Garmin Vivomove Trend apskats – kas jauns un interesants?

garmin vivomove trend
Garmin Vivomove Trend – pulkstenis ar fiziskiem rādītājiem un projecētu ekrānu

Garmin pulksteņi ir daudz un dažādi, gan ļoti sportiski, gan ne tik ļoti sportiski – kā, piemēram, jaunais Garmin Vivomove Trend. Pulkstenis ar fiziskiem rādītājiem un projecētu ekrānu uz stikliņa. Ļoti glīti! Bet šādi Garmin pulksteņi jau ir redzēti, tādēļ aktuāls ir jautājums – kas jauns?

Pazīstams koncepts, bet jauns pulkstenis

Jā, šāda tipa pulksteņus Garmin piedāvā jau sen un, ja nemaldos, šī ir ceturtā paaudze šāda dizaina pulkstenim. Protams, tas kļūst labāks, glītāks, funkcionālāks un precīzāks. Bet, par visu pēc kārtas.

Dizains

Trend izskatās labi. Tiešām smalki. Ļoti gaumīgs, glīts, smalks. Tas vairāk piestāvēs sievietes rokai, bet, ja čalis grib nēsāt – kādēļ ne? Pieejams četrās krāsās un mūsu testa modelis ir “white cream” un bildēs ir arī melnais. Izmērs 40mm un svars – 43g. Stikliņš skaitās ķīmiski stiprināts kristāls, saskrāpēt to nebūs tik viegli. Gan jau sastist var, ja pacenšas, bet tas noteikti ir gana izturīgs.

Kamēr nav iededzies projecētais ekrāns, Garmin Vivomove Trend ir klasisks, elegants pulkstenis.
Garmin Vivomove Trend pieejams četrās krāsās
Garmin Vivomove Trend pieejams četrās krāsās

Ekrāns

Atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem, projecētais ekrāns ir nevis OLED, bet LCD. Dzīvē tas nozīmē, ka ekrāns ir krietni spilgtāks, acij tīkamāks. Tiesa gan, ja mēs ekrāna spilgtumu ieslēdzam uz maksimumu (to var regulēt skalā no 1 līdz 7), tad tas paātrinās baterijas iztukšošanās ātrumu.

Ekrāns ieslēdzas vai nu pagriežot roku pret sevi (gesture iestatījums), vai ar dubultklikšķi. Tālāk viss notiek ar skārienjūtīgo ekrānu – mums nav neviena fiziska poga.

Pēc pieredzes – vajag kādas 10min un pie ekrāna jau ir pierasts un tas ir apgūts. Nekā sarežģīta.

Ekrāns ir ļoti labi salasāms, ļoti patīkams. Visa lietošana ar skārienjūtīgo ekrānu, mums nav nevienas pogas

Jaunas funkcijas

  1. Šis ir pirmais Garmin pulkstenis, kas lādēsies uz bezvadu lādēšanas paliktņiem. Mums veikalā ir viens sen pirkts bezvadu lādēšanas paliktnīts no IKEA – strādā!
  2. Projekcijas ekrāns. Iepriekšējiem Vivomove modeļiem nav ne tuvu tik patīkams ekrāniņš (tas, kas projecējas). Tagad tas tiešām ir spilgts, labi saredzams, acij ļoti patīkams!
  3. Garmin Pay maksājumi – tagad arī šajā pulkstenī!
  4. Barometriskais altimetrs – parasti tas atrodams ļoti sportiskos modeļos, jo tas noder skrienot kalnos, slēpojot vai braucot ar velo – bet šeit tā doma ir vairāk, lai ikdienā skaitītu uzkāptos stāvus.
  5. Jā, tātad – tas skaita uzkāptos stāvus.
Jaunais Garmin Vivomove Trend lādējas ar bezvadu lādētājiem

Garmin Vivomove Trend cena

Garmin Vivomove Trend ir salīdzinoši dārgs, citi līdzīgi pulksteņi ir pieejamākās cenās. Bet, protams, šis modelis ir arī solīti priekšā pārējiem.

Līdzīgu modeļu cenas

Ikdienas funkcijas

Ja Tu vēlies smuku ikdienas pulksteni, kas skaita Tavas ikdienas aktivitātes un parāda telefona paziņojumus – iespējams, ka šis ir labākais, ko Tu vari nopirkt.

Šis pulkstenis skaita soļus, uzkāptos stāvus, kalorijas, aktīvās minūtes, mēra ķermeņa baterijas līmeni, stresu, mēra miega ilgumu un kvalitāti, mēra pulsu un skābekļa līmeni asinīs. Izvēlies tos mērījumus, kas ir piemērotākie Tavam dzīvesveidam, seko tiem līdzi, maini savu dzīvesveidu, lai dati uzlabotos.

Garmin Pay

No šāda dizaina pulksteņiem, šis ir pirmais ar maksājumiem Garmin Pay. Tas strādā tā, ka caur aplikāciju mēs varam piesaistīt maksājuma karti un tad ar pulksteni samaksāt veikalā.

Šobrīd Garmin Pay darbojas ar lielākajām Latvijas bankām, arī ar Revolut kartēm, tā kā visticamāk, darbosies arī Tev.

Paziņojumi

Protams, pulkstenis parādīs ar paziņojumus no telefona. Zvanus, ziņas, kalendāra aktualitātes.

garmin vivomove trend
Pulkstenī redzēsi paziņojumus no telefona – arī kalendāra aktualitātes.

Sporta funkcijas

garmin vivomove trend
Tas nav sporta pulkstenis, bet, kā jau īsts Garmin, droši vari to izmantot arī sportā

Šis nu tiešām nav sporta pulkstenis un, ja Tu sporto daudz, tad es ieteiktu izvēlēties kādu citu Garmin skaistuli, kā piemēram Garmin Venu 2s vai Garmin Venu 2 Plus. Bet, ja šad tad vajag pasportot – arī ar Garmin Vivomove Trend var to darīt.

Ja izej paskriet vai pabraukt ar riteni – pulkstenis spēs aizņemties GPS no telefona (tam, protams, jābūt tuvumā), un ierakstīs ātrumu, distanci. Ja ejam vingrot, tad mums GPS nav vajadzīgs – spiežam starts un aiziet.

Pulkstenim ir optiskais pulsa mērītājs, kas mērīs sirds ritmu. Pulsa jostiņu gan nevarēs pievienot.

Pulkstenī, kā sporta veids, ir arī peldēšana baseinā – iestati baseina garumu un tas saskaitīs nopeldēto distanci.

Vēl šeit atradīsi elpošanas vingrinājumus – vajag pauzi, vajag samazināt stresu, savākties – daudz var izdarīt ar elpošanu. Ja nezini, kā tieši elpot – Garmin Vivomove Trend palīdzēs!

Protams, šis nav sporta pulkstenis, bet, kā jau kārtīgs Garmin – ar to arī sporta lauciņā var darīt daudz!

Precizitātes testi

Soļu precizitāte, stumjot ratus

Tests, kas šim pulkstenim šķiet būtisks – soļu precizitātes tests, pietam apgrūtinošos apstākļos. Nesen mūsu blogā tika salīdzināti vairāki Garmin pulksteņi, pētījām cik precīzi tie skaita soļus, stumjot bērnu ratus.

Daudzām ierīcēm ir apgrūtinoši saskaitīt soļus stumjot ratus, jo roka ir nekustīga uz ratu “stūres”. Kā ir ar Vivomove Trend? Pēc diviem testiem varam secināt – gandrīz perfekti! Uz 1111 soļiem (kas saskaitīti ar klikerīti – spiežot uz katru soli), kļūda tikai 22 soļi. To pat grūti par kļūdu nosaukt!

Protams, šie dati var atšķirties dažādiem cilvēkiem – esam novērojuši, ka vienam soļus skaita labi, citam ne tik labi. Iespējams, ka tas saistīts ar mūsu kustību specifiku, kā mēs kustamies.

Pulsa precizitāte skrienot

No vienas puses – ar šo pulksteni diez vai kāds intensīvi sportos un sagaidīs super precīzus pulsa datus. No otras puses – šim pulkstenim pulsa jostiņu nevarēs pievienot. Tādēļ lūk – mierīgā 15km skrējienā salīdzināti Vivomove Trend optiskās mērīšanas pulsa dati ar pulsa jostiņas datiem.

Jāatzīst, ka esmu patiesi pārsteigts par datu precizitāti. Parasti, pat mierīgā skrējienā ir lielākas kļūdas. Arī vidējais pulss visā skrējienā neatšķiras pat par pilnu sitienu. Ļoti iespaidīgi!

garmin vivomove trend pulsa precizitātes tests

Baterija izturība

Pēc specifikas šis pulksetnis iztur 5 dienas, plus vēl vienu, kā pulkstenis (bez projecētā ekrāna un papildu fīčām).

Mums tas nobeidzās mazliet ātrāk, bet mums testā pilnīgi viss ir ieslēgts, ekrāna spilgtums ir uz maksimumu un, protams, testa laikā arī to diezgan daudz bakstam.

Noslēgumā

Garmin Vivomove Trend ir super glīts, jaudīgs, smuks pulkstenis cilvēkiem, kuri vēlas klasiska dizaina pulkstni ar daudzām funkcijām! Pēc mūsu testiem, tas ir arī precīzs. Forši, ka to var uzmest uz bezvadu lādētāja, forši, ka ir iespēja ar to samaksāt veikalā!

Ja Tev nepieciešams elegants ikdienas pulkstenis, iespējams, ka Garmin Vivomove Trend ir tieši priekš Tevis!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *