Suunto fani noteikti ir patīkami saviļņoti, jo pavisam nesen ir iznācis jaunais Suunto Spartan Ultra. Šis modelis ir pārdošanā un par tā iegādi jau šodien varat vērsties pie mums. Par pašu pulsometru – dabūjām to, izmēģinājām – bijām skriet, peldēt, vingrot un panēsājām ikdienā un lūk dažas domas par to.
Pulsometrs, viedpulkstenis, stila elements. Jaunais Suunto ir ļoti ērts un patīkams vieds GPS pulsometrs ar spēcīgu bateriju un daudzpusīgām funkcijām. Tas ir roku darbs no Somijas (nevis Ķīnas!), ražots no augstākās kvalitātes materiāliem. Tā skārienjūtīgais ekrāns ir ļoti patīkams, izmantot to ir bauda, lietojamība ir pavisam vienkārša, bet, ja skārienjūtīgs ekrāns nepatīk, visu var izdarīt arī ar podziņām. Lai arī diezgan liels izmērā, uz rokas tas ir ļoti ērts gan ikdienā, gan sportojot. Un izskatās tas ļoti iespaidīgi!
Ar Suunto Spartan Ultra biju skriet, peldēt un izmantoju vingrojot. Un labprāt to nēsāju arī ikdienā, jo tā dizains ir vairāk elegants, nekā sportisks. Tas skaita arī ikdienas soļus un kalorijas, bet šo informāciju tas nekur nesaglabā. Pierasts, ka šo datus var redzēt aplikācijā, bet ne šoreiz – acīmeredzot, Suunto šo modeli radījuši cilvēkiem, kas par ikdienas soļiem iespringst mazāk, vairāk domā par savām sporta aktivitātēm.
Biju ar šo pulsometru skriet pa Rīgas ielām un arī pa Siguldas kalniem. Ļoti patīk izmantot iespēju ielādēt maršutus, kas ļauj neapmaldīties. Šī ir lieliska funkcija cilvēkiem, kas bieži ceļo un vēlas paskriet pa nepazīstamām pilsētām. Šī funkcija lieliski der arī mežos – Suunto mājas lapā atradu Siguldas “Stirnu buka aplīti”, ielādēju to pulkstenī un esmu gatavs 10km skrējienam pa mežiem, kur nekad nebiju vēl skrējis. Un nekāda stresa, ka varētu apmaldīties. Ja neskaita meža cūku, ko satiku Siguldas mežā, tā gan radīja stresu. Bet savādāk – bauda pilnīga. Vēl man patiktu, ja pulkstenis paziņotu, ja esmu novirzījies no maršruta un teiktu, cik tālu līdz finišam. Šobrīd šādas iespējas neatradu, ceru, ka tas parādīsies ar atjauninājumiem.
Augstuma līkne. Barometriskais altimetrs ļauj redzēt pavisam precīzu augstuma līkni. Tas noteikti patiks taku skrējējiem, cilvēkiem, kas kāpj kalnos vai velobraucējiem.
Pulksteņiem ir maināmi pirmā ekrāna dizaini. Visi ļoti glīti. Ekrāns šim pulsometram ir ļoti labas izšķirtspējas, uz to skatīties ir tīrā bauda. Baterija GPS režīmā solās strādāt līdz 26h, ko gan mums nebija iespējas notestēt, bet aptuveni tā varētu būt.
Suunto Spartan Ultra jāņem līdzi arī baseinā – tas skaita nopeldētos baseinus un vēl dažādus metrikus: Swolf score, vēzienu skaits, Epoc, respiration rate, energy consumption, vo2 un temperatūra. Peldot izmantoju arī pulsa jostu, kas ūdenī ieraksta pulsu un pēc peldes sasinhronizē ar pārjiem datiem. Varbūt kāds no lasītājiem var sīkām pakomentēt šos mērījumus?
Visus datus varēsi aplūkot Suunto mājas lapā movescount.com vai iOS aplikācijā. Pagaidām vēl šis modelis nav savienojams ar Android, bet Suunto solās, ka arī Android lietotāji šo pulsometru varēs pilnvērtīgi lietot no septembra beigām. Suunto Spartan Ultra ir arī viedpulkstenis – redzēsi ienākošus zvanus un citus paziņojumus.
Šis modelis ir pavisam jauns un tieši tāda arī ir sajūta ar to. Dizains ir brīnišķīgs, bet vēl prasās daži programmatūras atjauninājumi.
Man pietrūka pavisam vienkāršas funkcijas, kā, piemēram, modinātājs. Lai arī īpaši neanalizēju ikdienas soļu skaitu, tomēr gribētu iespēju atskatīties uz šiem datiem. Un es gribētu, lai tas rāda cikos sasniegšu maršruta finišu, un ziņo, ja novirzos no maršruta.