Ne visi mēs vēlamies, varam atļauties, vai spējam racionalizēt, dārga, funkcionāla pulsometra iegādi. Daudziem mums nepieciešāms vienkāršs pulsometrs, kas spēj izmērī kustības ātrumu, veikto distanci, laiku un, protams, pulsu. Divi aktuālākie budžeta modeļi šobrīd ir Polar M200 un Garmin Forerunner 35.
Kas tiem kopīgs?
Abi šie pulsometri ir ar iebūvētu GPS, abiem ir iebūvēts pulsa mērītājs, tie skaita soļus un miega ilgumu. Katram ir sava aplikācija un mājas lapa. Abi ir laba izvēle aktīvam cilvēkam, bet kas šiem atšķirīgs – par to zemāk.
1. Cena
Ja reiz budžeta pulsometrs, tad cenai, protams, ir nozīme. Polar 1 : 0 Garmin.
Polar M200 – 149.90eur (no 13.08eur mēnesī uz 12 mēnešiem bezprocenu akcijā, kas spēkā līdz 11. maijam)
Garmin Forerunner 35 – 179.00eur (199eur sākuma cena)
2. Dizains
Garmin Forerunner 35 ir kantains, plastmasīgs, viegls un ērts, ar mīkstu, ērtu silikona siksniņu. Ekrāna izšķirtspēja nav augsta, sporta laikā vienlaicīgi varam redzēt 3 rādītājus. Kopā varam uzstādīt 2 ekrānus.
Forerunner 35 korpuss ir melns, bet siksniņas krāsu var izvēlties baltu, melnu, zaļu vai ledusszilu.
Polar M200 ir apaļš ar metālisku korpusu, plastmasīgu ekrānu, viegls un ērts. Siksniņa ir mazliet cietāka, plastmasīgāka. Pogas divas, jādodas caur izvēlni vai nu piespiežot pogu un turot vai piespiežot. Arī šis ekrāns nav augstas izšķirspējas un vienlaicīgi varam redzēt 2 rādītājus. Nopērkams melns vai sarkans, bet atsevišķi nopērkamas siksniņas arī citās krāsās.
Kurš foršāks? Ne vienam, ne otram nav izteiktas priekšrocības – gaumes jautājums. Neizšķirts. Joprojām 1:0 Polar labā.
3. Baterijas izturība.
Polar M200 nav diezko laba baterija – ikdienā izturēs līdz 5 dienām, GPS režīmā līdz 6 stundām. Forerunner 35 izturēs apmēram 9 dienas ikdienas režīmā un līdz 12 stundām GPS režīmā. Punkts Garmin. 1:1.
4. Sporta veidi.
Garmin pulsometrā ir 5 sporta veidi – Cardio, Walk, Run Outdoor, Run Indoor, Bike.
Polar pulsometram Tu vari izveidot tādus sporta veidus kādus vien vēlies. Polar Flow mājas lapā atradīsi gan jogu, gan boksu, gan skriešanu un velobraukšanu, teju vai visu kas ienāk prātā. Nekādi īpaši mērījumi gan šiem sporta veidiem nebūs, bet, patīkami, ja diensgrāmatā ir tieši Tavs sporta veids. 2:1 Polar labā.
5. Pulsa precizitāte
Abiem pulsometriem ir iebūvētie zaļi spīdošie pulsa mērītāji, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas. Abiem ir iespēja arī pievienot pulsa jostiņu labākai precizitātei. Par šo jautājumu jau biju sagatavojies lamāties par Forerunner 35, bet tad tomēr izdevās izskriet vienu treniņu, kur pulsa dati ir ļoti pat labi priekš mērīšanas no rokas. Pie lielām slodzēm gan tas lēkā, dažreiz pat līdz 10 sitieniem, bet kopumā izskatās labi. Citās reizēs, savukārt, Forerunner 35 rāda pilnīgas muļķības, un man, diemžēl šādas reizes bija vairāk nekā labās. Pirmie km labi, un tad pulss aiziet nez kapēc +30 sitieni.
Polar M200, savukārt, pie vienmērīgas slodzes visu laiku strādā diezgan adekvāti, bet slodzēm mainoties, tas nespēj normāli reaģēt. Viemērīgiem skrējieniem labi, intervāliem – ne pārāk. Bet tā kā pulometrs ir budžeta, un nav piemērots nopietniem treniņiem, tad varētu teikt, ka tas ir adekvāts.
Kurš labāks? It kā jau ne viens nav otrs nav pietiekami precīzs nopietniem treniņiem, bet tā FR35 lēkāšana… dosim pus punktu Polar M200.
Polar 2.5 : 1 Garmin
6. Mājas lapa
Polar mājas lapa ir gaiša un vienkārša. Ērti aplūkot ikdienas aktivitātes, treniņu dienasgrāmatu, ērti izveidot savu sporta veidu, salikt datu laukus, kādus gribam redzēt sportojot.
Šeit ērti var izveidot treniņplānu skriešanai un nosinhrnizējot, ieplānotais treniņš ir pulsometrā. Var pildīt dažādus vingrinājumus un mājas lapā ir video paraugdemostrējumi. Polar lapā arī pats var izveidot treniņu, balstītu uz sirds ritmu, uz laiku, distanci, ātrumu – kā nu vajag. Kopumā lapa un ir ļoti patīkama un funkcionāla.
Arī Garmin lapa ir funkcionāla, bet lapas lietojamība – nu tā.. Prasās laba dizainera pirksts. Arī Garmin lapā vari atrast treniņplānu, bet vingrošanas paraugdemonstrējumi izpaliks. Tāpat nevarēsi veidot savus sporta veidus un pielāgot ekrānus. Smagnēja ir Garmin lapa, tapēc šis punkts iet Polar virzienā.
Polar 3.5 : 1 Garmin
Šis punkts, protams, arī ir ļoti subjektīvs, un jau dzirdu daudzos Garmin lietotājus, kuri man nepiekrīt. Bet – ja plāno iegādāties kādu no šiem pulsometriem, izveido kontu gan Garmin Connect, gan Polar Flow – apskaties, kā Tev patīk šīs mājas lapas pirms izdari izvēli.
7. Savienojamība ar citām aplikācijām.
Polar var savienot ar Strava, MyFitnessPal, TrainingPeaks. Ja izmanto kādu no šiem servisiem, tad treniņš var automātiski pārskriet uz Tavu aplikāciju.
Garmin draudzējas gan ar tiem pašiem ar ko Polar, plus vēl Endomondo. Un Endomondo daudziem no mums ir ierasta un svarīga vide. Ja Tu izmanto Endomondo, Tu vari doties uz iestatījumiem un pie savienojumiem pievienot savu Garmin kontu. Tad, pēc treniņa, kad nosinhronizēsi pulsometru ar Garmin aplikāciju, tas automātiski aizskries arī uz Endomondo.
Ja vēlies izmantot Polar kopā ar Endomondo, Tev būs jāeksportē fails un jāimportē Endomondo. Tas prasa 10 sekundes, bet punkts Garmin.
Polar 3.5 : 2 Garmin
Nobeigumā…
Nu re, rezultāts ir 3.5 : 2 Polar labā. Ko tur vēl piebilst? Nāc, pasūti to, kurš uzvar Tavā punktu skaitīšanas sistēmā. Vai piekrīti Tu man vai ne, svarīgi ir, kā Tu jutīsies ar ierīci uz rokas un pats svarīgākais – cik bieži izmantosi to sportiskām nodarbēm.
Pasūti Polar M200 vai Garmin Foreruner 35 jau šodien!
Vai Tev patika šis salīdzinājums? Pulsometru čaļi būs ļoti pateicīgi, ja padalīsies ar to savos sociālajos tīklos. Veiksmīgus startus!
Labdien.
Paldies par aprakstu. Gribu izteikt savu viedokli, man pašai ir Garmin, ne šis modelis, bet draugam Polar, manuprāt Polar dizains ir labāks, bet tas ir subjektīvi, tomēr Garmin FR modeļi tādi plastmasīgāki kļuvuši, kas man ne īpaši.
Polar Flow ir daudz labāka lapa, es savu Garmin Connect nelietoju, jo ne tikai nav nepieciešams dublēt visu ar endomondo, bet tās vizuālais pārskats nav saistošs.
Polar failu ielādēt endomondo VAR neizmantojot datoru, izmantojot tikai divas aplikācijas Polar flow un STRAVA APP aplikāciju, ielādē caur bluetooth failu Polar Flow, pieslēdzies Strava kuru sakonektē ar Polar un endomondo un aiziet, tikai savai ērtībai Strava aplikācija nedaudz maksās, bet tas nemaksā dauz, bet tas ir ērtāk par ērtu esot ceļojumā utm. (šo starpcitu nezināju bet Noskrien lapā to publicēja kāds kungs un darbojās lieliski)
Liels paldies par komentāru! Es ar nezināju, ka ar Strava var apiet failu eksportu/importu. Kādu laiku atpakaļ mēģināju, bet vēl nesanāca, būs jāizmēģina šis ceļš tagad. Paldies!
Nesen nopirkām garmin kā pirmo pulsometru meitenei. Salīdzinot ar Polar m400 (kas bieži tiek slavēts) uzreiz jāsaka ka Garmin GPS precizitāte ir daudz labāka. Polar lētajiem izrādas ir viena no sliktākajām Gps precizitātē tirgū. Pazūd apmēram 15 metri uz kilometru. Skrienot pusmaratonu, viens jau ir finišējis, bet otram vēl pedejie 300 metri.. HR radījumi skrienot ir pietiekami precīzi, notestētu skrienot ar diviem pulksteņiem.
Pie tam, pulkstenis ir ļoti glīts, salīdzinot ar Polar (abiem M modeļiem). Bet tas ir subjektīvi.
kā rezultāts: ej un nopērc polar H7 pulsa jostu par amp 55 eiro, piekonnektē jau tev esošajam telefonam ar endomondo, un skrien…:D i lētāk, i labāk, i pulss precīzs ;)
Staipīt līdzi maratonā telefonu? Piedod,bet nē…ja grib lētāk,var skriet bez jebkāda dzelža…
Man jau 4 gab Garmin samainīti pēc garantijas 2 gadu laikā. 735xt un FR35. Lietoju Garmin tikai dēļ Endomondo.
Hmm, ar Garmin garantijas gadījumi mēdz būt, bet tik traki gan parasti nav. :) Bet nu, var mēģināt ar Polar, tagad Polar arī strādā ar Endomondo.