Kā atšķiras Fenix 5X no citiem Fenix 5?

Uz visaugstākā pulsometru plaukta atrodama Garmin Fenix 5 sērija – Fenix 5, Fenix 5S un Fenix 5X. Visi šie modeļi ir ļoti funkcinoāli un augstākās kvalitātes, bet Fenix 5X no pārējiem modeļiem atšķiras ar izmēru un vienu ļoti interesantu funkciju – vizuālām kartēm! Kas tas ir un kam tas vajadzīgs – par to šis raksts.

Kā Garmin Fenix 5X kartes izskatās?

Daudzos pulsometros var ielādēt maršrutus, kas ļauj sekot līdzi iepriekš izvēlētam ceļam neapmaldoties, bet Fenix 5X ir vienu solīti priekšā – šajā pulsometrā ir arī kartes!

Ja mēs ielādējam maršrutu (izveidojam to Garmin Connect mājas lapā vai izmantojat gatavu .gpx failu), tad ar Garmin Fenix 5X mums ir vairāk konteksta. Mēs redzm ne tikai līniju, pa kuru jāpārvietojas, bet arī blakus esošos objektus.

Garmin Fenix 5x | pulsometrs.lv
Pa kreisi Garmin Fenix 3, pa labi – Garmin Fenix 5X. Abos ielādēts viens un tas pats maršruts.

Kā es dabūšu karti Fenix 5X?

Kad ieslēgsi Garmin Fenix 5X, tajā jau būs Eiropas kartes. Ja plāno ceļot, Tu vari ielādēt arī kartes no citiem reģioniem, izmantojot Garmin Express. Ja Tev ir specifiskas vēlmes – vēlies doties pārgājienos pa meža takām vai doties velobraucienos – Tu vari arī nopirkt vai atrast bezmaksas papildu kartes, kuras ieinstalēt Garmin Fenix 5X pulkstenī.

Garmin Express
Papildu kartes ielādē caur Garmin Express.

Kā ielādēt gatavu maršrutu?

Ja Tu dodies uz kādu aizraujošu pasākumu, kā, piemēram, Stirnubuks – Tu vari atrast .gpx failu Stirnubuks mājas lapā un Tu vari to saglabāt savā Fenix 5X (arī citos Garmin modeļos, kas atbalsta navigācijas funkcijas).

  • pievieno pulksteni pie datora;
  • atver Garmin folderi, līdzīgi kā zibatmiņu vai atmiņas karti;
  • atrodi folderi NewFiles, kur iekopē maršruta failu.

Tagad Tavs maršruts ir ielādēts, vari to atrast zem Courses!

Kā izveidot savu maršrutu?

Ja Tu vēlies izveidot savu maršrutu, dodies uz Garmin Connect mājas lapu un meklē sadaļu Courses, kuru atradīsi zem Training. Atrodi sākuma punktu un sāc zīmēt! Kad maršruts gatavs, piešķir tam nosaukumu un saglabā to.

Kā vēl var tikt pie maršruta?

Pieņemsim, ka esi nonācis svešā pilsētā un vēlies doties paskriet. Dators nav pie rokas, kur zīmēt maršrutu. Garmin Fenix 5X pats piedāvā uzzīmēt aplīti – izvēlies kilometru skaitu, izvēlies uz kuru debespusi vēlies doties un tas pats izveidos vairākus maršrutus. Izvēlies piemērotāko, velc kājās kedas un dodies ceļā!
Šī funkcija Round Trip ir pieejama arī Garmin Connect mājas lapā un Garmin Connect aplikācijā, bet ar Fenix 5X tā pieejama arī pašā pulkstenī.

[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]

[ux_image id=”9283″]

[ux_image id=”9288″]

[ux_image id=”9289″]

[ux_image id=”9290″]

[/ux_slider]

Kā tas noder ceļojot?

Ceļojot var noderēt iespēja atrast tuvējo banku, kafejnīcu, beznīntanku un tā tālāk. Garmin Fenix 5X vari meklēt POI (points of interest). Ar podziņām “uz augšu” un “uz leju” vari izvēlēties virzienu, kurā vēlies doties un šajā “picas šķēlē” atrast sev interesējošos punktus.

Garmin Fenix 5X | pulsometrs.lv
Ar virzienu podziņām varam izvēlēties, kuri POI (points of interest) mums interesē, un tad apskatīt šos tuvāk.

Kad esi izvēlējies virzienu, vari apskatīt punktus tuvāk, un izvēlēties kādu, uz kuru doties. Šajā gadījumā esmu atradis banku un dodos turp. Skaitlis zem kartes norāda metrus līdz izvēlētajam objektam (dodoties pa maršrutu, skaitlis zem kartes norāda metrus līdz nākamajam pagriezienam).

Secinājumi

Klienti mēdz jautāt – vai ir vērts izvēlēties lielāku un dārgāku Garmin Fenix 5X dēļ kartēm? Vai tas ir noderīgi, vai cilvēki to izmanto? Es domāju, ka atbilde ir pavisam vienkārša – ja Tu redzi sevi izmantojot šīs funkcijas, ja dodies garos pārgājienos, skrien Ultramaratonus, dodies veloizbraucienos, bieži ceļo un vēlies skriet svešā apvidū – tad noteikti jā! Šim pulkstenis nav priekš kura katra un lielākā daļa pulsometru lietotāju šis ir krietni par advencētu, kā arī par lielu un dārgu. Bet, ja Tu neesi lielākā daļa – pasūti Garmin Fenix 5X šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *