Jaunais Garmin Venu Sq vai Garmin Venu – salīdzinājums

Garmin Venu Sq vs Garmin Venu

Nesen Garmin nāca klajā ar jaunu modeli Garmin Venu Sq (un Venu Sq Music). Mazliet vienkāršāku, arī lētāku Venu versiju.

Uzreiz redzam, ka Venu Sq ir taisnstūrveida, nevis apaļš, bet ar ko vēl tie atšķiras?

Un kā ar Vivoactive 4/4s?

Nelielai atkāpei jāpiemin, ka Garmin Vivoactive 4/4s funkcionāli neatšķiras no oriģinālā Venu. Atšķirības ir vizuālas (Venu ir amoled ekrāns), un tas arī iespaido baterijas izturību. Garmin Vivoactive 4/4s apskats ir mūsu blogā un tas attiecināms arī uz Garmin Venu.

Bet tātad. Atsķirības strap Venu un Venu Sq…

Dizains

Pirmais, ko mēs redzam – Venu ir apaļš, Venu Sq ir tainsnstūrveida.

Venu ir amoled ekrāns, kas ir patiesi dzidrs un spožs, tam ir 390×390 pikseļu izšķirtspēja.
Venu Sq ir Corning® Gorilla® Glass 3, kas arī ir ļoti glīts, bet ne tik izteiksmīgs kā apaļajam Venu. Venu Sq izšķirtspēja ir 240×240 pikseļi.

Garmin Venu Tu vari uztlikt animētus pulksteņa dizainus, kas būtībā nozīmē, ka to pamodinot, Tu redzēsi jauku animāciju. Venu Sq tāds nebūs.

garmin venu
garmin venu

Baterijas izturība

Abiem modeļiem baterija izturēs apmēram 5-6 dienas ikdienas režīmā, bet ar GPS Venu izturēs ilgāk. Jāsaka, ka baterijas izturību ļoti ietekmēs Tavi lietošanas paradumi – ja izvēlēsies iespēju ekrānu turēt ieslēgtu visu laiku, tas, protams, izlādēsies ātrāk. Ja Tu bieži sportosi ar GPS, kā arī klausīsies mūziku – pulkstenis būs jālādē biežāk.

Kad iznāca Venu, mēs testējām, cik reāli iztur tā baterija, ja sporto diezgan daudz. Apskati rakstu par Garmin Venu bateriju šeit.

garmin venu sq
Ja dizains ir galvenais iemesls izvēlēties vienu vai otru – hmm, tad mums grūti palīdzēt izvēlēties – abi izskatās tiešām lieliski

Pēc specifikācijas cipari ir šādi, un jāsaka, ka tie parasti ir ļoti tuvu realitātie. Tā kā Vivoacitve 4/4s funkcionāli ir tāds pats, kā Venu, iekļāvām arī to mūsu tabulā.

Garmin Venu SqGarmin VenuGarmin Vivoactive 4Garmin Vivoactive 4s
ikdienas režīmālīdz 6 dienāmlīdz 5 dienāmlīdz 8 dienāmlīdz 7 dienām
ar GPSlīdz 14hlīdz 20hlīdz 18hlīdz 15h
ar GPS + mūzikalīdz 6h (attiecas uz mūzikas versiju)līdz 6hlīdz 6hlīdz 5h

Barometriskais altimetrs

Garmin Venu ir barometriskais altimetrs, bet Venu Sq nav. Ko tas nozīmē?

Stāvu skaitīšana

Arī Venu Sq skaitīs ikdienā noietos soļus, stresu, miegu, ja atstāsi to uz rokas pa nakti. Bet ne uzkāptos stāvus. Lai skaitītu uzkāpto stāvu skaitu, pulkstenim nepieciešams barometriskais altimetrs.

Kalnu slēpošana / snovbords

Ja Tu kāp uz dēļa vai kalnu slēpēm biežāk kā reizi gadā, tad Tev labāk izvēlēties Venu, jo pateicoties barometriskajam altimetram, tas spēs labāk saprast, kad Tu brauc uz augšu, kad uz leju. Tas saskaitīs nobraucienus, aprēķinās vidējos ātrumus nobraucienā, uzrādīs maksimālo nobrauciena ātrumu un garumu. Mazajam Venu Sq šādi sporta profili nebūs.

garmin venu, ski
Garmin Venu ir barometriskais altimetrs, kam ir dažas priekšrocības

Skrien, brauc ar velo, ej pārgājienos kalnos

Ja Tu skrien Stirnu bukā, citos meža skrējienos, ej pārgājienos, brauc ar velo – tad arī šeit Tev būs interesanti precīzi augstuma izmaiņu dati, kas būs labāki ar barometrisko altimetru.

Vizualizētie treniņi

garmin vivoactive 4
Garmin Venu būs pieejami vizualizēti treniņi

Garmin Venu ir vizualizēti treniņi, ja Tu izvēlies pilates, jogu vai spēka treniņus. Diezgan feini, ja vēlies vingrot, bet īsti nezini, ko darīt. Venu Sq šī funkcija nebūs.

Laikā, kad jāvingro mājās – diezgan aktuāli. Par vizualizētajiem treniņiem mums ir atsevišķš bloga raksts – Garmin treniņu vizualizācijas – kā tas strādā?

Kuru izvēlēties?

Ja Tu vēl neesi sapratis, kuru labāk izvēlēties – atnāc ciemos, pie mums tos var apskatīt dzīvē. Apskati arī rakstu, ko mums palīdzēja izveidot Laura – 5 forās lietas par Gamin Venu Sq Music.

Ja lēmums ir pieņemts, pasūtī savu Venu, Venu Sq, Venu Sq music, Vivoactive 4 vai Vivoactive 4s. Piegādes ar omnivu bez maksas un strādājam ātri!


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

1 comments

  1. Inese

    Es vēlos saprast kurš no modeļiem man būtu vis piemērotākais, ja man ir Iphone, ja man svarīgi ir precīzi pulsa, miega kvalitātes mērījumi…paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *