraucēti.

Sporta funkcijas

Sporta veidi

Arī ar šo pulksteni ir iesējams sportot. Un mēs varam izvēlēties starp vairākiem sporta veidiem – skriešana, iešana, velo, joga, …

Pulkstenis skaitīs laiku, kalorijas, pulsu (no plaukstas locītavas). Protams, padziļinātākas sporta funkcijas šajā pulkstenī neatradīsi, bet, nopietam sportam šis pulkstenis arī nav paredzēts.

vivomove 3 vingrot
Pulksteni var izmantot arī vingrošanai, skriešanai un citiem sportiem

Connected GPS

Ja skrienot vai braucot ar velo Tev līdzi būs telefons – tas mācēs aizņemties GPS funkcionalitāti no telefona un būs arī ātrums un veiktā distance. Forši, ja mēdz šad un tad skriet, soļot vai mīnties.

Pulsa precizitāte

Pulsu šis pulkstenis mēra no plaukstas locītavas, bet pulsa jostiņas ar šo pulksteni nebūs savienojamas. Un pulsa prezitāte – kamēr to izmanto ikdienas gaitā, tas būs diezgan precīzs. Pie intensīvām slodzēm – ne gluži. Bet, atkal, šis nav pulkstenis intensīvām slodzēm.

Garmin Connect aplikācija

Ja Tu iegādājies Garmin Vivomove 3 pulksteni, Tev būs pieejama arī Garmin Connect aplikācija. Šeit Tu redzēsi visus savus ikdienas datus, stresa datus, miega datus. Un redzēt datus ir labi – kas tiek mērīts, to ir iespēja uzlabot.

Sajūtas par Garmin Vivomove 3 pēc 2 nedēļu lietošanas

garmin vivomove 3
Ļoti izksatīgs pulkstenis – smukas bildes dažādās dzīves situācijās

Garmin Vivomove 3 ir lielisks pulkstenis, es noteikti izbaudīju šīs pāris nedēļas, kad tas bija uz rokas. Tas ir patiešām izkatīgs – tas labi izksatās gan ikdienā, gan ejot uz saviesīgāku pasākumu.

Pie lietojamības pieradu ātri, ekrāns ir vienkārši saprotams. Daži sīkumi – tā kā pašam pulkstenim nav gaismiņas, mazo ekrāniņu, kas parādās pirmais, jāizvēlas tādu, kur ir pulksteņa laiks.

Ekrāns strādā ļoti labi, bet domāju, ka cilvēkiem ar ne to labāko redzi, varētu būt problēmas. Mazi burtiņi, mazi cipariņi.

garmin vivomove 3 ekrans
Spīdīgais ekrāns labi saskatāms, bet cipariņi maziņi – ja nav laba redze, tad var būt grūti saredzams ekrāns

Atstāju to arī pa nakti uz rokas, jo man interesē miega dati. Izmantoju arī modinātāju (to uzstāda aplikācijā) un noteiktajā laikā tas vibrē un modina. Forši!

Funkciju ziņā, tam ir vairāk, kā nepieciešams. Es biju ar to arī skriet un vingrot, bet, protams, tas nav tik parocīgs nopietnai sportošanai – ekrānā redzam tikai vienu rādītāju un pārbīdīt ekrānus skrienot ar cimdiem rokā nebūs ērti. Jāsaka gan, ka skriet ar šo pulksteni aizgāju tikai, lai būtu veikts tests.

Ko par to domāju kopumā? Ļoti patīk! Tas izskatās lieliski. Ikdienas funkcijas pilda lieliski. Ekrāns strādā lieliski. To noteikti var likt uz rokas un lietot, tikai nevajag no tā gaidīt to, kam tas nav paredzēts! Priekā!

Kas tālāk?

Ja vēlies šo pulksetni uz savas rokas vai vēlies to uzdāvināt to kādam svētkos – pasūti šeit – Garmin Vivomove 3 un Garmin Vivomove 3s.

Un nepalaid garām mūsu nākamos aprakstus, kā arī labus piedāvājumus – seko mums Facebook’ā un Instagram’ā! Tiekamies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *