GoPro Hero 12 Black – kas jauns

gopro hero 12 black

GoPro, nu jau tradicionāli, septembrī nāk klajā ar jaunākās paaudzes GoPro kameru. Arī šogad. Ir klāt GoPro Hero 12 Black, kas pieejama arī GoPro Hero 12 Black Creator Edition komplektācijā.

Kamera ir rokā, slēdzam to iekšā un skatāmies, kas jauns!

GoPro Hero 12 Black cena

Jaunā kamera pieejama divās komplektācijās. Dārgākajā versijā tiksi arī pie GoPro Volta, Media Mod, Light mod, kā arī forša kaste, kur to visu salikt. Komplets, protams, izdevīgāk, nekā pirkt aksesuārus atsevišķi.

Patīk / Nepatīk

Īsā tabula ar patīk nepatīk. Būtībā jau viss patīk, bet dažas lietas liekas īpaši noderīgas. Bet, kas nepatīk?

Patīk, ka ir izturīgāka baterija.

Patīk, ka formātā 8×7 ir plašākas iespējas.

Patīk, ka var ieskruvēt kameru statīvā.

Patīk, ka var pievienot bezvadu austiņas/mikrofonu. Noteikti izmantošu kādā Stirnubukā.

Vai ir kaut kas tāds, kas nepatīk? Manuprāt, nav šobrīd īsti kam nepatikt, varbūt ilgāk to lietojot nonākšu pie slēdziena, ka šis vai tas nav ērti vai pārdomāti.

Izskats, izmērs un saderība ar aksesuāriem

Izskats un izmērs šai kamerai ir gluži tāds pats kā iepriekšējai, izņemot nelielas kosmētiskas izmaiņas. Kameras korpuss ir nosēts ar smukiem ziliem punktiņiem. Tas nav nekas būtisks, bet izskatās labi.

Tas, kas ir būtiski – joprojām to varēs izmantot kopā ar daudzajiem GoPro aksesuāriem, kuri tika izmantoti ar vecākām kamerām.

Ilgdarbība, augstā izšķirtspējā

Viena lieta par kuru daudzi GoPro lietotāji ir šķendējušies – kameru pārkaršana. Ja kamera ir statiska un Tu filmē garu video, tad pēc kāda noteikta laika tā uzkarst un izslēdzas. Jaunajai kamerai šī probēma ir ja ne novērsta, tad vismaz video, kuru izdosies nofilmēt pirms pārkaršanas būs krietni garāks.

Hypersmooth 6.0

Hypersooth stabilitātei jau sestā versija. Vēl labāks, gludāks video pat ļoti izaicinošos apstākļos, arī ēnainās, tumšās vietās. Nekas revolucionās dotajā brīdī, bet evolūcija iet uz priekšu, kvalitāte kļūst arvien labāka.

Plašākas iespējas ar 8:7

Kas ir 8:7 formāts? Būtībā tas ir video, kuru Tu filmē gandrīz vai kvadrāta formā ar vienu viltīgu domu – pēcapstrādē Tu varēsi pielāgot safilmēto gan vertikālam, gan horizontālam video.

Ja Tu vēlies safilmēt youtube video, Tev būs viegli izgriezt fragmentus, ko publicēt instagram reel un tiktok platformām.

Tagad jaunajai kamerai Tu vari filmēt 8:7, 5.3K video. Tu vari arī fotografēt un filmēt TimeWarp video 8:7 formātā.

HDR

Šie trīs burti atvasinās kā High Dynamic Range. Ideja vienkārša – tas uzlabo attēla kvalitāti. Cik ļoti un kā tieši – patestēsim, pamēģināsim, tad izstāstīsim, bet teorijā ir tā ka video ar HDR būs kvalitatīvāki pie lielim kontrastiem. Piemēram, ja mēs braucam ar riteni un mums ir tumša taka, koki un starp kokiem iespīd spilgta saule un brīžiem redzam spilgti zilas debesis. Ar HDR šādiem video vajadzētu būt dinamiskākiem, ar vairāk saskatāmām detaļām.

Jaunums, protams, būtisks – mēs gribam arvien labāku, kvalitatīvāku attēlu.

Savieno ar bezvadu austiņām

Šis, manuprāt, ir liels pluss. Mēs varam pievienot bezvadu austiņas un mikrofonu. Varam ierakstīt skaņu arī attālinoties no kameras, varam noskatīties video, skaņu dzirdot austiņās. Tas makes sense, tā teikt.

Kas vēl forši – kamerā ierakstās divi skaņu celiņi. Gan no pašas kameras, gan no austiņām. Izmanto labāko!

Pievieno vairākas Bluetooth ierīces

Vairākas ierīces arī makes sense. Pievienojām austiņas, varam pievienot arī GoPro pulti, piemēram.

Skrūves vieta statīvam

It kā sīkums, bet patīkami. Tagad GoPro apakšā ir skrūves vieta, kas ļauj kameru ieskrūvēt trejkājos. Agrāk esmu speciāli kameru GoPro Volta aksesuārā, jo šim aksesuāram ir šī skrūves vieta. Tagad varēs ieskrūvēt pašu kameru.

gopro hero 12 black

Max Lens mode 2.0

Max Lens Mod 2.0 ļaus Tev filmēt ar super platu leņķi, kas padarīs Tavu video vēl dinamiskāku.

Vai Tev izvēlēties jaunāko GoPro?

Bieži ir tā, ka tad kad iznāk jaunākais modelis, tad iepriekšējiem cenas krītās. Un šis nav izņēmums, šobrīd iepriekšējām GoPro kamerām ir ļoti draudzīgas cenas. Vai izvēlēties jaunāko? Iespājams. Lūk daži iemesli izvēlēties jaunāko:

  • Tava attieksme ir tāda, ka jāpērk labākais.
  • Tu veido saturu un vēlies, lai tā kvalitāte ir maksimāli augsta.
  • Tu vēlies filmēt garus, statiskus video un ilgdarībā Tev ir būtisks faktors.

Ja esi gatavs jaunam GoPro Hero 12 Black – pasūti mājas lapā vai nāc ciemos uz Pulsometrs.lv, Cēsu ielā 31!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *