Ir iznācis jauns Suunto – Suunto 5. Pēc skata līdzīgs kā Spartan Trainer, pēc funkcijām līdzīgs kā Suunto 9. Kāds tas īsti ir? Lūk, šis raksts ir par pirmajiem iespaidiem un jaunumiem!
Kas ir Suunto 5?
Suunto 5 ir GPS pulsometrs, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas, savienojams arī ar pulsa jostiņu. Izmantojams visdažādākajos sporta veidos, kopumā pieejam 80 dažādu sporta profilu – gan skriešana, gan iešana, gan peldēšana, gan velobraukšana, kā arī triatlons un daudzi, daudzi citi spora veidi.
Suunto 5 skaita ikdienas soļus, kalorijas, miega ilgumu. Tas parāda telefona paziņojumus, par ienākošajiem zvaniem, sms un tamlīdzīgi.
Ja Tu esi pazīstams ar Suunto piedāvājumu, tad šis modelis novietojas kaut kur starp Suunto 3 Fitness un Suunto 9. Var uzskatīt ka Suunto 5 ir Suunto Spartan Trainer wrist HR uzlabota versija. Vecie modeļi – visi, kuriem nosaukumā ir Spartan, drīz vairs nebūs pieejami un tapēc tiem šobrīd ir izpārdošanas cenas.
Suunto 5 dizains
No dizaina viedokļa nevarētu teikt, ka ir kaut kas jauns. Ļoti līdzīgs Spartan Trainer metāliskajai versijai. Izskatās labi, bet nekā radikāli jauna.
Ekrāns šim pulkstenim nav skārienjūtīgs, visa lietojamība veicama ar piecām podziņām. Lietot ļoti viegli, ļoti saprotami. Ja Tev ir bijusi pieredze ar kādu no jaunākiem Suunto – Spartan Sport, Spartan Trainer, Suunto 9 vai Suunto 3 fitness – visiem šiem pulksteņiem lietojamība ir gandrīz tāda pati. Un, kādēļ mainīt kaut ko, kas strādā?
Ekrānam ir patīkama izšķirtspēja, 218 x 218px, bet, ekrāns nav diezko liels. Suunto 5 ekrānā var vienlaicīgi redzēt daudz informācijas, bet burtu izmērs ir diezgan mazs – ja Tev nav ļoti laba redze, tad iespējams, ka šis ekrāns Tev sagādās problēmas.
Pulksteņa dizainu iespējams mainīt – Tev būs pieejami kopā 8 dizaini, kuriem vēl būs pielāgojamas krāsas.
Šobrīd Suunto 5 pieejams četrās krāsās – pavisam melns, gluži balts, pelēks un burgundija krāsas ar kapara krāsas metālisko daļu!
Daži svarīgi dati no specifikācijas
Baterijas izturības ilgums:
– ar gps- līdz 20h;
– ar gps, taupīgajā režīmā – līdz 40h;
– ikdienas režīmā – 7 – 14dienas;
– svars – 66g;
Kas jauns?
Viena no lietām, kas ir salīdzinoši jauna – Suunto 5 nedraudzējas ar movescount.com. Movescount.com ilgus gadus ir bijusi Suunto pulksteņu atbalsta laba, kur ielādēm maršrutus, pielāgot iestatījumus, bet izksatās, ka Suunto no tās vēlas atteikties.
Tā vietā nāk aplikācija, kas tā arī saucas – Suunto (šeit links uz iOS, šeit uz Android), un mājas lapa Sports Tracker. Nevarētu teikt, ka Sports Tracker ir ļoti labi izstrādata lapa, pētot iespējas ielādēt maršrutus caur šo lapu tā diezgan pamatīgi uzkārās. Bet, ir arī labas ziņas – Suunto aplikāciju Tu vari savienot ar Endomondo, Strava, TrainingPeaks, un visas šīs web vietnes ir tiešām lieliskas.
Par Suunto aplikāciju gan nevienu sliktu vārdu nevar teikt – pēc pieredzes, tā strādā stabili, nav bijušas nekādas problēmas. Ļoti patīk iespēja aplikācijā uzzīmēt veicamo maršrutu un nosūtīt to uz pulksteni – ļoti ērti un viegli.
Neliela atkāpe – kā ieladēt .gpx failu Suunto 5?
Ja Tu dodies uz pasākumu, kur sacensību organizatori piedāvā pirms starta pulkstenī ielādēt .gpx maršrutu (piemēram, Stirnubuks), tad lūk kā Tu vari dabūt to pulkstenī.
- Lejupielādē .gpx failu
- Nogādā failu uz telefonu (ar epastu vai caur mākoņpakalpojumu)
- Telefonā verot failu izvēlies – atvērt ar Suunto.
- Saglabā, un atzīmē “use in watch”. Gatavs!
Kā mainīt un pielāgot sporta veidu profilus?
Vēl vienkāršāk – atver Suunto aplikāciju, uzspied uz pulksteņa ikonas un Tu redzēsi iespēju “Sport mode customization”.
Kas vēl jauns?
Nu nekā daudz, bet Suunto 5 iekļauj vairākas labas funkcijas, kas līdz šim bija atrodamas Suunto 9 vai Suunto 3 Fitness.
Līdzīgi, kā Suunto 9 arī šim pulsometram var pielāgot baterijas darbības laiku atkarībā no vajadzībām. Pārgājiena laikā sākt baterija iet uz beigām? Nomaini režīmu, atslēdz dažas funkcijas un baterija izturēs ilgāk!
Līdzīgi kā Suunto 3 Fitness, arī Suunto 5 piedāvā treniņplānu – neesam izmēģinājuši, bet iespēja ir. Līdzīgi kā Garmin jaunākie modeļi, arī šim Suunto 5 ir kaut kas līdzīgs ķermeņa baterijas rādītājam. Vai tam ir jēga, vai tas ko dod? Pagaidām grūti atbildēt, bet ir interesanti.
Secinājumi
Kopumā jāsaka, ka, lai arī nekādas super inovatīvas lietas šajā ierīcē neatradām, pirmie iespaidi ir labi, tas noteikti ir labāks par tā priekšteci Suunto Spartan Trainer wrist HR. Šim ir labāka baterija, Suunto 5 ir ražots Somijā un Suunto aplikācija kļūst arvien labāka.
Ja Tu labāk izvēlies ietaupī un iegādāties ne tik jaunu modeli, tad izmanto Suunto Sparatn Trainer wrist HR izpārdošanu, bet, ja Tevi labāk uzrunā jaunais – arī Suunto 5 ir pieejams!