Ko likt uz rokas skrējienā Rīga – Valmiera?

Bloga rakstu ar šādu virsrakstu publicējām arī pirms gada. Laiks gājis uz priekšu un jāapdomā, kas šobrīd aktuāls un kas mainījies salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Ja pirms gada galvenais jautājums bija – kuram pulsometram ir pietiekami izturīga baterija – tad tagad baterijas jautājums vairs nav tik aktuāls, jo tiešām daudzi modeļi tagad iztur 20 un vairāk stundas GPS režīmā. Jaunais Garmin Forerunner 245 iztur līdz 24h, jaunie Polar – Vantage M un Vantage V, attiecīgi 30 un 40h. Tad vēl, protams, Suunto 9, Garmin Fenix modeļi un Forerunner 935 un 945.

Ko vēl no pulsometra var gribēt ultraskrējējs?

Navigācijas iespējas

Visticamāk, pat ja Tu neesi no Vidzemes, ceļu uz Valmieru atrast ir viegli un īpašas navigācijas funkcijas nav nepieciešamas, bet – varbūt Tavs nākamais skrējiens būs svešās takās, kur labāk pirms starta ielādēt .gpx failu pulkstenī, lai Tu varētu sekot līdzi maršrutam. Arī gatavojoties sacensībām – Tu vari izmantot navigācijas funkcijas, lai viens pats noskrietu kādu senāku Stirnubuks posmu, vai, ja dodies ceļojumā – uzzīmē aplīti kartē pats un pārsūti to uz pulsometru. Telefonu varēsi atstāt mājās.

Daudzos pulsometros ir iepsējams ielādēt maršrutu, dažos ir arī krāsainas kartes!

Brīdinājumi, atgādinājumi

Skrienot garas distances, svarīgi atcerēties regulāri uzņemt enerģiju un ūdeni. Lai negadās tā, ka pilnīgā skrējiena baudā aizmirsti par šo būtisko darbību, dažos pulksteņos Tu vari uzlikt atgādinājumus.

Maurten
Garmin modeļos ļoti ērti vari izveidot atgādinājumus par nepieciešamību uzņemt enerģiju

Augstuma metri

Arī šī funkcija, iespējams, nebūs ļoti aktuāla skrējienā Rīga – Valmiera, bet varbūt Tavs nākamais pasākums ir Alpu kalnos vai varbūt Vilkaču maratons? Iespēja redzēt, cik daudz augstuma metri ir noskrieti ir gan interesanti, gan noderīgi, kā arī – dažos pulsometros, ja esi ielādējis distances maršrutu, Tu varēsi redzēt kāds reljefs vēl priekšā.

Ja Tu mēdz skriet taku skrējienus, izvēlies pulsometru, kas spēj izmērīt augstuma metrus

Mūzika

Dažreiz mūzika var iedot to papildus enerģiju, lai motivētu sevi kustināt uz priekšu. Dažos pulsometros ir mūzika – savieno ar bezvadu austiņām un klausies mūziku, telefons Tev nebūs nepieciešams.

garmin forerunner 645 music
Šobrīd ir daudzi modeļo kuros Tu vari ielādēt mūziku, podkāstus, audiogrāmatas.

SOS poga

Dažos modeļos ir iestrādāta funkcija, kas sauc palīgā, ja tas uztver, ka esi saļimis. Arī manuāli Tu vari nospiest pogu, lai nosūtītu iepriekš nodefinētām uzticamības personībām ziņu, ka Tev nepieciešama palīdzība, kā arī ziņai ir pievienotas Tavas koordinātas. Tiesa gan – lai šī funkcija darbotos, Tev līdzi nepieciešams telefons, ar kuru savienots ir pulsometrs, jo pats pulkstenis nav pieslēgts pie tīkla un ziņas sūtīt patstāvīgi tas nemācēs.

Ar jaunākajiem Garmin Tu vari nosūtīt ziņu, ka nepieciešama palīdzība. Un, ja jāatceļ trauksme, vari nosūtīt ziņu, ka viss ir kārtībā.

Skriešanas jauda

Skriešanas jauda ir salīdzinoši jauna lieta, par kuru treneri un skriešanas entuziasti lēnām sāk interesēties, jo arī tehnoloģijas šādus datus sāk piedāvāt. Skriešanas jauda ir viens no veidiem, kā turēt sevi grožos un rūpēties, lai mēs skrietu ar vienādu intensitāti, gan pa līdzenumu, gan augšup, gan lejā pa kalnu. Parasti šādiem mērķiem izmantojam sirds ritma datus, bet, ja uz garu distanci nevēlamies lietot pulsa jostiņu, tad optiskais pulsa sensors nebūs pietiekami precīzs un pietiekami ātri reaģējošs. Jaudas dati, savukārt, būs momentāni, un iespējams, ka iemācoties lietot jaudu mēs varam iemācīties skriet vienmērīgāk.

polar vantage v | pulsometrs.lv
Polar Vantage V mēra arī skriešanas jaudu.

Vai Tu esi ultraskrējējs? Pastāsti komentāros, kādas funkcijas vēl Tevi interesē un var Tev palīdzēt veiksmīgāk tik līdz galam!

Pulsometru TOP 5 ultraskrējējam

Piedāvājums ar pulsometriem, kuriem ir spēcīgas baterijas ir kļuvis plašāks, orientēties tajā ir grūtāk, tapēc lūk – mūsu TOP 5 rekomendācijas ultramaratonistam.

#5 Viegli un ērti Garmin – Forerunner 245 Music, Forerunner 645 Music

Jaunie Forerunner 245 un Forerunner 645 nav gluži ultraskrējēju pulsometri, bet baterijām kļūstot izturīgākām, arī šos ir vērts izskatīt.

Garmin Forerunner 245 Music GPS režīmā var izturēt līdz 24h. Ja klausīsies mūziku – tad gan tikai 6h.
Garmin Forerunner 645 Music GPS rezīmā solas izturēt līdz 14h, ar mūziku līdz 5h.

Abiem pulsometriem ir pieejamas navigācijas funkcijas (bet ne kartes), abiem būs iespēja salikt atgādinājumus par ēšanu un dzeršanu.

Garmin Forerunner 645 Music mācēs mērīt adekvātus augstuma metrus, jo šajā ir barometriskais altimetrs, savukārt, Forerunner 245 ir SOS poga.

garmin forerunner 245
Jaunais Garmin Forerunner 245 – GPS režīmā izturēs līdz 24h

#4 Suunto 9 Baro

Suunto 9 baro ir Suunto top modelis un tas iekļauj daudzas vērtīgas funkcijas. Viena no spilgtākajām – Tu varēsi arī aktivitātes laikā mainīt baterijas režīmus, atslēdzot kādas funkcijas un pagarinot baterijas izturību arī līdz 120h. Suunto 9 Baro, kā jau norāda nosaukums, ir pieejams barometriskais altimetrs, līdz ar to, šim modelim būs adekvāti augstuma metri. Suunto ir arī ļoti labas navigācjijas funkcijas, vari ielādēt gatavu maršrutu vai arī ļoti ērti to uzzīmēt Suunto aplikācijā.
Mīnusi.
Pie negatīvām lietām var pieskaitīt tā izmēru un svaru – tas ir tiešām paliels pulsometrs, ko nest uz rokas. Ir sevišķi sievietēm ar smalkākām rokām, Suunto 9 Baro būs ļoti liels un masīvs. Bet, ja tas Tev nešķiet šķērslis – Suunto 9 Baro ir lielisks garo distanču kompanjons.

suunto 9 baro | pulsometrs.lv
Suunto 9 Baro ļaus Tev izvēlēties baterijas režīmu.

#3 Garmin Fenix 5 Plus

Garmin Fenix 5 Plus ir ļoti funkcionāls modelis, kā arī ar ļoti izturīgu bateriju. Baterijas izturība šim modelim ir pietiekama – ar GPS performance režīmā – 18h, kopā ar mūziku – līdz 8h, bet Ultratrack režīmā 42h.
Garmin Fenix 5 Plus, kā minēts ir arī mūzika – baterija ar mūziku visai distancei gan pietiks tikai jauna rekorda īpašniekam.
Fenix 5 Plus pieejamas arī krāsainas kartes – ja Tev gadīsies novirzīties no maršruta, Tev būs vairāk konteksta, lai veiksmīgi atgrieztos uz ceļa.
Atgādinājumi un brīdinājumi – Tu vari ļoti brīvi salikt atgādinājumus par ēšanu, dzeršanu, tieši tādos laikos, kad nepieciešams.
Protams, Garmin Fenix 5 Plus ir arī barometriskais altimetrs, kas Tev ļaus redzēt augstuma metrus.
Mīnusi? Garmin Fenix 5 Plus lielākais plus un arī mīnuss ir dizains – ja Tev patīk mazliet masīvs dizains, tad protams, tas ir pluss. Ja Tu vēlies ļoti vieglu un ērtu pulsometru, kuru knapi var just uz rokas – Fenix nebūs priekš Tevis. Ja Tu vēlies gan vieglu un ērtu, gan izskatīgu Fenix modeli – izvēlies Titan verisiju – mazāka tā nav, bet par 10g vieglāka gan.

Viens no pieprasītākajiem un pievilcīgākajiem modeļiem – Garmin Fenix 5 Plus.

#2 Polar Vantage V Titan

Polar top modelis, Vantage V Titan mācēs mērīt arī skriešanas jaudu, kas var būt interesanti un noderīgi skriešanas entuziastam. Ja Tu nelieto pulsa jostiņu garā distancē, tad iespējams, ka jaudas dati Tev ļaus labāk novērtēt skriešanas intesitāti skriešanas laikā, kā arī mums ļoti patīk atjaunošanās dati, ko piedāvā Polar mājas lapa Polar Flow.
Vantage V baterija solās izturēt līdz 40h, ar ko pietiks, lai aizskrietu uz Valmieru un atpakaļ.
Polar nav tādu mūsdienīgu funkciju, kā mūzika un sos pogas, Polar izceļas ar koncentrēšanos uz sportista datu analīzi, un šķiet, ka dara to ļoti labi.
Pieejams Polar Vantage V, un jaunā Polar Vantage V titāna versija – mazliet vieglāka, izturīgāka un glītāka versija.

Polar Vantage V – viegls un ērts (it īpaši Titan versija), mēra skriešanas jaudu un baterija iztur līdz 40h GPS režīmā.

#1 Garmin Forerunner 945

Jaunākais Garmin sporta pulsometrs, kas aizstājis jau ļoti iecienīto Garmin Forerunner 935 ir nākamais Garmin Forerunner 945. Šajā modelī ir gan krāsainas kartes navigācijai, gan mūzika, gan SOS poga, gan ļoti izturīga baterija (GPS režīmā 36h, ar mūziku – 10h). Protams, arī atgādinājumi, barometriskais altimetrs, un daudzas, jo daudzas citas funkcijas. Un šis pulsometrs ir ļoti viegls un ērts uz rokas.
Ja sports ir pirmajā vietā, labāku modeli par Forerunner 945 būs grūti atrast!

garmin forerunner 945 | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 945 Tri Bundle – pilnīgākā sporta versija, kas šobrīd pieejama

Kas vēl?

Šogad viens no atbalstītājiem Rīga – Valmiera skrējienam ir Maurten! Ja Tu plāno tik Top3, iespējams, ka Maurten dabūsi dāvanā, bet, ja vēlies smelties Maurten enerģiju distancei – nāc ciemos, mēs esam vaļā katru darba dienu līdz 19tiem.

Nobeigumā

Ja Tu esi nolēmis pieveikt Rīga – Valmiera – mēs noņemam cepuri Tavā priekšā. Tā ir lieliska uzdrīkstēšanās un mēs vēlam Tev izturību un veiksmi.

Ja pulsometrs.lv komanda var Tevi iepriecināt ar jaunu pulsometru vēl pirms starta – gaidīsim ciemos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *