Garmin Vivoactive 4 ir klāt! Vairākās versijās, vairākas krāsas, lielāks un mazāks. Laiks apskatīt, kas jauns!
Garmin Vivoactive 4 un Garmin Venu dizains
Garmin sporta pulksteņi lielākoties tā arī izskatās – sporta! Un ne visiem no mums gribas ikdienā nēsāt sportiska paskata pulksteni. Iepriekšējā Vivoactive 3 sērija ir diezgan veiksmīga un starp mums ir ļoti daudzi priecīgi Garmin Vivoactive 3 nēsātāji, bet ar jauno Vivoactive 4, Vivoactive 4S un Venu – tas viss paceļas jaunā līmenī.
Proti, jaunie modeļi ir vēl smukāki, vēl piemērotāki ikdienai, ikdienas dzīvei pilsētas darba vidē. Tie spēj veikt dažādas viedfunkcijas, un gandrīz visiem no mums arī sporta funkcijas šeit būs vairāk, nekā spējam izmantot.
Kas ir Garmin Venu?
Garmin Venu ir jauns nosaukums Garmin sērijā, un tas ir pirmais Garmin modelis ar amoled ekrānu. Spīdīgs, smuks, ekrāns, gluži kā viedtālrunim. Tā ir galvenā Venu atšķirība no Vivoactive 4, ja vien neskaita mazliet īsāku baterijas laiku – smukāks ekrāns samazina baterijas darbības laiku.Vēl – pēc specifikācijām izskatās, ka Venu nav savienojams ar pulsa jostiņu (pārbaudījām – ir savienojams), bet Vivoactive 4 ir. Būtiska atšķirība, ja Tu viedpulksteni izvēlies sportam!
Baterijas darbības laiki
Jaunajam Venu modelim baterijas laiks būs īsāks, jo smuks ekrāns patērēs vairāk emerģijas un Vivoactive 4s būs mazliet mazāk izturīgs, jo tas vienkārši ir mazāks izmēros, un, acīmredzot, ar mazāka izmēra bateriju.
Garmin Vivoactive 4 | Garmin Vivoactive 4S | Garmin Venu | |
Ar GPS | līdz 18h | līdz 15h | līdz 20h |
GPS + mūzika | līdz 6h | līdz 5h | līdz 6h |
Ikdienas režīmā | līdz 8 dienām | līdz 7 dienām | līdz 5 dienām |
Garmin Vivoactive 4 un Garmin Venu pamatfunkcijas
Cilvēki, kas ir pazīstami ar šādām ierīcēm, droši vien jau aptuveni zina, ko šīs ierīces spēj. Bet, ļoti iespējams, ka ar šīm ierīcēm neesi pazīstams, tapēc ir vērts uzskaitīt šo pulksteņu pamatfunkcijas!
Tātad, jaunais Garmin Vivoactive 4 un Garmin Venu, ir GPS sporta pulksteņi, kas nozīmē, ka skrienot vai braucot ar velo mēs redzam ātrumu, veikto distanci, bet pēc sporta aplikācijā un mājas lapā varam redzēt gan visus datus, gan arī kartē, kur esam bijuši.
Abas ierīces mēra pulsu no plaukstas locītavas.
Tās skaita ikdienas aktivitātes – soļus, miegu, patērētās kalorijas, kā arī stresu, ķermeņa baterijas līmeni.
Pulkstenis ir arī viedierīce – tā rāda paziņojumus par ienākošajiem zvaniem, sms un citiem paziņojumiem. Ja Tev ir android telefons, tad no pulksteņa vari arī atbildēt ar iepriekš sagatavotām īsziņām.
Jaunas funkcijas
Mūzika
Iepriekšējam Garmin Vivoactive 3 bija atsevišķš modelis ar mūziku, bet tagad mūzika ir visos Vivoacitve 4 un Venu pulksteņos. Tu vari ielādēt savu mp3 vai ielādēt Spotify vai Deezer plejlisti savā pulkstenī.
Garmin Pay
Garmin Pay nav gluži pavisam jauna funkcija, tā ir arī iepriekšējam Gamrin Vivoactive 3, bet, Latvijā tā strādā nesen (pagaidām ar Swedbank) un tāpēc ir vērts izcelt, ka jaunajā Vivoactive 4, protams, ir Garmin Pay.
Garmin Vivoactive 4 – divas pogas
Lietojamības ziņā Vivoactive 4 ir mazliet savādāks nekā iepriekšējais modelis. Jaunajam modelim ir 2 pogas un skārienjūtīgs ekrāns. Vai ir ērti lietot? Jā, pat ļoti ērti. Ar iepriekšējo modeli man nepatika, ka apļa laiku var reģistrēt ar dubulklikšķi uz ekrāna, kas nevienmēr nostrādāja, bet šim modelim šim mērķim būs podziņa. Ikdienas režīmā otra poga noder, kā “atpakaļ”, kas ir ļoti ērti. Iepriekšējam modelim “atpakaļ” tikām velkot pa labi, bet tagad, velkot pa labi mēs varam ievietot īsceļu uz kādu mums svarīgu funkciju – Garmin pay, mūzikas pārvaldību vai citu. Forši!
Vivoacive 4 treniņu animācijas
Šī sadaļa ir patiesi jauna priekš Garmin. Bieži vien mēs esam pietiekami motivēti, lai sāktu dienu ar kādu vingrošanas treniņu, bet apstājamies pie fakta, ka mēs nezinam ko tieši darīt – bet, ar jauno Garmin Tu vari izmantot šos vingrinājumus rīta rosmei vai ceļojot, mēs varam stiprināt konkrētas muskuļu grupas vai vienkārši izkustēties. Ļoti forši!
Elpošanas treniņi
Daudzi no mums zina, ka elpošana ir veids, kā mēs varam ietekmēt mūsu nervu sistēmu, bet mūsu kultūrā specifiskas zināšanas par šīm lietām ir reti sastopamas. Izmanto Garmin elpošanas treniņus, lai samazinātu stresu, lai iegūtu labāku balansu savā dzīvē un gūsti iedvesmu apgūt dažādas elpošanas tehnikas un uzzināt par šo tēmu vairāk!
Forši, ka elpošanas treniņa kopsavlikumā varu redzēt savu stresa izmaiņu (jā, pulkstenis mēra arī stresu).
Izelpu skaits aktivitāšu laikā
Jaunie Garmin māk izmērīt izelpu skaitu, kas var būt ļoti interesanti, lai labāk iepazītu savu ķermeni labāk. Normālā stāvoklī mēs izelpojam 12 – 20 reizes minūtē, pie intensīviem treniņiem izelpu skaits var sasniegt 40-50 reizes minūtē. Izelpu skaits var Tev palīdzēt saprast, kad Tu strādā intensīvāk nekā ierasts.
Ūdens uzņemšanas
Ūdeni dzert ir ļoti svarīgi un jaunajos modeļos ir vidžets (vai kā šo labāk saukt latviski?), ar kuru mēs varam skaitīt izdzerto ūdeni. Cik daudz ūdeni izdzer Tu?
Pulss ūdenī
Līdz šim tikai pavisam jaunajam Garmin Fenix 6 (pēc pēdējiem atjauninājumiem pulss no plaukstas locītavas strādās arī Forerunner 245/245 music un Forerunner 945) bija iespēja mērīt pulsu no rokas arī peldot. Tagad arī Vivoactive 4 un Venu Tu vari mesties baseinā un mērīt pulsu. Peldēšana atvērtās ūdens tilpnēs gan šiem modeļiem nebūs – šādi sporta veidi paliek ekskluzīvi top modeļiem – Garmin Forerunner 945, Fenix 6 un šo modēļu priekštečiem.
Kopsavilkums
Kādi būs jaunie Vivoactive 4s, Vivoactive 4 un Venu? Domājam, ka ļoti populāri un ļoti iecienīti, un šo pulksteņu lietotāji būs ļoti priecīgi par savu izvēli. Par šiem modeļiem un par to jaunajām funkcijām noteikti vēl rakstīsim un taisīsim video!
Kura no visām versijām ir Tavējā? Pamazām mūsu plauktos sāk parādīties vairākas versijas, droši nāc ciemos apksati, kā tie izskatās uz Tavas rokas! Nāc uz Barons kvartālu, Cēsu iela 31, korpuss 2, trešā ieeja!
Seko līdzi mums sociālajos tīklos – facebook un instagram un spied subscribe mūsu youtube kanālam, nepalaid garām jaunumus un īpašos piedāvājumus!
Neatradu cenu, vai der arī apple?
Nēsāju savu Garmin Vivoactive 4S jau pusgadu, bet roka nekādi nevar pierast pie siksniņas – iespiedumi, izsutumi, izsitumi. Iepriekš nēsāju Vivoactive 3 (tieši tikpat stingri un tādā pat režīmā) – roka pierada pie siksniņas pāris nedēļās un ne vizuāli, ne ar izsitumiem āda neprotestēja.