GoPro Hero9 Black – 10 jaunas lietas!

gopro hero 9 black
Jaunajai GoPro Hero9 Black arī priekšā būs krāsains LCD ekrāns

Nupat iznākusi pavsiam jauna GoPro kameraGoPro Hero9 Black! Un, bez pārsteigumiem –  tā ir visu laiku vislabākā GoPro kamera (ja nesalīdzina ar GoPro Max. Max ir vienkārši savādāks zvērs, cita diskusija)! 

Tātad, jautājums loģisks – kas jauns? 

Esam atraduši 10 jaunas lietas un būtībā tās jāiedala divās kategorijās – tie jaunumi, kurus mēs redzam kameru vēl neieslēdzot, un tie jaunumi, kas padara kameras veikstspēju tiešām iespaidīgu.

Tātad. Sāksim ar pirmo!

1. Iepakojums

Viss sākas ar iepakojumu un man liels prieks, ka šajā punktā ir ko teikt un ir kas labs sakāms. Iepakojums īsumā ir nomainījies no nekam nevajadzīgas plastmasas kastes uz noderīgu, izmantojamu maciņu kamerai un aksesuāriem. Ļoti labs gājiens, prieks par šo izmaiņu!

gopro hero 9 black
Jaunā GoPro Hero9 Black kameras iepakojums vairs nebūs plastmasas kaste. Forši!

2. Priekšējais ekrāns

Tagad kameras priekšā ir krāsains LCD ekrāns. Vlogotājiem, selfiju bildētājiem ļoti noderēs. Noderēs arī webcam režīmā. Forši!
Protams, rada bažas, ka šāds ekrāns ātri apēdīs bateriju, bet ekrānu var arī izslēgt, pārslēgt citā režīmā, kas ļauj mums redzēt tikai svarīgu informāciju. Kā arī, šai kamerai būs lielākas baterijas.

3. Kameras izmērs, izskats, lietojamība, aizmugurējais ekrāns

Pati kamera ir nedaudz lielāka kā iepriekšējās, arī nedaudz smagāka. Līdz ar to, tai ir arī lielāka baterija, kas ir spēcīgāka. Vai tās strādās ilgāk? Grūti teikt, tai būs jādarbina priekšējais ekrāns un spēcīgāks sensors (par to zemāk). Cilvēkiem ar lieliem pirkstiem būs vieglāk kameru lietot, jo arī aizmugurējais skārienjūtīgais ekrāns ir nedaudz lielāks.

Jaunā kamera ir nedaudz lielāka, lielāks arī skārienjūtīgais ekrāns kameras aizmugurē – būs vieglāk lietot!

4. Maināms lēcas stikliņš

GoPro Hero8 kamerai lēcas stikliņš nav maināms, bet jaunajā Hero9 šī iespēja ir atgriezusies. Forši!

GoPro Hero9 Black kameras veiktspēja

1. Jauns sensors

Lielākais jaunums šajā kamerā ir tāds, ka šajā kamerā ir jauns 23.3 mp sensors, kas ļauj filmēr 5K video, kā arī ļauj uzņemt 20mp bildes. 5K video ļaus mums arī pievilkt un apgriezt video, nezaudējot kvalitāti un bildes ar 20mp izšķirtspēju? Līdz šim GoPro attēli bija ar 12mp izšķirtspēju, tā ka noteikti varam gaidīt vairāk no attēlu kvalitātes.  Šis ir lielākais un nozīmīgākais jaunums šajā kamerā, svarīgāks par priekšējo ekrānu, iepakojumu un citām vizuāli redzamām daļām un, protams, video kvalitāte ir tas, kādēļ mēs vēlamies jaunāko, labāko kameru un jaunais sensors to nodrošina. Kā tas izskatās dzīvē? Plānojam izmēģinat jau tuvākajās dienās!

2. HyperSmooth 3.0

Ar GoPro Hero7 Black dzima Hypersmooth, kad GoPro paziņoja, ka šī tehnoloģija ir gimble stabilizatoru killeris. Mēs arī testējām Hero7 Black salīdzinot ar Hero6 Black iemotnētu GoPro Karma Grip stabilizatorā un novērtējām, ka Hypersmooth ir tiešām iespaidīgs. Bet, ar jauno GoPro Hero9 Black, Hypersmooth jau būs trešajā paaudzē. Cik labs tas būs? Jau tagad ar Hero7 un Hero8 kamerām esmu pieradis, ka Hypersmooth strādā fantastiski, ka es varu skriet, braukt ar velo un par video stabilizāciju neuztraukties – izskatīsies lieliski. Ar jauno sensoru, visi video režīmi būs ar uzlabotu stabilizāciju.

3. Timewarp 3.0

Timewarp ir fantastiska funkcija pati par sevi, kas ļauj radīt tiešām ļoti acij tīkamus video un ar jauno kameru arī šim režīmam ir daži uzlabojumi. Mēs varam filmēt timawarp režīmā un ar vienu pogu pāriet uz realo ātrumu. Tagad, pārejot uz reālo ātrumu kamera ierakstīs arī audio.

4. Webcam režīms.

Strādā no mājām? Jaunajai GoPro ir webcam režīms. Iepriecini savus kolēģus ar kvalitātīvu video, kas ērti piemontēta tieši tur kur Tev nepieciešams (izmantojot GoPro aksesuārus)

5. HindSight līdz 30 sekundēm.

Pieņemsim, ka Tu piedalies velo sacensībās, bet Tevi interesē nofilmēt priekšā notiekošo tajā brīdī, kad tiešām kaut kas notiek. Kāds nogriež ceļu, kāds nokrīt un tamlīdzīgi. Vai Tu filmēsi visu velobraucienu, kur 95% no visa video kadrā būs priekšā braucošā velobraucēja dibens? Vai pieņemsim, ka Tu filmē, kā Tavs bērns spēlē futbolu. Vai Tu filmēsi visu spēli, lai nepalaistu garām sitienu pa vārtiem? Lūk, šeit nāk talkā HindSight funkcija. Izvēlies šo režīmu uz 15 vai 30 sekundēm un līdz ko notiek kāds akšens – spied podziņu un iepriekšējās 30 sekundes ir nofilmētas. Protams, tas nozīmē, ka kamera visu laiku filmē, bet tā neaizpilda Tavu atmiņas karti, filmētais tiek automātiski izdzēsts.

 6. Ieplānota filmēšana vai fotografēšana

Pieņemsim, ka Tu vēlies saullēgta timewarp video. Bet, celties tik agri no rīta? Hmm. Ar jauno GoPro, uzstādi kameru un iestati cikos tai jāsāk filmēt. Lai kameras strādā, kamēr mēs guļam.  Tu varēsi ieplānot filmēšanu 24h pirms vajadzīgā brīža un uzstādīt arī cik garam jābūt video.

Jauni GoPro aksesuāri

Tā kā pati kamera ir lielāka, lielāka būs arī kameras baterija, lielāki būs Sleeve, lielāks būs Media Pod, kad tas būs pieejams. Tāpat būs arī jauns Handler, jo kamera ir mazliet smagāka, tam ir jāspēj kameru noturēt virs ūdens. Standarta aksesuāri, tādi kā 3-Way, Jaws, Magnetic clip vai ķiveru stiprinājumi – tie joprojām derēs!

Jaunajai kamerai derēs arī GoPro Light Mod un Display Mod.

Secinājumi

Aizraujoši, jāsaka ka aizraujoši. Cilvēkiem, kuriem patīk radīt video saturu, jaunā kamera noteikti liks sarosīties. Arī mums – uzreiz kā tiksim pie pirmās kameras, pakosim to vaļā un izmēģināsim.

Vēlies būt pirmais ar GoPro Hero9 Black?

Plānots, ka pirmās kameras mūsu veiklā būs jau 17.09. Pasūti GoPro Hero9 Black jau tagad, esi pirmais!

Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam un iespējams, ka nākamais video būs filmēts ar GoPro Hero9 Black!

1 comments

  1. Armands

    Sveiki! Esmu jau nopircis ar visiem aksesuāriem! Teicama kamera!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *