Maurten GEL 100 želejas – kas tajās ir tik labs?

2018.gada septembrī Eliuds Kipčoge laboja pasaules rekordu maratonā un nebija jau noslēpums, ka tas bija viņa mērķis. Jau labu laiku pirms, maratona sociālajos mēdijos varējām redzēt, ka viņš sadarbojas ar Maurten. Papētot vairāk, izrādās, ka pasaules top līderi un līderes savu enerģiju ir uzticējuši tieši Maurten.
Mani, kā skrējēju un uztura zinātnieci, tas ieinteresēja, kas tad Maurten sporta uzturā ir tik īpašs?

Maurten sastāvs

Ziemā veicu apkopojumu, kas ir želeju sastāvā, cik to sastāvs ir vērtīgs vai tieši nevērtīgs. Patīkami pārsteidz tas, ka Maurten želejā nav ne mākslīgo aromatizētāju, ne garšas pastiprinātāju, ne konservantu, ne krāsvielu, sastāvs ir no dabiskām sastāvdaļām. Būtībā nekā lieka, tikai tas, kas ir reāli nepieciešams enerģijas nodrošināšanai. Želejas sastāvs ir pamatā no viena tipa monosaharīdiem, kas vienkāršiem vārdiem sakot ir no augļu un ogu cukura nevis no mākslīgi ražota parastā cukura, ko protams, kuņģim ir vieglāk pārstrādāt un uzsūkt, it īpaši, slodzes laikā.

Maurten tehnoloģija

Laiks iet un tehnoloģijas mainās, arī želejām un ogļhidrātu dzērieniem tehnoloģiskā funkcija uzlabojas, ko lieto pirms slodzes un slodzes laikā. Maurten atšķiras no citām želejām ar jaunu tehnoloģisko pusi, tieši kā želeja uzsūcās un kā noris enerģijas apgādes process organismā. Apēdot želeju tā kuņģī veido želejveida masu, kas uzsūcās lēnām un vienmērīgi, tādējādi nenoslogojot kuņģi ar lielu cukura daudzumu uzreiz. Kā arī želejas darbības laiks ir daudz ilgāks nekā želejām, kur sastāvs ir vairāk uz rūpnieciski ražotā cukura rēķina. Būtībā, Maurten ir ogļhidrātu želeja, kas pilda savas funkcijas gan apēdot uzreiz, gan arī turpina pildīt savas funkcijas ilgāku laiku.

“Maurten želejas, no pieredzes, vajag pat 2x mazāk nekā želejas, kuras sastāvs balstās uz maltodekstrīna, saldinātājiem vai kādiem citiem parastajiem cukuriem. “

Maurten GEL 100 lietošana

Maurten želejas, no pieredzes, vajag pat 2x mazāk nekā želejas, kuras sastāvs balstās uz maltodekstrīna, saldinātājiem vai kādiem citiem parastajiem cukuriem. Piemēram, man, personīgi, skrienot 1h20min garu treniņu pietiek ar vienu želeju, pus želeju pirms un pus želeju pēc 40min, sacensībās neesmu vēl testējusi, bet, skrienot pusmaratonu, pietiktu ar vienu želeju. Agrāk man vajadzēja 1 želeju pirms starta un 2 želejas distances laikā, tikai tāpēc, ka viņas uzsūcās ātri un ātri beidz savu darbības laiku. Tātad sanāk mazāk tērējam laiku ēdot un atvieglojam vēderam darbu.

Vai Tu jau esi izmēģinājis Maurten?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *