Jaunais Polar Pacer Pro – pilns apskats

polar pacer pro running

Polar šajā pavasarī nācis klajā ar diviem jauniem produktiem – Polar Pacer un Polar Pacer Pro! Forši! Kas tie ir, kas jauns, ar ko tie atšķiras un kam tie paredzēti? Šis ir primāri Pacer Pro apskats, jo esmu ticis pie šīs ierīces un testēju ikdienā – bet, šajā rakstā atradīsi arī informāciju par Polar Pacer atšķirībām no Pro modeļa.

Sāksim uzreiz ar to, kas man patika un kas patika mazāk.

Patīk Mazāk patīk
+ pieejama cena par premium funkcijām– ekrānu varētu gribēt spilgtāku un lielāku
+ uzlabots dizains– ja stumj bērnu ratus, soļus principā neskaita
+ Polar ekosistēma: Flow aplikācija, mājas lapa– ikdienas baterijas izturību gribētos labāku
+ jūtami uzlabota ātrdarbība, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem
+ ļoti ērts, glīts un funkcionāls skriešanas pulkstenis
+ visaptverošie miega dati

Kādam cilvēkam mēs rekomendēsim Polar Pacer Pro?

Cilvēks, kurš vēlas sportisku pulksteni – ne profesionālis un ne tāds, kuram vajag visas jaunākās fīčas. Polar Pacer Pro rekomendējam Tev, ja Tu identificējies kā tautas sportists un vēlies uzticamu, labu GPS pulksteni, kas mēra pulsu un citas svarīgākās lietas un tas ir pieejamā cenā.

Miega dati, atjaunošanās dati, ieteiktie treniņi – tas viss būt foršs bonuss, kas vairos Tavu ziņkāri par savu sagatavotību, trenētību un veselību kopumā.

Polar Pacer Pro cena

Kopā ar Polar Pacer Pro iznāca arī Polar Pacer – un bez vārdiņa pro, šis modelis ir par 100eur lētāks.

Kas jauns?

Nevarētu teikt, ka šajā modelī ir ļoti daudz inovāciju, bet gan, šajā vidējā budžeta GPS pulksetnī ir funkcijas no top modeļiem. Tad forši. Bet dažas lietas tomēr ir arī pavisam svaigas.

Iešanas tests

Jau ļoti sen Polar pulksteņos ir fitnesa tests – tests ko veikt šad un tad, kas mēra Tavu pulsu miera stāvoklī.

Jau Vantage V2 bija arī skriešanas un velo testi, bet tagad ir arī iešanas tests. Vēl neesu izmēģinājis, kā tas īsti strādā – bet noteikti tuvākajā laikā pamēģināšu un papildināšu šo apskatu.

Uzlabota ātrdarbība

Jaunajos modeļos ir jauns procesors, kas uzlabo ātrdarbību. Ja Tu esi lietojis, kādu no pēdējiem Polar – Vantage M vai Vantage V sēriju – Tu jutīsi ātrdarbības uzlabojumus! It kā sīkums, bet tomēr ikdienā šāds uzlabojums ir ļoti patīkams un arī ļoti pamanāms. Ātrumam ir nozīme!

Jauns, magnētisks lādētājs

Lādētājs šim modelim ir atšķriīgs no iepriekšējiem modeļiem. Tagad tas ir mazāks un magnētisks. Magnētisks lādētājs, tas ir forši – turās klāt ļoti labi, var arī pacelt pulksteni aiz vada.

polar pacer pro lādētājs

Funkcijas, kas satiktas Polar Vantage V2 un Grit X modeļos

HillSplitter

HillSplitter ir feina funkcija taku skrējējiem. Skrienot kalnā vai lejup no kalna, varēsi redzēt cik ilgi jau skrien pa šo slīpumu. Ja Tu, piemēram, zini, ka kāpums ir 500m, tad pulkstenī varēsi redzēt – o, jau 400m ir aiz muguras. Forši!

Vēl forši, ka Polar Flow apliācijā vai mājas lapā būs ļoti smuki izdalīti kāpumi/kritumi – ja Tu skrien atkārojumus pret kalnu, būs ļoti ērti pārskatīt treniņu datos ar Hillspliter.

polar pacer pro
Īstos kalnos paskrien nav sanācis, bet šādi izskatās ja pāris reizes uzskrien Bastejkalnā

Fueling

Dodoties garās distancēs mēs parasti ņemam līdzi kādu sporta želeju un mēs varam palūgt pulkstenim atgādināt, kad to apēst. Ir iespēja izvēlēties Smart carbs reminder, proti, pulkstenis pēc sava prāta ieteiks īsto brīdi, kad uzņemt enerģiju. Esmu mēģinājis šo funkciju un droši vien, ka strādā diezgan labi, bet nu… sacensībās man (un droši vien arī Tev) enerģijas uzņemšanas plāns ir sastādīts jau pirms starta un pie tā arī pieturos.

Ja tā, Tu vari manuāli izveidot atgādinājumus uzņemt enerģiju un arī padzerties (links uz lapu – kā padzerties sportojot?). Ja pavisam garā distancē aizmirstas, tad nav labi!

Fueling Polar
Atgādinājumi uzņemt neerģiju vai padzerties. Pieejami gan smart atgādinājumi, kad Polar domā Tavā vietā, bet vari atgādinājumu izveidot pati/-s.

Laika apstākļi ekrānā

Kad pulkstenis ir savienots ar viedo telefonu, Tu vari redzēt laika apstākļu prognozi uz plaukstas locītavas. Feini!

polar pacer pro laika apstakli
Laika apstākļi uzreiz pulksteņa ekrānā. Sīkums, bet patīkami!

Mūzikas kontrole

Polar pulksteņos mēs nevaram ielādēt mūziku, bet varam kontrolēt to, kas notiek telefonā. Un tas ir ērti – skrienot nav jāvelk ārā telefons no dziļās kabatas, ar slapjiem pirkstiem jāmēģina tas atbloķēt un pārslēgt dziesmas – tas nav vajadzīgs. Uz plaukstas locītavas ir Polar pulkstenis, pārslēdzam dziesmas, pagriežam skaļāk… jādziet līdzi gan pašam, pulkstenis to nedarīs.

spotifty polar pacer pro
Ja nepatīk dziesma, to var pārslēgt no pulksteņa. Telefons var palikt dziļajā kabatā.

Ielādējami maršruti

Pacer Pro modelī ir arī ielādējami maršruti. Piemēram, Tu esi atvaļinājumā kādā skaistā pilsētā pie okeāna un vēlies doties paskriet – saplāno maršrutu pirms dodies ceļā, lai nebūtu problēmu atrast mājas!

Pulkstenī gan nav kartes, bet mēs redzam kartē zīmēto līniju un savu atrašanās vietu pret to. Pilsētas orientēties šādi ir viegli, mežos (ja, piemēram, vēlies izskriet kādu vecu Stirnubuks posmu) gan būs grūtāk – tādiem mērķiem labāk noderēs pulkstenis ar karti (Fenix 7, Fenix 6, Forerunner 945).

Vairāk par maršrutiem un kontūrām, apskati šo bloga rakstu.

Svarīgi cipari no specifikācijas

Baterija ar GPS35h
Baterija ikdienā5 – 7 dienas
Treniņu režīmā ar baterajas taupīšanas režīmulīdz 100h
Ūdens izturība5 ATM
Svars41g
Brīdinājumi ar skaņunav
Brīdinājumi ar vibrācijuir
Barometriskais altimetrsir
Biežāk apspriestās lietas no specifikācijas

Komentārs par baterijas izturību

Tests ar 35h GPS baterijas izturību man diemžēl izpaliks, bet gribētos domāt, ka 24h pasākumu droši vari veikt ar šo pulksteni. Par ikdienas bateriju – man sanāk 4-5 dienas. Protams, testa laikā tas varbūt tiek vairāk spaidīts, baktsīts nekā normālā lietošanā, bet tā vai tā – gribētos, lai tas jālādē retāk.

Galvenās atšķirības starp Pacer un Pacer Pro

Pēc tabulas redzēsi – ja Tev neinteresē ielādējami maršruti un precīzas augstuma līknes – vari ietaupīt 100eur un izvēlēties Polar Pacer!

Polar PacerPolar Pacer Pro
barometriskais altimetrs (precīzi augstuma metri)navir
HillSplitternavir
Ielādējami maršrutinavir
skriešanas jaudanavir
Ja augstuma izmaiņas un ielādējami maršruti Tevi neinteresē – vari ietaupīt 100eur un izvēlēties Polar Pacer

Galvenās atšķrības – Polar Pacer Pro vs Polar Vantage M2

Apmēram šādā pašā cenu kategorijā ir Polar Vantage M2 un arī tā pozicionējums ir aptuveni tāds pats – ļoti labs pulkstenis, kas apmierinās ikdienas sportiskā cilvēka vajadzības. Vai ir vēl kāds iemesls izvēlēties pirms gada iznākušo Polar Vantage M2? Tikai viens – ja Tev Polar Vantage M2 patīk labāk pēc izskata. Ja ne – viennozīmīgi, izvēlies Polar Pacer Pro.

Lūk pāris lietas, kas funkcionāli jaunajā Polar Pacer Pro ir labākas:

  • labāka baterijas izturība (GPS režīmā 5h vairāk);
  • augstāks ūdens izturības standarts;
  • barometriskais altimetrs;
  • ielādējami maršruti;
  • ātrāka darbība.
polar pacer pro vs vantage m2
Polar Pacer Pro pa kreisi. Polar Vantage M2 pa labi.

Galvenās atšķirības – Polar Pacer Pro vs Polar Vantage V2

Nākamais loģiskais jautājums – pag, bet vai ir vēl kāds iemesls maksāt vairāk un izvēlēties top modeli Polar Vantage V2?

Galvenais iemesls izvēlēties top modeli – ja Tu pievērs lielāku izmanību atjaunošanās lietām. V2 būs pieejams ortostatiskais tests, kāju atjaunošanās tests, Recovery Pro.

Vēl dažas lietas, kas Vantage V2 ir savādākas:

  • Vantage V2 ir skārienjūtīgs ekrāns (Pacer Pro nav);
  • Vantage V2 ir izmēros lielāks;
  • Vantage V2 ir pieejami skaņas paziņojumi (Pacer Pro tikai vibrācija);
  • Papildu ekrāni – altimetrs, koordinātas, kompass, saulēkta un saulrieta laiki.

Tātād vai Vantage V2 ir labāks? Jā, joprojām ir vairāki iemesli izvēlēties Polar top modeli!

polar vantage v2 pacer pro
Vēl, ja neskaita dažu funkciju atšķrību, Polar Vantage V2 ir arī sajūtu ziņā ir patīkamāks – smagāks, metāliskāks – ir premium sajūta.

Dizains

Ārējais izskatas, protams, ir subjektīvs, bet es atļaušos apgalvot tā vai tā – Polar Pacer Pro ir ļoti pievilcīgs. Tas izskatās tiešām labi – tas ir gana vienkāršs, neliels, manuprāt, ļoti gaumīgs.

Ekrāns šim pulkstenim nav skārienjūtīgs, Polar saka, ka ir uzlabota ekrāna salasāmība, spilgtums. Jā, varētu piekrist, ka šis modelis ir spilgtāks par Vantage M un Vantage M2, bet, tam vēl tālu līdz spilgtam ekrānam, kā Ignite 2. Par ekrāna spilgtumu man personīgi nav iebildumu, bet, tā maliņa – vai tiešām tai jābūt tik platai? Iedomājies, cik tas labi izskatītos, ja melnās maliņas nebūtu, ja ekrāns būtu pa visu pulksteņa virsmu?

Siksniņas pulkstenim ir ērti maināmas, tiesa gan, visticamāk Tev vajadzēs kādu instrumentu – mazas knaiblītes vai nazīti – siksniņas aizdare ir ļoti stingra un divās minūtēs pulksteņa siksniņu nenomainīsi. Vajadzēs vismaz 3!

Pulksteņa svars ir nieka 41g – tas ir tik maz, ka uz rokas to gandrīz nejūt. Ļoti viegls!

Sporta funkcijas

Sporta veidi

polar pacer pro running
Polar Pacer Pro tiek pozicionēts kā skriešanas pulkstenis. Bet tas spēj vēl daudz, daudz vairāk.
Polar Flow ir daudz dažādu sporta veidu

Polar pulksteņos ir ļoti daudz sporta veidu profilu. Būtībā tas strādā tā, ka mēs tos varam izveidot Flow aplikācijā vai mājas lapā un pielāgot datu laukus un citus parametrus, kā piemēram, pulsa zonas specifiski sporta veidam (skriešanā, velo un peldēšanā tās var atšķirties), jaudas parametrus, un iestatījumus, kā ieslēgts/izslēgs virbrācijas paziņojums, GPS iestatījumi un tamlīdzīgi.

Protams, pats pamata sporta veids ir skriešana. Skrienot redzam ātrumu, noskrieto distanci, sirds ritmu, pēc tam aplikācijā vai mājas lapā varam redzēt karti, kur esam bijuši un mūsu skrējiena statistiku.

Līdzīgi ir ar velo, iešanu, pārgājieniem, orientēšanos, taku skriešanu – sporta veidiem, ar ko nodarbojamies svaigā gaisā.

Pulkstenī ir arī peldēšana. Ja peldam baseinā, tas pēc roku kustībām spēs noteikt apgriešanos un saskaitīt baseinu skaitu. Pirms ejam peldēt, pasakam cik garš ir baseins un mums būs nopeldētā distance.

Sporta veidu šeit ir ļoti ļoti daudz – dažiem sporta veidiem šeit ir specifiski datu lauki (piemēram, taku skriešanai – Hillsplitter). Dažiem īsti nav nepieciešami nekādi savi iestatījumi, bet ir forši tos izmantot tāpat, lai kalendārā redzam, kad un ko esam darījuši. Izmantoju, piemēram, jogu no rīta vingrojot, un viss, kas man interesē – cik bieži no rīta esmu noslinkojis un cik bieži ir kalendārā ieraksts, ka esmu vingrojis.

Pavisam nesen pievienots ir arī motosports. Nesen par Polar runājām ar Polar lietotāju ar 20 gadu stāžu Kasparu Stupeli – beidzot nebūs jāizvēlas “other outdoor”. It kā sīkums, bet forši būtu!

Ieteiktie treniņi

Ja Tu esi skrējējs, tad ļoti iespējams, ka Tev patīk skriet un viss. Ja Tev patīk cilāt svarus, iespējams, ka Tev nepatīk kardio. Bet, būtu ļoti veselīgi gan vingrot, gan stiprināt dziļos muskuļus, gan uzlabot mobilitāti, gan izstiepties un spēcināt visu ķermeni.

Polar ir ļoti forši ieteiktie treniņi. Polar mums ieteiks kardio, spēka vai mobilitātes treniņus, balstītus uz Tavu treniņu vēsturi. Ar vizuālām demonstrācijām – ļoti forši! Ja Tu pats neesi treneris un nezini, ko tieši darīt – Polar palīdzēs.

polar pacer pro training

Atjaunošanās lietas, treniņu statuss

CIlvēki, kas uzsāk treniņus mēs būt ļoti entuziastistki vai kad izvirzam kādu aizraujošu mērķi – mēs mēdzam pārtrenēties. Vēl citreiz gadās trenēties par maz, jo ir slinkums. Treniņu statuss mums var palīdzēt šīs lietas turēt balansā.

Polar mēra Tavu kadio slodzi, muskuļu slodzi un aprēķina Tavu atjaunošanša ilgumu. Tas ņem vērā arī Tavu miegu un miera sirds ritmu, kas, protams, ir ļoti būtiska atjaunošanās sastāvdaļas.

Ja Tu seko šiem rādītājiem līdzi – Tava forma uzlabosies un Tu nepārtrenēsies. Un tas padara Polar ierīci par ļoti labu treniņu partneri.

polar pacer pro
Polar pulkstenis ļoti labi parāda treniņu balansu – vai progresējam, regresējam, uzturam formu vai varbūt šaujam pār strīpu?

Savienojami sensori

Jā, pulkstenis pats no rokas mēra pulsu, bet, ja Tu sporto tā nopietnāk, Tu gribēsi patiešām precīzus datus, tādēļ rekomendējam izmantot pulsa jostiņu.

Tāpat Tu vari pievienot vēl dažādus Bluetooth smart sensorus:

Ikdienas aktivitāšu funkcijas

Soļi

Soļi ir ļoti populārs mērījums un, protams, arī Polar skaita soļus. Personīgi, šis ir viens no mērījumiem, kuram tiešām pievēršu uzmanību, it īpaši, ja nesanāk trenēties pietiekami bieži. Ja vakarā ir 3000 soļu – nav labi, kaut kas ir jāmaina manā ikdienā!

Prasījām instagram vai mūsu sekotājiem ir kāds specifisks jautājums par šo ierīci – un kāds cilvēks pajautāja – “vai šis pulkstenis mācēs saskaitīt soļus, ja roka ir uz bērnu ratiem?” Ekselents jautājums! Jaunie vecāki vēlas zināt cik daudz aktivitātes sanāk pa dienu sakrāt, jo daudz laika sev neatliek, ja mājās ir mazs bēbis. Un kā to atbildēt? Ņēmām bērnu ratus un skaitījām!

Soļu skaitīšanas precizitāte

Kā izrādās – ja roka ir uz bērnu ratiem, tad kustību sensors nav pietiekami jutīgs. Ar klikerīti saklikšķināju 1000 soļu – pulkstenis bija pieskaitījis 30. Tā kā, ja Tu esi jaunais vecāks un Tavs galvenais sports ir iziet pastaigāt ar ratiem – šis pulkstenis nebūs Tev.

Ja mēs vienkārši ejam pastaigāt, vai Polar Pacer Pro precīzi skaita soļus?

polar pacer pro steps
Soļu skaits – sanāca apm. 3% atšķirība skaitot ar klikerīti un pulkstenī. Testējām arī vai soļus saskaita stumjot bērnu ratus – nē nesaskaita.

Miegs

Tagad visi pulksteņi mēra arī miegu, bet, Polar, manuprāt, to dara labāk, nekā lielākā daļa konkurentu. Mēs redzam datus, kas balstīti gan uz miega ilgumu un tā cik, tas bijis saraustīts, gan balstītus uz sirds ritma mainīgumu, pulsu miera stāvoklī, elpošanas biežumu. Parasti, ja salīdzina subjektīvās sajūtas ar pulksteņa rādītājiem – liekas, ka tas atbilst ļoti precīzi.

polar pacer pro sleep
polar pacer pro sleep
Daudz dažādu miega datu! Gan miega ilgums, miega ciklu skaits, pulsa un pulsa mainīguma dati un vēl un vēl

Aplikācija un mājas lapa

Protams, ja Tu pērc Polar pulksteni – pats pulkstenis ir tikai daļa no tā, ko Tu iegūsti. Tev būs pieejama arī Polar aplikācija mājas lapa Polar Flow – un tas viss bez papildu maksas.

Personīgi, man viemēr ir patikusi Polar mājas lapa – ļoti saprotama un ērta. Viegli pārskatāmi treniņi, kopējā statistika, ērti pielāgot dažādu sporta veidu iestatījumus, apskatīt atjaunošanša datus.

Ja ir vēlēšanās, šeit var izveidot arī skriešanas treniņu plānu, saplānot sezonu, sastrukturēt treniņus pirms dodies sportot.

polar flow mājas lapa
Polar Flow mājas lapa ir ļoti ērti lietojama

Arī aplikācija ir viegli saprotama, ar visām pamata funkcijām. Tā nav tik funkconāli bagāta, kā Garmin aplikācija, bet pārskatīt treniņu un ikdienas datus būs ļoti ērti.

polar flow aplikācija
Polar Flow palikācija ir ļoti viegli saprotama

GPS precizitāte

Ar GPS precizitāti ir tā, ka pa lielam jau visi pulksteņi to mēra labi. Šajā attēlā var redzēt salīdzinājumu ar Garmin Fenix 7X ar multiband GPS, kuram vajadzētu būt precīzākam. Redzam, ka Elizabetes un Brīvības krustojumā Garmin līknes ir smukākas, labāk atbilst realitātei, bet vai tas ir ļoti būtiski mūsu treniņos? Var jau būt, ja mēs meklējam katru mazāko uzlabojumu, tad tas ir būtiski, bet jāatceras arī, ka Fenix 7X ir 3 reizes dārgāks sporta pulkstenis!

gps precizitāte
Violetā līnija – Polar Pacer Pro, zaļā – Garmin Fenix 7X ar multiband GPS – skrienot Rimi Rīgas maratonu, pusmaratona distanci

Pulsa precizitāte

Vienmēr sakām, ka ja Tu sporto tā nopietnāk, tad izvēlies pulsa jostiņu.

polar pacer pro pulsa precizitāte
Violetā līnija – Polar Pacer Pro, zilā – Garmin ar pulsa jostiņu. Rimi Rīgas maratons, pusmaratona distance.

Noslēgumā

Vai Polar Pacer Pro ir priekš Tevis? Ļoti iespējams! Ja Tu vēlies racionālu, sportam piemērotu pulksteni par atbilstošu cenu, tad Polar Pacer Pro ļoti iespējams ir tieši priekš Tevis. Ja Tev neinteresē augstuma metri, tad iespējams, ka ir prātīgi ietaupīt 100eur un pasūtīt Polar Pacer! Ja Tev patīk amoled ekrāni, visas jaunākās fīčas, viss, viss jaunākais, kas ir izgudrots – Garmin top modeļi būs Tev interesantāki. Bet, ja Tev prioritāte ir treniņu dati – arī Polar Pacer Pro lieliski tiks ar uzdevumu galā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *