GoPro Max Apskats

Labākā 360 grādu kamera...
GoPro Max

Ir jauns gads un ir laiks, kad radīt.. Laiks kļūt aktīvākiem, laiks kļūt radošākiem..

 

GoPro Max – 2019. gada rudenī GoPro nāca klajā ar šo jaunumu un nu jau esam izspēlējušies ar šo kameru, izmēģinājuši visdažadākās funkcijas un iespējas, un iespējams, ka jau esam Tevi pārsteiguši ar kādu interesantu video Instagram storiju sadaļā.

Es noteikti neesmu video eksperts, kur nu vēl 360 grādu eksperts. Tadēļ arī šis apskats ir drīzāk no iesācēja skatpunkta. 

GoPro Max ir vislabākā 360 grādu kamera, kādu GoPro ir radījis, un, ļoti iespējams, tā ir labākā 360 grādu kamera, kāda jebkad ir bijuši šajā pasaulē. To lietot ir ļoti vienkārši un video kvalitāte ir lieliska. Bet, par visu pēc kārtas…

Paldies GoPro.Latvija par iespēju testēt šo kameru un, ja šajā lapā vēl nav atrodamas visas Tev inetersējošās atbildes par šo kameru – droši jautā! Un, ja vēlies to iegādāt – pasūti mūsu mājas lapā

Galvenie ieguvumi

Fantastiski video Taviem sociālajiem tīkliem

Šodien sociālajos kanālos ir tik daudz satura, ka atšķirties ir grūti. Ar GoPro Max Tev būs iespēja veidot ļoti interesantu, radošu saturu, kas liks Tev izcelties uz pārējo fona.

Ļoti ērta un vienkārša lietošana ar GoPro aplikāciju

Pat ja Tu esi pilnīgs iesācējs – ar GoPro App pratīsi tikt galā – aplikācija ir ļoti labi izveidota un rezultātā Tu izskatīsies pēc īsta lietpratēja!

Dāvana pirmajiem!

GoPro Max gandrīz obligāti ir vajadzīgs GoPro Max Grip. Un pirmajiem – šo aksesuāru uzdāvināism (vērtība 59.99eur). Skaits ierobežots – pasteidzies!

Funkcijas un ieguvumi

Veido lieliskus 360 grādu video un foto pavisam vienkārši

Tātad GoPro Max ir 360 grādu kamera. Ļoti kvalitatīva, viegli lietojama, un tā ļauj iegūt lieliskus video. Arī fotogrāfijas, panorāmas foto un lieliskus timelapse video. 

Kā filmēt? Ja Tu neesi šādu tehnoloģiju eksperts (un es noteikti neesmu, tādēļ kameras lietošanas vienkāršība mani tiešām pārsteidza), tad Tev varētu likties, ka, lai ar to rīkotos ir vajadzīgas kādas priekšzināsānas. Nebūt ne. Nospied podziņu un filmē. Kamera filmē uz visām pusēm, tapēc par kadrēšanu Tev nav jādomā. 

Tāpat ar fotogrāfijām. Nospied pogu un gatavs. Pat ja sākumā kaut kas neizdosies – pēc pāris lietošanas reizēm būs skaidrs, kā ar to rīkoties.

Kā apstrādāt video?

GoPro Max 360 grādu video sagatavošana tiešām nav nekas sarežģīts, ja Tu to dari ar GoPro aplikāciju. 

Aplikācijā Tu veido video ar “keyframes” konceptu (hmm, vai latviski tas būs “atslēgu kadri”?). Izvēlies vietu video, kur novietot atslēgu, izvēlies kā šajā momentā būs redzams un tā turpini. 

Ja Tu esi Mac lietotājs, šāda veida programma Tev būs pieejama arī datoram, bet ja Tev ir Windows ierīce – Tu vari lejupielādēt spraudni priekš Adobe Premiere Pro. 

Pamēģināju darboties arī ar Adobe Premiere Pro un GoPro spraudni – un jāsaka, ka tas nav sarežģīti, bet, Tev būs vajadzīgs spēcīgs dators, lai ar to tiktu galā. Protams, arī Adobe Premiere Pro nav tā vienkāršākā programma, priekšzināšanas Tev būs nepieciešamas. 

Man ļoti palīdzēja šie video:

 1. kā editēt GoPro aplikācijā

 2. kā rīkoties ar GoPro spraudni Adobe Priemere Pro.

 

Hero režīms - filmē normālu video

Kamerai ir tā saucamais HERO režīms, kas ļauj Tev filmēt pilnīgi normālu video. Forši!

Tu vari izvēlēties, kura kamera filmē un, ja Tu runā kamerā, tad mazajā ekrāniņā vari redzēt  sevi – redzēt, kā video ir iekadrēts un re – tā kļūst par pilnvērtīgu vlogera kameru. Forši!

Hero režīmā GoPro Max kamera nefilmē 4k. Ne tik forši. Tikai 1440p, 1080p. Ko tas nozīmē? Youtube kanālā mums ir iespēja publicēt 4k, tapēc ir forši arī filmēt 4k. Sociālajiem tīkliem? Video ko mēs skatāmies telefonos? Pilnīgi pietiks ar 1080p izšķirtspēju.

Skaņa!

Nav šaubu, ka video ar sliktu skaņu ir slikts video. 

Tapēc skaņa ir ļoti svarīga. 

Un GoPro Max – skaņa ir lieliska. Ok – patestējot kameru pie jūras, patiešām spēcīgā vējā – mēs dzirdam vēju, kas ir mazliet traucējoši. Bet jebkādos citos apstākļos, kādos sanāca ar to filmēt – skaņa ir gandrīz, kā ierakstīta ar atsevišķu mikrofonu – lieliska! Apskati video augstāk, kur es skrienu pa mežu – bez mikrofoniem vienkārši runāju netālu no kameras. Domāju, ka pieritīsi – skaņa ir ļoti laba!

Stabilizācija un video tumsā

Bija tā – 24. decembra rītā devos uz Ziemassvētku skrējienu ar domu šo to pafilmēt un noskriet pusi – 10km no visa skrējiena. Kā izrādās – ziemas laikā astoņos no rīta ir pavisam tumšs un sapratu, ka no filmēšanas nekas nesanāks pirmajā skrējiena pusē un nācās noskriet visus 20km. Bet – skatoties rezultātu, nav tā, ka GoPro Max kvalitāte tumsā būtu pavisam slikta. Ari skrienot telpu orientēšanās Brasas cietumā, kontrasts ir diezgan labs un bilde joprojām ir stabila. 

Stabilizācija šajā kamerā strādā lieliski, it īpaši, ja ir laba gaisma. Skrienot mēs kameru diezgan stipri kratām, bet paskatoties piemēros, es domāju, ka piekritīsi – video ir ļoti gludi. Gan gaismā, gan tumsā, gan timewarp režīmā.

Aksesuāri, kurus Tev vajag!

Visas GoPro kameras labākas padara aksesuāri, bet ar GoPro Max ir pāris, kuri ir absolūti nepieciešami. Viens no tiem ir GoPro Max Grip, kuru mēs šobrīd piedāvājam Tev uzdāvināt. Lieta tāda, ka Tu nevari kameru turēt rokā, Tev ir vajadzīgs kaut kāds kāts, kur to iestiprināt, un GoPro Max Grip pilda funkciju ideāli. 

Tev, protams, būs vajadzīga atmiņās karte. Atškirībā no Max priekšteča – GoPro Fusion, kurai bija vajadzīgas 2 atmiņas kartes, jaunajai Max vajadzēs tikai vienu. Mēs izmantojam 128GB karti – pietiekami lielu, lai nebūtu jāuztraucas, ka varētu aizpildīt atmiņu, bet Tu vari izvēlēties arī 64GB karti – būs ok! Sandisk Extreme ir atmiņas kartes, kuras iesaka pats GoPro, tādēļ arī mēs izmantojam tieši šīs.

Papildu baterija – ir tā, ka Max baterija iztērējas diezgan ātri. Ja Tev paredzēts garāks pasākums – noteikti nodrošinies ar papildu maināmu bateriju.

gopro max

Kam mēs šo kameru rekomendējam?

Ja video ir Tava sirdslieta vai arī Tu veido video materiālus profesionāli – vienozīmīgi, Max sniegtās iespējas padarīs Tavu dzīvi aizraujošāku.

Ja Tu ražo daudz satura sociālajos tīklos un cilvēki sauc Tevi par influenceri – jā, iespējams, ka 360 grādu video un bildes ļoti labi papildinās Tavu saturu un atšķirs Tevi no pārējiem. 

Ja Tu vēlies kļūt populārs cilvēks sociālajos tīklos nākotnē – varbūt labāk koncentrējies uz to, kas Tev sakāms, nevis uz video ar specefektiem. Atceries, ka Tev kabatā ir telefons, kuram ir labāka kamera, nekā tā, kas tika izmantota filmējot Starwars pirmās filmas. 

Ja Tu vēlies filmēt savus ceļojumus, piedzīvojumus ar ģimeni – domāju, ka Tev piemērotāka būs GoPro Hero 8 Black. Šādiem video specefekti parasti nav nepieciešami. 

Ja Youtube ir Tavs kanāls – ja Tu veido vlogus, pamācošus video, piedzīvojumu apskatus – visticamāk Tu vēlies filmēt ar 4k. Un, es labāk ieteiktu GoPro Hero 8 Black

Ja Tu esi ekstrēmo spora veidu pārstāvis – viss atkarīgs, kur un kā Tu publicē savus video. Ja tie ir sociālie tīkli – instagrama un facebooks – jā, domāju, ka GoPro Max būs kamera Tev. 

gopro max

Būs dāvana?

"Klau, pulsometru čali? Tu teici, ka būs dāvana?"

Jā! Tavam GoPro Max noteikti būs vajadzīgs GoPro Max Grip aksesuārs! Un, skaidrs, ka kamera nav lēta, tādēl šo mēs Tev labprāt uzdāvināsim!

Piedāvājums spēkā kamēr ir dāvanas – dāvanu skaits ierobežots! Pasteidzies!

GoPro Max + GoPro Max Grip dāvanā