Kā izvēlēties pulsometru skriešanai 2019. gada sezonai?

2019. sezona ir gandrīz vai sākusies, līdz pirmajam Stirnubukam vairs tikai mazliet vairāk par mēnesi, uzreiz pēc tam jau arī pirmais SkrienLatvija posms un Tet Rīgas Maratons ar nav aiz kalniem..

Pulsometrs ir neatņemama skriešanas treniņu sastāvdaļa, tapēc, ja Tu skrien vai plāno skriet – šis raksts ir tieši priekš Tevis!

Visticamāk, ka Tu sevi redzi vienā no šīm kategorijām:

 • vēl neskrienu, bet plānoju sākt;
 • skriešana ir mans hobijs, esmu skriešanas entuziasts;
 • skriešana ir mana dzīve!

Kur sāksim? Sāksim no sākuma!

Pirms mēs iesakam Tev pulsometru, mēs gribam zināt par Tevi vairāk. Vai Tu plāno tikai skriet, vai arī nodarbojies ar vairākām aktivitātēm? Vai kopā ar pulsometru Tu vēlies tikt arī pie skriešanas treniņplāna? Kāda ir Tava pieredze ar skriešanu, kāda ir Tava pieredze ar ierīcēm? Vai Tu jau izmanto kādu aplikāciju vai treniņplānu? Vai esi bijis sporta laboratorijā noteikt savas pulsa zonas? Vai skrienot klausīsies mūziku? Vai nēsāsi pulsometru ikdienā kā ikdienas pulksteni?

Un tad vēl, protams, jautājums par gaumi – kas Tev patīk, kas Tev piestāv?

Tapēc, visefektīvākais veids, kā nopirkt īsto ierīci tieši sev – nāc ciemos uz mūsu veikalu, Barons kvartāls, Cēsu iela 31, k2.

Bet, tā kā Tu tagad esi pie ekrāna, nevis pie mums ciemos, pieņemsim, ka Tu esi vai nu iesācējs, vai entuziasts vai profesionālis. Un ieteiksim dažus aktuālus modeļus.

Pulsometrs skriešanas iesācējam

Ja Tu esi iesācējs, Tu visticamāk arī neesi gatavs ieguldīt ne piecus ne astoņus simtus euro ierīcēs no augšējā plaukta. Tā vietā, mēs Tev piemeklēsim pulsometru, kas nodrošina pamatvajadzības.

Variants nr1 – pulsa jostiņa, kas savienojama ar aplikāciju.

Ja Tu izmanto kādu aplikāciju, kā piemēram, Strava, Endomondo vai citu, tad Tu vari pievienot bluetooth pulsa jostiņu un visi Tavi skriešanas dati būs vienā vietā. Tas ir forši, tas ir labs risinājums.
Sāc mērīt pulsu šādi, sāc sevi iepazīt un rezultāti sekos..

Šādiem mērķiem varam Tev ieteikt Wahoo TICKR vai Polar H10. Abas ir ļoti kvalitatīvas, lieliskas pulsa jostiņas, kas pildīs savu uzdevumu.

Plusi un mīnusi pulsa jostiņām.

+ salīdzinoši lēts risinājums;
+ precīzi dati;

– ne visām aplikācijām pulsa jostiņas pievienošana ir bezmaksas iespēja;
– nav ērti monitorēt pulsu aktivitātes laikā;
-jāstiepj līdzi telefons.

Variants nr2 – lielisks racionāls pulsometrs, kas Tevi neizputinās

Pulsometram/pulkstenim ir nepieciešamas 3 funkcijas, bet, protams, mūsdienās to ir daudz vairāk. Šīs trīs lietas ir – pulsa mērīšana, GPS un savienojamība ar aplikāciju/mājaslapu. GPS ļaus mums skrienot redzēt noskrieto distanci un ātrumu. Laika gaitā varam novērot attiecību starp ātrumu un pulsu – formai uzlabojoties, pie tā paša ātruma, pulsam vajadzētu samazināties. Savienojamība ar aplikāciju/mājas lapu ir nepieciešama, lai mēs varam pārskatīt visus savus treniņa datus un treniņu vēsturi un statistiku. Kā saka uzņēmēji – what gets measured, get managed – tas pats attieksies arī uz Taviem personīgajiem datiem.

Polar M430 ir ļoti pieprasīts vairāku iemeslu dēļ – tas ir ērts, tam ir GPS, tas mēra pulsu, tas ir ūdensizturīgs, ikdienas notifikācijas, miega mērīšana, lieliska aplikācija un mājas lapa un tā cena ir salīdzinoši draudzīga.
Izmantojot Polar, Tev būs pieejama arī Polar Flow skriešanas terniņplāni. Lieiska ideja cilvēkam iesācējam!
Par šo modeli mums ir pilns apskats blogā un daudzi īsi video youtube kanālā – apskati, varbūt šis ir tieši Tev.


Jaunāks modelis no Polar ir Vantage M. Šim, salīdzinoši ar iepriekšējo, ir labāka baterija, kā arī būs pieejami padziļinātāki atjaunošanās dati. Arī dizains cits, kas nav mazsvarīgi!

Polar Vantage M – lielisks pulsometrs no Polar


Kā pirmais pulsometrs ļoti labs būs arī Garmin Forerunner 35 vai Polar M200. Neviens no šiem nav jauns modelis, bet tie pilda pamafunkcijas – mēra pulsu, ātrumu un distanci. Šo divu modeļu salīdzinājums atrodams šeit.

Kurš labāks – Polar M200 vai Garmin Forerunner 35? Lasi salīdzinājumu.

Izmanto arī pulsa jostiņu

Šobrīd gandrīz neviens modelis vairs nenāk komplektācijā ar pulsa jostiņu – un par šo faktu pulsometru čalis nemaz nav priecīgs. Patiesība ir tāda, ka lai arī ierīces pulsu mēra no rokas, to precizitāte joprojām nebūt nav tik augstā līmenī, lai mēs varētu aizmirst par jostiņām. Ja vēlies zināt precīzus datus – iegādājies arī pulsa jostiņu un savieno to ar pulksteni!

Pulsometrs skriešanas entuziastam

Ja Tu regulāri skrien, cerams piedalies arī sacensībās, visticamāk, ka Tev jau ir kāda pieredze ar pulsometriem, bet, iespējams, laiks nomainīt esošo ierīci, ja tā ir nokalpojusi.

Lūk, kas šobrīd aktuāls:

Polar Vantage M – lielisks, ērts pulsometrs ar ļoti izturīgu bateriju (30h ar GPS). Šis pulsometrs piemērots arī daudziem citiem sporta veidiem, pat peldēšanai.

Garmin Instinct – šis būs aktuālāks cilvēkiem, kas skrien šķēršļu skrējienus, brauc ar krosa močiem, vai vienkārši patīk šāds dizains. Pavisam jauns un interesants modelis.

Jaunums no Garmin – ļoti interesants, stilīgs dizains

Pulsometri ar mūziku – ja Tu skrienot vēlies klausīties mūziku, izvēlies Garmin Forerunner 645 Music vai Garmin Vivoactive 3 Music. Šajos Tu vari iekopēt savus .mp3 failus vai ielādēt Spotify plejlisti. Savieno ar bezvadu austiņām un skrien – klausies mūziku, klausies audiogrāmatu, klausies Aplīša sarunas!

Garmin Forerunner 645 Music ir lieliska izvēle, ja sportojot vēlies klausīties mūziku

No augstāka plaukta – Garmin Fenix 5 Plus arī atbalsta mūzikas funkcijas un šajos ir kartes, kas ir ļoti noderīgi, ja vēlies pasportot ceļojumu laikā!

Garmin Fenix 5 Pluss – mūzika, kartes un daudz, daudz vairāk…

Ja skriešana ir Tava dzīve

Ja Tu skrien patiešām nopietni, tad visticamāk, Tu skatīsies uz uzticamu augstākā plauta ierīci, kas ir ērta, izturīga un perfekti pilda savas funkcijas.

Garmin Forerunner 935 – šis nav pavisam jauns modelis, bet cilvēkiem, kuriem pirmajā vietā ir funkcionalitāte un “pulkstenis, kā rotas lieta” nav tik ļoti būtisks faktors – šis ir pārbaudīts, iecienīts, ļoti viegls un ērts un ļoti labi funkcionējošs pulsometrs.

Garmin Forerunner 935 – īstu sportistu izvēle


Polar Vantage V – jaunākais un labākais no Polar. Polar koncentrējas, lai iegūtie dati būtu patiešām noderīgi un, jo vairāk Tu sporto, jo interesantāk Tev būs sekot līdzī treniņu slodzes un atjaunošanās datiem. Kā arī, Vantage V mēra skriešanas jaudu, kas cilvēkiem, kas skrien augstā līmenī, varētu būt papildus ieguvums.

Polar top modelis Vantage V – mēra arī skriešanas jaudu!


Suunto 9 – top modelis no Suunto būs īpaši piemērots cilvēkiem, kuri veic ļoti garas distances. Tas spēj izturēt līdz pat 120h GPS režīmā, kā arī tā izcilais dizains daudzus neatstāj vienaldzīgus.

Suunto 9 dizains – īpaši piemērots ļoti garu distanču veicējiem

Noslēgumā..

Pulsometru ir daudz un dažādu, tapēc mums ir iespēja piemeklēt vispiemērotāko tieši tavām vajadzībām. Ja pēc šī raksta Tev vēl netika skaidrs, kurš ir Tev viespiemērotākais – nāc ciemos, gaidīsim Tevi Barons kvartāls, Cēsu ielā 31, k2!

Kā arī – tiekamies dažādos skriešanas pasākumos!

5 comments

 1. Ainars

  Sveicināti. Ļoti plaši var atrast informāciju par dažādiem pulsometriem ar daudzām funkcijām. Taču nav izdevies atrast atbildi uz mani interesējošo jautājumu. Kurš no modeļiem nodrošina skaņas signālu gadījumā kad tiek pārkāpta uzstādītā pulsa augšējā vai apakšējā robeža. Man šobrīd ir pulsometrs, taču tas neko neziņo, vienīgi fiksē un tas ir nelietderīgi.

  1. Voldemārs

   Man ir Polar M400 un, skrienot intervāla treniņus, tas ziņo ar skaņas signālu, ka attiecīgajā posmā pulss ir pa zemu vai pa augstu.

  2. Kristaps

   Iespējams funkcija esošajā pulsometrā jau ir, tā vienkārši jāaieslēdz.

  3. Edgars

   Tādu brīdinājumu es varu uzlikt arī savam parastajam Garmin Forerunner 35, vajaga atrast attiecīgo uzstādījumu sadaļu.

 2. Inga

  Visi Garmin modeļi, kas atbalsta Advanced traniņu ielādi no connect.garmin mājas lapas, ziņo par robežu pārkāpšanu. Kas tās par robežām – to jau katrs pats izvēlas veidojot treniņu, vai tas būs pulss, temps, kadence, vai jebkas cits. Ziņo gan par atrašasnos
  arpus noteiktās robežas, gan par atgriešanos robežā. Signāls ir atšķirīgs pārkāpjot zemāko un augstāko robežu, līdz ar to pat neskatoties pulkstenī ir iespējams saprast, vai, piemēram, skrien par lēnu vai par ātru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *