Ielādē Stirnubuku savā Garmin

Viens no daudziem iemesliem, kādēļ dzīvot Latvijā ir fantastiski – mums ir Stirnubuks! Daudzi no mums dodas uz Stirnubuku ar lielu entuziasmu un gūst lielu prieku un enerģiju šajā pasākumā, bet šoreiz par .gpx failu ielādi pulkstenī – kas ir GPX fails, kā tas strādā, kādēļ to darīt, kas nepieciešams, lai to izdarītu?

Kas ir GPX fails?

GPX fails ir datu formāts, ko izmanto, lai aprakstītu un dalītos ar GPS datiem. GPX (Global Positioning System eXchange format) fails satur informāciju par maršrutu, ceļa punktiem, ceļa garumu, ātrumu, laiku, kā arī citus datus, kas var būt noderīgi, piemēram, sporta aktivitātēs vai ceļojumos.

Un arī Stirnubuks distances Tu vari lejupielādēt kā GPX failu!

Kādēļ to darīt?

Ir vairāki iemesli, kādēļ lejupielādēt GPX failu savā Garmin pulkstenī.

 1. Skrienot nepamaldies. Visādi var gadīties – uz distances beigām, kad skrējēji paretojušies Tu vairs neesi barā, varbūt kaut kur noplēsts vai Tu nepamani marķējumu. Varbūt nogurumā sajauc un aizskrien pa nepareizās distances maršrutu. Ja maršruts ir ielādēts Tavā Garmin, tas ziņos, ja būsi noskrējusi/-is no īstās takas.
 2. Zināsi cik līdz beigām. Pulkstenis parādīs cik vēl atlicis skriet, lai sasniegtu finišu.
 3. Izskrien savu distanci arī ārpus sacensībām. Treniņu nolūkos vari izskriet distanci gan pirms, gan pēc īstā pasākuma, kad takās nebūs ne citu skrējēju, ne marķējuma.
 4. Skaties distanci augstumlīknes šķērsgriezumā. Dažiem Garmin Tu vari arī redzēt cik tālu līdz kalna virsotnei, cik daudz kalniņi vēl priekšā.
 5. Sagatavojies startam mentāli. Iespējams, ka arī Tava pulksteņa sagatavošana pirms starta var būt daļa no Tava primsstarta procesa. Uzlādē to, ielādē maršrutu.
ielādē maršrutu
Pulkstenī redzēsi distanci arī augstumlīknes šķērsgriezumā, kā arī redzēsi cik atlicis līdz finišam

Vai visi Garmin pulksteņi atbalsta šo funkciju?

Foršāk sekot maršrutam, ka pulkstenī ir īstas kartes un tās būs detalizētākas pulksteņiem ar amoled ekrānu.
Foršāk sekot maršrutam, ka pulkstenī ir īstas kartes un tās būs detalizētākas pulksteņiem ar amoled ekrānu. Garmin Fenix 7X pa kreisi, vidū Garmin Epix 2, pa labi – Garmin Instinct 2X.

Īsā atbilde – nē, ne visi. Lieta tāda, ka Garmin modeļu ir ļoti daudz un funkciju klāsts plašs. Centīšos izskaidrot, tā lai ir pavisam saprotams:

Kas man nepieciešams, lai to izdarītu?

 1. Tiec pie faila. Dodies uz Stirnubuks mājas lapu, atrodi sacensību info lapu. Tur tie būs – spied peles otru pogu uz savas distances un “saglabāt kā…”
 2. Ielādē failu savā Garmin Connect. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt – pārsūti failu uz savu telefonu (Airdrop, epastā vai kā savādāk) un verot to vaļā Tev piedāvās izvēlēties to atvērt ar Garmin Connect. Saglabā distanci, piešķir nosaukumu.
 3. Atrodi pogu “sūtīt uz ierīci”. Sinhronizē pulksteni ar aplikāciju un gatavs!
garmin connect gtx
Pārsūti sev maršruta failu, atver to ar Garmin Connect aplikāciju. Saglabā, un nosūti uz savu ierīci.

Kas jādara pulkstenī?

 1. Kad dodies uz startu, sāc kā parasti – izvēlies skriešanu.
 2. Paturot kreiso pogu, Tu nonāksi pie skriešanas iestatījumiem.
 3. Izvēlies Navigācija, Kursi – izvēlies savu distanci.
 4. Spied start, skrienam!

Noslēgumā

Ar ielādētu maršrutu vai ne – dodies uz Stirnubuku, dodies trasē!

Ja tehnoloģijas uz rokas to atļauj – ielādē maršrutu, apgūsti šo detaļu un iespējams, ka tas uzlabos gan Tavu sacensību, gan treniņu procesu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *