Cik daudz Maurten lietot 5km vai 10km distancēs?

Šonedēļ dosimies skriet uz ikgadējo Piltenes skrējienu, kuru organizē mūsu draugs Aigars Matisons un kur īsākā distance nosaukta sporta uztura Maurten vārdā! Būs arī Maurten balvas ātrākajiem, bet svarīgs ir jautājums – vai īsās distancēs vajag lietot enerģijas želejas vai dzērienus?

Ko saka Maurten ražotāji?

Ekrānšāviņš no Maurten.com mājas lapas – sacensību uztura plāns pieciem kilometriem

Maurten oficiālajā mājās lapā mēs varam atrast lietošanas vadlīnijas gan garām distancēm (pusmaratons, maratons), gan īsajām distancēm.

Lūk, kāds tas izskatās gan 5km, gan 10km distancei:

-3h pirms starta lēnā garā sākam dzert Maurten Drink Mix 160;
– pavisam īsi pirms starta (iesildīšanās laikā) Maurten GEL 100 CAF 100.

Ja Tu nevēlies lietot kofeīnu, tad aizvieto kofeīna želeju ar Maurten GEL 100.

Ko saka Anita Siliņa?

Nesen publicējām garāku rakstu par to, kas ir kofeīns un kas ir kofeīna želeja, un šo rakstu sagatavoja vieglatlētikas trenere un uzturzinātnes maģistre Anita Siliņa.

Šajā rakstā Anita iesaka, cik daudz Maurten lietot dažādās, arī īsās distancēs. Lūk:

5km distance
20-30min pirms starta un iesaku ēst želeju lēnām, 5min garumā (želeja nodrošinās gan ogļhidrātu devu enerģijai, gan kofeīns darbosies visas distances garumā).

10km distance
10-15min pirms starta un iesaku ēst želeju lēnām, 5min garumā (želeja
nodrošinās gan ogļhidrātu devu, gan kofeīns darbosies visas distances garumā. Ja distance tiek veikta ilgāk par 1h, piemēram sacensībās pa reljefu, tad iesaku ogļhidrātu želeju pirms starta un kofeīna želeju 5km. )

pulsometrs.lv
Ieklauj savā sporta uzturā gan dzērienus, gan želejas.

Kā vēl esam mēginājuši?

Iepriekšējos gados pēc Maurten rekomendācijām darījām tā – vienu 500ml porciju ar Maurten Drink Mix 320, īsi pirms starta sadalījām ar draugu uz pusēm.

Jautājumi ekspertam

Trenere un uzturzinātnes maģistre Anita Siliņa dalās ar savām zināšanām. Paldies Anitai!
kam vēlies uzticēt savu enerģijas nodrošināšanu sacensībās

Tā kā mēs paši par uztura ekspertiem negribam uzdoties, uzdevām dažus papildu jautājumus Anitai Siliņai, uzturzinātnes maģistrei un trenerei.

Kādēļ rekomendācijas atšķiras?

Sporta uztura rekomendācijas var nedaudz atšķirties, jo laikam ejot tiek veikti jauni pētījumi, kas atklāj jaunas nianses vai tiek izgatavoti jauni produkti ar uzlabotu sastāvu un jaunām tehnoloģijām, līdz ar to pielietojuma nianses var atšķirties. Kā arī, mums katram ir atšķirīgs organisms, katram ir savādāka vielmaiņa un ikdienas uztura paradumi savādāki, kas var ietekmēt sporta uztura ieteikumu nianses. Vel būtiska ir organisma reakcija uz sporta uzturu, kas arī ietekmē rekomendācijas katram individuāli. Galvenais, lai tiek sasniegts vēlamais mērķis no konkretā sporta uztura produkta.

Vai man ir nepieciešams sporta uzturs īsās distancēs?

Salīdzinot 5km un 10km distances ar garajām distancēm, kas ir pusmaratons, maratons un ultras, uzkrātās ogļhidrātu rezerves mēs nepaspējam iztērēt pilnībā, kas nerada nekādu kaitējumu organismam. Bet lai nodrošinatu, ka enerģijas rezerves distances laikā nesamazinās un, ja mērķis ir uzlabot personīgos rezultātus, tad sporta uzturs var palīdzēt, bet jāatceras, ka pamatā ir treniņu process – sporta uzturs ir kā papildinājums.

Vai Maurten uzlabos Tavu sniegumu sacensībās?

Laikam ejot sporta ārsti, uztura specialisti un zinātnieki mēklē un pēta jaunas tehnoloģijas kā sportista organismam pie lielas slodzes var palīdzēt, uzlabot enerģijas apmaiņu, neradot papildus slodzi kunģa zarnu traktam. Maurten arī ir viens no jaunākajiem izgudrojumiem, kas ar savu iedarbību iemantojis daudzu sportistu uzticību visā pasaulē. Lai pārliecinātos un atrastu, kam vēlies uzticēt savu enerģijas nodrošināšanu sacensībās, Tev vienkārši ir jāpamēģina.


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo.

Seko arī raksta autorei Anitai instagram’ā.

Vēlies pamēģināt Maurten? Pasūti internetā vai nāc ciemos uz veikalu Barons kvartālā, Cēsu ielā 31, k2.

Anita par Maurten šajā blogā jau rakstījusi agrāk – apskati Maurten GEL 100 želejas – kas tajās ir tik labs?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *