Garmin Vivosmart 3 apskats

Garmin Vivosmart 3 ir jaunākā ikdienas aktivitātes aproce no Garmin. Ļoti plāna, viegla un ērta. Bez pogām, ar skārienjūtīgu ekrānu. Skaita soļus, kalorijas, uzkāptos stāvus, mēra stresu. Aprocei ir sporta režīmi, ir viedie paziņojumi, ar to var regulēt mūziku telefonā. Bet par visu pēc kārtas..

Dizains

Garmin Vivosmart 3 svars un izmērs tiešām ir ļoti niecīgs. Uz rokas tā tikpat kā nav jūtama, nevienā brīdī nav traucējusi. Ierīces svars ir uz 20.4g (lielais izmērs 21.5g), kas ir uz pusi mazāk nekā viegli, ērti GPS pulsometri, kā Garmin Forerunner 235 un četras reizes mazāk, nekā Fenix5. Jā, tā tiešām ir ļoti viegla.

Šai ierīcei nav neviena podziņa, visa vadāmība notiek ar skārienjūtīgu ekrānu vai nu uzsitot viereiz vai dubultpiesitienu, vai velkot uz augšu vai leju. Nav sarežģīti, mazliet jāpabakstās un būs pierasts.

Izskata ziņā, tā ir diezgan askētiska, dizainiski neitrāla. Vismaz melnā krāsa. Tas nav gluži dizaina aksesuārs, bet tā ir pietiekami neuzkrītoša, nekonfliktēs ar citām lietām, ko var nēsāt uz rokas.

garmin vivosmart 3 vs vivosmar HR | pulsometrs.lv
Garmin Vivosmart 3 (pa kreisi) salīdzinājumā ar krietni lielāku iepriekšējo modeli Garmin Vivosmart HR

Krāsas pieejamas trīs – lillā, melna un tumši zila. Tumši zilo no melnās ir grūti atšķirt, no attāluma noteikti tās izskatās vienādi.

Baterijas izturība šai ierīcei tiek solīta līdz 5 dienām, bet, ja to aktīvi lieto, tad tas drīzāk būs 4 dienas.

Ierīce ir ūdens izturīga, droši ar to var gan mazgāties, gan peldēt.

Viedpulksteņa funkcijas

Garmin Vivosmart 3 paziņos par ienākošām ziņām un zvaniem. Nebūs tā, ka Tu varēsi izlasīt epastu mazajā ekrānā, tas ir drīzāk informatīvs paziņojums, ka kaut kas notiek telefonā.

Ar šo ierīci, Tu varēsi arī pārslēgt mūziku telefonā. Pārslēgt nākamo dziesmu, iepriekšējo dziesmu, uzslēgt pauzi, piespiest play, pagriezt skaļāk un klusāk.

Garmin Vivosmart 3 | pulsometrs.lv
Garmin Vivosmart 3 ir ļoti maza ierīce salīdzinot ar Garmin Fenix 5. Un jā, tā rāda telefona notifikācijas.

Ikdienas aktivitātes

Vivosmart 3 ir aproce, kuru, visticamāk, izvēlēsies cilvēku, kuri vēlas sekot līdzi savai ikdienas aktivitātei, tapēc šī uzskatāma par galveno ierīces funkcionalitāti.

Soļu skaits.

Garmin aplikācijā noietos soļus varu redzēt izteiktus arī metros, no kā izrēķināju, ka Garmin uzskata, ka mana soļa garums ir 0.87m. Nofiksēju soļu skaitu un devos pastaigā ieslēdzot GPS pulsometru, kas mēra distanci pēc GPS, un vienkāršībai pieņemsim, ka GPS ierīce ir 100% precīza. Ar Vivosmart 3 sanāca, ka noeju 1235 metrus, pēc GPS pulsometra 1130m. Tā ir 8% atšķirība, kas nav slikti. 

Stāvu skaits

Vivosmart 3 skaita arī uzkāptos stāvus. Visu dienu uzmanīgi sekoju līdzi, cik stāvus uzkāpšu. Sanāca 6. Aplikācijā rakstīts, ka 8. Varbūt kaut kur bija garas trepes? Hmm..

Ko vēl ierīce mēra Garmin Vivosmart 3?

Garmin Vivosmart 3 vēl mērīs intensitātes minūtes, kalorijas, miegu un sirds ritmu visas dienas un nakts garumā. Intensitātes minūtes kopējais aktivitātes ilgums laika brīdī  dienā vai nedēļā.

Ierīce mērīs miegu un miega kvalitāti. Grūti teikt par miega kvalitāti, bet ilgumu, tā mēra labi.

Kalorijas

Ierīce skaitīs dienā patērētās kalorijas. Ja Tu vēlies kontrolēt uzņemto un patērēto kaloriju daudzumu, vari izmantot aplikāciju, kā MyFitnessPal, kuru vari savienot ar Garmin Connect. Tagad aplikācijā MyFitnessPal vari reģistrēt visu apēsto un ierīce skaitīs patērēto. Ja izmanto ierīci, lai kontrolētu svaru, Tev noteikti patiks arī Garmin Index Scale, kas automātiski savienojami ar Garmin Connect mājas lapu un mērīs ne tikai masu, bet arī procentuālo tauku daudzumu, ūdens daudzumu, muskuļu kilogramus un kaulu minerālu masu.

garmin connect | pulsomers.lv
Garmin Connect svienojot ar MyFitnessPal vari iegūt datus par patērētajām un uzņemtajām kalorijām

Pulss

Garmin Vivosmart 3 visu dienu mēra arī pulsu. Grūti teikt, cik tas ir noderīgi – veselam cilvēkam tas varētu apmierināt ziņkāri, bet, ja ir problēmas ar sirds veselību – atceries, ka šī nav medicīniska ierīce un rokas mērītājs nebūs 100% precīzs. Tomēr šad tad iespējams ir vērtīgi zināt, vai pulss ir bijis augsts, normāls vai zems.

Ekrānšāviņš no Garmin Connect mājas lapas – pulss ikdienā.

 

Aplikācija un mājas lapa

Visus datus varēsi apskatīt aplikācijā un mājas lapā Garmin Connect. Neesmu liels Garmin Connect mājas lapas fans, bet aplikācija ir ļoti ok. Ikdienas datus būs viegli pārskatīt, tāpat arī treniņu datus.

Aplikācija būs nepieciešama arī dažām iespējām, kā piemēram, modinātājam. Tāpat aplikācija var mainīt vai ekrāns tiek rādīts vertikāli vai horizontāli, šeit var izslēgt viedos paziņojumus, brīdinājumu, ka pārāk ilgi sēdēts un vēl šo to. Kopumā ērti, viss saprotams.

Sporta veidi

Vivosmart 3 varēsi izmantot sportam un izvēlēties, kādu no sporta veidiem – skriešanu, iešanu, kardio, spēka treniņu vai “citu”. Spēka treniņā aproce pazīs aktivitāti un saskaitīs piepumpēšanās reizes vai pievilkšanās reizes, bet, vismaz pagaidām, tā precizitāte ir apšaubāma.

Īstā testā, tas pareizi saskaitīja pumpēšanos un presītes, bet bench-press uztvēra atkal par pumpēšanos un pieskaitīja divus par daudz. Pietupienus nepazina un 15 vietā saskaitīja 6. Nu tā, funkcija ļoti forša, cerams ar atjauninājumiem precizitāte uzlabosies.

Tā kā šai ierīcei nav GPS, tā mērīs skriešanas distanci pēc rokas kustībām. Mūsu testā 6km skrējienā Vivosmart 3 pamanījās saskaitīt veselus 8km. Diezgan liela kļūda. Ja skriešana ir Tavs sporta veids, izvēlies ierīci ar GPS.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”7613″]

[ux_image id=”7614″]

[ux_image id=”7615″]

[/ux_slider]

 

Pulsa precizitāte

Vivosmart 3 ir iebūvētais pulsa mērītājs, kas mēra puslu gan ikdienā, gan treniņu režīmos. Vieglā skrējienā pulsa precizitāte bija diezgan precīza. Nopietniem treniņiem lielās un mainīgās intensitātēs būtu ieteicams izmantot pulsa jostas, bet Vivosmart 3 ar pulsa jostām nedraudzēsies, nebūs savienojama. Savukārt pašu ierīci var izmantot kā pulsa mērīšanas iekārtu un pārsūtīt datus uz citu ierīci, piemēram, kādu no Garmin Edge velodatoriem.

Garmin Vivosmart 3 | pulsometrs.lv
Pulsas precizitāte skriento ar Garmin Vivosmart 3 un salīdzinot to ar pulsa jostiņu. Lieliski!

Stress

Viena ļoti interesanta lieta šai ierīcei ir stresa mērīšana. Ierīce mēra stresu, balstoties uz sirds ritmu un sirds ritma mainīgumu, kas šķiet aizdomīgi, jo optiskie mērītāji parasti mainīgumu īsti nemēra. Bet nu ok, kaut kā Garmin vivosmart 3 mēra stresu.

Skatoties uz rokas, īsti nevar saprast, šķiet, ka visi šie dati ir tāds no pirksta izīsts joks. Skatoties mājas lapā vai aplikācijā ir mazliet interesantāk. Bet cik šie dati ir uzticami? Tiešām grūti teikt.

Lūk, 7. oktobris, diena, kas pavadīta Siguldas pusmaratonā, bet vakars pavadīts jaukā atmosfērā draudzīgi čalojot par šo sezonu un ne tikai.

Redzams, ka tirgoties ar pulsometriem sacensību centrā ir diezgan stresains pasākums, brīžiem pat stresa līmenis sasniedz ~80 no 100. Traki. 

garmin vivosmart 3
Stresa līmenis sēžot kafejnīcā un apspriežot šo skriešanas sezonu brīžiem sasniedzis 92/100. Vai arī, pagiadām, šie dati vēl nav 100% uzticami. :)

Vakarā, sēžot un plāpājot izdodas sasniegt stresa līmeni 92 no 100. Tiešām? Diez vai. Godīgi sakot, ja es nopietni uztvertu šos datus, tad man pieaugtu stresa līmenis, tapēc atļaušos tos ignorēt. Šī ir jauna funkcija, un ar laiku šie dati noteikti kļūs precīzāki un lietderīgāki, bet pagaidām tas nešķiet nekas vairāk kā “kaut kas interesants”.

Gala vārds

Kāda ir šī aproce? Šī būs lieliska izvēle, ja vēlies ērtu un nelielu ikdienas aktivitātes aproci, kuru šad tad izmantot sporta aktivitātēs. Ja Tu vēlies nelielu, vieglu ierīci, kas palīdzēs Tev būt motivētai/-am kustēties vairāk, tad šī varētu būt tā īstā izvēle

Kas vēl svarīgi?

Ierīces būtība ir palīdzēt Tev būt motivētai/-am kustēties vairāk. Lai to panāktu, noteikti izvēlies tādu ierīci, kādu vēlies redzēt sev uz rokas un izvirzi mērķi regulāri izanalizēt rezultātus. Piefiksē, kur esi slinkojusi/-is, ko varēji darīt labāk. Lai Tev veiksmīga ierīces izvēle un kustīgs rudens!

 

2 comments

  1. Rita

    Kur var iegādāties šo pulksteni?

    1. Māris Berķis

      To varat iegādāties pie mums Barons Kvartālā, Cēsu ielā 31, k2-3. Varat pasūtīt šeit – https://pulsometrs.lv/produkts/garmin-vivosmart-3/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *