Jaunais TomTom Runner 3 un TomTom Adventurer

TomTom nākuši klajā ar jauniem modeļiem – Runner 3 un Adventurer. Pēc izskata TomTom Runner 3 ir gluži tāds pats kā Runner 2 – būtībā, tas ir tas pats modelis ar mazliet uzlabotu programmatūru.
TomTom Adventurer arī ir ļoti līdzīgs, bet tas ir mazliet lielāks, mazliet lecīgāks.

Kas ir TomTom Runner 3 un TomTom Adventurer?

Abi šie ir labi GPS pulsometri, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas, skaita ikdienas aktivitātes, skaita nopeldētos baseinus, kā arī, šajos pulsomteros var ielādēt mūziku un klausīties to ar bezvadu Bluetooth austiņām.

Kas jauns?

TomTom Runner 3 un Adventurer pulsometros var ielādēt maršrutus. Šī ir tiešām noderīga funkcija, par kuru mums ir atsevišķs bloga raksts.
Jaunajos modeļos tagad ir arī kompass. Un, tas parādīsi virzienu un starta punktu. Lieliska funkcija ne tikai skrējējiem, bet arī sēņotājiem.
TomTom Adventurer būs barometriskais altimetrs, kas zīmēs precīzas augstumlīknes, kā arī tādi sporta profili kā kalnu slēpošana, meža taku skrējieni un pārgājieni.

Baterijas izturība

Ieslēdzot visas funkcijas – GPS, mūziku un sirds ritma mērīšanu – baterija izturēs līdz 5h. Bez mūzikas, TomTom Runner 3 izturēs līdz 11h, bet ikdienas režīmā līdz 3 nedēļām. Vismaz tā rakstīts TomTom mājas lapā.
Pēc mūsu testiem baterija ir nosēdusies pēc 6 dienām, bet šo dienu laikā veikti 2 skrējieni (apm. 1h gari, ar GPS, ar sirds ritmu, bez mūzikas), un tas ticis izmantots 3 vingrojot (ar sirds ritmu, bez mūzikas, bez GPS).

Ar ko TomTom ir īpašs?

Nav mums plauktā neviens cits GPS pulsometrs, kuru var izmantot arī kā mūzikas pleijerīti. Tas ir forši. Ja Tu sportojot klausies mūziku, tad šis ir Tavējais! Savieno šo ar bezvadu austiņām un izbaudi sev atvēlēto laiku!

Sporta profili

TomTom Runner 3 atradīsi dažādus sprota profilus – skriešanu, skriešanu uz celiņa, velobrakšanu, velobraukšanu telpās, peldēšanu (skaitīs nopeldētos baseinus, bet ne pulsu). Ir arī tāds sporta profils Gym un Freestyle citām Tavām sporta aktivitātēm.

TomTom Adventurer ir arī kalnu slēpošana/snovbords, pārgājieni un meža taku skrējieni (trail running).

TomTom MySport mājas lapa un aplikācija

Līdzīgi, kā citiem fitnesa ierīču ražotājiem, arī TomTom ir sava aplikācija un mājās lapa, kur pēc treniņa var apskatīt treniņa datus. Pēc skriešanas TomTom MySport mājas lapā varu redzēt veikto distanci, laiku, sadedzināto kaloiju daudzumu, tempu, vidējo sirds ritmu, soļu skaitu minūtē, kāpumu vai kritumu, var apskatīt skrējienu (vai braucienu ar velo, vai pārgājienu, vai citu sporta veidu, kas bijis ārpus telpām) kartē.
Kopumā, salīdzinot ar citu ražotāju (Garmin, Polar) mājas lapām un aplikācijām, TomTom lapa izskatās vienkāršāka, ne tik funkcionāla, bet baumo, ka TomTom strādā pie mājas lapu pārveides un cerams, ka jaunās izmaiņas būs redzamas jau drīz.

Viena ļoti pozitīva lieta TomTom mājas lapai ir iespēja, to savienot ar citām vidēm, lai treniņu faili automātiski eksportēja. Daudzi entuziasti savienos savu TomTom kontu ar Endomondo, profesionālāki sportisti izmanto TrainingPeaks un starp velobraucējiem populārāka būs Strava aplikācija. Bez šīm, TomTom savienojas arī ar Jawbone, MapMyFitness, MyFitnessPal, NikePlus, RunKeeper, TaiwanMySports, TulipSport un Edoon.

Pulsa precizitāte

Šoreiz gan nesalīdzinājām, kā optiskais pulsa mērītājs strādā salīdzinājumā ar pulsa jostiņu, bet šādu testu veicām ar TomTom Runner 2 un pulsa mērītājs bija pārsteidzoši precīzs.
TomTom Runner 3 un Adventurer būs iespēja arī pievienot Bluetooth pulsa jostiņu labākai precizitātei.

Secinājumi

Vēl iepriekšējie TomTom modeļi šķita vienu solīti aiz muguras lielajiem zīmoliem šajā lauciņā (Polar, Garmin un Suunto>, bet šobrīd jau jaunie modeļi kļūst arvien konkurētspējīgāki un būs piemēroti aktīviem cilvēkiem, kuri vēlas sportojot klausīties mūziku, vēlas skriet nepazīstamos apvidos un labprāt izmanto tādas aplikācijas kā Endomondo, TrainingPeaks, Strava vai citas. Pulsometru čaļiem prieks, ka TomTom izdodas piedāvāt unikālu pulsometru un, ja kāds no šiem uzrunā tieši Tevi – nāc ciemos!

Pasūti TomTom Adventurer šeit, bet Runner 3 varēs pasūtīt tuvākajās dienās.

5 comments

 1. Edgars

  Tomtom pulkstenjiem ir modelis prieksh golfa. Vai shim Tomtom adventure var ielaadeet to golfa programmatuuru, kas ir specializeetajam Tomtom prieksh golfa? Varbut jau automaatiski Adventurer modelii ir golfa laukumi ielaadeeti? Nekur nevaru sho infromaciju atrast.

  1. Māris Berķis

   Sveiks, Edgar.
   Nē, šiem diemžēl nebūs gan golfa funkcionalitātes.

 2. Andis

  Vai pie jums iespējams atsevišķi iegādāties Tomtom runner 2 siksniņu?

 3. Rihards

  Pulkstenis manā īpašumā ir apmēram 3mēnešus.
  Par baterijas kalpošanu nesūdzos, iztur 5-7dienas nemeģinit katru dienu uzspiest nevajadzīgas funkcijas, piemēram, darba laikā lietot “Run” funkciju. Par pulsa precizitāti nesūdzos, praktiski vienāda ar “polar” firmas pulksteni.
  Ļoti patīk tas ka vari savienot ar Endomundo, un forši ir tas ka var peldēties ar pulksteni rokā!
  Kopsumā pulkstenis ērts, praktisks un pietiekami labs, amatieriem kuriem patīk sportot un pārbaudīt sevi!

 4. Artis

  Pulksteni TomTom Runner 3 lietoju aptuveni 2 mēnešus. Vai ir iespējams neatslēdzot aktivitāti/programmu uzlādēt bateriju? Vēlme ir nomērīt divu dienu nepārtrauktu aktivitāti, ko baterija ar vienu uzlādi netur. Vai kāds varētu būt risinājums?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *