Mans ceļš dzīvē pēc traumas – Theragun stāsts – stāsta Andris Ronimoiss

Šis stāsta autors ir viens no Latvijas labākajiem taku skrējējiem, arī treneris Andris Ronimoiss! Par to, kā neiedzīvoties traumās, par atjaunošaos un rūpēm par sevi un personīgo pieredzi dziedējot salauzto “dibenu”! Paldies Andrim par dalīšanos!

andris ronimoiss theragun

Vai mēs pievēršam atjaunošanās procesam pietiekamu uzmanību?

Kā sportists un skriešanas treneris es zinu, ka atjaunošanās ir ļoti liela sastāvdaļa ceļā uz panākumiem. Kā sportists un skriešanas treneris es arī zinu, ka reti kurš atjaunošanās sadaļai pievērš pietiekamu vērību un daudzi tai uzmanību nepievērš vispār. Skrējējs parastais, ierasti, darbojas pēc sekojoša modeļa – skrienam cik varam, par atjaunošanos nedomājam, ja kaut kas notiek, izdaram minimālo un tiklīdz varam, atgriežamies pie ierastā modeļa. Arī es neesmu neko diži labāks. Jā, kaut kādu minimumu es esmu izpildījis vienmēr – staipos, atpūšos, dažreiz pat prioritizēju miegu, taču teikt, ka tas ir bijis pietiekami, nevar. Galu galā, vai es nonāktu pie salauzta dibena, ja atjaunošanās būtu augstu manā prioritāšu sarakstā?

Kā ir, kad salauž “dibenu”?

Taisnības labad jāsaka, ka es nesalauzu dibenu. Tas vienkārši smieklīgāk izklausās. Precīza diagnoze būtu krusta kaula stresa lūzums. Un jā, tā ir pārslodzes trauma. Jā, varētu teikt, ka “nerūpēšanās par savu ķermeni” trauma. Šī trauma noguldīja mani kārtīgi. Burtiski. Vairākas nedēļas pa gultu. Vēl vairākas nedēļas ar minimālu kustēšanos. Vēl vairākas nedēļas ar atļauju nedaudz iet, ar atļauju nedaudz vingrot un nedaudz stiepties. Un tad vairāki mēneši ar mēģinājumiem atsākt skriet un ar mēģinājumiem atgriezties sportista dzīvē. Vairāki grūti mēneši un vairāki pārdomu mēneši. Tiesa, tie pēdējie nebija nav tik slikti. Pārdomas, vismaz man, parasti noved pie kādiem secinājumiem un tā tas bija arī šoreiz. Viens no galvenajiem secinājumiem – es atjaunojos nepietiekami. Ko darīt?

Andris Ronimoiss
Traumas noved pie pārdomām – vai es visu daru pareizi?

Ko darīt, lai no traumām izvairītos nākotnē?

Miegs ir viena lieta. Bez kvalitatīva miega sportā, it sevišķi izturības sportā, nav ko meklēt. Ar mazu bērnu mājās, kā tas ir manā gadījumā, tas nav faktors, ko vienmēr var kvalitatīvi kontrolēt. Ar atpūtu ir ļoti līdzīgi. Var jau domāt, ka sēdēšana uz dīvāna un mazā cilvēka vērošana ar vienu aci ir atpūta, taču tā tas īsti nestrādā. Pieceļoties no dīvāna baigi atpūties nejūties. Taču, lai arī situācija nav izcila, salīdzinot ar pirms traumas periodu, tā ir ievērojami uzlabojusies. Miegs tiek astoņas stundas, dažreiz pat deviņas stundas, kas atbilst laikiem, kad bija labākie rezultāti. Ar atpūtu ir vājāk, taču arī tās ir vairāk kā bija pirms traumas periodā.

Stiepšanās un vingrošana ir vēl viens faktors. Ar to pirmo man arī pirms traumas nebija nemaz tik traki. Stiepos tad, stiepjos arī tagad. Ar vingrošanu gan ir nedaudz savādāk. Lai arī tā nav īsti daļa no atjaunošanās, pret traumām tā palīdz diezgan labi. Nav tā, ka pirms traumas es nevingroju, tomēr tas bija stipri neregulārāk. Tagad, šī lieta ir sakārtota. 15min dienā. Vairāk drīkst, mazāk nedrīkst. Ar pamatu uz korseti un sēžu. Tā, lai viss turās kopā.

Jāņem vērā arī slodzes apjoms. Pagaidām tā man nav problēma, jo vēl neesmu tik stiprs, lai skrietu daudz, bet arī šeit ir uzlabojumi. Neesmu pietiekami atjaunojies – skriešanas vietā eliptiskais. Ir sāpes vai diskomforts – skriešanas vietā eliptiskais, velo vai brīvs. Patiesībā jau šī ir visgrūtākā sadaļa, jo skriet patīk un gribās daudz, bet jāatcerās, ka ne vienmēr drīkst. Un galu galā, ir taču tik daudz savādāku veidu kā tikt pie kardio slodzes.

Andris Ronimoiss

Mana pieredze ar Therabody Theragun

Visbeidzot mēs nonākam pie rūpēšanās par sevi. Par savām saitēm, locītavām, kauliem un arī muskuļiem. Arī šī ir sadaļa, kura nav viegli izpildāma. Skaidrs, ka izcilais variants te būtu regulāras masāžas un regulāri fizioterapeita apmeklējumi, tomēr skaidrs, ka to nav ne viegli atļauties, ne veltīt tam tik daudz laika cik vajadzētu. Tāpēc šajā sadaļā, vismaz manā gadījumā, mēs nonākam pie “moku rīkiem”. Masāžas ruļļiem, bumbiņām un nu jau dažus mēnešus arī Therabody Theragun. Ar klasiskajiem masāžas ruļļiem un bumbiņu esmu pazīstams jau sen. Tas ir vispār atzīts veids kā uzlabot sajūtas sagurušajos muskuļos, kā izmasēt tā saucamos trigerpunktus. Tomēr kādā brīdī ar to ir par maz. Ņemsim tos pašus sēžas muskuļus, jeb manu galveno problēmzonu. Patiesībā jau gandrīz visu skrējēju problēmzonu. Ar putu rulli nedaudz par vāju, lai tiktu klāt, ar bumbiņu pārāk neērti, lai tiktu klāt, bet ar Theragun tieši laikā.

Kas vispār ir šis Theragun? Es neizcelšos ar gudriem vārdiem vai aprakstiem, tas man nekad nav padevies, tāpēc teikšu vienkārši – masāžas pistole. Turi aiz viena gala un ar otru galu dragā pa muskuļiem. Manā rīcībā esošais Theragun PRO izceļās ar 1750 – 2400 sitieniem minūtē un tam ir seši dažādi uzgaļi visām dzīves situācijām. Nav jālokās pa grīdu dažādās trakās pozās, izvēlies ātrumu, izvēlies uzgali un aiziet. Efekts? Labs! Vēl labāk kā ar rulli uzreiz var atrast sāpīgos trigerpunktus, vēl labāk kā ar rulli vai bumbiņu var tikt klāt gandrīz jebkuriem muskuļiem, sākot ar pēdām un beidzot ar pleciem. Tomēr, ja pistoles nepatīk un gribās rulli, arī šeit ir opcijas. Therabody Wave Roller pēc būtības ir masāžas rullis, tikai tam bonusā nāk 5 dažādas vibrācijas intensitātes. Jā, sākumā jocīgi, ka rullis pats pa istabu staigā, bet tiklīdz pierod, ir labi.

Tad nu tā, pārdomu laiks galā, atjaunošanās lietas sakārtotas, cerams, ka uz palikšanu. Tagad tik jātrenējās un jāatjaunojās. Svarīgi ir abi.

Theragun ieguvumi

Theragun ieguvumi:
*Mazina muskuļu stīvumu;
*Mazina sāpes muskuļos;
*Palielina kustību amplitūdu, ja lieto pirms slodzes;
*Uzlabo asinsriti;
*Ērti lietot.

Paldies Andrim Ronimoisam

Paldies Andrim par stāstījumu! Pieseko Andrim instagram, apskaties arī Andra blogu – iedvesmojies jaunajai taku skriešanas sezonai!

Uzzini vairāk par Therabody mūsu blogā

Mūsu blogā atradīsi vairākus rakstus par Therabody Theragun ieguvumiem:

Par Therabody pieredzi – Anita un Edgars Siliņi

Par masāžas ierīcēm stāsta fitnesa trenere Zanda Zariņa-Rešetina

Baiba Bendika par Therabody Theragun: “neizvēlies pakaļdarinājumu”.

Theragun pistoles – kuru izvēlēties?

Pasūti savu Therabody! Tieši brīdī, kad publicējam šo rakstu mums ir pieejamas atlaides visām Theragun masāžas pistolēm! Apskaties, varbūt atlaides pieejamas arī šobrīd!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *